Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat (nie tylko do PS)
Autor Wiadomość
Made 
Użytkownik


Kręcę od: jutra
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 273
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+69, 0, 0)
Wysłany: |10 Lip 2011|, o 11:11   Aparat (nie tylko do PS)

Elo. Mam taka sprawę - chciałbym kupić aparat taki za 1000-1200 zł. Ma on bardziej służyć jako aparat niż jako kamerka do kręcenia filmików. Proszę o rady.

Pozdro Made
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |10 Lip 2011|, o 18:09   

Nie znam się na fotografii, ale akurat dziś miałem okazję dzierżyć cacko mojej kuzynki. Canon PowerShot SX200 IS 12-krotny zoom optyczny robi mega wrażenie, aparat nagrywa świetne filmy w HD (1280x720), a na ceneo stoi akurat odrobinkę powyżej kafla (: Nie powiem że polecam, długo się nim nie bawiłem, ale myślę że warto rzucić okiem ^^
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
baton 
Użytkownik


Kręcę od: września 2009
Ręka: trzecia
Wiek: 27
Posty: 149
Skąd: Gliwice
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |12 Lip 2011|, o 23:56   

Jak dla mnie to po pierwsze powinieneś zdecydować czy aparat będzie służył do nagrywania filmów. Jeśli stwierdzisz że nie to możesz sobie nawet fajną lustrzankę kupić tylko jeśli fotografia Cie wciągnie to pewnie 3 razy tyle wydasz na obiektyw(y) bo w zasadzie to on(e) decydują o jakości zdjęcia (powiedzmy pomiędzy aparatem za 2800 a 5500 zł nie widać takiej ogromnej różnicy w jakości zdj. ten droższy aparat ma po prostu magnezowe body, więcej opcji w oprogramowaniu i troszkę lepsze parametry.

Kupując aparat powinieneś zwrócić uwagę na wielkość matrycy bo np. kupujesz telefon z 8 mp. Gdy jego zdjęcie porównasz do zdjęcia z standardowego aparaciku z 8 mp to okaże się dużo gorsze. Dlaczego? wielkość matrycy. co prawda piksele też coś dają ale jak lustrzanka ma 12 czy 15 to nie jest to największa różnica.

Drugą rzeczą jest obiektyw ale zazwyczaj kupujesz body (body-aparat bez obiektywu) z obiektywem tzw. kitowym czyli zestawowym. Warto się zorientować w obiektywach bo czasem ludzie wystawiają na aukcje body z bardzo fajnym obiektywem na licytacje i zamiast za kilka lat kupować lepszy obiektyw od kitowego to zainwestujesz na początek i masz już bardzo fajne szkło na długo.
Sorry rozpisałem się.

Sedno:
jak Ci się trafi okazja to może będzie Cię stać na Canona 450d
może jakiś Nikon ale ja ich ani troche nie ogarniam.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-FQIqIiABoU
-inspiracja na nick
www.nobrain.dk -tylko tu nie zaglądaj !!!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Hut 
Użytkownik


Kręcę od: 24.06.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 567
Skąd: POZnan*
Handel: 99,36% (+155, 0, -1)
Wysłany: |13 Lip 2011|, o 01:04   

"baton" napisał/a:

może jakiś Nikon ale ja ich ani troche nie ogarniam.

nikona d60 albo nawet d40, jesli jest laikiem, z fajnym obiektywem 18-135 mozna dostac na allegro za te 1000-1200 zl
to bedzie na pewno lepszy zestaw, bo bedziesz mial starszy dobry aparat + dobry obiektyw, zamiast wydawac wszystko na aparat z kitowym obiektywem
Ostatnio zmieniony przez Hut |13 Lip 2011|, o 01:05, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Made 
Użytkownik


Kręcę od: jutra
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 273
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+69, 0, 0)
Wysłany: |14 Lip 2011|, o 19:58   

Od 1000 do 1200 zl NOWY łatwo dostepny w sklepie typu saturn itd. Ma sluzyc do zdjec i filmow z naciskiem na zdjecia. Zadne uzywki i szukanie okazji nie wchodza w gre ;)

Dzieki za podpowiedzi ale czekam na kolejne ;p
PTP Wymiany/Trades
 
 
Hut 
Użytkownik


Kręcę od: 24.06.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 567
Skąd: POZnan*
Handel: 99,36% (+155, 0, -1)
Wysłany: |19 Lip 2011|, o 23:15   

dopiero teraz zauwazylem ze napisales
wiec chyba najlepszym wyborem bedzie nikon coolpix L120. aparat ma bardzo dobra optyke, nagrywa filmy w hd 720p 30 fps, szerokokatny obiektyw staly 25-525 czyli az 21 krotny zoom, autofocus, stabilizacja wszystkie standardowe funkcje
cena w granicach tysiaca, pewnie znajdziesz taniej

jesli masz troche wiecej do dolozenia to bez zastanawiania bralbym sony nex-5
swietny aparat, kapitalna optyka, szerokokatny obiektyw w standardzie 24 swiatlo stale 2.8 (czyli swietny standard lustrzankowy) niestety 18-55 w zestawie, ale oczywiscie mozliwosc wymiany, filmy w full hd z autofocusem na zywo (miazga), bardzo male wymiary
niestety cena zaczyna sie od 1800, ale jest to swietny kompakt o wlasciwosciach lustrzanki
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl