Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MadEye
|16 Lut 2010|, o 11:53
Bakfall (Backaround Fall)
Autor Wiadomość
PutineX
[Usunięty]

Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |17 Wrz 2007|, o 21:00   Bakfall (Backaround Fall)

Bakfall
Jest to kombinacja składająca się backaroundów (kolejno index-, middle-, ring-, pinkybackaround) połączonych passami. Jednakże mowa tu o tzw. Fingerless passach, tzn. przejście do kolejnego slotu nie jest wywołane ruchem palców, pen niejako sam wpada w kolejny slot.
Breakdown:
indexbackaround 12-12 > pass 12-23 > middlebackaround 23-23 > pass 23-34 > ringbackaround 34-34 > pinkybackaround 34-34
Filmy:

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube
Ostatnio zmieniony przez Frau |15 Maj 2010|, o 14:47, w całości zmieniany 1 raz  

Elen 
Użytkownik

Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 19:44   

Wiecie, tak sobie kręciłem dalej skośne baki i doszedłem do wniosku, że to jest właśnie mój sposób, tak wydaje mi się po prostu bardziej naturalnie, więc tak będę robił :mrgreen: Zaczynam chyba wreszcie naprawdę rozumieć, czym jest styl w ps-ingu :wink: (wiecie, kręcę dopiero miesiąc i 1 dzień :oops: ).

@LesnyDziad Nom, dokładnie, zauważyłem, że PinkyBak trudniej jest zrobić "na płasko" i zwykle wychodzi mi bardziej prostopadły niż pozostałe baki.

@Gildor Też racja, taką nieco ułomność breakdownów zauważyłem ucząc się Double Chargea. Jeden z breaków opiewał na passa po Twisted Sonicu, ale dopiero jak trochę go pokręciłem, to zacząłem wprowadzać ten drugi ala-chargowy obrót na 1-2 (przed passem w Wraped Sonicu) i zaczęło to wyglądać jak powinno.

Obawiam się jednak, że zapis, będąc tylko zbitkiem literek, który w dodatku musi być prosty i krótki, nigdy nie obejmie wszystkich smaczków i innych subtelnych bodźców, jakimi motywujemy nasz długopis do wyrafinowanego tańca :neutral:

Wszystko - tak czy inaczej - sprowadza się do 3xĆ, dzięki czemu zyskujemy prawdziwe wyczucie pena, którego nie możemy w żadnej formie przelać na papier/klawiaturę ani nikomu przekazać - to każdy musi sam sobie wyćwiczyć - i już.

Tak więc, dziękuję Wam za wkład w tę dyskusję - na mnie już czas - wracam do ćwiczenia bakfalla (muszę go sobie szybko przyswoić, bo inaczej nie będe miał czasu na inne tricki i jakieś combo pod filmik, który wypadałoby po 3 miechach nakręcić :???: ).
Ostatnio zmieniony przez Elen |12 Kwi 2009|, o 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

bartolinox 
Użytkownik

Kręcę od: dawna
Ręka: prawa
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 18:09   

"klla" napisał/a:
Ile mniej więcej zajęła wam nauka bakfalla? Bo ja się już długo uczę, ale dość rzadko chce mi się go ćwiczyć :wink:

Ja Bakfalla robię po niecałych 4 miesięcach ale bardzo często pen wypada...

Irid 
Użytkownik

Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |13 Kwi 2009|, o 20:06   

"klla" napisał/a:
Ile mniej więcej zajęła wam nauka bakfalla? Bo ja się już długo uczę, ale dość rzadko chce mi się go ćwiczyć :wink:

A ja po 2 miesiącach, chociaż z ringbackiem problem, ale trzeba ćwiczyć. :grin:
Ostatnio zmieniony przez Irid |13 Kwi 2009|, o 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

Adamq94 
Użytkownik

Kręcę od: czasu do czasu
Wysłany: |16 Kwi 2009|, o 18:51   

Mi backfall wychodzi 7/10 a ćwicze dopiero 2 i pół miesiąca. Gdybym nie miał problemów z ringiem myślę, że mógłbym osiągnąć 10 na 10. Chyba każdy miał problemy z ringbackiem prawda?
Ostatnio zmieniony przez Adamq94 |16 Kwi 2009|, o 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

Element 
Użytkownik

Kręcę od: 25.03.2009
Ręka: Right
Wysłany: |16 Kwi 2009|, o 19:41   

Ja mam najwiekszy problem z PinkyBackiem. Czemu? Bo po Ringu pen zle sie "usadawia". IMO kwestia czasu. (Cwicze kolo 1,5 mies).
PTP Wymiany/Trades

Adamq94 
Użytkownik

Kręcę od: czasu do czasu
Wysłany: |2 Cze 2009|, o 16:24   

Dręczy mnie jedno:
Jeżeli wykonujemy backi w takiej kolejności - index,middle,ring, pinky - to mamy backfalla.
A jeżeli wykonamy go w kolejności - pinky, ring, middle, index - to to też jest backfall czy inaczej się to nazywa?

Boko 
Użytkownik

Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |2 Cze 2009|, o 16:27   

Wtedy to Backaround Rise.
PTP Wymiany/Trades

FeniX 

Ręka: lewa
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |2 Cze 2009|, o 16:38   

Nie do końca. Mianem BakRise określa się kolejne Bak Revy połączone Passami rev, zaczynając od Pinkiego i kończąc na Indexie. Jest to po prostu BakFall reverse.

Tak samo jest np. z Sonic Rise i Sonic Fall - Sonic Rise to Sonic 34-23 -> Sonic 23-12, a Sonic Fall to ich revy w odwrotnej kolejności robione.
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades

Gildor 
Facepalm Artists

Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |2 Cze 2009|, o 18:13   

Dodając swoje trzy grosze chciałbym powiedzieć, że wszystkie nazwane kombosy typu Sonic Rise, BakFall, BakRise, etc. są nazwami nieoficjalnymi. W zapisie powinno się używać poprawnych zapisów dotyczących danego kombosa, a nie nazwy nieoficjalnej. Dlatego nie ma sensu sobie zawracać głowy czymś takim jak - 'Jaką nazwę nosi kombos, jak robię x -> y -> z?'. Kręć, a nie zastanawiaj się czy ma to jakąś konkretną nazwę.

Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades

Nanomo 
Użytkownik

Kręcę od: dawno
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |15 Mar 2010|, o 15:46   

Właśnie zacząlem nauke backfalla. Powiem ze to dosc trudny trik lecz juz wychodzi 6/10 razy. Moim zdaniem najlepszy tutek do BF ma Lawliet. Ja nauczylem sie backfalla z jego tutka. :smile:

"... Dr. KT..
- A kto to.?" :facepalm:
PTP Wymiany/Trades

Vanci 
Użytkownik

Kręcę od: styczeń 2010
Wysłany: |15 Mar 2010|, o 19:49   

Ja mam problem z płynnie wykonanym ring baku bo index bak i middle bak płynnie wychodzą. Teraz tylko trzeba się nauczyć płynnie wykonywać ring i pinki bak i będę umiał BakFalla :mrgreen:
PTP Wymiany/Trades

karti 
Użytkownik

Wysłany: |30 Sie 2010|, o 14:19   

Witam, od kilku dni uczę się Bakfalla. Trzy baki mam już opanowałem, ale mam problem z ring bakiem. Otóż, po zrobieniu zamachu chcę podnieść wyżej ringa, to pinky idzie razem z nim i pen się blokuje między 3 i 4. Dwa dni próbowałem to ogarnąć ale jakoś nie idzie. Miał ktoś ten problem ? Help me :p
Ostatnio zmieniony przez karti |30 Sie 2010|, o 15:00, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades

Arti 
Użytkownik

Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |30 Sie 2010|, o 14:30   

Miałem tak samo ucząc się na drugiej ręce. Metoda 3x Ć dała mi tutaj widoczne efekty. To IMO przychodzi z czasem więc keep spinning.
PTP Wymiany/Trades

karti 
Użytkownik

Wysłany: |30 Sie 2010|, o 15:01   

Mógłbyś mi wyjaśnić tą metode "3x Ć" ?
PTP Wymiany/Trades

arbupsz 
Użytkownik

Kręcę od: 17.11.2010r.
Wysłany: |7 Kwi 2011|, o 17:57   

Mi już bakfall zaczyna wychodzic coraz czesciej, polecam uczenie sie robienia baka na pinkim osobno, a potem probowac wplesc go w calego bakfalla, bo tez tak mialem ze sie blokowalem na pinkim, problem z tym wlasnie zaczal mi mijac ;]
PTP Wymiany/Trades

Odpowiedz do tematu