Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Mariusz
|13 Paź 2010|, o 22:49
Śmigiełko mod
Autor Wiadomość
Lezek 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2010 (Fundamentale od 2007)
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 116
Skąd: Gogolin
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |13 Paź 2010|, o 22:25   Śmigiełko mod

Tak mnie naszła wena, żeby napisać tutorial jak zrobić mojego moda. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na swój własny to może skorzystać :P Wg. mnie jest bardzo dobry, ale oceńcie sami.

Dane
Waga: Średni (nie mam w domu na tyle dokładnej wagi, aby podać w gramach :P )
Długość: ~25cm
Trudność wykonania: Trudny
Cena: ~18 zł

Będą nam potrzebne: Mocny klej (np. Kropelka), 2 długopisy żelowe (nie wiem dokładnie jaka nazwa, ale grunt, żeby były gumki), 2 długopisy Pilot Rexgrip (są dość drogie ok. 6 zł), jakaś piłka, 2 kulki (w moim przypadku drewniane), które zmieszczą się w gumkach, nożyczki.



Na zdjęciu długopisy Pilot Rexgrip są już po obróbce, dlatego, że nie chciałem wydawać kolejnych pieniędzy na nowe :P

Na początku odpiłowujemy klipsy z obu długopisów Pilot Rexgrip, po odpiłowaniu powinno to wyglądać tak jak na obrazku:



Teraz dość trudna część, do której niestety nie mam zdjęć:
Odkręcamy końcówki obu długopisów, wyciągamy wkłady i u jednego z nich odcinamy ten wystający element (ten, na który wkręca się końcówkę) i nożyczkami poszerzamy dziurę tak, aby można było połączyć go z drugim długopisem (wsadzając tę wystającą część drugiego długopisu w wywiercony nożyczkami otwór w pierwszym długopisie). Jeżeli pasuje, to sklejamy w ten sposób oba długopisy. Po sklejeniu powinno to wyglądać tak jak na zdjęciu nr. 1.

Teraz już prostsza część konstukcji. Zakładamy gumki po obu stronach długopisu:



I wkładamy do nich kulki:



Po ukończeniu mod powinien wyglądać tak:



Wady moda: W okolicach środka moda znajdują się gumki antypoślizgowe, które trochę go hamują (chociaż da sie przyzwyczaić, ja nim robię shadowy, backaroundy itd bez problemu), jest bardzo długi, wgłębienie i przerwa w środku moda (jak dobrze skleimy to nie powinna być zbyt duża)
Zalety moda: Symetryczny, świetnie wykonuje się tricki z rodziny infinity.

Powodzenia w robieniu moda i miłego kręcenia. Wiem, że opis może wydawać się trochę niezrozumiały z powodu braku kilku ważnych zdjęć (ale jak już wspominałem – musiałbym kupować nowe długopisy) i z góry przepraszam za jakość fotek (być może wkrótce wrzucę lepsze). Mam nadzieję, że mimo wszystko uda się skonstruować moda, bo jest naprawdę dobry :) Wszelkie opinie mile widzane.
Ostatnio zmieniony przez Lezek |15 Paź 2010|, o 21:58, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Burning Man 
Użytkownik


Kręcę od: odp:. A
Ręka: 86p3h3legs
Wiek: 28
Posty: 129
Skąd: talent?? :)
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2010|, o 00:40   

mod jest koszmarny. Jest brzydki, za długi i do tego ta nazwa "MÓJ MOD" .
jest mało estetycznie zrobiony, tutek jest mało szczegółowy oraz w pewien sposób zaniedbany. Te kulki mnie też rozwaliły, przepraszam ze się teraz tak wyrażę(proszę nie warnować) po jasna cholerę tam jakieś drewniane kulki??!! Nie podałeś konkretnie jakicg gripów użyłeś, brzydko połączyłeś te dwa piloty zostawiając przerwę która będzie bardziej przeszkadzała od tych gumek antypoślizgowych.

tyle na razie ode mnie, choć konkretnie nie mogę moda spisać na straty bo nie wiem jak się nim kreci ale na chwile obecną prezentuje się koszmarnie.

pozdro
Burning Man
_________________

TRESURA DELFINÓW. POLECAM SIĘ
SZCZĘŚLIWY POSIADACZ KAMIENIA FILOZOFICZNEGO

CZAS SIĘ ROZKRĘCIĆ :D
PTP Wymiany/Trades
 
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2010|, o 08:00   

- Body rexgripa
- drewniane kulki ( ;facepalm: )
- łączenie body
- przerwa pośrodku body
- nieścisłość tutoriala (bardzo duży -! to tak jakby np. firefly napiał użyjcie jakiegoś długopisu żelowego, utnijcie kawałek body i załóżcie kawałek innego żelopisu, włóżcie jakiś tip i jakiś grip, do tyłu włóżcie jakiegoś tipa, gripa i załóżcie na body, albo jakby ryo napisał weźcie jakiś mazak dwustronny, załóżcie na niego jakieś gripy a w gripy wciśnijcie tipy)
sory, ale jak dla mnie, nieścisłość tutoriala razi prądem po mosz-nie... :facepalm:
jedyny plus to chęci... jeżeli można za to dać plusa...
Cytat:
choć konkretnie nie mogę moda spisać na straty

Zaś ja mogę. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie w moddingu i znajomość części których użyłeś (poza tymi gripami), mogę z całą pewnością siebie obnażyć wady tego moda:
- body jest częściowo przyczepne jak flexgrip a częściowo śliskie jak rsvp. co więcej przyczepna część jest umieszczona w środkowej części modyfikacji, zaś im bliżej obu krańców tym mniej, oraz tylko z jednej strony body.
- drewniane kulki... no sory, no ale tego to nawet nie skomentuję...
-/+ gripy... Nie wiem jakich użyłeś, dlatego nie mam pojęcia jakie mogą być... Wydaje mi się, że to rystory... Jeśli tak, to -, bo są twarde raczej, mało przyczepne i mają niewygodny wzorek.

"Waga: Ciężki" <-- chyba sobie z nas żarty robisz... jakim cudem takie chucherko ma być ciężkie? wsadziłeś do body rexgripów gwoździe?
"Długość: ~25cm " <-- ZA DŁUGI!!!

"Wady moda: W okolicach środka moda znajdują się gumki antypoślizgowe, które trochę go hamują" <-- znalazłem cytat mówiący to co wcześniej nadmieniłem. 1 fail - nie tylko w okolicach środka. Prawie na cale b ody się to rozciąga, aczkolwiek asymetrycznie, z 1 strony body. No i nie trochę, tylko BARDZO! Spróbuj zrobić na czymś takim np. hai tuę, albo coś, co zawiera shadowa i TA.

"Mam nadzieję, że mimo wszystko uda się skonstruować moda, bo jest naprawdę dobry" <-- A ja nie, bo jest beznadziejny...

Za taką sumę jaką wydałeś na to coś spokojnie mógłbyś kupić jakiegoś MXa albo comssę bez gripów. No cokolwiek, ale nie coś takiego... Toszto aż żal...

APELUJĘ DO WŁADZ O ZMIANĘ W REGULAMINIE, ŻEBY TUTORIALE MOŻNA BYŁO POSTOWAĆ PO 1 ROKU KRĘCENIA! Po wejściu na forum gdy widzę takie coś to mnie krew zalewa. Zamiast starzy wyjadacze, którzy się znają na rzeczy coś kminić, to nowi próbują zabłysnąć, rzadko z pożądanym rezultatem... :facepalm: Tak powstaje spam tematów, które nie mają najmniejszej wartości, chyba że dydaktycznej...

APELUJĘ TEŻ DO NOWYCH USERÓW, KTÓRZY CHCĄ ZABŁYSNĄĆ MIMO ŻE TAK NAPRAWDĘ PRAKTYCZNIE NIC NIE POTRAFIĄ! NIE PISZCIE TUTORIALI DO SWOICH MODYFIKACJI. NIE MA TO SENSU... MACIE MAŁE DOŚWIADCZENIE, NIE WIECIE CO POWINNA POSIADAĆ DOBRA MODYFIKACJA I NA SIŁĘ TWORZYCIE COŚ WŁASNEGO DAJĄC TUTORIAL NA FORUM!
WIĘKSZOŚĆ Z NICH NADAJE SIĘ TYLKO DO WYWALENIA! Bo taka jest prawda. Wątpię, aby ktoś totalnie bez stażu wykminił coś ciekawego totalnie nie znając się na tej dziedzinie. To tak jakby farmer, zwykły kmiotek zabrał się za konstrukcję reaktora atomowego. No może trochę przesadziłem, penmodding nie jest taki trudny, ale WYMAGA STAŻU, KTÓREGO WAM BRAKUJE! Nawet nie wiecie, że na forum są tutoriale do uznanych modów, które w przeciwieństwie do waszych crap-modów, naprawdę nadają się do kręcenia. Nie musicie wymyślać nic nowego. Nie jest to potrzebne nawet w najmniejszym stopniu. Nie wnosicie nic nowego do tematu a na dodatek niepotrzebnie zaśmiecacie forum. Niektórzy nawet wpadają na genialny pomysł skopiowania czyjegoś moda, dodania na gripy jeszcze jednej warstwy hmm... nie gripów... to były jakieś gąbki z kredek, czy coś... no i oczywiście wstawienia na forum jako swoją własną modyfikację. To tak jakbym ja złożył Dr. kt. Dał outsert na body, dodał ze 2 paski anyballa i nazwał to "Mod ajron szadoła koniecznie zajrzyj!" :facepalm: Sory, że krytykuję, no ale taka jest prawda. Bez stażu nie zabłyśniesz, nie ma takiej opcji. Owszem, są wybitne jednostki, np. Gibki. On od samego początku był genialny, ale na pewno dużo czasu poświęcał na treningi i pierwszym modem z którym go widziałem był Pirate KS, więc nawet jeśli zaczynał tak jak m. in. ty to nie rozchwalał się czym kręcił, nie dawał tutoriali do crap modów, do czasu kiedy dojrzał i stworzył coś własnego, coś co miało jakąś wartość... Także nie poddawaj się, ogarnij jakąś modyfikację, która się nada do kręcenia, nie może być tak długa jak to coś. Optymalnie 20-21 cm, ale oczywiście są krótsze, które nie ustępują wcale innym. Mój ulubiony np. ma ~19,5. 25 cm to bardzo dużo, sou... Dobra, kończę, obyś pojął przesłanie nie zaś się obraził, bo ktoś zjechał. "Konstruktywna krytyka motywuje do działania".

Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że w końcu ktoś to usłyszy i coś się zmieni na forum, bo to aż żal jest...
/out
PTP Wymiany/Trades
 
 
dinek 
Insomnia Group


Kręcę od: Pokoleń
Ręka: 1p2h
Wiek: 26
Posty: 306
Skąd: Trn
Handel: 100% (+17, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2010|, o 08:06   

Jak dla mnie za długi. I nie jest za ładny. :???:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Lezek 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2010 (Fundamentale od 2007)
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 116
Skąd: Gogolin
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2010|, o 13:37   

Nie podałem nazwy tych żelowych długopisów, bo nie znalazłem nigdzie. Nie wiem czemuście się tak doczepli tych drewnianych kulek :P Dzięki nim się łatwiej robi infinity. Ogólnie mi się tym modem kręci dobrze, ale na próbę złożę sobie jeszcze kilka popularniejszych i zobaczę jaka jest różnica. Wywawało mi się, że od hiper-super modów jest temat "mody", a tutaj wrzuca się swoje crapy jak to nazwałeś. Cóż, przepraszam w takim razie, że zamieściłem ten tutorial i że zmarnowałeś swój cenny czas na czytanie go (uwierz, że ja zmarnowałem o wiele więcej na jego tworzenie). Postaram się trochę podszkolić w moddingu. Dzięki za opinie.
_________________
あなたは、トランスレータを投げた場合、それはあなたが馬鹿をしていることを意味します – breakdown mojego najnowszego comba o/
Nowy kanał na YT!
[/b]
PTP Wymiany/Trades
 
 
Piromen 
Użytkownik


Kręcę od: 5.2008
Wiek: 29
Posty: 161
Skąd: Nasielsk/Warszawa
Handel: 100% (+22, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2010|, o 22:09   

Zgadzam się w zupełności co do wypowiedzi Pana 2 posty nad moim. Pamietam te czasy kiedy to użytkownicy bali sie zamieszczać tutków bo bali sie krytyki, wiedzieli ze mod sie nie nadaje, choć był lepszy niż te które robią teraz. Teraz jest istna porażka co sie dzieje. Ktoś kto kręci tak mało nie powinien się brać za robienie tutków. Trza nabrać troche doświadczenia i mieć samokrytyki...
No cóż. Nie mówie Lezek, ze sie nie nadajesz do robienia modów, ale nie od razu Kraków zbudowano. nabierz expa i dopiero sie bierz za robote.
życzę powodzenia.
a admini powinni przemyśleć sprawe co do wprowadzenia jakiś limitów...

Lolwut? Bez przesedy... Pokazał tutka, zrugaliście, koniec tematu. Co Ty chcesz regulować? (żeby nie było, to tylko moja opinia, a nie administracji ani nawet moderatorów)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz |14 Paź 2010|, o 22:15, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |15 Paź 2010|, o 11:03   

"Piromen" napisał/a:
a admini powinni przemyśleć sprawe co do wprowadzenia jakiś limitów...

Po to jest dział "Wasze Tutoriale", aby każdy mógł zamieścić tutka.

Nie podobają Ci się mody? Nie zaglądaj, nie wypowiadaj się i problem z głowy ;)
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ryjokop 
Użytkownik


Kręcę od: A kto się pyta? Nie moge rozmawiać z obcymi
Ręka: Prawa
Posty: 134
Skąd: Witkowo
Handel: 100% (+34, 0, 0)
Wysłany: |15 Paź 2010|, o 20:03   

Mi się mod nie podoba:
a) za długi
b) za 15 zł mogę mieć wiele więcej
c) mod wcale nie takie trudny do wykonania
d) brzydki
e) pozostawiony kod kreskowy po 1 stronie kończy sprawę :facepalm:
_________________



Romet 727
Gry na PSP
KillZone3 PS3

PTP Wymiany/Trades
 
 
Lezek 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2010 (Fundamentale od 2007)
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 116
Skąd: Gogolin
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |15 Paź 2010|, o 20:39   

E tam, mi nie zależy na wyglądzie :P Przecież nie każę nikomu tego kodu kreskowego zostawiać.
_________________
あなたは、トランスレータを投げた場合、それはあなたが馬鹿をしていることを意味します – breakdown mojego najnowszego comba o/
Nowy kanał na YT!
[/b]
PTP Wymiany/Trades
 
 
Hawk 
Użytkownik


Wiek: 28
Posty: 251
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |15 Paź 2010|, o 20:47   

Ryjokop napisał/a:
c) mod wcale nie takie trudny do wykonania


Aha, czyli wolisz żeby mod był trudny do wykonania i się z nim męczyć tak? Mod na początek dobry, byleby coś mieć tylko, że za długi. Jeżeli to możliwe- skróć go.

@Edit:
O, widzę zmianę nazwy, śmigiełko mod... Przednia nazwa xd.
Ostatnio zmieniony przez Hawk |16 Paź 2010|, o 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Enigma 
Użytkownik


Kręcę od: jutra
Ręka: LENIWA
Wiek: 30
Posty: 267
Skąd: Biała Podlaska
Handel: 100% (+10, 0, 0)
Wysłany: |16 Paź 2010|, o 09:43   

Jeśli zaczynasz przygodę z moddingiem, to przed tobą jeszcze trochę pracy.
Twój mod nie podszedł mi zbytnio z walorów estetycznych, tworząc modda powinieneś zachować pewne zasady.
- Mod nie może być za długi (25 cm, to o wiele za dużo)
- Powinien ładnie wyglądać i jego elementy, takie jak gripy i tip, powinny sie komponować z pozostałymi elementami moda, czyli body itp.
Mod nie wyszedł Ci zbytnio, ale nie poddawaj się u twórz kolejne dzieła, w końcu uda Ci się uzyskać ciekawy projekt, który spodoba się innym.
Tyle z mojej strony,Enigma.
_________________

KRĘCĘ, BO TO MNIE KRĘCI
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl