Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: FeniX
|29 Lip 2010|, o 23:01
Zmiany w restrykcjach na forum
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 35
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 12:57   Zmiany w restrykcjach na forum

Witam, chciałem wam wszystkim przedstawić mój pomysł, który został poparty przez większość aktywnych Ikon.

Jak pewnie większość osób wie, od dawna istnieje na PPP pewien spór, którego źródłem jest atmosfera na forum, która mogłaby być choć trochę przyjaźniejsza. Jedni uważają, że to wina restrykcji na forum, a inni, że to wina ludzi, którzy swoim zachowaniem te restrykcje spowodowali. Pomyślałem, że warto spróbować rozstrzygnąć spór i, co najważniejsze, rozluźnić atmosferę.

Dlatego też od dziś na pewien czas wyłączone zostają całkowicie restrykcje na forum. Zmiany są następujące:
- brak moderacji (bez jakichkolwiek kar, bez edytowania czy usuwania postów użytkowników, bez ostrzeżeń słownych i "systemowych", bez zamykania tematów nawet, jedynie ewentualnie z przenoszeniem tematów pisanych przez nowych w złych działach)
- wyłączenie zgłoszeń postów
- wyłączenie ostrzeżeń (KOMPLETNE wyłączenie - brak możliwości dodawania ich oraz unieważnienie istniejących w tej chwili - każdy dostaje nową szansę)
- wyczyszczenie banlisty shoutboxa
- włączenie z powrotem możliwości edycji shoutów
- usunięcie ograniczeń na działy (wyłączenie grup Junior Users i PPP Users, użytkownicy po zarejesrowaniu będą mogli pisac wszędzie)

Teraz sami będziecie decydować, co wam na forum przeszkadza, a co nie. W pewnym sensie oddajemy władzę w ręce społeczności, żebyście mogli określić, co tak na prawdę na forum jest do przyjęcia, a co nie. Od teraz bez problemu i żadnych kar za "szeryfowanie" będziecie mogli dbać o własne podwórko - każdy, komu zależy na porządku będzie mógł go budować własnymi rękami.

Teraz każdy z was odpowiada nie tylko za siebie, ale i za innych. Nie będzie nikogo, kto odgórnie będzie karał - sami będziecie decydować, co jest akceptowalne, a co nie. Macie wolną rękę i od was zależy, jak będzie to forum wyglądać po tym okresie testowym. "Great power comes with great responsibility", jak mawiał Spider-Man (naoglądałem się kilka miesięcy temu :D ). Forum staje się w pełni wolne, my zmieniamy się ze służby celnej w ekipę sprzątającą - jeśli pojawi się spambot, to się nim zajmujemy, jeśli poprosi ktoś o jakąś pomoc, to pomożemy, ale karanie i "kontrola jakości" nie jest teraz naszą działką. Jeśli pozwolicie na zasyfienie forum, to będzie ono takie, a jeśli każdy będzie korzystał z tej wolności bez włażenia komuś z butami w jego wolność, to tak też będzie wyglądać PPP.

Tak jak wyżej napisałem, to jest okres testowy - po jakimś czasie przyjdzie czas na przemyślenia i wyciąganie wniosków z tego, co się na forum w tym okresie wydarzy. Wtedy założę odpowiedni temat i poproszę was o szczere i jak najpełniejsze wypowiedzi dotyczące tego, co się zmieniło - zależy nam na tym, żeby wiedzieć, gdzie waszym zdaniem nasze interwencje powinny mieć miejsce, a gdzie bez żadnych problemów forum może żyć bez pomocy nikogo "z góry". Ważne jest też dla nas przekonanie się, czy ogólnie te restrykcje, które są na prawdę mają sens - jeżeli znajdzie się masa ludzi, którzy wykorzystają ten okres na to, żeby pokazać, że są "fajni" i forum nie będzie nadawało się do normalnego użytku dla reszty, to będzie znaczyć, że niektórzy nie potrafią korzystać ze swojej wolności i będzie trzeba wrócić do pewnych restrykcji, bo pewnie znajdzie się wiele osób, którym takie zachowanie nie będzie się podobać. Ale szczerze wam powiem, że wierzę, że uda nam się zmienić PPP tak, żeby każdemu tu było dobrze i żeby każdy miał to, czego oczekuje po tym forum. Wierzę, że ten eksperyment będzie sukcesem i moderatorzy będą mogli interweniować tylko w tych miejscach, w których waszym zdaniem będzie to konieczne i przydatne.

Nie przewiduję żadnych kar za to, co zrobicie w czasie tego testu - zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu tego okresu nikt nie zostanie w jakikolwiek sposób przez nas ukarany za to, co zrobi. Jest to po prostu sprawdzian dla nas wszystkich i wszystko, co powstanie na forum w tym czasie będzie podstawą do wyciągania wniosków dotyczących realnych potrzeb społeczności PPP.

Oczywiście regulamin przestaje obowiązywać na czas okresu próbnego, a po nim zostanie odpowiednio zmodyfikowany, zgodnie z wyciągniętymi przez nas wszystkich wnioskami. Jednak regulamin licytacji będzie wciąż obowiązywał, bo on tyczy się czego innego niż klimat na forum. Regulamin PTP natomiast staje się wskazówką postępowania - nikt nie będzie was karał za nic, więc i te zastrzeżenia nie mogą obowiązywać. Apeluję jednak osobiście o uszanowanie innych ludzi, bo forum jest dla nas wszystkich i wiele osób chce coś sprzedać - traktujmy na równi siebie na wzajem.

Podsumowując, widzę to teraz tak:
1) Wprowadzenie zmian - pozbycie się restrykcji.
2) Okres próbny.
3) Wyciąganie wniosków i dyskusja na forum ogólnym, propozycje zmian.
4) Dyskusja wśród Ikon odnośnie samego okresu próbnego, jak i zaproponowanych w poprzednim punkcie rozwiązań.
5) Ustalenie nowego porządku forum zgodnie z poprzednimi punktami.

Mam nadzieję, że wszyscy wezmą na poważnie te zmiany, bo zależy mi na tym, aby każdy użytkownik PPP wracał tutaj z jakąś radością, która między spamem, bluzgami i restrykcjami może gdzieś znikać. Może to dla kogoś brzmieć śmiesznie, ale tak to widzę. W końcu to forum jest dla nas wszystkich.

Zmiany już zostały wprowadzone.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Mariusz 
TSG


Ręka: IRarka
Wiek: 34
Posty: 610
Skąd: Wrocławek
Handel: 100% (+21, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:14   

Furma + 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
Trafił w sedno.
_________________
No rest for the wicked!

Rarka tu był.
PTP Wymiany/Trades
 
Malfroy 
Facepalm Artists


Kręcę od: luty 09
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 464
Skąd: Bytom
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:16   

Tak co nie oznacza jednak iż w życiu jesteśmy poważni etc a na forum musimy odreagować :P
_________________
nie waznei kro jakr kricnei kwazne ktoj jakimim jestr czloikiwiekiem!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Hut 
Użytkownik


Kręcę od: 24.06.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 567
Skąd: POZnan*
Handel: 99,36% (+155, 0, -1)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:17   

"Malfroy" napisał/a:
Tak co nie oznacza jednak iż w życiu jesteśmy poważni etc a na forum musimy odreagować :P


tak to jednak wygląda
PTP Wymiany/Trades
 
 
ShaiiboN 
Smakowita Wędlina


Kręcę od: 14 II 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1178
Skąd: Konstancin
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:19   

Ale ten, jedno pytanie. To traktujecie to forum jak jakieś show, scenę, gdzie można się pokazać? No to ten. Nieźle.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Furma 
Użytkownik


Kręcę od: Pażdziernik 2008
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 276
Skąd: Racibórz
Handel: 84,62% (+11, 0, -2)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:20   

Widze też, że żadna strona nie ustąpi. Pomyślałbym raczej o tym, jak to załagodzić i zakończyć dyskusje, o ile nie kłótnie już.


@Up

Szajbonie, coś o tym wiesz przecież. :wink:
_________________




Respect +21
Ostatnio zmieniony przez Furma |4 Maj 2010|, o 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Skyler 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 564
Skąd: Łącko
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:22   

Od razu mówię że nie czytałem wszystkich postów - nie chcę mi się.

Powiem tylko tyle: Marzy mi się aby wrócił dawny regulamin.

A i jeszcze coś. Weź Cienki przestań tak jechać to FPA. Po pierwsze od kilku miesięcy jesteśmy dead teamem, a po drugie nie możesz tak uogólniać. W FPA jest kilka spamerów, reszta to normalni ludzie. Już to kiedyś komuś mówiłem na sb: Załóżmy że jedna matka coś ukradnie, to co, Wszystkie matki to złodziejki ?

Tak więc może mów po nickach, nie wiem.

Bless !
_________________
Tiru Riru!
Ostatnio zmieniony przez Skyler |4 Maj 2010|, o 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:23   

"Furma" napisał/a:
Rozumiesz, że forum - co innego, a życie - co innego?

A co to na forum rozmawiasz z nieżywymi? O kurde, jestem kamieniem -_-
A może dla kogoś forum to cząstka życia a skoro Tobie to obojętne to przynajmniej nie psuj mu tej cząstki rajt?

Tu jest sedno.

A co do Majewskiego - programu satyrycznego żaden beton nie może prowadzić. I skoro to pan Majewsko go prowadzi to znaczy, że jest w tym dobry. Takich rzeczy się przecież nie trenuje więc widocznie od dziecka był skłonny do żartów. Owszem, teraz na pewno nie robi sobie na okrągło żartów z domowników bo jest dorosłym facetem i po prostu przy żonie i dzieciach mu tak nie przystoi, ale nie wierzę że nie lubi poopowiadać w odpowiednich sytuacjach dowcipów albo wyciąć komuś jakiś kawał. Właśnie tutaj trzeba pamiętać o odpowiedniej rzeczy - żarty w odpowiedniej sytuacji.

@up: dobra, może i nie wszyscy z fpa to idioci i spammerzy ale po pierwsze, nie chce mi się za każdym razem zastanawiać jakie nicki mam wpisać, jeżeli piszę debile z FPA to wiadomo o kogo chodzi, a po drugie to takie osoby same przypięły wam tą plakietkę, przykro.
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
Ostatnio zmieniony przez Cienki |4 Maj 2010|, o 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:26   

Furma, wielki internetowy szołmenie, a ty myślisz że na żywo też jestem takim sztywniakiem?

Dojrzały człowiek nie traktuje internetu jako miejsca, gdzie można robić rzeczy których w realnym życiu się wstydzi.
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:27   

Co do FPA:

'Inne' poczucie humoru mi nie przeszkadza, ale takie punkty w regulaminie jak:

-nie klniemy
-nie wrzucamy na forum niecenzuralnych obrazków (tak chodzi mi o zdjęcia dildo wyglądających jak członki)
-nie spamujemy(wtf wchodze na forum po 24 h przerwy i mam 200 nieprzeczytanych postów)

mogłyby się znaleźć.

Wszystkim, by się spodobało nie?
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
Furma 
Użytkownik


Kręcę od: Pażdziernik 2008
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 276
Skąd: Racibórz
Handel: 84,62% (+11, 0, -2)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:29   

"Cienki" napisał/a:
A co to na forum rozmawiasz z nieżywymi? O kurde, jestem kamieniem -_-
A może dla kogoś forum to cząstka życia a skoro Tobie to obojętne to przynajmniej nie psuj mu tej cząstki rajt?


n/c bo nie warto.




Właśnie. Żarty w odpowiedniej sytuacji. Żartuje ile wlezie jednocześnie nie wadząc nikomu, nawet nauczycielom i dorosłym. Wiem, że przy nich trzeba uważać na słowa. Ale przy młodzieży pozwalam sobie na więcej. I na forum i wśród znajomych. I wiem, że dobrze na tym wychodze, niestety dowodów ci nie moge dać. Najwyżej numery gg znajomych.
_________________




Respect +21
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:30   

To ja jakiś dziwny jestem, bo ja na forum spokojnie, a w realu to bym wam łby pourywał i nie dał żyć ^^

Czepiacie się 'normalnych', że mają o Was złe zdanie, że na podforum już nie spamujecie itd. Jest taka zasada, że szacunek u ludzi zyskać bardzo trudno, natomiast stracić bardzo łatwo. Nie dziwcie się, że po Waszych wcześniejszych wygłupach nadal panuje złe zdanie o Was. Jest to po prostu normalne i dopiero z biegiem czasu zapewne by to się w jakiś sposób zmieniło ;)

Zakładając temat z zamówieniami musieliście być świadomi, że sprowokujecie co poniektórych i rozpocznie się wojna. Różni są ludzie, większości nie widzieliście nawet na oczy, dlatego umieszczanie takich treści było dużym ryzykiem- niestety są to treści, które mogą niektórych urazić ;) I nie powinniście im mieć teraz za złe, że "ciskają" Wam za coś co im się nie podoba.

Mnie Wasze poczucie humoru osobiście nie przeszkadza, sam lubię pożartować o tym i o tym, zrobiłem w życiu mnóstwo przyjebanych rzeczy, rzadko której żałuję, a może i trzeba, jednak na forum, gdzie nie znam ludzi nie odważałbym się umieszczać takich rzeczy, bo wygłupiając się nie zależy mi na tym, by komuś zrobić na złość, dogryźć, bądź wjechać na jakieś zasady, a po prostu chcę spędzić miło chwile ^^

"Furma" napisał/a:
Rozumiesz, że forum - co innego, a życie - co innego?

Skoro robicie takie rzeczy na forum, to czemu oburzacie się, gdy nazywają Was idiotami i debilami tłumacząc się, że przecież Was nie znają i nic o Was nie wiedzą. Niestety robiąc takie rzeczy na forum sami się prosicie o traktowanie Was jak idiotów.

Ogólnie to tak tym postem chciałem Wam trochę mojej dobrej energii przesłać, co by to nie było tutaj wojny, a co to ja jej ostatnio dużo mam ;d Jak kogoś uraziłem to sorry i takie tam.

I czy zamiast ciągle się kłócić, nie lepiej żyć w zgodzie? ;)
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:33   

"Furma" napisał/a:
I na forum i wśród znajomych.

O widzisz. Znajomych możesz mieć w FPA, ale całe forum nie będzie z Tobą przybijać zółwików. Zatem jeśli chcesz robić takie rzeczy to rób to pośród swoich ;)
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Racha 
Użytkownik

Kręcę od: 01.08.2008r.
Wiek: 37
Posty: 144
Skąd: Cieszyn
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:34   

Ostatnio trochę rzadziej bywam na forum, jednak zmiana jaka zaszła jest bardzo widoczna. Niestety na niekorzyść. Chodzi mi tu tutaj głównie o poziom używania języka przez niektórych użytkowników.

Co do samego pomysłu zniesienia zakazów to uważam że jest to świetnie doświadczenie. Jest trochę luźniej, ale nie wszyscy widać umieją z tego skorzystać.

P.S. Nie ukrywam, że tęsknie do zerknięcia czasem sobie, za co kto dostał warna :-) Lub też do patrzenia na post, za którego autor zostanie pewnie bardzo "zwarnowany" (np. odkopanie tematu po roku ^^).
PTP Wymiany/Trades
 
 
Krasnal 
Użytkownik


Kręcę od: 03-02-2008
Ręka: 1p2h
Wiek: 29
Posty: 460
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 22:38   

Przecież to całe zniesienie moderacji to jakieś epickie nieporozumienie.

Widać dopiero teraz do jakich sytuacji dochodzi, SB opanowały jakieś Domicory, kebaby, Furmy itd, to jest niesamowicie irytujące, tworza jakieś tematy o wibratorach, wielbią qstre który caly czas pierdoli głupoty, a forum z forum penspinningowego przekształciło się nam w jakieś loośne gatki normalnie (powinniście wiedzieć o co chodzi, a jak nie, to hip-hop.pl). Wszyscy ci panowie chyba nie wychodza wcale z domu i traktują forum jako swój plac zabaw, o ile dało się jeszcze przeżyć te wszystkie Facepalmy to teraz to już po prostu przegięcie. Jak moderacji się nie chce, to może najwyższy czas znaleźć kogoś nowego?

W ogóle byłem przeciwny temu pomysłowi od samego początku, ale nie myślałem, ze to przyjmie tak drastyczny obrót. Moderacja tu rządzi, na forum nie ma demokracji, nie słuchać że Madaj jest zły bo wstawił warna jakimś pajacom, wiem że MadAj jest spoko i bez powodu warnów nie wlepia. Robić swoje, a nie zajmować się Hevilosiami.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Skyler 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 564
Skąd: Łącko
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 22:41   

Przecież to został zrobione tylko po to, że jakby potem ktoś założył temat (typu Wojty Be) narzekający na warny itd. to admini powiedzą "Daliśmy wam szanse i nie wykorzystaliście, bla bla bla".

I bardzo dobrze ! Popieram taką akcje władz. Wreszcie pokażecie użytkownikom, że bez regulaminu po prostu nie da się sprawnie i normalnie funkcjonować. Brawo !
_________________
Tiru Riru!
Ostatnio zmieniony przez Skyler |4 Maj 2010|, o 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl