Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Maniek
|21 Cze 2009|, o 19:00
Evo Sunburst
Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 22:14   Evo Sunburst

Sunburst Evolution (aka Evo Sunburst)


Taaak. Długo oczekiwany tutorial. Na wstępie chciałem podziękować Wojcie Be, za wymyślenie nazwy. Jako, że mod ewoluował od zwykłego mx'a nazwa mi bardzo spasowała.

Jest najlepszy mod, jaki dotychczas wymyśliłem. Idealnie spersonalizowany pode mnie, dlatego każdemu komu się nie podoba, albo źle nim kręci mówię: "Nie to nie, mod jest dla mnie". Niemniej jednak myślę, że spodoba się on szerszej publiczności. Wystarczająco długi (20,5cm) wagowo nieco lżejszy od Ayatori Lakubo moda (masa skupiona bardziej do środka). Kręci się nim bajecznie, dzięki temu modowi uświadomiłem sobie, że kręcenie jednostronnym długopisem to prawdziwe wyzwanie, a każdy kto takim kręci, powinien być obdarzony szacunkiem. Dobra, nie ma co się rozpisywać, jeżeli ktoś chce, to spróbuje, ja serdecznie zapraszam do stworzenia takiego (wg mnie) cuda, który pomimo wysokiej dość ceny (40 - 45zł) jest jej wart.

Wymagane materiały:

2x Spoko Mini
1x Sunburst RSVP
1x RSVP Normal (albo Colors)
1x Hybrid Gel Grip
1x Hyper Jell (albo Jimnie Rollerball)
1x Easy Duraflash (Tianhao)
1x Uniball Signo






Następnie rozbieramy długopisy, będziemy potrzebować tych części:

2x Spoko Mini Grip
1x Grip Hgg
1x Tip Signo
1x Tip Duraflasha
1x Cap Hyper Jella
1x Grip Hyper Jella
1x Mały Grip Sunburst
1x Mały Grip RSVP
1x Body Sunburst
1x Backcap RSVP
1x Insert






Zaczynamy!

Zdejmujemy cap duraflasha (tianhao). Powinien tam znajdować się plastykowy tip. Kciukiem naciskamy i powinien on wyskoczyć. Wyciągamy wkład, zachowujemy tip. Grip nie będzie potrzebny.






Zdejmujemy grip z Hgg, małe gripy z RSVPków. Wycinamy wybrzuszenia (tak jak w RSVP MX²) w gripie z Hgg oraz żółtym gripie Sunbursta. Z drugiej strony gripa Sunbursta odcinamy paseczek 3mm (do pierwszych wzorków) tak jak to zrobiliśmy z wybrzuszeniami. Powinniśmy dostać 3 ringi z gripów.










Przód
Zamieniamy backcapa od RSVP z tym na Sunburście.
Nakładamy ringi z gripów na sunbursta w kolejności podanej na obrazku. Nakładamy gripa od hgg. Wciskamy tip z duraflasha na przód sunbursta. Musimy użyć trochę siły, tip nie powinien już nigdy spaść, pasuje idealnie.

Uwaga! Grip Hgg musi być lekko nałożony na plastikowy tip duraflasha.






Nakładamy tip Signo na tip Duraflasha. Pasuje idealnie, nie spadnie raczej nigdy. Odmierzamy grip Hyper Jella (Jimnie Rollerball) który nasuniemy aby tworzył całość z gripem hgg.



]



Nasuwamy grip Hyper Jella. Musi być delikatnie nasunięty na tipa signo, a między hgg a nim, nie może być przerwy. Mamy skończony przód.






Tył

Ucinamy clipa od Hyper Jella (najlepiej zrobić to rozgrzanym nożem)
Składamy grip Sunbursta na pół wkładamy troszeczkę do gripa RSVP. Wsuwamy wszystko do końca.






Ostatni Ring jaki nam został nasuwamy na backcap rsvp, wsuwamy na to cap Hyper Jella. I w tym miejscu muszę przyznać, że można zakończyć tutorial. Przez przypadek stworzyłem moda lżejszego od Evo SB, którym kręci się bardzo dobrze. Jeżeli ktoś lubi cięższe mody, zapraszam dalej.







Grip Cut

Przechodzimy do ostatniej części jaką jest gripcut. Potrzebujemy do tego linijkę, grip spoko, ostry nóż. Naciskamy linijką gripa, i ucinamy tak jak podane na obrazku. Oczywiście jeżeli ktoś potrafi robić świetny gripcut, zapraszam, można szaleć. Mnie niestety stać tylko na to, a i tak nie zawsze równo to wychodzi.




Uploaded with ImageShack.com



Bierzemy drugiego spoko, odcinamy grubszą część, jakieś 2 - 2,3 cm. Gripy zakładamy na gotowego moda.






Efekt końcowy






Uwagi końcowe:

To ile trzeba uciąć spoko na capie, zależy od wyważenia moda. Nie ma recepty na to, trzeba popróbować, nie będę pisał danych, ja to zawsze robię na oko.
Jeżeli komuś szkoda materiałów, zamiast gripa sunbursta można użyć reszty spoko która została. Zamiast gripa rsvp w capie Hyper Jella można użyć reszty gripa z Hyper Jella.
Można użyć Zebry Jimnie, jednak ona ma to do siebie, że body jest kolorowe, oraz końcówka capa jednego koloru, i to dość intensywnego, a nie jak w Hyper czerwono-przezroczysta.
Można użyć wkładu, ale od zwykłego RSVP tak aby nie zmieniło to wagi. Ja osobiście odradzam jakiekolwiek wkłady.
Nie można użyć zwykłego RSVP zamiast Sunbursta, bo plastikowy tip z Duraflasha będzie spadał






Podsumowanie
Spoko jest niestety 5, sunburstów o wiele więcej. Można dowolnie krzyżować te kolory, wszystko zależy od naszej wyobraźni i gustów. Zobaczymy, może wy wymyślicie jakieś ciekawe połączenia kolorów?
Mam nadzieję, że osoby które wykonają tego moda wypowiedzą się na jego temat. Chętnie poznam wasze opinie i gusty.

Wszelkie pytania proszę zamieszać w tym temacie.
All rights reserved. ®
Pari
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 22:37   

nvm

btw. przydaloby sie przetlumaczyc na ang i na upsb wrzucic ^^
_________________


klik
Ostatnio zmieniony przez Ufo |12 Kwi 2009|, o 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Lemon 
Użytkownik


Kręcę od: 15.10.07
Ręka: prawa
Wiek: 35
Posty: 256
Handel: 100% (+23, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 22:37   

W końcu! Ahh : D Wspaniały mod, pięknie wygląda : D Kompozycja kolorów bardzo ładna :]
IMO cena jak na takiego moda jest dobra :D

@Frasio
Pariemu chyba chodziło o kolorystykę, przez to zmienił backpluga ; ]
_________________
http://forum.penspinning....p=207145#207145

WYPRZEDAŻ SUPER DŁUGOPISY BARDZO TANIO 50% SALE POLECAM
Ostatnio zmieniony przez Lemon |13 Kwi 2009|, o 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wojta Be 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 180
Skąd: Górki Noteckie
Handel: 100% (+221, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 23:10   

Przyszła pora na wypowiedź Wojty, który od niedawna jest posiadaczem pomarańczowego egzemplarza z galerii.

Mod (jak dla mnie) idealny. Mimo że wcześniej żaden pen single-sided mi nie odpowiadał, a od czasu do czasu zakręciłem ayatori modem, to teraz jestem gotów sprzedać wszystkie peny i nazbierać Evo SB. Kręcę nim na co dzień. Ładnie wygląda, super się kręci i do tego można nim pisać (mój nie ma wkładu, bo nie potrzebowałem).

Dostęp do części również jest dość łatwy. Sunbursty mamy z zamówienia, RSVP z pentel.pl, ZebraPen sprzedaje nam Jimnie, a reszta w papierniczych. Cena 45zł to naprawdę niedużo. Gdybym nie znał wartości części, a zakręciłbym tym penem, to pewnie dałbym za niego krocie. Przy dobrej kolorystyce i ładnie wyciętym gripie można za tego pena zażyczyć sobie o wiele więcej, a i tak chętnych nie powinno zabraknąć. W końcu mało kto ma talent do wycinania gripów.

Zresztą, chyba nie warto tak chwalić, bo i tak mało kto uwierzy. "Dostał za friko to reklamuje". A mówcie se co kcecie! ;P Ja mam to cacko i będę nim kręcił. Jak ktoś w niego zainwestuje i przetestuje, to na pewno wyrazi bardziej cenioną opinię niż moja. ;)

Dodam tylko, że mod mi się spodobał i 3 modkity już są w drodze. Dotrą do mnie dość późno, ale na jednym Evo w mojej kolekcji się nie skończy.

Zdrówko!

P.S.
Na PW/GG mogę wyrazić swój stosunek do pena bez cenzury. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Wojta Be |12 Kwi 2009|, o 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Frau 
TSG


Kręcę od: 10.10.2008
Ręka: leprza
Wiek: 30
Posty: 407
Skąd: 012
Handel: 100% (+28, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 23:21   

Fajny jest, nie kręciłem nim długo, ale fajnie mi się kręciło, no i ten wygląd - piękny jest. :D Jak przyjdą sunbursty, na pewno go sobie złożę. ^^

Mam tylko jedno pytanie: Po co zmiana backcapów? Czy jest jakaś duża różnica?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Jerry141 
Użytkownik


Kręcę od: 09.02.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 135
Skąd: Legnica
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 23:38   

Wygląda na prawdę suuuuuuuuper :D jak tylko bym miał części to bym go złożył :D ale cóż poczekam na następne zamówienie. No chyba że przeżuce się na yoyo albo coś :D
PTP Wymiany/Trades
 
 
Czesio 
Użytkownik


Kręcę od: 18/06/2008
Ręka: [Prawa]/[Right]
Wiek: 29
Posty: 345
Skąd: Warszawa, Ursynów
Handel: 98,82% (+84, 0, -1)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 07:08   

"Pari" napisał/a:
Sunburst Evolution (aka Evolution Sunburst)

Czy to nie powinno byc: Sunburst Evolution (aka Evo Sunburst)??

Bardzo ladny pen, dlugo czekalem az wreszcie zrobic tutka ^^. Jak tylko otrzymam Sunbursty i Signo to na pewno go sobie zloze ;)
W Galeri ten pomaranczowy Sunburst Evolution... Miod malina ^^. Jednak jest sporo minus tego pena, to oczywiscie cena... Nie jest moze ona strasznie wysoka ale ten pen do tanich nie nalezy. Jednak mysle ze wyglad rekompesuje cene i mysle tez ze kreci sie podobnie jak Signo MXem czyli dobrze :) . Jak go zloze napisze wiecej.

Gratz Pari ^^.

EDIT:
@Pari: alez nie ma za co ^^
Ostatnio zmieniony przez Czesio |14 Kwi 2009|, o 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
-MySza- 
Użytkownik


Ręka: right
Wiek: 29
Posty: 85
Skąd: Tarnów
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 11:28   

Bardzo ladny pen to napewno..ale wedlug mnie troche zadrogi...dolozyc 5zl i jest buster cyl:D ale kazdy lubi machac czyms innym^^
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 12:38   

zrobilem sobie takiego 'prawie' evo sunbursta, mysle, ze kreci sie identycznie jak ta lzejsza wersja, zamienilem tylko body na zwykle rsvp bo nie mialem sunbursta i zamiast gripa hgg z przodu dalem z jimnie, bo z hgg jakos szczerze mowiac kalnie wygladal :< . mam nadzieje ze Pari mi to wybaczy ;p . tutaj zdjecie - http://img14.imageshack.us/img14/2016/evow.png
usze przyznac, ze faktycznie jest niezly ;] . dlugosc akuratna, waga tez dla mnie optymalna, jeden z lepszych single-sided jakimi mialem okazje krecic. po swietach dokupie spoko, to zedytuje posta, jesli odczuje roznice w kreceniu.
i tak ogolnie o modzie - swietny pomysl z wykorzystaniem tipa duraflasha. troche mi sie nie podoba to wybrzuszenie, ktore powstaje przez ww. tipa. takze nigdy nie przepadalem za robieniem ringow z gripow - zawsze strasznie luzno sie trzymaja na body.
tutorial wykonany profesjonalnie, ogolnie mod na duzy + ;] .
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Routtuqe 
Użytkownik


Kręcę od: 14.07.2006
Ręka: 3p2h
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Tymbark
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 12:54   

Mmm ładniutki, gratki Pari naprawdę niezły, kiedy następny Meeting w krk muszę sobie zakręcić :D
PTP Wymiany/Trades
 
skedra 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 122
Skąd: Warszawa, Mokotow
Handel: 100% (+47, 0, 0)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 17:12   

Dlugo czekalem na tego tutka, zrobilem sobie tego moda przed chwila :)
Kreci sie bardzo przyjemnie, nawet lepiej niz ayatori modem.
IMO pen jest warty swojej ceny i bardzo go polecam
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 17:16   

Wygląda smacznie ^^
Jak tylko dojdą Sunbursty od Ciebie to sobie złożę trzy takie.
Pomysł z tipem Duraflasha bardzo ciekawy. Ja nawet nie wiedziałem, że można go wyjąć. A i jeszcze uwielbiam mody, w których nie trzeba nic piłować, przycinać, itd.
Mam nadzieję, że ten długopis wywoła taką samą furorę jak Stylish Pirat :)
PTP Wymiany/Trades
 
Mojec 
WawSpin


Kręcę od: tak sobie
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 647
Skąd: Zielona Góra
Handel: 100% (+62, 0, 0)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 17:54   

"Boko" napisał/a:
Mam nadzieję, że ten długopis wywoła taką samą furorę jak Stylish Pirat :)

niekoniecznie... stylisha wsio części są w polsce a evo subursta nie...

a pen fajny i ładnie się prezentuje

dobra robota Pari... :cool:
_________________
Może właśnie dzisiaj jest twój szczęśliwy dzień, je je je^^
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 20:16   

"Frasio" napisał/a:
Po co zmiana backcapów? Czy jest jakaś duża różnica?


Efekt wizualny, który niestety trochę kosztuje.
"czesio" napisał/a:

Czy to nie powinno byc: Sunburst Evolution (aka Evo Sunburst)??

Poprawiłem, dzięki.
"mojec" napisał/a:
Mmm ładniutki, gratki Pari naprawdę niezły, kiedy następny Meeting w krk muszę sobie zakręcić :D

Kręciłeś już nim ;p na ostatnim spotkaniu naszym. Ale poprzednią wersją. Ta jest finalna.

Nie piszcie już do mnie czy mam części. Jak tylko je zdobędę, wystawię je w sklepie.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
fajlo 
Użytkownik


Kręcę od: Sob 20 Gru, 2008
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 17
Skąd: rumia
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Kwi 2009|, o 08:44   

wspaniały mod dobrze wyglonda i się pewnie dobrze kręci złorze se go

[ Komentarz dodany przez: FeniX: Czw 16 Kwi, 2009 ]

Zgłoszenie przyjęte.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl