Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|21 Maj 2013|, o 17:21
STRUKTURA FORUM
Autor Wiadomość
Pari 
www.pari.plKręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 29
Posty: 1505
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |14 Mar 2010|, o 12:11   STRUKTURA FORUM

Administratorzy

29.08.2012

Administratorzy to osoby o największej możliwości decyzyjnej i wykonawczej na forum. Odpowiadają oni za cały Portal Polskich Penspinnerów, stronę główną oraz forum. Wszelkie sprawy techniczne, problemy z działaniem strony powinny być kierowane bezpośrednio do nich.
Główne funkcje:
Pari: Reprezentowanie portalu w Polsce oraz za granicą, opieka nad merytoryczną treścią portalu oraz forum.
Fenix: opieka techniczna, rozwijanie społeczności.Pamiętaj!
Administrator nigdy nie będzie prosił cię o hasło!
Administratorzy w ważnych sprawach kontaktują się z użytkownikami w pierwszej kolejności tylko i wyłącznie poprzez prywatną wiadomość!Moderatorzy

4.04.2010

Moderatorzy to osoby odpowiedzialne, za utrzymywanie porządku na forum. Są to ludzie, którzy dobrowolnie pomagają na forum, nie oczekując w zamian żadnej zapłaty. Moderatorzy odznaczają się ciemno żółtym kolorem nicka na stronie głównej, w widoku poszczególnych postów mogą one być różne. Zgodnie z regulaminem mają prawo przydzielać ostrzeżenia (tzw warny). Modzi mają możliwość usuwania, przenoszenia, zmieniania treści forum. Za każde przewinienie mogą przyznać warna o wartości 1. W razie sytuacji konfliktowych, dyskusyjnych, stronniczych, prosimy zgłosić się ze sprawą do administracji. Nie mają bezpośredniej możliwości banowania użytkowników, usuwania kont, zmian nicków i ich kolorów.

Administracja sama wybiera nowych moderatorów w razie potrzeby na forum, na podstawie ogólnej postawy użytkownika oraz jego zaangażowania.

VIP

Grupa VIP została stworzona z myślą o administratorach kończących swoją pracę. Mają oni dalej dostęp do całego forum tak jak administratorzy, nie mają jednak możliwości jakiegokolwiek sterowania forum na dawnych prawach.Ikony

4.04.2010

Statut:

Postanowienia Ogólne
1. Ikona - osoba wyróżniona na forum Portalu Polskich Penspinnerów, należąca do specjalniej grupy. Od innych użytkowników można ją rozpoznać po jasno żółtym kolorze nicku.
2. PSI Poland - (Pen Spinning Icons Poland) to elitarna grupa zrzeszająca użytkowników docenionych za wkład w rozwój polskiego pen spinningu.
3. Zaraz po Vipach i Administratorach jest to najważniejsza grupa użytkowników forum.

Przywileje, prawa, obowiązki
4. Przywilejem ikon jest dostęp do ukrytego forum, wyróżnienie w postaci jasno żółtego koloru nicka. Ikony zasługują na szacunek z racji ich stażu, doświadczenia oraz wkładu w PPP.
5. Ikona nie ma możliwości edytowania, kasowania postów oraz przydzielania ostrzeżeń (tzw. warnów).
6. Grupa PSI nie jest grupą stricte decyzyjną. Oznacza to, że głos ikon w ważnej sprawie będzie brany pod uwagę bardziej od innych użytkowników, ale nie będzie decyzją wiążącą.
7. Ikona nie ma obowiązku udzielania się na ukrytym forum, za brak aktywności nie zostanie usunięta z grupy.

Przynależność do grupy

8. Przynależność do grupy Ikon to wyróżnienie za poświęcony czas i pracę, wykonaną dla społeczności PPP.
9. Członkostwo w grupie jest stałe. Osoby należące do ikon nie zostaną z nich usunięte, jest to swego rodzaju wyróżnienie za wkład i postawę. (Istnieje jednak wyjątek tej reguły, osoba zostanie usunięta w sytuacjach krytycznych, w skutek umyślnego łamania regulaminu z premedytacją, bądź szkodzenia użytkownikom w jakikolwiek inny sposób).
10. O członkostwie w grupie decyduje tylko Administracja. Ikony mają możliwość składania propozycji nowych osób w grupie. Minimalny odstęp czasowy przyjęcia dwóch ikon to pół roku.
11. Uzasadnienie przyjęcia nowej osoby może być opisane w specjalnym temacie, nie jest jednak konieczne.

Kryteria przyjmowania nowych Ikon
12. Głównym kryterium przyjęcia jest wkład w rozwój pen spinningu w Polsce. Może to odbywać się na przeróżnych płaszczyznach: reprezentowanie PPP na arenie międzynarodowej, promocja pen spinningu w Polsce, wybitne osiągnięcia oraz umiejętności pen spinnerskie, wkład w rozwój forum, portalu oraz społeczności i inne.
13. Osoba powinna być wzorem do naśladowania dla innych użytkowników.
14. Osoba powinna prezentować wysoki poziom kultury osobistej, powinna znać zasady udzielania się na forach dyskusyjnych a przede wszystkim ważna jest znajomość netykiety.
15. Osoba powinna posiadać ponadprzeciętną wiedzę na temat pen spinningu, właściwą dla swoich głównych zainteresowań.
16. Kryterium przynależenia do grupy nie jest ilość napisanych postów.


Grupa zawieszona
Cytat:

Redaktorzy

13.04.2010

Statut:

Postanowienia ogólne:
1. Redaktor - wyróżniony użytkownik forum Portalu Polskich Penspinnerów, należący do specjalnej grupy. Grupa redaktorów została stworzona z myślą sprawowania opieki nad rodzajem oraz jakością treści na stronie główniej portalu www.penspinning.pl
2. Należenie do grupy redaktorów to przywilej dla danego użytkownika PPP, a nie obowiązek.
3. Każdy redaktor powinien cechować się ponadprzeciętną wiedzą na temat pen spinningu, a ponadto kulturą osobistą, kreatywnością, dobrą umiejętnością wyrażania swoich myśli, chęciami do pracy. Wskazana umiejętność pisania w języku polskim bez rażących błędów ortograficznych oraz językowych. Mile widziana znajomość innych języków tj. angielski, niemiecki, francuski lub inny.
4. Członkostwo w grupie nie jest stałe.

Przywileje:
5. Jasno - zielony nick oraz przynależność do grupy Redaktorzy.
6. Dostęp do niewidocznego forum dla reszty społeczności.
7. Możliwość decydowania które treści forum PPP będą umieszczane na stronie główniej portalu. Dział: FAQ, Triki, Mody, Media, Artykuły (Poczekalnia).

Prawa:
8. Redaktor ma takie same prawa jak każdy użytkownik forum, tak samo podlega głównemu regulaminowi forum.
9. Redaktorzy nie mają możliwości zmiany treści postów oraz przyznawania ostrzeżeń (tzw. warnów).

Obowiązki, zadania:
10. Aktywne udzielanie się na forum Redakcji.
11. Pisanie artykułów, poradników, tutoriali.
12. Pisanie artykułów do forumowego czasopisma "Penmacher".
13. Życzliwa pomoc nowym użytkownikom, dawanie dobrego przykładu.

Postanowienia końcowe:
14. Jeden artykuł nie stworzy podstaw do postrzegania użytkownika jako aspiranta do funkcji redaktora.
15. Wszyscy użytkownicy mają taką samą możliwość aktywności co redaktorzy. Działy takie jak Artykuły Oczekujące, Recenzje, Turoriale stoją otworem, każdy może dodać część swoich spostrzeżeń oraz część swojej wiedzy. Dzięki temu nowicjusz będzie mógł spojrzeć na zagadnienie z różnej perspektywy: tych młodszych oraz starszych użytkowników. Należy jednak pamiętać, że treść która ma być umieszczona na stronie głównej, musi być na wysokim poziomie merytorycznym jak i językowym.
16. Każdy użytkownik może zostać powołany do funkcji Redaktora. Należy spełniać powyższe cechy, pisać artykuły, porady, tworzyć tutoriale przydatne, pomagające nowym oraz tym bardziej zaawansowanym użytkownikom. Liczy się nie tylko umiejętność pisania konkretnych artykułów, ale ogólna postawa na forum, całość wypowiedzi w różnych dziedzinach i tematach.[/b]


Tutorzy

4.04.2010

Tutorzy Penspinningu to osoby o ponadprzeciętnej wiedzy o penspinningu oraz o forum. Osoby te są gotowe pomóc każdemu nowo zaczynającemu, w każdym tego słowa znaczeniu. Można się z nimi skontaktować poprzez Gadu-Gadu bądź prywatną wiadomość. Proszę pamiętać, że robią to za darmo. Szanuj czas tutora, zadawaj mu konkretne pytania. Nie każdy tutor chce rozmawiać godzinami na tematy wokół penspinningowe.

Tutorze! Pamiętaj, że jesteś wolontariuszem. Twoją zapłatą jest tylko satysfakcja, że kolejny raz przyczyniłeś się do rozwoju Portalu Polskich Penspinnerów. Pamiętaj także, że ty też kiedyś się uczyłeś - miej cierpliwość dla nowych użytkowników.

Chcesz zostać tutorem? Napisz do któregoś z administratorów, po wstępnej weryfikacji zostaniesz dopisany do listy.

Tutorzy są proszeni o wyłączenie opcji "Pokazuj status tylko znajomym" w Gadu-Gadu i nie ukrywanie się, jesli chcą pomagać. Natomiast osoby piszące z pytaniami do tutorów są uprzejmie proszone o napisanie na wstepie, że są z PPP, żeby dało sie odróżnić ich od spamu.
Zawsze aktualna lista tutorów dostępna jest tutaj - http://forum.penspinning.pl/groupcp.php?g=6066
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl