Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: FeniX
|18 Sie 2010|, o 10:17
Bardzo dobry pen dla poczatkujacego.
Autor Wiadomość
grz4n4 
Użytkownik

Kręcę od: niedawna
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 4
Skąd: Poznan / Dundee
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 19:56   Bardzo dobry pen dla poczatkujacego.

Witam !

Jestem nowy i kompletnie zielony !
Przegladajac forum, nic nie zrozumialem.
Od wczoraj zaczalem interesowac sie penspinningiem i chce zaczac na powaznie.
Narazie krece jakim shitem ktory mam pod reka, ktory w ogole jest masakryczny i zly ! :)

Jako ze gram na gitarze juz 2 lata, i wiem co to znaczy poswiecic sie i ostro pracowac nad efektami, chce zaczac pozadnie, bo wiem ze nie rzuce penspinningu po tygodniu, pomoze mi to z rozluznieniem palcy przy graniu na gitarze, no i da mi duzo frajdy, bo juz po wykonaniu chargera mam na twarzy mega banana :mrgreen: .

Moje pytanie brzmi, jako ze biore temat na powaznie, jaki pen - moze byc importowany, bo tak jak pisaliscie, sklepy sa glownie w USA itd... Chodzi mi o bardzo dobry, gotowy juz pen do krecenia, bo jako ze nie mam niestety smykalki do bawienia sie w tuning, nie bede niczego raczej rozkrecal, i dokladal tych mini ciezarkow na koniec pena samemu. Najlepiej jakby on juz byl gotowy, i w miare dal profesjonalisty. Chcialbym miec jednego pena ktory wprowadzi mnei w penspinning, no i bedzie w sam raz gdy bede juz lepszy. Wiem, ze nie wiadomo co mi bedzie w sam raz, to zalezy co mi podpasuje, no ale jako ze jestem zielony, i zaczne z czyms bardzo dobrym, to raczej nie bede szukal dalej ; )

Podsumowujac, (dla tych ktorym nie chce sie czytac tych moich bzdur :D )

Mam zamiar kupic
gotowego
bardzo dobrego
pena z importu
:mrgreen:

Jesli macie jeszcze jakies wskazowki, albo pomysly, prosze o pomoc i przeniesienie tematu, jezeli w zlym miejscu go umiescilem.

Pozdrawiam, grzana.
PTP Wymiany/Trades
 
 
krzycholek 
Użytkownik


Kręcę od: październik 09
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 231
Skąd: Wrocław
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 20:06   

Na mój gust to bez sensu, po co ci na razie super pen skoro zacząłeś kręcić wczoraj, ale jeżeli tak bardzo chcesz to mogę ci polecić
z polskich: Stylish pirata, na lekkich line styleach
z zagranicznych: metal comsse, często jest spotykana w sklepach na forum. A jeżeli chcesz na prawdę zagraniczną słynną modyfikację no to buster cyl, chociaż na razie nie radzę go kupować. ;)
PTP Wymiany/Trades
 
 
grz4n4 
Użytkownik

Kręcę od: niedawna
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 4
Skąd: Poznan / Dundee
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 20:21   

Chce swietnego pena, by kupic raz a dobrze, wiem ze nie rzuce krecenia penem po tygodniu.

Dlaczego nie polecasz buster cyl'a na ta chwile ?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Chlebny 
Użytkownik

Kręcę od: 4 XII 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 177
Skąd: Głowno
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 20:25   

Nie ma "świetnego pena". Każdy penspinner jest inny i nie ma moda, który jest uniwersalny. Każdy lubi coś innego. Jedni wolą lekkie peny inni ciężkie, krótsze lub dłuższe. Jeśli tak bardzo chcesz coś najlepszego to kup metal comsse, idealna na początek jak i na okres bardzo zaawansowany (patrz: Maniek, kręci już 3 lata i do tej pory metal comssą za 30, a zaczynał od kt, za 80zł).
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Chlebny1
PTP Wymiany/Trades
 
 
Radziow 
TSG


Kręcę od: Listopada 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 149
Skąd: Orzesze
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 20:26   

Styl sobie można zniszczyć, kup trochę później :) Ja z polskich modów polecam DS one pirat'a, ale jeżeli chcesz jakiegoś droższego, to polecam stuhl moda, później dr.kt bo może być na razie dla ciebie za ciężki:)
_________________
www.formspring.me/96radziow96
www.youtube.com/user/Radziow96
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rapan 
Użytkownik


Kręcę od: Stycznia 2010
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 485
Skąd: Lębork
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 20:35   

Ja Ci jak najbardziej proponuję tak jak krzycholek, Stylish-a, to jest dla mnie najlepszy mod jaki istnieje... Mi się nim kręci, o niebo lepiej od Bustera, Dr: Kt, CT, M&M... A także na początek dobry jest Żółty, ale moim zdaniem Stylish lepszy :)

A co do metal comssy to ja jej nie lubię, dla mnie dużo za lekka, ale Ci jej odradzać nie będę ;O
PTP Wymiany/Trades
 
 
Radziow 
TSG


Kręcę od: Listopada 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 149
Skąd: Orzesze
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 20:47   

Tyle, że początkujący prawie zawsze mają leciutkie mody modowane z np. ołówka i gdyby taki wziął stylisha do ręki to niewygodnie by mu się nim kręciło.
_________________
www.formspring.me/96radziow96
www.youtube.com/user/Radziow96
PTP Wymiany/Trades
 
 
grz4n4 
Użytkownik

Kręcę od: niedawna
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 4
Skąd: Poznan / Dundee
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 20:48   

Niestety nie mam smykalki do modowania samemu, musze polowac na gotowce ;)

Dzieki za ogolne propozycje,

Bede rozgladal sie za metal comssa, stylish-a i piratem.
Jezeli ktos z Was ma akurat te do sprzedania, prosze pisac na PW lub gg.

Oczywiscie, czekam na dalsze propozycje i tipsy ; )
PTP Wymiany/Trades
 
 
mrasio 
Facepalm Artists


Wiek: 29
Posty: 287
Handel: 100% (+13, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 21:10   

Polecam RSVP MX, świetny mod, trudny do prowadzenia na początku, jednakże po przyzwyczajeniu się nie sprawia żadnych problemów, a w poźniejszym okresie kreuje ciekawy, oryginalny styl.
PTP Wymiany/Trades
 
Klapcio 
Użytkownik


Posty: 172
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 21:46   

"grz4n4" napisał/a:
Bede rozgladal sie za metal comssa


Nie polecam kupowania gotowej... Zamawiając przez forumowe zamówienie z penwisha zapłacisz za nią okolo 3.54$ :P , co nawet z prowizją wyjdzie tanio... A modowanie jej zajmuje 2 minuty...
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2010|, o 23:42   

Powiem tak... Kup 2 całkiem różne modyfikacje na początku:
RSVP MX (ale tego akurat lepiej jako drugiego, bo na początek może zniechęcić)
Comssa (nie metal, zwykłą najzwyklejszą z gripami anyballa)
Te 2 peny pozwolą ci wykreować na samym początku bardzo ładny styl.

RSVP MX jest niewyważony, od strony capa jest wybitnie cięższy, co powoduje iż ciężej jest się przyuczyć do tego, ale owocuje to tym, że później (przynajmniej teoretycznie) każdy wyważony mod będzie się wydawał "banalny do kontrolowania" a co ciekawe na MXie naprawdę świetnie wychodzą continuousy.

Comssa bez tipów jest zaś lekka, jest symetryczna poza body, które minimalnie zwęża się w stronę piszącą, aczkolwiek amplituda jest tak niewielka, że można ją pominąć. Jej waga - lekka, nawet bardzo, sprawi, że będziesz miał większą kontrolę nad palcami.

Przy ciężkich modyfikacjach Pen jak to wiele osób słusznie zauważyło "sam leci we właściwe miejsce", takie modyfikacje nie uczą, one jedynie pozwalają po jakimś czasie wydobyć kwintesencję twojego stylu, a i to nie zawsze, gdyż niektórzy pozostają przy lekkich modyfikacjach. Ciężkie modyfikacje jak np. Stylish pirat, lub buster cyl(omg!) są całkowitymi destroyerami jakichkolwiek chęci do nauki. Wiem, bo miałem stylisha i szczerze tego żałuję. Ciężkie modyfikacje mają to do siebie, że aby wprawić je w ruch potrzeba o wiele większej siły. Pierwszy ~miesiąc na twojej pierwszej cięższej modyfikacji jest koszmarny, uwierz mi. Bolą wtedy wszystkie mięśnie, ścięgna i stawy całej dłoni, od nadgarstka aż po sam czubek palców (jeśli ofc. trenujesz tak, żeby był jako-taki progress). Na początek bym polecał NAJBARDZIEJ zwykłą comssę z gripami bez tipów. Koszt minimalny, waga wcale nie jest najgorsza a pozwoli ci to uniknąć przetrenowania palców w początkowej fazie treningu(znaczy trochę na pewno będą boleć, bo przy wykonywaniu tricków w wyniku braku doświadczenia używasz zazwyczaj od 4 do 8 razy zbyt dużej siły, co prowadzi do szybszego zmęczenia, później w miarę progresu używasz coraz mniej siły, aż zejdziesz do absolutnego minimum, by wykonać dany trick).
Anyway good luck. Mam nadzieję, że pomogłem.
Iron
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |15 Sie 2010|, o 11:54   

"IronShadow" napisał/a:
Te 2 peny pozwolą ci wykreować na samym początku bardzo ładny styl.


bullshit, nie ma zadnych dowodow na to, ze tak jest a ciagle widze, ze ktos powtarza ta teze bezmyslnie


"IronShadow" napisał/a:
RSVP MX jest niewyważony, od strony capa jest wybitnie cięższy, co powoduje iż ciężej jest się przyuczyć do tego, ale owocuje to tym, że później (przynajmniej teoretycznie) każdy wyważony mod będzie się wydawał "banalny do kontrolowania" a co ciekawe na MXie naprawdę świetnie wychodzą continuousy.


kolejna teza bez zadnego popracia, daj chociaz jakis film gdzie tak jest co


"IronShadow" napisał/a:
Przy ciężkich modyfikacjach Pen jak to wiele osób słusznie zauważyło "sam leci we właściwe miejsce"


ta, jasne, sam za mnie nakreci combo co

"IronShadow" napisał/a:
takie modyfikacje nie uczą, one jedynie pozwalają po jakimś czasie wydobyć kwintesencję twojego stylu, a i to nie zawsze, gdyż niektórzy pozostają przy lekkich modyfikacjach.


czekaj, czekaj, czy czasami nie napisales wczesniej ze to mx tak robi? zreszta co to znaczy "modyfikacje ucza", uczysz sie ty, sam, z filmow a nie z modyfikacji

"IronShadow" napisał/a:
Ciężkie modyfikacje jak np. Stylish pirat, lub buster cyl(omg!) są całkowitymi destroyerami jakichkolwiek chęci do nauki.


wczesniej napisales, ze pen sam leci, wiec wg. ciebie powinno byc wrecz odwrotnie

"IronShadow" napisał/a:
Ciężkie modyfikacje mają to do siebie, że aby wprawić je w ruch potrzeba o wiele większej siły.


cos za cos, wieksza kontrola nad penem przy wiekszej masie, albo mniejsza przy mniejszej

"IronShadow" napisał/a:
Pierwszy ~miesiąc na twojej pierwszej cięższej modyfikacji jest koszmarny, uwierz mi. Bolą wtedy wszystkie mięśnie, ścięgna i stawy całej dłoni, od nadgarstka aż po sam czubek palców (jeśli ofc. trenujesz tak, żeby był jako-taki progress).


jak cie reka boli, zrob sobie przerwe, nie ma przymusu krecic 8h/dzien

"IronShadow" napisał/a:
Na początek bym polecał NAJBARDZIEJ zwykłą comssę z gripami bez tipów.


nie mam pojecia skad to wyszlo, jak zaczynalem kupilem metal comsse i co? za lekka, body nie przypasowalo mi i sie meczylem az do kupienia bustera, na ktorym nauczylem sie 2 razy wiecej niz na comssie

nie popelnij mojego bledu i od reki kup, jesli polaczek biedaczek albo niezdecydowany czy bedzie krecil dluzej niz miesiac, metal comsse i od razu stylisha, dzieki czemu nie bedzie problemu z tym, ze jestes ograniczony tylko do jednego pena
_________________


klik
Ostatnio zmieniony przez Ufo |15 Sie 2010|, o 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
qstra 
TSG


Wiek: 12
Posty: 432
Handel: 100% (+48, 0, 0)
Wysłany: |15 Sie 2010|, o 12:02   

Cholera chłopaki, mit o tym że ciężkie mody upośledzają to IMO kompletna bzdura, i mówię to z własnego doświadczenia. Zawsze kręciłem cholernymi klocami, bustercyl był dla mnie lekki oO, i jakoś nie miałem problemu z tym żeby zacząć kręcić lekkimi modami, o co wam chodzi? raz kręce dr m&m z japańskimi tipami a raz rushonem czy ballsignem i nie czuję jakoś żebym był upośledzony ;d.

Jestem jakiś dziwny? (hehe)

ps. Envi wieczorem ci zrobie ;d
PTP Wymiany/Trades
 
RadoX 
Użytkownik


Kręcę od: 01.10.2009
Ręka: prawa
Wiek: 28
Posty: 77
Skąd: Gliwice
Handel: 100% (+10, 0, 0)
Wysłany: |16 Sie 2010|, o 15:55   

Według mnie musisz pójść na jakiś meeting i sam sprawdzić co tobie przypadnie do gustu. Ja osobiście nie potrafię kręcić lekkimi modami jak metal comssa. według mnie najlepszym modem jest Stuhl mod nie jest ani za ciężki ani za lekki. Jeśli o mnie chodzi to wybrałbym Stuhl moda. (ale nie sugeruj się aż tak moją opinią :) ) . Osobiście preferuje mody takie jak Dr.Ct,Dr.Kt, Buster Cyl , Stylish pirat. Dla mnie tego typu mody są lekkie a mody lekkie są za lekkie XD.
PTP Wymiany/Trades
 
 
grz4n4 
Użytkownik

Kręcę od: niedawna
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 4
Skąd: Poznan / Dundee
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Sie 2010|, o 21:18   

"RadoX" napisał/a:
Dla mnie tego typu mody są lekkie a mody lekkie są za lekkie XD.


Hmm... ok :D
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl