Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|24 Paź 2013|, o 19:37
Łaciaty
Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |26 Paź 2009|, o 19:24   Łaciaty

Krótka historia:

Potrzebowałem własnego moda, alternatywę do Żółtego który jest Double Capped, więc zrobiłem pierwszą wersję Łaciatego. Chciałem, żeby to był mod piszący, jak najbardziej przypominający zwykły długopis. Niestety poprzednia wersja była niestabilna, przy upadkach łatwo pękała.

Jednym z moich ulubionych modów ostatnio był Seven G3 mod, ale czegoś mu brakowało. Dlatego zainspirowany nim powstał ten oto mod:

Parametry są bardzo podobne do Seven G3 moda, niemniej jednak, różni się on budową. Wiele osób na meetingu w Katowicach prosiło o tutka, tak więc jest.

Potrzebne długopisy oraz ich części:


G3 Metal Tipped
Signo Tip
Spoko Grip
Duraflash Tip
Pentel BK 101 Cap oraz Backcap oraz wkład
Kawałek korpusu Jimnie albo Hyper Jella (2,2cm)
Trzy łaciate inserty: 8,3 x 2,5 ; 2 x 3,5 ; 2 x 3,5 (cały czarny);

Przód:

Backplug G3 dziurawimy tak, aby przedostał się nim wkład, ale aby nie latał luźno. Backkap BK 101 wraz z wkładem wkładamy od strony tipa G3. Pasuje idealnie, ale gorzej z trzymaniem. Nie powinniśmy tam kleić, w razie zmiany wkładu będzie wtedy problem. Bez kleju będzie się trzymał na wkładzie oraz gwincie. Na Backcap BK nakręcamy Tip z G3. (pewnie trzeba będzie go przykleić). Nakładamy na to wszystko grip spoko, który będzie nam trzymał wszystko.

Tył:

Nakładamy tip Signo na tip durka, a to wszystko na ucięty tip z Hyper Jella. Wszystko trzyma się na styk, nie potrzeba tam w ogóle kleju. Czarny insert nakładamy na pierwszą cześć (tip signo, oraz połówkę tipa durka) Potem powinna być 1mm przerwa, (najszersze miejsce tipa durka) oraz dopiero potem biało-czarny insert)
Cap bk101 nachodzi idealnie na G3 z tyłu, nie trzeba tam taśmy (można użyć, ale raczej nie powinna być potrzebna).

I tak oto mamy piszący mod, którym kręci się podobnie do Sevena, a nawet lepiej.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
macioster 
TSG


Kręcę od: 24.03.08 z prz.
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 593
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+43, 0, 0)
Wysłany: |26 Paź 2009|, o 19:33   

Wypowiem się.

Mod przezacny, kęci się lepiej niż SEVENem, odrobinę cieższy, tańszy i nie ma części które mają 3 osoby na świecie. Zachował świetne body G3, Grip spoko jest bardzo przyczepny, długość idealna. Za taką cenę mod jest niesamowity. Wreszcie ktoś wykorzystał coś z Hyper jella innego niż cap i grip. Zostaw części jakieś na meet w Krk, bo kupie pewnie.
PTP Wymiany/Trades
 
Frau 
TSG


Kręcę od: 10.10.2008
Ręka: leprza
Wiek: 30
Posty: 407
Skąd: 012
Handel: 100% (+28, 0, 0)
Wysłany: |26 Paź 2009|, o 20:54   

Kręciłem, złożyłem i jestem pod wielkim wrażeniem. Złożyłem go sobie w sobotę po meetingu i od tego czasu 95% kręcenia kręciłem nim. ^^ Bardzo fajne wyważenie, podobne jak w Sevenie, nie jest bardzo łatwy, ale kręci się nim bardzo płynnie i wszystko wygląda na nim stylowo, podobnie jak na Sevenie. Chwalić go mógłbym dłuugo. Dodam tylko, że wkłady do tego długopisu to BKL7, czyli takie same jak w Bk77 i RSVP.

Polecam, bo raczej nie znajdziecie drugiego tak dobrego moda za taką cenę, dostępnego(poza g3) w Polsce. ;P

Jedyny problem, to dostępność bk101, póki co pokazywał się w niewielu papierniakach, ale powinien być do znalezienia w miarę bez problemu. ;)

Pozdr
Ostatnio zmieniony przez Frau |26 Paź 2009|, o 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Machała 
Użytkownik


Kręcę od: 2009-2012 i 2014- do teraz
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 152
Skąd: Oleśnica
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |26 Paź 2009|, o 21:56   

Frasio, Spotkałem już kilka razy bk 101 :) mam dostęp więc jakby co to piszcie :P

Co do samego moda, to po pierwsze rzuca się w oczy bardzo ładny wygląd. Myślisz że to SEVEN a tu little suprise :) Nie kręciłem więc się nie wypowiem ale prezentuje się ślicznie.
PTP Wymiany/Trades
 
Pieniek 
Użytkownik


Kręcę od: maja 2007 z przerwami
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 683
Skąd: Kraków
Handel: 99,02% (+101, 0, -1)
Wysłany: |26 Paź 2009|, o 22:08   

Pierwsze wrażenie - Pari wymyśla przezacne nazwy modów (można potem przyśmiac z obcokrajowców, jak chcą go zdobyć) ^^

Też nie kręciłem, z budowy ciekawy (rozkmina z hyper jellem - kocham recykling), ale z wyglądu troche boli mnie w oczy długi gripowy przód, a z tyłu gripa na capie brak.

No ale myśle że jak zdobęde bk101 i go sobie złoże to wszystko odszczekam :P
_________________
Tiru Riru!

Nothing is true, everything is permitted.
PTP Wymiany/Trades
 
hajtus 
Użytkownik


Kręcę od: marca 2009
Ręka: PRAWA
Posty: 139
Skąd: Kraków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |27 Paź 2009|, o 14:10   

Co do moda to bardziej podobała mi się wcześniejsza wersja. I tyle.
Co do bk101 - mam. Ale jest jeden problem. Jest on wycofany z produkcji. Jest jeszcze w sklepach ale nie będzie nowych dostaw więc ...
PTP Wymiany/Trades
 
mrasio 
Facepalm Artists


Wiek: 29
Posty: 287
Handel: 100% (+13, 0, 0)
Wysłany: |27 Paź 2009|, o 14:44   

...więc Łaciaty będzie bardzo rare.
Widziałem tylko starą edycję, kręciło sie nim bardzo dobrze. Nowa edycja ma dużo lepszy wygląd,no i dostępność części(poza g3.)
PTP Wymiany/Trades
 
Sobol 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 215
Skąd: Mielec
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |27 Paź 2009|, o 15:16   

Idzie czymś zastąpić ten kawałek Hyper Jella?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Frau 
TSG


Kręcę od: 10.10.2008
Ręka: leprza
Wiek: 30
Posty: 407
Skąd: 012
Handel: 100% (+28, 0, 0)
Wysłany: |27 Paź 2009|, o 15:22   

Spróbuj uciąć podobny kawałek, ale z innego body. ;)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Frau 
TSG


Kręcę od: 10.10.2008
Ręka: leprza
Wiek: 30
Posty: 407
Skąd: 012
Handel: 100% (+28, 0, 0)
Wysłany: |28 Paź 2009|, o 22:37   

"hajtus" napisał/a:
Co do bk101 - mam. Ale jest jeden problem. Jest on wycofany z produkcji. Jest jeszcze w sklepach ale nie będzie nowych dostaw więc ...


Tak, został wycofany z produkcji, ale na jego miejsce pentel wprowadza bk401, który wygląda podobnie i mam nadzieję, że capy będą pasować.
http://www.cultpens.com/a...K401.html#a9352
PTP Wymiany/Trades
 
 
inVerso 
Użytkownik

Wiek: 29
Posty: 522
Skąd: Bełchatów
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |30 Paź 2009|, o 20:37   

Złożyłem i się zakochałem... Zdecydowany faworyt wśród moich modów, najlepszy single-sided przebijający chyba nawet Minwoo moda! Cud, miód i orzeszki. A przy tym nie koszuje fortuny. Wręcz przeciwnie - jest tani, u mnie wyszło jakies 22-25 zł (zakładam, że większość penspinnerów gromadzi śmieci typu - tipy durków albo te części z gripem z Jimnie/Hyper Jella, więc nie wliczam ich do ceny).

Mod cudowny :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |9 Lis 2009|, o 21:53   

nie zauwazylem ze trzeba capa bk101 i uzylem capa g3, kreci sie bosko :P

tutek przetlumaczony na upsb (: http://www.upsb.info/foru...showtopic=22191
_________________


klik
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pieniek 
Użytkownik


Kręcę od: maja 2007 z przerwami
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 683
Skąd: Kraków
Handel: 99,02% (+101, 0, -1)
Wysłany: |12 Gru 2009|, o 14:16   

Czym mogę zastąpić backcap/plug z BK101?
Czy wystarczy odpowiednio przycięty przód rurki z spoko?
Tylko rurka się tak nie nakręci na przód G3 -__-

EDIT:
Jaką długość ma ten backcap od Bk101?
_________________
Tiru Riru!

Nothing is true, everything is permitted.
Ostatnio zmieniony przez Pieniek |12 Gru 2009|, o 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
sleep 
Użytkownik


Kręcę od: 13.12.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 135
Skąd: Bobrowniki
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |8 Sty 2010|, o 16:21   

Dziś doszedł mi ten mod prosto od Pariego ;p Od razu gdy go wziąłem w łapy pomyślałem 'Cudowny' Waga - idealna, długość też. Osobiście polecam go.
_________________
Lubie jajka [;
PTP Wymiany/Trades
 
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |12 Sty 2010|, o 15:11   

Heh no fakt, Pari wymyśla dziwne nazwy :D Do "Łaciatego" włożę inserty w paski i będzie "Pasiasty" xP

Fajny mod, ładnie się prezentuje, no i dużo tańszy od sevena. Szkoda tylko, że niedługo BK101 będzie rare ;/ Gratki Pari ;)
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl