Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|5 Paź 2010|, o 22:49
Jak rozpoznać która Zebra Airfit to która?
Autor Wiadomość
Tsuguri 
WawSpin


Kręcę od: 10.2009. 2.2010
Ręka: Prawa/Right
Posty: 230
Skąd: Legionowo
Handel: 100% (+40, 0, 0)
Wysłany: |29 Wrz 2010|, o 20:36   Jak rozpoznać która Zebra Airfit to która?





Bardzo gorąco witam wszystkich zainteresowanych przeczytaniem tego artykułu. Nigdzie na forum nie spotkałem się jeszcze z czymś takim i wiecznie słychać coś w stylu: „jak odróżnić lekką Zebrę Airfit od ciężkiej?”, „Nie wiem, zapytaj się jakiegoś tutora, bla bla bla.”
No więc korzystając z tego że mam akurat „przedstawicielki” obu wersji skorzystałem z okazji i porównałem je. Wyniki co najmniej są dla mnie zaskakujące. Poniżej przedstawiam wynik porównania obu wersji kolejno od rzeczy najmniej ważnych do tych najważniejszych, czyli gripa i tipa. Na samym końcu objaśnię zauważone przeze mnie metody odróżniania obu wersji.



We wszystkich porównaniach lekka wersja jest po prawej a ciężka po lewej!

Z wyjątkiem zdjęć wszystkich części.





wersja lekka:

wersja ciężka:







Rozpocznę od body. Otóż body jest identyczne. Jedyna różnica jest wewnątrz. Jedna z części clickera ciężkiej wersji jest dłuższa od swojej „lekkiej” odpowiedniczki.







Oto i początek poważnych różnic. Otóż ring z ciężkiej wersji jest wyraźnie mniejszy. Spokojnie można go włożyć DO ringa z lekkiej wersji. Na szczęście średnica wewnątrz jest identyczna. Ponadto „lekki” ring ma ścięty kąt, a „ciężki” nie. Powinno to być widoczne na zdjęciu.






Otóż część ta nie ma jakiegokolwiek zastosowania w moddingu, lecz pozwoliła mi ona zaobserwować pewien fakt. Otóż jej w ciężkiej Airfitce jest wyraźnie mniejsze niż w lekkiej…






… co pozwala wywnioskować, że grip ma mniejszą średnicę. I tak jest w rzeczywistości. Wewnętrzna średnica gripów jest różna. Jak można wywnioskować „ciężki” ma mniejszą średnicę. Tak samo jest w przypadku zewnętrznej średnicy, lecz tam różnica jest wyraźnie mniejsza. Co to dla nas znaczy? Otóż grip z „ciężkiej” Airfitki staje się przez to grubszy. Gdy jest założony na długopis, to ugina się bardziej, lecz gdy oba zdejmiemy, grip „ciężki” jest twardszy(różnica jest wyraźna). Różnic w przyczepności nie zauważyłem. Brudzą się tak samo szybko.







Czyli to co zazwyczaj najważniejsze. Tutaj różnice są już ogromne. Jak sama nazwa wskazuje „ciężki” tip jest sporo cięższy. Jak widać na zdjęciu, ma on sporo mniejszy gwint. Jak wszem i wobec wiadomo nie da się go nakręcić na capa fibry czy Pentel Color Artists. Również nieco głebiej(czyli bliżej czubka) jest on bardziej wypełniony. Waga ciężkiego tipa to 4.75 g, a lżejszego to3.58g





No dobrze. Ale jak je rozróżnić? Otóż różnic jest kilka:
-tuż przy gripie, na body po stronie gripa jest napis „Zebra Airfit”. Wersja lekka ma jeszcze pod tym napis „Jell”
-Na body jest naklejka. W ciężkiej wersji napisane jest na niej „Ball point Pen 0.7” i też „0.7” można zobaczyć wewnątrz narysowanego przekroju gripa. W lekkiej wersji wewnątrz rysunku jest „0.5”. Niestety nie wiem co jest napisane zamiast „Ball…”, wnioskuję, że „Jell…”.
- Patrząc pod światło w lekkiej wersji widać gruby wkład a w ciężkiej wkład jest cienki.



Dziękuję za uwagę.Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

Podziękowania dla Arti'ego.
Ostatnio zmieniony przez Tsuguri |30 Wrz 2010|, o 17:00, w całości zmieniany 6 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Arti 
Użytkownik


Posty: 300
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |30 Wrz 2010|, o 16:40   

Waga tipów to:

Zebra Airfit cięższy - 4.75 g
Zepra Airfit lżejszy - 3.58 g

Zaczaerpnięte z: http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=7363
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl