Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MadEye
|16 Lut 2010|, o 11:41
Charge Normal
Autor Wiadomość
dante 



Kręcę od: 15-08-2005
Ręka: Prawa
Wiek: 46
Posty: 770
Skąd: Żerniki Wroclawskie
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2006|, o 23:18   Charge Normal

Charge Normal
Charge Normal jest jednym z tricków podstawowych (Fundametali), należy do rodziny Charge'ów. Polega na zataczaniu okręgów penem zgodnie do ruchu wskazówek zegara (u leworęcznych odwrotnie). Trzymamy pena w slocie 23 i odpowiednio zginamy i prostujemy palec serdeczny, aby pena zataczał okręgi. Trick ten można również wykonywać w slotach 12, 34, 13, 24, 14.
Filmy:

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube
_________________
Dante fun - takie tam śmichy-chichy.
Zośka, Zośka Remember[/b]
Ostatnio zmieniony przez Rude Boy |16 Sty 2012|, o 19:40, w całości zmieniany 7 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Hakan 



Wiek: 44
Posty: 1375
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2006|, o 21:54   

Cytat:
bunia
jestem poczatkujaca i nie umiem wykonac charge i moze znacie jakies dobre cwiczenia


Hakan
Akurat charge jest takim trikiem, w ktorym niewiele mozna poradzic poza cwiczeniem.

Zakladam ze ide triku rozumiesz wiec jedyne co moge podpowiedziec, to po rozkreceniu, na samym poczatku po prostu przemieszczac palcami 2 i 3 na przemian w przod i w tyl, pomagajac sobie troche ruchami calego nadgarstka tak by dlugopis rotowal miedzy palcami 2-3.
Po pewnym czasie nadgarstek nie bedzie potrzebny, wystarcza same palce.
Sztuka polega na nabyciu odpowiedniego wyczucia w palcach i zgrania ich ruchu z ruchem dlugopisu...

PS. Latwiej cwiczyc charge'a przy pomocy dlugich i ciezkich pisadel. Klej dantego pewnie bylby do tego najlepszy. Sila bezwladnosci, to to co pozwala ladnie rozkrecic dlugopis...

dante
Potwierdzam to co napisal Hakan, klej nadaje sie bardzo do takich trikow jak charge i sonic.

Frank
potwierdzam tez mam klej. zaraz wrzuce fotke

budziu
siema mam tesh problem z chragle ale nie potrafie obracac na palcu 3 i 2 plz hlp

spider911
Co Wy dajecie za rady!! Podczas cwiczen nie wolno uzywac nadgarstka!! Bedzie sie wam poĹşniej bardzo trudno tego oduczyc!! Takie zle nawyki sa bardo trudne do skorygowania. Ten trik wykonuje sie uzywajac jedynie palca 2. nalezy zataczac nim (2 palec) kola prostopadle do dloni. Od cala sztuka

puzdro dla poczatkujacych
ps. nie zniechecajcie sie

Hakan
Daje rady takie jak sam sie uczylem, oduczenie sie ruchow nadgrastkiem nie stanowilo najmniejszego problemu

Jak dlugopis ma sie krecic, to widac na wszystkich filmach, problem stanowi jak maja sie poruszac palce. Wymuszenie ruchu kolowego dlugopisu przez caly nadgarstek przenosci sie na ruch palcow i zrozumienie jak nimi poruszac...

Sherry
Mialam z tym problem na poczatku. Teraz juz nawet ladnie sie kreci, ale co jakis czas musze go poprawiac, bo z gornej czesci palcow spada mi na srodkowa, albo przesuwa sie do samych gripow. Samo przejdzie w trakcie cwiczen (tak jak uchylanie kciuka przy thumbaround) czy trzeba cos z tym zrobic?

SEREK
ja sie nauczyklel dzisiaj dzieki pomocy dantego i franka.
Od franka wziolem adres www.psconclave.com/wiki/Sonic_Normal a od dantego pomysl treningu klejem. choc trenowalem sonica to tam jest podobny ruch i razem sie trikow nauczylem.
Umiejetnosc 0
godz 00:30 - wydrukowalem z tej stronki opis
godz 00:39 - udalo mi sie zrobic po raz pierwszy <wielka radocha>
godz 00:52 - udalo sie po raz drugi a potem jeszcze i jeszcze
godz 1:08 udal sie sonic z 34 do 23 za 5tym podejsciem
godz 1:21 udalo mi sie z 34 do 12
i gdzies potem sen mnie zmorzyl i rano sie z zapalonym swiatlem obudzilem.
POLECAM trening klejem (u mnie na osiedlu kupilem na sztuki dwa po 80gr. jest super

aha i jeszcze jedno www.psconclave.com/wiki/Charge_Normal tu masz samego charge'a jednak dla mnie lepszy byl opis z sonica bo byly zdiecia z dwoch stron reki

Dragon
po mozolnym dwudniowym treningu udalo mi sie zrobic charga23
bolo jednak trudno bo wczesniej przez jakis czas trenowalem tylko FP i milaem problemy z palcami przy chargu ale jest ok
teraz biore sie za sonica bo po filmiku zychwy stwierdzilem ze robie sonica zle


kmibar
co znaczy Ĺşle?? Moze robisz tylko inaczej. Najlepiej by bylo jakbys nagral tak jak robisz.

Dragon
ZLE robilem kolko na okolo palca (poza tym wtedy jeszcze nie znalem nazw palcow myslalem ze 1 to kciuk lol) a po filmiku stwierdzilem ze tam nie ma zadnego kolka

zychwa
fajnie ze moj filmik komus pomogl ^^ a co do charge klej jest najleprzy zgadfzam sie tylko zrobcie go takiego jakpokazalem w galerii powinny byc duze a waskie "gripy" na koncu kleju owincie tasmom jakies 10 krazen i wyjdzie wam swietnie wywarzony i ciezki klejpo czym zlapcie na samym koncu miedzy palce 2 i 3 i probojcie wprowadzic w rotacje... bedzie latwiej bo wtedy krecicie 1 stronom pena a nie dwoma i jest latwiej chyba zamieszcze filmik w neciku jak sie uczyc charge ^^

P.S. mam nowego pena a wzasadzieklejama 28 cm ^^

kmibar
Monster 28 cm?? zbyt wielki

zychwa
nom ma 28 cm nazwalem go klej zaglady ze wzgledu na jego rozmiary jush wyslalem zdjecie do dante

spider911
28 przesada !!

Dragon
no troche przesadziles na poczatku mialem 25 i szybko zmienilem bo jak sie przyzwyczaje do takiego dlugiego to bedzie ciezko z krutkimi i lekkimi

Maciek
Mam ten sam problem co Sherry
co jakis czas musze go poprawiac, bo z gornej czesci palcow spada mi na srodkowa, albo przesuwa sie do samych gripow.
Czy do mojego pena moze dokleic tasme izolacyja, albo grip, w ten sposob, ze w COP dac grip ok 1 cm - 1 cm przerwy - grip ok 1 cm - pusto - grip
Tu gdzie przerwa to jest COP. Czy wtedy to mi sie nie bedzie zsuwac czy darowac sobie mogyfikacje?

Uzywam kimbar's pen z olowka i 2 gripow.

PS: Witam, to moj pierwszy post.

Dragon
tam mozesz tak zrobic jest to bardzo pomocne (ja tak mam )

Maciek
To lepiej tasme izolacyjna czy gripa na pol?

kmibar
Lepiej grip. Zawsze mozesz go przeunac, albo zdjac jak Ci sie znudzi, a tasma to odklejanie i naklejanie spowrotem, to troche niewygodne. Polecam grip, ale wybralbym jakis "cienki", ze wzgledu na to, zeby go zbytnio nie dociazac na srodku, bo moze przez to stracic rotacyjnosc.

cyryl
przy charge bardzo pologlo mi przesuwanie palcow w przud i bok w tyl i bok i tak dalej bo zawsze mialem problem z poruszaniem sie palca srotkowego i to pomaga

zychwa
@Maciek: ja uwazam ze lepiej jest owinac izolacjom bo mozesz dac jej malo albo duzo, wasko albo szeroko i masz pelna kontrole nad tym jak co masz na penie i w jakiej ilosci a gripy muszisz sciagac zeby zalozyc na srodku itd. wg. mnie izolacja jest leprza. (chociarz sam mam kimbar's pencila z gripami, ale ja jush umiem robic wszystko bez gripow na srodku)

Dragon
to nie zmienia faktu ze na poczatku lepiej jest z tasma (lub gripami, ja wole tasme)
ale czy grip czy tasma to zalezy tez od pena (tak sadze)

mysza
Male pytanko: istnieje charge T1 (lub 1T )?

cyryl
Mysle ze istnieje charge na wszystkich palcach

elbi
A ja mysle, ze Charge T1 nie istnieje ;p

Dragon
jest nawet widzialem filmik
jak znajde to dam link

KRuq
To jest sprawa dla detektywow mamby!

Czy charge T1 istnieje? Juz w nastepnym odcinku Kruk i detektywi mamby zajma sie ta sprawa! Odswiezaj to forum na goraco, aby sie tego dowiedziec! Chcesz wiedziec wiecej? DetektywiMamby.pl

@dragon: Za ochocza pomoc detektywom dostajesz od dowodcow ORDER UsMIECHU!

Dragon
http://youtube.com/watch?v=gr_4Pg-HMvI

matras
M:i pen wogule nie koluje.W czym problem?

kmibar
W braku doswiadczenia. Proponuje opanowac Sonic, zeby zrozumiec na czym polega rotacja.

Dragon
ja jak zaczynalem charge to trzymalem 2 reka palce ktorymi nie powinienem ruszac to pomaga
ps a w innych tematach sie pisze zeby nauczysc sie charge bo jest wtedy latwiej z sonicem

dymek
Przeciez w bazie trickow jest charge, bardzo przystepnie wytlumaczone i opisane po kolei co i jak, w koncu stad sam sie go nauczylem. Szukacie niewiadomo gdzie , a macie pod nosem, heh ...

PS W fundamentalach jest charge.

matras
Ja nadal nie wiem jak to zrobic!
_________________
Pentrix dla każdego!
PTP Wymiany/Trades
 
bambusek
Użytkownik


Posty: 53
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |26 Lis 2006|, o 14:58   

Czy robiac charge moge miec odstajacy palec wskazujacy?
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |26 Lis 2006|, o 15:15   

Jak robisz charge 23, to palec wskazujacy nie jest uzywany, wiec moze byc w jakiej Ci sie podoba pozycji. (ja mam zlaczony ze srodkowym, ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby odstawal)
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
matras
Użytkownik


Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |30 Lis 2006|, o 10:49   

Ja nie wiem jak to zrobic
PTP Wymiany/Trades
 
Hakan 



Wiek: 44
Posty: 1375
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |30 Lis 2006|, o 11:28   

A ja wiem :P
_________________
Pentrix dla każdego!
PTP Wymiany/Trades
 
Dsn
Użytkownik

Posty: 3
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |1 Gru 2006|, o 18:49   

Matras sprobuj klejem. Tez tego nie lapalem, ale pare dni temu zrobilem sobie Dante's Klej i to w zasadzie samo zaczyna wychodzic.
PTP Wymiany/Trades
 
Fafik 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2006
Ręka: left
Wiek: 31
Posty: 211
Skąd: Opole
Handel: 100% (+13, 0, 0)
Wysłany: |2 Gru 2006|, o 08:29   

Charga robi sie dobrze czyms ciezszym ,typu klej, czyms troche dluzszym niz zwykly dlugopis. A jednym slowem stawiam na klej.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Maciek 
Użytkownik


Kręcę od: '06
Wiek: 32
Posty: 109
Skąd: Radom
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |2 Gru 2006|, o 20:22   

Ja nawet po treningach klejem na poczatku nie umialem zwyklym dlugopisem, ale to jakos samo przychodzi.

Na poczatku probowalem zlaczyc dwa dlugopisy (tak jak Long Sonic Pen czy jak mu tam) i wychodzilo :D .
PTP Wymiany/Trades
 
 
zamul
Użytkownik


Posty: 52
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |2 Gru 2006|, o 22:02   

Ja nauczylem sie charge sam nie wiem kiedy, skoncentrowany na lekcji az nagle zaczelo mi wychodzic. Najlepszym sposobem na charge jest probowanie cwiczyc i krecic, do momentu az samo zacznie wychodzic jakies 2-3 godziny u mnie to trwalo.
_________________

Edytowane przez zamul dnia 29-10-2006 18:20
PTP Wymiany/Trades
 
Fury
Użytkownik

Posty: 1
Skąd: Owczarnia COP ( center of Poland ) ;)
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |3 Gru 2006|, o 08:57   

fajny tutorial znalzlem, ponad 2minut... co prawda po niemiecku ale fajnie pokazany jakie elementy wystepuja i jak powinny wygladac...
http://www.youtube.com/watch?v=2-8rEwv0ljQ&NR
_________________
Man with the golden pen
PTP Wymiany/Trades
 
Felix 
Użytkownik

Posty: 140
Skąd: Nowe Miasto
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Gru 2006|, o 11:43   

To moj pierwszy post wiec na wstepie chcialbym sie przywitac: Czesc! :) ale ok, do rzeczy.

Nauczylem sie juz TA i sonica, ale tego charge za cholere nie moge zrobic! Zajmuje sie troche flower stickiem i hand stick jest bardzo dobry do tego (ma ok 50 cm i jest ciezki) tak ze zrobilem to za pierwszym razem. Ale przeciez dlugopis jest za lekki i za krotki, to jest niemozliwe! Wiem ze pewnie slyszeliscie to milion razy ale macie moze jakies wskazowki?Jak maja sie ruszac palce?Z gory dzieki,

pozdrawiam,
Felix
_________________
Felix - Quba - Kuba

www.nsf.prv.pl
PTP Wymiany/Trades
 
wojtaseq
Użytkownik


Posty: 86
Skąd: Strzelce Krajenskie
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |17 Sty 2007|, o 14:11   

hmm a mi charge klejem raczej nie wychodzi ... cienkopisem owszem a klej zsuwa mi sie tak ze po chwili mam miedzy palcami grip :/ a jak proboje trzymac mocniej to obroty kompletnie nie wychodza.. pomocy:P
PTP Wymiany/Trades
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |17 Sty 2007|, o 15:04   

Charge to jest trick z rodziny chamskich, czyli trzeba go dluuugo cwiczyc zeby byl ladny :] Jeden obrot latwo zrobic, ale zeby dlugo krecic, to trzeba pocwiczyc:]

A charge klejem jest fajny:P
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
wojtaseq
Użytkownik


Posty: 86
Skąd: Strzelce Krajenskie
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |17 Sty 2007|, o 15:07   

no to cwicze;P heh cienkopisem mi wychodzi tak ze po chwili zaczyna dostawac rotacji i wychodza takie obroty jak powinny. a klejem nic.. przesuwa sie... i nie moge miec srodka kleja miedzy palcami
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl