Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Tworzenie nowego regulaminu
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 35
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |1 Cze 2010|, o 21:43   Tworzenie nowego regulaminu

Był czas na próbę, teraz czas na wnioski. (jakby ktoś nie wiedział, o jakiej próbie mówię, to zapraszam tutaj)

Napiszcie proszę, co waszym zdaniem zmieniło się na gorsze, a co na lepsze przez ten miesiąc. Możecie też pisać propozycje rzeczy, które waszym zdaniem trzeba uwzględnić w nowym regulaminie, ale nie były nigdy wcześniej poruszane. Wszystko później przedyskutujemy w ikonach i, mam nadzieję, stworzymy sensowny regulamin. Możecie też pisać o regulaminie PTP i licytacji.

Proszę o konstruktywne wypowiedzi i dyskusję spokojną i sensowną.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |1 Cze 2010|, o 22:06   

We wcześniejszych tematach się wypowiadałem, to i tu się wypowiem.

Regulamin, tylko 3 punkty:
-nie klniemy
-nie wrzucamy na forum niecenzuralnych obrazków
-nie spamujemy

PTP bez zmian.

Wcześniej było za surowo, teraz jest za luźno. Te 3 punkty, które wymieniłem, powinny ustabilizować sytuację na forum. Można to jakoś ulepszyć, ale moja idea jest taka, by po prostu okroić wcześniejszy regulamin mniej lub więcej.

Peace,
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
krzycholek 
Użytkownik


Kręcę od: październik 09
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 231
Skąd: Wrocław
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |1 Cze 2010|, o 22:11   

"Precel" napisał/a:


Regulamin, tylko 3 punkty:
-nie klniemy
-nie wrzucamy na forum niecenzuralnych obrazków
-nie spamujemy


- Piszemy poprawnie po polsku.

Dotyczy pisowni Klapcia. Nie wskazuje go tylko jego sposób pisania.
_________________
http://www.formspring.me/krzycholek
Ostatnio zmieniony przez krzycholek |1 Cze 2010|, o 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ygo 
Użytkownik


Kręcę od: 11.06.09
Ręka: Lewa/left
Wiek: 29
Posty: 295
Skąd: Krosno
Handel: 100% (+22, 0, 0)
Wysłany: |1 Cze 2010|, o 22:21   

Pisałem tu sobie długi, dosyć ogarnięty post, a tu przyszedł Precel i napisał prawie wszystko co chciałem w kilku słowach.

Ogólnie panowie u góry mówią dobrze. W PTP brak jakichśtam dyskusji czy dywagacji na temat kto co sprzedaje, spam fe, Klapcio duże FE.

Ewentualnie co dotego przeklinania to chyba Maniek (głowy nie dam) kiedyś gdzieś pisał, że może być, jeśli nie obraźliwie pod czyimś adresem.

Kiedyś faktycznie było surowo, ale trzeba jakoś mimo wszystko ograniczać nieobytych userów. Warny chyba nie byłyby takie złe, ale delikatniejsze niż kiedyś. Na pewno za spam i tego typu rzeczy się należą.
_________________
Tiru Riru!



PTP Wymiany/Trades
 
 
Nitridil 
Facepalm Artists


Kręcę od: marzec 2008
Ręka: both
Wiek: 32
Posty: 160
Skąd: Toruń
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |1 Cze 2010|, o 22:22   

Narzekacie, narzekacie. Nie było kurczę źle wcześniej. Ja w ogóle nie rozumiałem całej tej akcji ze zmianami restrykcyjnymi i brakiem regulaminu na jakiś czas. Kompletny niewypał generalnie imo. Ale skoro ma być jeszcze lepiej niż najlepiej, to warto zastanowić się co jest istotą całego problemu. No i tutaj chodzi chyba głównie o `nowych`, czyli takich, którzy nie wiedzą jeszcze jakie panują tutaj zasady, zwłaszcza te niepisane. Zanim poczuje się klimat, sprawdzi, poczyta, TRZEBA założyć nowy temat, zadać tysiące pytań, które się pojawiły już miliony razy. I to jest błędne myślenie. Zapychanie bazy danych takimi wypocinami nie ma żadnego sensu. Wiem że ameryki nie odkryłem, ale to jest chyba jeden z największych problemów. Niestety jest też drugie dno... Skoro promujemy penspinning i bierzemy na klatę tylu młodziaków, trzeba ich dobrze nakierować, by starzy wyjadacze, którzy prędzej czy później porzucą chęć tej prawdziwej walki w imię PPP, przekazali chociaż część tego co udało im się osiągnąć. Rozwiązaniem problemu mogłoby być indywidualna pomoc ze strony starszych i bardziej doświadczonych. Trzeba stworzyć jakiś program, zebrać troszkę ludu, którzy mają pojęcie o tym, co robią i potrafią przekazać jakieś cenne wskazówki nt. kręcenia. Nie tak jak tutorzy, którzy średnio wypalili według mnie. Bezpośredni kontakt, na przykład za pomocą gg, maila. Każdy dostanie grupkę paru osób, tych naprawdę potrzebujących, którzy chcą się poświęcić i wziąć pod swoje skrzydła początkujących. Ostatnio modny dość jest na forum tryb treningów, co generalnie jest super pomysłem. Widać, że zaczynający kręcić mają w sobie krzepę i chcą się uczyć. Pamiętajcie, że na forum jest już 2,5k uzytkowników, z czego ogromna ilość tych naprawdę aktywnych. Nie da się dogodzić każdemu, to jest po prostu niemożliwe. Dlatego kompromisy panie i panowie, kompromisy.
Warto też zwrócić uwagę na forumowe `gwiazdy`, które w imię popisów są w stanie poświęcić dobre imię i szacunek, którym byli kiedyś darzeni.

I może nie jest to stricte pomysł na regulamin forum, ale pomyślcie sobie, że ma niejako duże powiązanie. Odciąży forum od pewnych spraw, które teraz wadzą.
Ostatnio zmieniony przez Nitridil |1 Cze 2010|, o 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Sobol 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 215
Skąd: Mielec
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |1 Cze 2010|, o 23:17   

"Nitridil" napisał/a:
Nie było kurczę źle wcześniej.

Zgoda! :)

"Nitridil" napisał/a:
Nie tak jak tutorzy, którzy średnio wypalili według mnie.

Hmm... Ale po czym tak wnioskujesz, skoro raczej sam z ich pomocy nie korzystałeś? :)
Sam osobiście już nawet nie pamiętam, ilu osobom jako tutor pomagałem. Ale swego czasu kilkanaście osób regularnie do mnie pisało. Było ich tyle, że niektórzy mi się już mieszali i musiałem zaglądać do archiwum GG, żeby sobie przypomnieć, która z tych osób do mnie pisze.
A to tylko mój przykład. Poza tym nie jestem jakąś forumową gwiazdą, adminem, moderatorem, czy ikoną, więc pewnie niektórzy mieli więcej chętnych. Tutorów jest łącznie ileś tam, a jeśli każdy pomagał tylu osobom, to nie wydaje mi się, żeby "średnio wypalili".

"Nitridil" napisał/a:
Bezpośredni kontakt, na przykład za pomocą gg, maila. (...)

Chwila, chwila... Przecież opisujesz tu rolę tutorów. Tyle, że bez przydzielenia z góry do konkretnych osób. Bez "przydziałów" każdy może pisać do którego tutora chce.
Ostatnio zmieniony przez Sobol |1 Cze 2010|, o 23:29, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maksym 
TOL


Posty: 694
Handel: 100% (+58, 0, 0)
Wysłany: |2 Cze 2010|, o 11:17   

"Precel" napisał/a:
Regulamin, tylko 3 punkty:
-nie klniemy
-nie wrzucamy na forum niecenzuralnych obrazków
-nie spamujemy


Nie klniemy - w formie obraźliwej! Bo jakieś kurwa zawsze ci się może nasunąć, w formie że takie śmieszne czy w formie że takie żenujące.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Mikulew 
Facepalm Artists


Kręcę od: 18.12.2007r
Ręka: Lewa\Left
Wiek: 33
Posty: 1141
Skąd: Tarnów
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |2 Cze 2010|, o 13:31   

Było całkiem nieźle jak przypuszczałem, na początku będzie "smak wolności" i na wieść, że nie ma regulaminu niektórzy będą robić swoje ale potem się ustabilizuje i jest jak zawsze... czyli norma, normalne forum gdzie można po prostu spokojnie pisać, jednak użytkownicy mogą się porządnie zachować i nie wykorzystali do promowania np. stron erotycznych, czy pisania 10tematów bezsensu. Dobry pomysł z tym usunięciem regulaminu.

A do tych którzy narzekali, że nie potrzebnie taki eksperyment, nawet gdyby tego nie było to i tak byście narzekali ale na co innego xD to taka wymówka
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |2 Cze 2010|, o 13:56   

- nie flamujemy (napinka przez internet itd.)
- nie odgrzewamy kotletow (filmy z meetingow sprzed roku albo dluzej)
- nie spamujemy (w sensie stron promowanych przez rozne boty)
- stosunek do nowych tak jak bylo (pare upomnien a potem warny,zp itd.)
- ptp bez zmian (warny za za duzo bumpow itd.)
_________________


klik
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |2 Cze 2010|, o 14:31   

Pisałem to już na forum Ikon, napiszę i tutaj.

Jestem wielkim zwolennikiem szeroko pojętych restrykcji. I mówię serio. Z mojego punktu widzenia podczas testu atmosfera wcale się nie poprawiła, a wręcz popsuła. Na początku, a raczej po największej fali spamu, kiedy już jako tako się forum ustabilizowało, przez jakiś czas myślałem sobie że właśnie tego forum było trzeba. Zmieniłem zdanie.

Osobiście wiele godzin spędziłem na tym forum, wiele starałem się weń wnosić, wiele potu wsiąkło w moją klawiaturę. Zwyczajnie czuję się - jako użytkownik - po części odpowiedzialny za prezentowany tu poziom i do niedawna bardzo mi na tym forum zależało. Niestety - podczas tego eksperymentu zauważyłem, że bardzo zobojętniałem na to co się tu dzieje. Nie chce mi się czytać setek postów offtopu, wchodzę na forum i ignoruję kolejne tematy. To samo zauważyłem u wielu osób które szanuję - jakby na znak buntu przestali się udzielać i ograniczyli aktywność do minimum.

Wcześniej ludzie narzekali. Że przed napisaniem każdego posta "srali" ze strachu przed warnem. Jane, może i srali, ale przynajmniej dwa razy myśleli zanim cokolwiek napiszą. I zanim pokażą książkowy przykład zwykłej głupoty. Jak nie myśleli sami, to zaczynali po pierwszym, drugim, trzecim warnie. I nie było dyskusji o tym jak smaczne są odgrzane kotlety. Ani wszechobecnego wydurniania się. Ani kretyńskiego flame'u.


Ode mnie jedna propozycja. Forum jest jako tako podzielone na część merytoryczną i część społecznościową. W tej drugiej - proszę bardzo - rozluźnijcie regulamin jak tylko chcecie, ale części merytorycznej pilnujcie jak dawniej. Po to jest dział offtop żeby offtopować, ale offtopów w poważnych tematach być nie powinno.
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
kamillinho123 
Użytkownik


Kręcę od: 23.01.2010
Ręka: prawa
Wiek: 28
Posty: 46
Skąd: Łosice
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |2 Cze 2010|, o 15:43   

Jak dla mnie nie powinno być ograniczeń działów(czyli np: jeśli nie masz 50 postów to nie możesz wejść do działu OFFTOP)
_________________
Ma ktoś pożyczyć Dragon Ball?
PTP Wymiany/Trades
 
Adio 
Użytkownik


Kręcę od: 18 maja 2008r.
Ręka: prawa (2p 1h)
Wiek: 27
Posty: 407
Skąd: Tychy
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |3 Cze 2010|, o 11:44   

"maksym" napisał/a:
Nie klniemy - w formie obraźliwej! Bo jakieś kurwa zawsze ci się może nasunąć, w formie że takie śmieszne czy w formie że takie żenujące.

Zawsze mozna napisac: K***a.
Przy tym punkcie (nie klniemy), chcialbym przypomniec, ze slowo 'zajebiscie' i pokrewne nie jest juz przeklenstwem, ani nawet wulgaryzmem.
"Fuco" napisał/a:
Ode mnie jedna propozycja. Forum jest jako tako podzielone na część merytoryczną i część społecznościową. W tej drugiej - proszę bardzo - rozluźnijcie regulamin jak tylko chcecie, ale części merytorycznej pilnujcie jak dawniej. Po to jest dział offtop żeby offtopować, ale offtopów w poważnych tematach być nie powinno.

Dobra uwaga, pod tym sie podpisuje.

Edit: Chcialbym jeszcze dodac, zeby obowiazkiem bylo wygaszanie niepotrzebnych postow w danym temacie. Wiem, ze duzo razy pewnie tak nie zrobilem, ale obiecuje 'mocne postanowienie poprawy' :???: .
Ostatnio zmieniony przez Adio |3 Cze 2010|, o 11:51, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Malfroy 
Facepalm Artists


Kręcę od: luty 09
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 464
Skąd: Bytom
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |3 Cze 2010|, o 11:49   

"Adio" napisał/a:
Zawsze mozna napisac: K***a.


moim zdaniem już lepiej napisać normalną kurwe a nie wydziwiać z cenzurą ^^

Tak w ogóle co do przeklinania to uważam iż trzeba zakazać używania wulgaryzmów względem innych użytkowników (chodzi mi o obrażanie etc), natomiast w wypowiedzi nie obrażającej nikogo mogą występować, aczkolwiek to jest ino moje zdanie :]
_________________
nie waznei kro jakr kricnei kwazne ktoj jakimim jestr czloikiwiekiem!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Adio 
Użytkownik


Kręcę od: 18 maja 2008r.
Ręka: prawa (2p 1h)
Wiek: 27
Posty: 407
Skąd: Tychy
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |3 Cze 2010|, o 11:55   

Malfroy: Bardzo duzo zdan mozna zinterpretowac dwuznacznie. Niekiedy moze nie byc wiadomo czy z ta "kurwa" zwracasz sie do kogos, czy nie masz wobec tej osoby zlych zamiarow i sluzyla ona jako metaforyczny przecinek.
Z drugiej strony bylo by dobre, zeby za to nie warnowac :arrow: czytac ze zrozumieniem i bedzie good. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Adio |3 Cze 2010|, o 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |3 Cze 2010|, o 12:25   

"Malfroy" napisał/a:
"Adio" napisał/a:
Zawsze mozna napisac: K***a.


moim zdaniem już lepiej napisać normalną kurwe a nie wydziwiać z cenzurą ^^

Rotfl.

Jestem stanowczo przeciw przeklinaniu na forum. Forum to miejsce publiczne, a w miejscach publicznych według prawa polskiego nie wolno przeklinać. W życiu codziennym używam przekleństw, ale to jest forum penspinningowe, większość użytkowników to dzieci w wieku 10-15 lat. Mnie osobiście denerwuje jak na ulicy mija mnie dziesięciolatek, który używa "kurwa", jako co drugie słowo. Czy chcecie się przyczynić do rozwoju takich zachowań? Czy uważacie, że cenzura w telewizji też jest bez sensu? Ogarnijcie się...
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl