Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MadEye
|16 Lut 2010|, o 11:41
Sonic Normal
Autor Wiadomość
dante 



Kręcę od: 15-08-2005
Ręka: Prawa
Wiek: 46
Posty: 770
Skąd: Żerniki Wroclawskie
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2006|, o 23:20   Sonic Normal

Sonic Normal
Sonic Normal jest jednym z podstawowych tricków (Fundamentali), należy do rodziny Sonic'ów i podstawą rodziny tricków Sonic. Polega na przełożeniu pena ze slotu 23 do 12 kolistym ruchem, przypominającym obrót Charge'a. Rozpędzamy pena w ten sam sposób co w Charge Normal i kiedy końcówka pena, która jest po zewnętrzenj części dłoni znajduje się najbliżej kciuka, chwytamy pena również palcem wskazującym (tuż za palcem środkowym) i palec środkowy zginamy, tak aby pen mógł swobodnie przchodzić nad nim. Wtedy przekładamy pena do slotu 12. Można go wykonać z slotach 34-23, 34-12, a nawet, np. p4-12
Filmy:

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube
_________________
Dante fun - takie tam śmichy-chichy.
Zośka, Zośka Remember[/b]
Ostatnio zmieniony przez Frau |19 Mar 2010|, o 21:38, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Hakan 



Wiek: 44
Posty: 1375
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2006|, o 21:45   

Cytat:
SONIC
Mam problem z trikiem ktory chyba wszyscy umieja ,to sonic. Nie udaje mi sie go wykonac. Dlugopis mi wypada. POMOCY!!!

Hakan
Kiedys widzialem dobre cwiczenie do sonica - jego celem bylo nauczenie trzymania dlugopisu miedzy 1 - 3 i odpowiednim manewrowaniem palcem nr 2
Wyglada to tak:
- trzymasz dlugopis 2-3, szybko zginasz 2 i starasz sie zlapac dlugopis w 1-3
- prostujesz 2, wkladajac go pod dlugopis tak aby zlapac go w 1-2
- dalej odwrotrnie 1-2 -> 1-3 -> 2-3

Dlugopis trzymasz nieruchomo, jedyny ruch wykonujesz palcem nr 2.
Jak dojdziesz do wprawy rozkrecasz jeszcze dlugopis jak w charge'u i masz calego sonica.

Filmik chyba nie jest potrzebny?


SONIC
Wielkie dzieki! Te instrukcje beda przydatne.


Frank
tez mam problem z tym trickiem, moglby ktos nakrecic filmik i umiescic go ?? bo ten z bazy trickow to tak jakos nie bardzo xD


Hakan
Tutaj jest wyzej opisane cwiczenie + maly bonus

Wybaczcie slaba jakosc, krecilem mierna cyfrowka...

http://media.putfile.com/Sonic-84

Frank
thx Hakan spadles mi z nieba xD. Nie zle juz wymiatasz penem

Frank
nie kapuje jak pchnac tego pena zeby sie tak dziwnie obrucil

Hakan
Jesli chcesz nauczyc sie sonica w ten sposob to przede wszystkim musisz opanowac charge'a. Laczysz tutaj 2 ruchy: 1. obrot jak w chargu, 2. zgiecie palca (2) jak w cwiczeniu powyzej.


Elveen
A ja mysle, ze nie ma sensu stosowac rad typu "pchniecie jak w charge'u", bo imho charge to trik trudniejszy niz sonic. latwiej jest najpierw nauczyc sie sonica z oparciem pena na thumbclapie, potem bez oparcia i poĹşniej na podstawie tego uczyc sie charge'a. Co do wypadania pena z palcow to chyba jest to kwestia odpowiedniego "pociagniecia" do siebie czubkow palcow 1 i 3.

Porzadny tutorial, z filmikiem, dzieki ktoremu zrozumialam na czym polega ten trik jest TU

Hakan
Tylko ze uczac sie sonica po charge'u latwiej jest opanowac sonic rise (plynnie). Poza tym ulatwia tez zrozumienie tego, ze w sonicu nie chodzi o to by przerzucic dlugopis za zgietym palcem 2 (choc palec oczywiscie trzeba zgiac) ale by zlapac go miedzy 1 i 3.

Opanowanie sonica w ten sposob oraz charge'a 23 i 12 w prostej drodze prowadzi do poznania charge 13


Frank
mam wielka prosba, moglby ktos nakrecic filmik jak sie robi tego sonica w zwolnionym tepie (trzema druga reka pena), w trzech fazach
pierwsza : jak trzymac pena i jak go wypuszczac
druga : jak ma leciec pen
trzecia : jak zlapac pena
bardzo prosze

SEREK
mam pytanie jak mozna nazwac takie polaczenie/combo?? robie sonica 34-23 i od razu bez zatrzymaia dalej sonic 23-12 jak to nazwac czy jest jakas porzadna nazwa czy podwojny sonic do gory??

dante
Sonic Rise

Dragon
1. takze chcialbym zobaczyc taki filmik jak frank, jesli ktos taki ma
2. w wielu poradnikach pisze zeby przy sonicu oprzec pena na thumbclapie i chcialbym wiedziec czy to jest oparcie pod kciukiem czy miedzy 12

zychwa
ok ja jush nagralem filmik szczegulowy i pokazalem jak ma isc pen (przynajmniej jak ja zrozumialem, ale raczej dobrze jest). Mam nadzieje ze to komus pomoze. sorry za tlo... http://media.putfile.com/...281ci263-sonica

zychwa
moze teraz bedzie link do klikniecia http://media.putfile.com/...281ci263-sonica

kmibar
Zychwa istnieje opcja edycji postow. Jak masz cos jeszcze do napisania, a jestes autorem ostatniego posta w temacie, to go poprostu edytuj, a nie pisz nowego. Robi sie tlyko niepotrzebny nikomu balagan.

zychwa
aha dzieki kimbar nie wiedzialem jush na pewno bede edytowal...

kmibar
nie ma za co polecam sie na przyszlosc

Dragon
no dzis mi sie udalo zrobic sonic 34 - 23 i 23-12 pszynajmniej tak jak robil to zychwa
najlepsze ze nauczylem sie tego zwykla pala kleju (25cm) bez zadnych gripow ani tasmy potem przezucilem sie na mojego pena i jakos poszlo
thx zychwa za filmik bardzo pomaga

zychwa
nom ja tesh tak robie ze tricku ucze sie na kleju a potem trenuje na penie zwyklym i jakos idzie

Dragon
jest taki trick jak: sonic 34-12???

kmibar
Tak. A nazywa sie Sonic 2x

Dragon
dobrze wiedziec ze umiem cos takiego
takie pytanko czy w sonic rise po pierwszej czesci mozna oprzec pena na thumbclapie?


kmibar
A bo ja wiem. Nie jestem pwien, czy wtedy to nie beda 2 oddzielne triki.:/ Ja nigdy nie opieralem...

Dragon
mi tez juz sie udaje bez thumbclapa po pierwszym obrocie ale nie zawsze. ale pierwszy obrot i tak musze miec z thumbclapem

SEREK
nie noo jak dotkniesz clapa to juz beda dwa sonici jak chcesz sie oduczyc to naucz sie sonica bez dotykania TC albo mozesz potrenowac napiac reke tak zeby nie wykonac ruchu kciuka

Dragon

no juz robie sonic rise plynnie bez clapa (9/10) wystarczyl trening na lekcjach i przerwach w szkole

zychwa
no widzisz to jest proste!!! jak sie nauczycie wszystkich fundamentali i ich rev to jush umiecie bardzo duzo i jest sie czym popisac bo jak sie to umie to jush potem wszystko lepiej idzie

Dragon
revy wlasnie... mam prosbe do ciebie zychwa moglbys nakrecic taki filmik jak zrobiles do sonica tylko do sonica rev. plz
z gory dzieki

SONIC
Czy jest cos takiego jak sonic 12-1 thumb.Wydaje mi sie ze umiem takie cos zrobic.Puzniej moze nakrence filmik.

zychwa
@up: yyy powinno byc, ja to umiem tyle ze nigdzie o tym nie piszom ale niewatpliwie to jest jakis tric mozemy go nazwac ... albo nie bo mialem nadzieje ze nazwiemy go od nick'u tego co o tym zaczol pisac (czyli od nick'u Sonica) ale to byu bylo bez sensu: sonic Sonic'a haha

@Dragon: ok nakrece za momencik

http://instrukcja.jak.wykrecic.sonic.rev.patrz.pl no powinno ci wystarczyc nieee no sorry za rozdzielczosc ale krecilem telefonem ale jak sie odchylicie troszeczke to bedzie dobrze

SONIC
http://video.google.pl/vi...960102771009708
to by bylo cos takiego.mozna to nazwac sonicem?

Dragon
sonic albo mi sie wydaje, albo nie, ale mi to wyglada na neo sonica. (naprawde nie jestem pewien)

zychwa dzieki za filmik (zwlaszca za tekst na koncu)

Autor RE: SONIC
zychwa
uuzZ od tego mnie masz jak chcesz cus jeszcze to pisz;]

Dragon
tylko tamtego posta napisalem dosc dawno temu i zdazylem sie nauczyc troche sonica rev http://sonicrev.patrz.pl , http://sonicr.patrz.pl

ale po filmiku zaczalem sie uczyc charge rev i po kilu przerwach w szkole juz mi wyszlo pare razy po jednym obrocie, ale caly czas ruszam palcem do zwyklego charge, wiec musze sobie trzymac pozostale palce


zychwa
yhy racja ale nie moglem podejsc do kompa przez ten czas

Dragon
juz charge rev mi sie udaje i to po treningu tylko na lekcjach

a wracajac do tematu czy do sonic rev2334 tez lepiej nauczyc sie najpierw charge23?

zychwa
noom najlepiej a jak musisz sie nauczys na sile szybciutko jak nie umiesz charge to ustaw pena pod katem prawie rownolegle do dloni z malym ruchem okeznym nadgarstka to musi sie rotowac

Dragon
nom nauczylem sie dzis na lekcjach teraz jeszcze sonic 2334 rev, bo 1223 robie inverse sonic rev jest latwiej i ladniej

seba_121
A ja mam prosbe o wsadzenie tego filmiku o sonicu w spowolninym tempie na rapidshare, bo ten odtwarzacz co tam na tej stronce jest to lipa i mi co 5 sekund od nowa buforuje.... PLS Help nie umniem sonica...

Dubix
Tez bym chcial zeby ktos wrzucil tego tutka do sonica normal na rapida albo patrz.pl
z gory dzieki

SEREK
sprobuj zrobic tak dochodzisz do linka Film Instruktazowy i klikasz na niego prawym przyciskiem myszki. Wyswietla sie okienko i tam zaznaczasz "zapisz element docelowy jako" i potem masz nastepne okienko i czasem jak jest format PHP jako zapis zmien te literki na AVI lub WMV i nacisnij zapisz. Powinno byc dobrze

Dubix
Zychwa dziekuje Ci bardzo. Rozwiales wszystkie moje watpliwosci co do sonica. Ja sie caly czas zastanawialem na ktorym to palcu ma sie przekrecic Jeszcze raz wielkie dzieki

kmibar
http://www.youtube.com/wa...related&search= Gdyby ktos jeszcze mial malo tutoriali do Sonica, to poogladajcie 2 polowe tego. (1 uczy TA)

Dragon
o przyda sie bo jest po angielsku i wyslalem go kolezance z USA

Masz kolegow w USA, to sprowadĹş do Polski RSVP'ki i sprzedaj kolegom z portalu

MadEye
Umiem zrobic sonica gdy koniec pena jest oparty na thumbclapie, jednak gdy chce zrobic bez thumbclapa to za ch#$@ mi nie wychodzi. Moze jakies dobre porady?

KRuq
cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc.

kmibar
Nie przeklinac i 3c. Opanuj Charge bedzie latwiej.

MadEye
Wlasnie chcialem sie nauczyc sonica bez thumbclapa, zeby robic charge
Dla mnie charge to czarna magia, chyba nigdy tego sie nie naucze

Autor RE: SONIC
Spirit
MadEye, nauczysz sie na pewno. Jeszcze pare dni temu watpilem aby mogl w ciagu miesiaca opanowac TA rev, a dzisiaj harmonica spokojnie robie.

Mozesz uczyc sie charge zaczynajac z penem na thumclapie, a jak juz bedziesz potrafil nadawac mu odpowiednia rotacje to sprobujesz bez.


Dragon
Masz kolegow w USA, to sprowadĹş do Polski RSVP'ki i sprzedaj kolegom z portalusmileysmiley

wlasciwie to kolezanke korespondujemy prawie 2 lata
a to zrodlo... nawet nie bede probowal... nawet gdyby to jak mi to przesle? juz sistra w londynie jest pewniejsza...
sorki za off topa i ze dopiero teraz to przeczytalem
_________________
Pentrix dla każdego!
PTP Wymiany/Trades
 
bambusek
Użytkownik


Posty: 53
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |22 Lis 2006|, o 20:11   

Moglibyscie napisac lub wrzucic na youtube filmik(nie moge odtwarzac video na kompie :x ) prezentujacy jak zlapac pena w 1-3 cwicze sonica juz z 3 godziny i nadal nic dlugopis zawsze laduje mi miedzy thumbem a palcem wskazujacym.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |22 Lis 2006|, o 20:23   

Ja na noc dam wrzucanie, bo teraz nie moge za bardzo, jutro bedziesz mial raczej.

Edit:
http://video.google.pl/vi...349694807&hl=pl
PTP Wymiany/Trades
 
bambusek
Użytkownik


Posty: 53
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |25 Lis 2006|, o 19:24   

THX rarka teraz moge sie pochwalic ze umiem sonica B)
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |25 Lis 2006|, o 19:48   

Yeah, komus pomoglem:] Poleacm sie na przyszlosc :]
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Prze13mo
Użytkownik


Posty: 7
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |30 Sty 2007|, o 18:27   

1. Nie wiem co jest. TA nauczylem sie po dniu treningow a Sonica jak nie dalem rady, tak nie daje. Macie jakies konkretne porady?
2. Czy w tym triku kciuk sluzy tylko do podtrzymania konca pena? Nie wiem jak mam zrobic by z niego pen "wystrzelil"
PTP Wymiany/Trades
 
Kąś 
Fingers' Artist


Kręcę od: pff...
Ręka: całkiem prawa
Posty: 402
Skąd: Lublin/Londyn
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |30 Sty 2007|, o 21:08   

Ja Sonica nauczylem sie dopiero po ok. poltora tygodnia penspinningu, takze nie od razu, a co do porad- oprzyj mocno koncowke pena na thumbclapie, i srodkowym palcem nacisnij na pena ( puszczajac z thumbclapa) zaraz po wystrzeleniu wyprostuj palec wskazujacy- powinno wychodzic :)
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
pite
Użytkownik

Posty: 201
Skąd: Siedlce
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |31 Sty 2007|, o 12:16   

Ja sie go uczylem od razu z pozycji reki wyprostowanej , na niczym nie opieralem dlugopisu , nauczylem sie go w 1 dniu. Probujcie wykonywac go z pozycji , ktora dla was jest na poczatku najwygodniejsza.
_________________
War... War Never Changes
PTP Wymiany/Trades
 
Prze13mo
Użytkownik


Posty: 7
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |2 Lut 2007|, o 19:28   

Luuuuuudzie, dzieki wszyscy, a szczegolnie Rarka. Dzieki twojemu tutorialowi (innemu) w koncu zrozumialem ze w Sonicu, nic sie nie obraca wokol palca serdecznego. Kiedys wyczytalem na tym forum, ze aby nauczyc sie triku, trzeba go wpierw zrozumiec...swiete slowa...

Czy jesli umie sposob w ktorym nie przytrzymuje PEN'a kcukiem, tylko od razu robie, to ten sposob z kciukiem tez sie musze nauczyc ?
PTP Wymiany/Trades
 
Kulas97
Użytkownik

Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2007|, o 11:35   

Ja mysle ze jak umiesz bez kciuka to dobrze chyba tylko takie wykonuje sie w kombosach. Na stronie napisane jest, ze z kciukiem to jest tylko po to zeby sie nauczyc bez B) A no i raka wystrzelony tutorial.
_________________
Tragiczniak:
- Sonic, TA, FP :) (ucze sie dopiero kilka dni)
PTP Wymiany/Trades
 
Axadiw
Użytkownik

Posty: 4
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2007|, o 20:15   

to jeszcze ja pytanie o sonica zadam, bo od paru godzin nie potrafie rozumiec tego tricku :)

Jak na razie czasem mi wychodzi cos takiego:
Trzymam pena w pozycji 2-3, wystrzeliwuje thumbclapem(jak w tutki od Rarki :) ), pen "slizga" sie po palcu serdecznym, zarazem robiac jakies pol obrotu, po czym fartem wpada miedzy palce 1-2, ale w miedzyczasie pare centumetrow leci w powietrzu:) (przelatuje mi na srodkowym palcem jakby)

Czy to Sonic? :)
PTP Wymiany/Trades
 
Kruk 
Użytkownik


Kręcę od: VII 2006
Ręka: prawa
Posty: 481
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+26, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2007|, o 22:15   

Z Twojego opisu to jest Shadow 23-12.
PTP Wymiany/Trades
 
Axadiw
Użytkownik

Posty: 4
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2007|, o 22:30   

nosz cholera, to czym sie ten sonic rozni od shadowa ;p


mam juz dosyc tego, proboje zrozumiec jak ten pen leci, ale nie udaje mi sie ;>
PTP Wymiany/Trades
 
Routtuqe 
Użytkownik


Kręcę od: 14.07.2006
Ręka: 3p2h
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Tymbark
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2007|, o 22:49   

tak wyglada SONIC: http://www.psconclave.com/wiki/Sonic
A tak wyglada SHADOW: http://www.psconclave.com/wiki/Shadow
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl