Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Glitter mod
Autor Wiadomość
The Wiztory 
Użytkownik


Kręcę od: grudnia 2010
Ręka: Prawa
Posty: 8
Skąd: Hell
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |19 Mar 2011|, o 11:39   Glitter mod

Krótki wstęp:
Zrobiłem tego moda, ponieważ szukałem czegoś o dużym stopniu ingerencji właściciela w wagę i długość. Widziałem wiele fajnych modów, ale większość miała (jak dla mnie) za dużą lub za małą masę, albo złą długość... Tutaj mamy wszystkie wartości edytowalne, przez co jest to mod dla każdego. No dobra przejdźmy do tutka...

Dane:
Długość - dowolna (max. 25cm)
Waga ~ 11g bez obciążników (z obciążnikami np. wędkarskimi ~ 15g)
Średnica - na body 8,5mm (cienkie)
Symetryczny
CoG przesunięty o ok. 7mm od środka
Cena ~ 21zł

Zalety:
- Łatwo dostępne części (wszystko z Tesco; mam nadzieję, że te części są w każdym)
- Duże możliwości zmiany wyglądu (3 kolory body i 6 kolorów gripów)
- Dobre momentum (zależy, od ilości ciężarków)
- Ogromna ingerencja właściciela we właściwości (dł., ciężar i oddalenie CoG od CoP)

Wady:
- Cięcie plastiku (chyba nikt tego nie lubi)

Cechy:
- Dziwne body (patrz: opinia)

ZA TĄ CENĘ MOŻECIE ZROBIĆ 2 GLITTER MODY (później zrozumiecie o co mi chodzi) trzeba wtedy mieć 4 tipy z Sub moda




Potrzebne długopisy:
2x - paczka ołówków automatycznych Tesco z plastikowymi capami (po 3 szt. [czerwony, niebieski i czarny] w 1 paczce); cena z 1 paczkę ~ 4,5zł
2x - paczka "Glitter gel pens" Tesco (po 6 szt. w 1 paczce); cena za 1 paczkę ~ 6zł







Potrzebne części:
2x body ołówków autom.
2x plastikowe tipy z ołówków autom. + łączniki z body (te nagwintowane)
6x gripy z gel penów (w 3 kolorach)
2x tipy od Spoko mini (po zrobieniu Sub moda 2 tipy zostają)
1x coś do złączenia body np. cienki ołówek pokryty warstwą taśmy izolacyjnej albo kawałek grubego wkładu z atramentem do długopisu

T U T O R I A L:



1. Rozbierasz 2 ołówki na pojedyncze części (nie zniszcz body przy ściąganiu clipa).



2. Do łącznika dokręcasz tipa, a do 2 końcówki doklejasz ciężarki np. wędkarskie, gumki lub plastelinę (liczę na waszą kreatywność), tak aby całość zmieściła się w body. Dokręcasz to do body. Z 2 penem robisz to samo.





4. Odcinasz kawałek 1 body (od tego zależy długość moda i oddalenie CoG od CoP; proponuję odciąć ok. 4cm; jeśli ktoś chce mieć CoG = CoP to musi odciąć tyle samo z obu body), po czym szlifujesz brzeg na gładko.



5. Zdejmujesz gripy z 6 gel penów (tak, aby mieć je w 3 kolorach [dowolnych]). 2 (w 1 kolorze) zostawiasz całe (te, co mają być po środku). Kolejne 2 (w 1 kolorze) rozcinasz przy zgrubieniu, a następne 2 (w 1 kolorze) rozcinasz w połowie cieńszej strony (dokładnie obejrzyj zdjęcie, bo tutaj łatwo coś pomylić).



6. Nasuwasz gripy w tej kolejności co na zdjęciach.











7. Nakładasz tipa od Spoko mini, po czym nasuwasz grip tak, jak na zdjęciu.













8. Jak pewnie widzicie mamy 2 body, które musimy złączyć. W tym zadaniu zdaję się na waszą pomysłowość podobnie jak z ciężarkami, ponieważ nie każdy ma do wszystkiego dostęp. Na zdjęciach jest tak, jak ja zrobiłem.












Opinia:
Pen ma cienkie i specyficzne body. Czasami wydaje się być śliskie, a czasami nie. Na szczęście w opakowaniu z ołówkami jest otwór, przez który można dotknąć body, więc nie kupujecie "kota w worku". Jeśli dobrze oszlifowaliście brzegi, które się stykają, to łączenie nie powinno rzucać się w oczy. Dzięki gripom z gel penów (są przyczepne i mają prążki na powierzchni) pen idealnie nadaje się do infinity, a tipy nie przeszkadzają (przynajmniej mnie). Liczę na pozytywne komentarze.

PS: Jak macie pytania dotyczące moda lub tutka, to piszcie.
Ostatnio zmieniony przez The Wiztory |30 Mar 2011|, o 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Arturrek 
Użytkownik


Kręcę od: 23.03.10
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 54
Skąd: Przemyśl
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |19 Mar 2011|, o 13:12   

Za długi, za lekki, gripy brzydko wyglądają i są plastikopodobne, tipy plastikowe. Ogólnie ble
PTP Wymiany/Trades
 
 
Siemik 
Użytkownik


Kręcę od: 5.11.10
Wiek: 27
Posty: 38
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |19 Mar 2011|, o 13:20   

No racja Arturrek . Pomysl nad innymi tipami i gripami . I spytaj sie kogos innego z otoczenia o kolory :) Bo tez tak mam ze robie moda i wydaje tylko mi sie ładny ;p
PTP Wymiany/Trades
 
The Wiztory 
Użytkownik


Kręcę od: grudnia 2010
Ręka: Prawa
Posty: 8
Skąd: Hell
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |19 Mar 2011|, o 13:59   

Arturrek: Jak to "za długi"? Przeczytałeś całość czy tylko zobaczyłeś zdjęcie? Długość można zmieniać. Minimalnie może być ok. 17 cm (krótszy nie ma sensu), a max. 25cm... jeśli preferowana przez Ciebie dł. nie mieści się w tym zakresie, to szkoda.
Siemik: Te tipy są tylko przykładem. Jest wersja tych ołówków z metalowymi tipami (kolega ma) ale nie wiem gdzie kupić. Zewnętrzne tipy nałożyłem z Sub moda, bo akurat niedawno go składałem i mi zostały, ale mogą być prawie każde inne (niektóre są za małe). Gripów nie zmienię, bo to od nich wywodzi się nazwa "glitter" (z ang. lśniący, błyszczący). Kolegom się podoba. To chyba kwestia gustu.

EDIT 1: Jak kupię, to wyślę fotkę. (w Tesco obok mnie nie ma spoko; będę je miał na pon.)

EDIT 2: Na spoko nie ma napisu "spoko". To jakiś penspinner je tak nazwał. Na te ołówki automatyczne możemy mówić np. ołau (ówek automatyczny), ale to bez sensu. Poza tym te "ołau" to Tesco'we podróby, a nie wiem jak się nazywają oryginalne (poszukam, ale nic nie obiecuję). Nad gripem popracuję, skoro tak bardzo się wam nie podoba. W rzeczywistości nie wydają się być "plastikowe".
Ostatnio zmieniony przez The Wiztory |19 Mar 2011|, o 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |19 Mar 2011|, o 17:49   

zaloz chocby gripy spoko na te brzydki gripy i wrzuc fotke, jesli mozesz
_________________


klik
PTP Wymiany/Trades
 
 
Stiff 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Posty: 93
Handel: 100% (+10, 0, 0)
Wysłany: |19 Mar 2011|, o 18:56   

Ten mod jest zrobiony z no name części !
Spróbuj użyć części oryginalnych jak mówi Envy :

"Envy" napisał/a:
zaloz chocby gripy spoko na te brzydki gripy i wrzuc fotke, jesli mozesz


I efekt będzie o wiele lepszy !:D
_________________
┏ ━ ━ ━ ┓

┃ ┏ ━ ━ ┛

┃ ┗ ━ ━ ┳ ━ ━ ┳ ┳ ━ ━ ┓

┃ ┏ ━ ━ ┫ ┏ ┓ ┣ ┫ ┏ ━ ┛

┃ ┗ ━ ━ ┫ ┗ ┛ ┃ ┃ ┗ ━ ┓

┗ ━ ━ ━ ┫ ┏ ━ ┻ ┻ ━ ━ ┛
Ostatnio zmieniony przez Stiff |19 Mar 2011|, o 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
The Wiztory 
Użytkownik


Kręcę od: grudnia 2010
Ręka: Prawa
Posty: 8
Skąd: Hell
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |19 Mar 2011|, o 21:19   

Zwykle mody ze znanych części to remixy dobrych modów lub self mody i wychodzą kiepsko (istnieją wyjątki np. stylish pirat [ktoś wykorzystał teoretycznie bezużyteczne metalowe "gripy" z line style]), a ja chciałem być oryginalny i wyjątkowy...
Trzeba by tylko po tej zmianie gripów zmienić nazwę, a ja nie mam pomysłu (nazwę "Wiz mod" chciałem zostawić dla czegoś bardziej dopracowanego).

EDIT 1: Robiłem sub moda (ze spoko mini) i na opakowaniu (z obu stron) nie widziałem żadnego napisu "spoko" ani "mini". Był tylko wielki napis TESCO (może źle oglądałem opakowanie, ale nic takiego nie znalazłem).
Może źle zrozumiałem definicję "selfmoda", ale zrozumiałem go jako "znany mod z lekkim wytunningowaniem (nie jestem pewien czy tak to się pisze) przez właściciela np. zmienieniem gripów, dodaniem obciążników lub zamianą tipów na metalowe".
PS: Nie obrażam sie na Tsuguri (to 1 mod wymyślony przeze mnie i zdaję sobie sprawę, że nie każdemu się spodoba). Napiszcie coś o jakości tutka.

EDIT 2: Te Tescowe ołówki to podróby "FlexGrip Ultra".
Ostatnio zmieniony przez The Wiztory |20 Mar 2011|, o 16:39, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Tsuguri 
WawSpin


Kręcę od: 10.2009. 2.2010
Ręka: Prawa/Right
Posty: 230
Skąd: Legionowo
Handel: 100% (+40, 0, 0)
Wysłany: |19 Mar 2011|, o 22:04   

omg, ludzie. Co ja widzę. Ręce same mi sięza głowę łapią. Ludzie kochani! Boże, ratujże to forum!
jakie brednie wy mi tu wypisujecie.

"StiffMajster" napisał/a:
Spróbuj użyć części oryginalnych jak mówi Envy :


OMG, StiffMajster: co ty, za brednie tu siejesz?
"StiffMajster" napisał/a:
Ten mod jest zrobiony z no name części !


Fail! Kolejna brednia i aż konwulsyjne charczenie ciśnie się na usta! Ja osobiście znam te gripy i co? To, że mod jest zrobiony z nołnejmów nie znaczy od razu, że jest zły!

"Arturrek" napisał/a:
Za długi, za lekki,

To akurat są... również brednie. To, że jest długi, czy lekki to osobiste preferencje pen spinnera!

"The Wiztory" napisał/a:
Zwykle mody ze znanych części to remixy dobrych modów lub self mody i wychodzą kiepsko

No i tutaj widzimy kolejne idee twierdzące, że dobre mody istniały od początku wszechświata, a reszta to zwykłe przeróbki i nieudolne kopie... BŁĄD!! Wszystkie znane i dobre mody to selfmody jakichś penspinnerów! To, jakie części zostały użyte, jaka jest budowa, waga, wygląd, momentum, rodzaj ocapowania(SC/DC) to wszystko jest zależne od twórcy. To, jakich części użyje, czy dany mod będzie dobry zależy od jego talentu modderskiego, obeznania w świecie i pracy włożonej w proces twórczy! Także ten: bredzicie tutaj wszyscy oprócz Enviego, który jeden po prostu dał sugestię i nic więcej nie mówił.

"The Wiztory" napisał/a:
Na spoko nie ma napisu "spoko". To jakiś penspinner je tak nazwał


No aż na usta się ciśnie: FAIL! Spoko to nazwa firmy produkującej ten długopis! a Spoko Mini to pełna nazwa ww. produktu producenta o nazwie SPOKO!

Także ten: z poważaniem: Adam (aka Tsuguri)

PS. Jeśli ktoryś fragment razi w kogoś godność osobistą, jest wulgarny, niemiły, czy rasistowski to proszę o poinformowanie mnie tym właściwą drogą: GG, lub PW. Wtedy też postaram się zmienić jego formę, aby nie godził w niczyje uczucia. Bless ya.


EDIT: Sub mod, jak sama jego nazwa wskazuje powstał z subów. Z subów Spoko dokładniej =3 Co do spoko, polecam --> PSPedia. Selfmod(Self-mod) jak też sama nazwa wskazuje to wymyślony przez danego PSera mod(modyfikacja, wiesz, mod to po prostu skrót).
_________________
http://nadmiarczasu.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Tsuguri |22 Mar 2011|, o 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
The Wiztory 
Użytkownik


Kręcę od: grudnia 2010
Ręka: Prawa
Posty: 8
Skąd: Hell
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |22 Mar 2011|, o 14:52   

Nie da się naciągnąć gripów od spoko na to body (za małe jest), a tamte gripy są za grube...

EDIT 1: teoretycznie każdy mod to selfmod, ale w praktyce występują jeszcze mody znane, o własnej nazwie jak np. Line Style mod. Nie ma sensu nazywać znanych modów selfmodami, ponieważ wprowadza to zamęt. Ja np. kręcę przeróbką Stylisha, czyli selfmodem na basie Stylish Pirata (tak to rozumiem).
Ostatnio zmieniony przez The Wiztory |30 Mar 2011|, o 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Can 
Użytkownik


Kręcę od: Dzisiaj
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 106
Skąd: Jabłoń
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |28 Mar 2011|, o 22:00   

Jak już chcesz modowac to moduj ze znanych czesci , bo takie cos nie przejdzie.
PTP Wymiany/Trades
 
 
ola98 
Użytkownik

Kręcę od: 26.09.09
Ręka: prawa
Wiek: 25
Posty: 133
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |29 Mar 2011|, o 13:37   

Pawcio, nie zgadzam się z Tobą! Niech moduje z jakiś części mu się podoba a może i wykombinuje coś ciekawego (z nowej części!!!). Gdyby ludzie nie brali pod uwagę nieznanych penów nie wyszłoby coś takiego jak Dr.M&M czy Dr.CT (a jak wiadomo CT i M&M to suby KT! Pierwszy był na KT ale penspinnerzy znaleźli dobrze nadające się suby: CT i M&M). Gdyby wszyscy robili selfmody z tych samych części to nie wyszłoby coś innego, tylko to samo po pewnym czasie. Ja tak uważam ale mogę się mylic co do tych CT i M&M ale tak mi kiedyś powiedział jeden doświadczony PSer.
A co do moda: nowe peny i z nich części - to mi się podoba ale mógłbyś popracowac troszkę nad wyglądem i wagą ;) Pokombinuj!
PTP Wymiany/Trades
 
Enigma 
Użytkownik


Kręcę od: jutra
Ręka: LENIWA
Wiek: 30
Posty: 267
Skąd: Biała Podlaska
Handel: 100% (+10, 0, 0)
Wysłany: |29 Mar 2011|, o 21:20   

IMO, mod z tymi brokatowymi gripami wygląda trochę średnio, jednak nikt chyba wcześniej nie próbował nic z nimi robić i fajnie, że Ty się za to zabrałeś. Zmień coś może jeszcze w tym modzie, hmm.. Mi szkoda by było 21 zł na takiego moda, wybacz, ale On mi się nie podoba za bardzo, może dlatego, że mam inny gust.
Jeśli chodzi o tutorial, to jest ładnie napisany i nie mam żadnych zastrzeżeń.
_________________

KRĘCĘ, BO TO MNIE KRĘCI
PTP Wymiany/Trades
 
 
Winotu 
Użytkownik


Kręcę od: 23-09-2010
Ręka: Prawa
Posty: 208
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |29 Mar 2011|, o 22:20   Re: Glitter mod

"The Wiztory" napisał/a:

7. Nakładasz tipa od Sub moda, po czym nasuwasz grip tak, jak na zdjęciu.

To nie są tpy od sub moda tylko od Spoko Mini Sub, sorry ale to mi się rzuciło w oczy. Podoba mi się to, że próbujesz czegoś nowego, a nie jak mówi Pawcio ze znanych części, KREATYWNOŚĆ jest ważna!! Modem nie kręciłem, ale myślę, że skoro można regulować długość tzn. przycięcie body to jest dobrze, a poza tym można go jakoś dociążyć (jeżeli ktoś lubi cięższe mody). IMO brzydko wygląda, ale to za sprawą gripów, wiem, że można je zastąpić g2 lub super gripami, ale to zmieni wagę moda. Na prawdę dużo można z tym modem zrobić ;) W sumie nie będę oceniał, bo nie kręciłem, pomysł fajny.
_________________
http://osu.ppy.sh/u/winotu
osu!
Ostatnio zmieniony przez Winotu |29 Mar 2011|, o 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Mydło 
Easy Team


Kręcę od: prawej do lewej
Ręka: do wspinania
Wiek: 25
Posty: 159
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |17 Cze 2011|, o 21:07   

Po edycji ładny poradnik. Ale pen i tak średni. Pomyśl o innych ale masz do tego smykałkę. : )
_________________
Cytat:
Mydło, moge ci potrzymac?


A tak wg. to odkryłem Kolumbie.
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl