Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Hakan
|10 Gru 2007|, o 17:27
Czy RSVP dobre dla początkującego ?
Autor Wiadomość
Gumili 
Użytkownik

Kręcę od: 8-12-2007
Ręka: Prawa
Wiek: 35
Posty: 8
Skąd: Łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 16:42   Czy RSVP dobre dla początkującego ?

Witam,

Przygode z penspinningiem zacząłęm wczoraj, od razu mi się to spodobało i nie mogę przestać kręcić ;)

Jestem pewny, że chce się nauczyć wiekszej ilości tricków, narazie jako tako wychodzi mi Thumbaround Normal.

Moim "narzędziem" jest klej do pistoletów termicznych (czy jak to się nazywa) o dł 30cm. Od wczoraj zmienił trochę kształt i jestem pewny, że nie przetrwa nauki wszystkich tricków :)

I tu pytanie, czy RSVP będzie dobrym penem dla początkującego czy lepiej wybrać coś innego? Chciałbym, żeby pen był całkiem długi i ciężki. Chciałbym skorzystać z tej akcji kupowania penów z www.penwish.com. Więc do czasu otrzymania zamówienia na pewno poznam więcej tricków. Narazie chcę uczyć się tricków z "Thumbaround Family"

PS. Administratorzy i Moderatorzy mogą mieć mi za złe, że zamieściłem ten temat tutaj a nie w "Co kupić?". A to dlatego, że nie jestem pewny czy to jest Pytanie "Co kupić" czy raczej porada... Zrozumiem jeśli dostane ostrzeżenie itp itd. Z góry przepraszam za kłopot :)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Zaliwaja 
Użytkownik


Kręcę od: 31.10.2006
Ręka: [Prawa]
Wiek: 32
Posty: 1239
Skąd: Legionowo
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 16:51   

Na ostrzeżenie raczej nie zasługujesz... ;)

Moim zdaniem RSVP nie jest najlepszym wyborem dla początkującego, nie kręci nim się najłatwiej, lepiej iść do Rossmana i kupić paczke "Fine Point Marker'ów" (takich kolorowych flamastrów), dokupić jakiś długopis z gripem, może być Pilot SuperGrip, i ładnie to nałożyć, jedyna wada to to, że jest dużo lżejszy od wspomnianego kleju.
_________________
Nie zajmuję się Listą wymian, nie pisać w tej sprawie.
PTP Wymiany/Trades
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 16:56   

jezeli masz duuuuuzo kasy a chcesz czegos dlugiego i ciezkiego to kup sobie Dr. Kt na penwishu :P
btw mam moda z Fine Poin Markera i kreci sie nim swietnie!
Ma 23cm dlugosci i wazy 20g (wazylem w sklepie :P ), ma jakies tam gripy z piornika ale bardzo ciezkie i dlugie tipy po protu wlozone w gripy czyli ogolnie mody z fpm polecam jak Zali ale znajdz jeszcze do tego jakies tipy ! ;)
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Seihe 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 673
Skąd: Radom
Handel: 100% (+84, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 16:56   

eh jeżeli masz amiar skożystać z zamówienia które organizuje Madaj&Skeleton to rsvp do mxa możęsz zamówić. To tylko 3zł jakiś hgg 3zł =6zł nie dużo. Przy okazji zamówić comsse metal lub zwykłą i w polsce znaleść tipy od hgg/bk-77

Comssa Metal- Comssa która ma zamocowane tipy

P.S trzeba w końcu zrobić okienko w które wyskakuje dla nowo zalogowanych iżeby czytali co kupić i różne rozwiązania kupowania penów albo pw albo link do tematu takiego jak ten
PTP Wymiany/Trades
 
 
Gumili 
Użytkownik

Kręcę od: 8-12-2007
Ręka: Prawa
Wiek: 35
Posty: 8
Skąd: Łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 17:48   

Dzieki wielkie za takie szybko dane porady :)

"michalcienki" napisał/a:
jezeli masz duuuuuzo kasy a chcesz czegos dlugiego i ciezkiego to kup Dr. Kt


:O Aż tyle kasy nie mam :O ~$28 to raczej troszke za dużo.

"michalcienki" napisał/a:
... Ma 23cm dlugosci i wazy 20g ...

Ten klej co teraz używam ma 29g

"Zaliwaja" napisał/a:
jedyna wada to to, że jest dużo lżejszy od wspomnianego kleju

Jeżeli to "dużo lżejszy" to jest te 20g to sądze, że mi wystarczy. Tak sobie wymyśliłem, że teraz będe ćwiczył na kleju, zeby wzmocnić troche palce, a potem będe próbówał zasówać na czymś troszke lżejszym.

"sebciu" napisał/a:
eh jeżeli masz amiar skożystać z zamówienia które organizuje Madaj&Skeleton to rsvp do mxa możęsz zamówić. [...] Przy okazji zamówić comsse metal lub zwykłą i w polsce znaleść tipy od hgg/bk-77

Chyba właśnie tak zrobie a w między czasie (jak klej już nie będzie w stanie używalności) używałbym tych FPM. Tylko narazie musze policzyć ile kaski potrzeba :)

A jeszcze co do
"sebciu" napisał/a:
comsse metal lub zwykłą i w polsce znaleść tipy od hgg/bk-77

To chodzi o to, że albo "comsse metal" albo "comsse + tipy", a nie o to, żeby tipów szukać także do comssy metal?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Seihe 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 673
Skąd: Radom
Handel: 100% (+84, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 17:56   

comssa metal to comssa +2 tipy(z jednej strony i z drugiej)

A co do fpm przy takich warunkach jak pisał Skeleton (chodzi o zamówienie) to taniej Cie wyjdzie kupić z penwisha comsse bo jak chcesz fpm to musisz kupic cała paczka (18 mazaczków) cena ok. 15zł

więc lepiej chyba zamówić z penwisha przyjdzie paczka akurat jak Ci się klej znudzi (czyli szybko)

P.S. ja niedawno wziąłem klej do ręki to nim się nie da kręcić
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 17:58   

"Gumili" napisał/a:
Tak sobie wymyśliłem, że teraz będe ćwiczył na kleju, zeby wzmocnić troche palce, a potem będe próbówał zasówać na czymś troszke lżejszym.


troche mi to nie pasi - za bardzo to sobie palcow nie wzmocnisz a potem jest sie trudno przelozyc na cos duuuuzo lzejszego czyli rsvp
jak ja pokreiclem wspomnianym fpm co ma 20g moze ze 2 tygodnie a potem wzialem rsvp do reki to przy TA mi wypadal :/
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Gumili 
Użytkownik

Kręcę od: 8-12-2007
Ręka: Prawa
Wiek: 35
Posty: 8
Skąd: Łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 18:07   

"michalcienki" napisał/a:
[...] za bardzo to sobie palcow nie wzmocnisz a potem jest sie trudno przelozyc na cos duuuuzo lzejszego czyli rsvp


Czyli jednak źle myśle, że to mi pomoże ? :P

"sebciu" napisał/a:
więc lepiej chyba zamówić z penwisha przyjdzie paczka akurat jak Ci się klej znudzi (czyli szybko)


No nie wiem czy ten klej wytrzyma do połowy stycznia (bo sądze, żę tak zostanie przysłane zamowienie), bo już od wczoraj znacząco zmienił kształt, no ale jesli fpm i comssa metal mają podobne parametry (długość i waga) to chyba zrezygnuje z fpm tak jak mówisz.

"sebciu" napisał/a:
P.S. ja niedawno wziąłem klej do ręki to nim się nie da kręcić

No mi jakoś wychodzi narazie, a to pewnie dlatego że jest długi... jednak 30cm klej a 15cm Bic Atlantis to troszke różnica i wydaje mi się, że na początku łatwiej się nauczyć TA na czymś dłuższym. Ale znowu to tylko moje hipotezy, które zapewne Wy możecie z łatwością obalić :) , w końcu to ja tu jestem ten nowy i niedoświadczony.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wakie 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 92
Skąd: Łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 18:11   

Kto pyta nie błądzi. Jeśli chodzi o wzmacnianie palców... nie wydaje mi się żeby trening na czymś cięższym pomógł ci potem przy nauce kręcenia lżejszym penem. To czym się lepiej kręci to raczej kwestia przyzwyczajenia.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 19:12   

Jedna rzecz ode mnie : RSVP dla początkującego się NIE nadaje.
Bierz co innego, byle nie RSVP. I jak nie wiecie, to nie doradzajcie mu, żeby sobie zrobił MXa za kilka złotych. MX to świetny pen, ale nie dla początkującego, nie do nauki tricków.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 20:03   

Moim skromnym zdaniem, (wiem to z własnego doświadczenia) najlepiej zacząć czymś krótkim, lekkim i cieńkim - np Pentel Bk-77. Nauczysz się tym kręcić, to na dłuższych, grubszych i cięższych będzie Ci łatwiej. Moze nie będą Ci wychodzić triki na początku, ale jak juz sie nauczysz, to wszystkim zakręcisz. Comssa też była by ok.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 20:16   

o! dobrze ze przypomniales Pari ;)
swietny, w miare tani, idealny dla nópków (:P) http://penspinning.pl/for...6&thread_id=146
takim penem kreci moj cioteczny brat caly czas od poczatku czyli od sierpnia 2006 ale skonczyl na kilkunastu trikach - jakby ciezko trenowal do dzisiaj to niewiele by mu zabraklo do Erirora a Rarke to by przescignal i ja tez nim pokrecilem (uczylem sie charge na nim) i naprawde polecam!! poza tym bk-77 i supergripy mozna praktycznie w kazdym papierniku znalezc!! :wink:


P.S moj brat - nie nie jest zarejestrowany na forum :P :wink: :cool: :cool: :lol: :lol: :grin:
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
D4W!D 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Posty: 252
Skąd: Dzierżoniów
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 20:29   

Też polecam na początek bk-77, kręcilem nim przez długi okres czasu i sprawuje sie super ;)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kruk 
Użytkownik


Kręcę od: VII 2006
Ręka: prawa
Posty: 481
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+26, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 20:39   

Moim zdaniem RSVP nie jest dobre dla początkujących, ale nie ze względów trudności kręcenia itp., ale ze względu na to, że zdobycie go jest nieco utrudnione (nie jest przecież dostępny w Polsce), a pen spinning może Ci sie po prostu znudzic, więc wydane pieniądze poszłyby na marne. Na razie powinieneś kręcic czymś, co masz pod ręką, nie bawic się w kolekcjonowanie. Kręcenie klejem Ci nie pomoże, a nawet będzie Ci trudniej przyzwyczaic się do lżejszego długopisu niż odwrotnie.
PTP Wymiany/Trades
 
Śledź 



Kręcę od: październik 2006
Ręka: prawa
Posty: 884
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2007|, o 20:45   

Jeśli już proponujecie comsse to nie metalic napewno bo za ciężka.

Warna nie dostaniesz bo jako jeden z niewielu piszesz po polsku.

Co do tematu to możesz sobie tego bk77 sprawić aczkolwiek ja nie spotkałem niczego lepszego do nauki tricków niż mój kijek.
_________________
Kliknij, jeśli masz odwagę!
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl