Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: FeniX
|29 Lip 2010|, o 22:01
Zmiany w restrykcjach na forum
Autor Wiadomość
FeniX 

Ręka: lewa
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 11:57   Zmiany w restrykcjach na forum

Witam, chciałem wam wszystkim przedstawić mój pomysł, który został poparty przez większość aktywnych Ikon.

Jak pewnie większość osób wie, od dawna istnieje na PPP pewien spór, którego źródłem jest atmosfera na forum, która mogłaby być choć trochę przyjaźniejsza. Jedni uważają, że to wina restrykcji na forum, a inni, że to wina ludzi, którzy swoim zachowaniem te restrykcje spowodowali. Pomyślałem, że warto spróbować rozstrzygnąć spór i, co najważniejsze, rozluźnić atmosferę.

Dlatego też od dziś na pewien czas wyłączone zostają całkowicie restrykcje na forum. Zmiany są następujące:
- brak moderacji (bez jakichkolwiek kar, bez edytowania czy usuwania postów użytkowników, bez ostrzeżeń słownych i "systemowych", bez zamykania tematów nawet, jedynie ewentualnie z przenoszeniem tematów pisanych przez nowych w złych działach)
- wyłączenie zgłoszeń postów
- wyłączenie ostrzeżeń (KOMPLETNE wyłączenie - brak możliwości dodawania ich oraz unieważnienie istniejących w tej chwili - każdy dostaje nową szansę)
- wyczyszczenie banlisty shoutboxa
- włączenie z powrotem możliwości edycji shoutów
- usunięcie ograniczeń na działy (wyłączenie grup Junior Users i PPP Users, użytkownicy po zarejesrowaniu będą mogli pisac wszędzie)

Teraz sami będziecie decydować, co wam na forum przeszkadza, a co nie. W pewnym sensie oddajemy władzę w ręce społeczności, żebyście mogli określić, co tak na prawdę na forum jest do przyjęcia, a co nie. Od teraz bez problemu i żadnych kar za "szeryfowanie" będziecie mogli dbać o własne podwórko - każdy, komu zależy na porządku będzie mógł go budować własnymi rękami.

Teraz każdy z was odpowiada nie tylko za siebie, ale i za innych. Nie będzie nikogo, kto odgórnie będzie karał - sami będziecie decydować, co jest akceptowalne, a co nie. Macie wolną rękę i od was zależy, jak będzie to forum wyglądać po tym okresie testowym. "Great power comes with great responsibility", jak mawiał Spider-Man (naoglądałem się kilka miesięcy temu :D ). Forum staje się w pełni wolne, my zmieniamy się ze służby celnej w ekipę sprzątającą - jeśli pojawi się spambot, to się nim zajmujemy, jeśli poprosi ktoś o jakąś pomoc, to pomożemy, ale karanie i "kontrola jakości" nie jest teraz naszą działką. Jeśli pozwolicie na zasyfienie forum, to będzie ono takie, a jeśli każdy będzie korzystał z tej wolności bez włażenia komuś z butami w jego wolność, to tak też będzie wyglądać PPP.

Tak jak wyżej napisałem, to jest okres testowy - po jakimś czasie przyjdzie czas na przemyślenia i wyciąganie wniosków z tego, co się na forum w tym okresie wydarzy. Wtedy założę odpowiedni temat i poproszę was o szczere i jak najpełniejsze wypowiedzi dotyczące tego, co się zmieniło - zależy nam na tym, żeby wiedzieć, gdzie waszym zdaniem nasze interwencje powinny mieć miejsce, a gdzie bez żadnych problemów forum może żyć bez pomocy nikogo "z góry". Ważne jest też dla nas przekonanie się, czy ogólnie te restrykcje, które są na prawdę mają sens - jeżeli znajdzie się masa ludzi, którzy wykorzystają ten okres na to, żeby pokazać, że są "fajni" i forum nie będzie nadawało się do normalnego użytku dla reszty, to będzie znaczyć, że niektórzy nie potrafią korzystać ze swojej wolności i będzie trzeba wrócić do pewnych restrykcji, bo pewnie znajdzie się wiele osób, którym takie zachowanie nie będzie się podobać. Ale szczerze wam powiem, że wierzę, że uda nam się zmienić PPP tak, żeby każdemu tu było dobrze i żeby każdy miał to, czego oczekuje po tym forum. Wierzę, że ten eksperyment będzie sukcesem i moderatorzy będą mogli interweniować tylko w tych miejscach, w których waszym zdaniem będzie to konieczne i przydatne.

Nie przewiduję żadnych kar za to, co zrobicie w czasie tego testu - zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu tego okresu nikt nie zostanie w jakikolwiek sposób przez nas ukarany za to, co zrobi. Jest to po prostu sprawdzian dla nas wszystkich i wszystko, co powstanie na forum w tym czasie będzie podstawą do wyciągania wniosków dotyczących realnych potrzeb społeczności PPP.

Oczywiście regulamin przestaje obowiązywać na czas okresu próbnego, a po nim zostanie odpowiednio zmodyfikowany, zgodnie z wyciągniętymi przez nas wszystkich wnioskami. Jednak regulamin licytacji będzie wciąż obowiązywał, bo on tyczy się czego innego niż klimat na forum. Regulamin PTP natomiast staje się wskazówką postępowania - nikt nie będzie was karał za nic, więc i te zastrzeżenia nie mogą obowiązywać. Apeluję jednak osobiście o uszanowanie innych ludzi, bo forum jest dla nas wszystkich i wiele osób chce coś sprzedać - traktujmy na równi siebie na wzajem.

Podsumowując, widzę to teraz tak:
1) Wprowadzenie zmian - pozbycie się restrykcji.
2) Okres próbny.
3) Wyciąganie wniosków i dyskusja na forum ogólnym, propozycje zmian.
4) Dyskusja wśród Ikon odnośnie samego okresu próbnego, jak i zaproponowanych w poprzednim punkcie rozwiązań.
5) Ustalenie nowego porządku forum zgodnie z poprzednimi punktami.

Mam nadzieję, że wszyscy wezmą na poważnie te zmiany, bo zależy mi na tym, aby każdy użytkownik PPP wracał tutaj z jakąś radością, która między spamem, bluzgami i restrykcjami może gdzieś znikać. Może to dla kogoś brzmieć śmiesznie, ale tak to widzę. W końcu to forum jest dla nas wszystkich.

Zmiany już zostały wprowadzone.
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades

Mikulew 
Facepalm Artists

Kręcę od: 18.12.2007r
Ręka: Lewa\Left
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |5 Maj 2010|, o 14:10   

jestem krejzolem ale nie spammerem, nie spamuje, jak coś to z umiarem, coś sensownego ale nie typu spam by Furma i Qstra.

W sumie jak widzę, jak zauważyłem, to trzymam się całkiem nieźle, jak na takie akcje jakie się dzieją tutaj to jestem normalnym użytkownikiem! No kto by pomyślał!

Niektórzy krejzują na forum a w realu są poważni a niektórzy są poważni na forum a krejzują w realu (np Maniek)

To dobrze, że taka sytuacja się wynikła, bez tego nie doświadczylibyśmy na własnej skórze, co to jest dosłowna anarchia na forum PPP, w sumie tak nieźle się trzyma więc nie narzekajcie bo mogło być o wiele gorzej np. przyjdzie użytkownik i zacznie pisać 20 tematów na minutę w każdym dziale. To ,że niektórzy chcą powariować na forum pisząc o wibratorach to ich wybór, nie musicie się tak strasznie spinać, nie musicie odpowiadać. W sumie jak jest taka anarchia to każdy jest odpowiedzialny za każdego i zachowuje się tak jak według niego ma się zachować, żeby był porządek ale nie wymuszony przez regulamin tylko naturalny. Porządek naturalny jest o wiele lepszy niż porządek wymuszony przez administrację. Znając życie takie akcje będą trwały góra miesiąc a potem pójdzie wszystko do normy, to proste, znudzi się takie akcje. Przykład zakazanego owocu. Zakazany był spam, i jak był akcje to dostawaliśmy nieźle po tyłku, to nas jarało i dlatego chcieliśmy więcej takich akcji, ale gdy już nie ma oporu to naturalne jest na początku chaos przez ludzi którzy lubią robić takie akcje, ale potem ten zakazany owoc się znudzi i wszystko pójdzie do normy, zobaczycie, poczekajcie kilka tygodni.
PTP Wymiany/Trades

Lodziarz 
Użytkownik

Kręcę od: 10.01.2010
Ręka: 1p1h (prawa)
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |6 Maj 2010|, o 15:17   

Cytat:
A i więcej mnie tutaj nie zobaczycie, be hepi!
Jednego mniej, zostało jeszcze pięciu :D

Furma: Moim zdaniem forum jest dla normalnych, a nie dla tych ekhem, nooo... więc nie miej pretensji że wszyscy normalni się ciebie czepiają.Poza tym ludzie mają cię za debila nie bez powodu. Może jest w tym jakiś głębszy sens, hmm?

macioster 
TSG

Kręcę od: 24.03.08 z prz.
Ręka: Prawa
Handel: 100% (+43, 0, 0)
Wysłany: |13 Maj 2010|, o 14:58   

Dziś naszły mnie pewne przemyślenia, czytając inne forum. Wydaje mi sie ze nie to denerwuje Cienkiego i innych że są tu tematy o dildo, bo są wszdzie (może nie takie same), ale to że oprócz Pokaż swoje Peny i tego nie ma tu NIC innego. Kolega z innego boardu był zdziwiony ilością postów w tym temacie, a zdziwiony tak małą ilością penspinningu na PPP. Bo powiedzmy szczerze, jak ktoś wyśle film raz na tydzień to jest nieźle.

Według mnie długopis jest po to żeby nie przeszkadzał w kreceniu. OK, fajnie że mamy dobrych modderów, ale co z tego? Nie chce wam mówić abyście nagle zaczeli krecić, tylko apeluje. W 2008 Polska jakoś dała rade.

Odnoście "nołlajfów". Hmmm kim na PPP jest nołlajf? Kimś kto kreci długopisem. Najśmieszniejsze jest to, że najczesciej ludzie wyzywający od nołlajfów siedzą po 3-4h na forum, wiec zastanówcie sie plax kto tu jest nołlajfem.

Dobra post w sumie o niczym, raczej apel taki.
P&L
PTP Wymiany/Trades

Ufo 
Facepalm Artists

Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |16 Maj 2010|, o 13:14   

mysle, ze co do nowych, ktorzy nie potrafia korzystac z funkcji szukaj, faq itd. powinno sie stosowac pouczenia, przenoszenie, kasowanie tematow

szczegolnie dobrym przykladem jest highlander czy jak mu tam

klik
PTP Wymiany/Trades

FeniX 

Ręka: lewa
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |29 Lip 2010|, o 22:01   

Fuco mi przypomniał, żeby odpiąć ten temat, tym samym go zamykam. Powinienem w sumie to zrobić już wcześniej.

Dyskusja/pytania dotyczące nowego regulaminu tutaj - http://forum.penspinning....p=157371#157371
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi