Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: FeniX
|29 Lip 2010|, o 23:01
Zmiany w restrykcjach na forum
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 35
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 12:57   Zmiany w restrykcjach na forum

Witam, chciałem wam wszystkim przedstawić mój pomysł, który został poparty przez większość aktywnych Ikon.

Jak pewnie większość osób wie, od dawna istnieje na PPP pewien spór, którego źródłem jest atmosfera na forum, która mogłaby być choć trochę przyjaźniejsza. Jedni uważają, że to wina restrykcji na forum, a inni, że to wina ludzi, którzy swoim zachowaniem te restrykcje spowodowali. Pomyślałem, że warto spróbować rozstrzygnąć spór i, co najważniejsze, rozluźnić atmosferę.

Dlatego też od dziś na pewien czas wyłączone zostają całkowicie restrykcje na forum. Zmiany są następujące:
- brak moderacji (bez jakichkolwiek kar, bez edytowania czy usuwania postów użytkowników, bez ostrzeżeń słownych i "systemowych", bez zamykania tematów nawet, jedynie ewentualnie z przenoszeniem tematów pisanych przez nowych w złych działach)
- wyłączenie zgłoszeń postów
- wyłączenie ostrzeżeń (KOMPLETNE wyłączenie - brak możliwości dodawania ich oraz unieważnienie istniejących w tej chwili - każdy dostaje nową szansę)
- wyczyszczenie banlisty shoutboxa
- włączenie z powrotem możliwości edycji shoutów
- usunięcie ograniczeń na działy (wyłączenie grup Junior Users i PPP Users, użytkownicy po zarejesrowaniu będą mogli pisac wszędzie)

Teraz sami będziecie decydować, co wam na forum przeszkadza, a co nie. W pewnym sensie oddajemy władzę w ręce społeczności, żebyście mogli określić, co tak na prawdę na forum jest do przyjęcia, a co nie. Od teraz bez problemu i żadnych kar za "szeryfowanie" będziecie mogli dbać o własne podwórko - każdy, komu zależy na porządku będzie mógł go budować własnymi rękami.

Teraz każdy z was odpowiada nie tylko za siebie, ale i za innych. Nie będzie nikogo, kto odgórnie będzie karał - sami będziecie decydować, co jest akceptowalne, a co nie. Macie wolną rękę i od was zależy, jak będzie to forum wyglądać po tym okresie testowym. "Great power comes with great responsibility", jak mawiał Spider-Man (naoglądałem się kilka miesięcy temu :D ). Forum staje się w pełni wolne, my zmieniamy się ze służby celnej w ekipę sprzątającą - jeśli pojawi się spambot, to się nim zajmujemy, jeśli poprosi ktoś o jakąś pomoc, to pomożemy, ale karanie i "kontrola jakości" nie jest teraz naszą działką. Jeśli pozwolicie na zasyfienie forum, to będzie ono takie, a jeśli każdy będzie korzystał z tej wolności bez włażenia komuś z butami w jego wolność, to tak też będzie wyglądać PPP.

Tak jak wyżej napisałem, to jest okres testowy - po jakimś czasie przyjdzie czas na przemyślenia i wyciąganie wniosków z tego, co się na forum w tym okresie wydarzy. Wtedy założę odpowiedni temat i poproszę was o szczere i jak najpełniejsze wypowiedzi dotyczące tego, co się zmieniło - zależy nam na tym, żeby wiedzieć, gdzie waszym zdaniem nasze interwencje powinny mieć miejsce, a gdzie bez żadnych problemów forum może żyć bez pomocy nikogo "z góry". Ważne jest też dla nas przekonanie się, czy ogólnie te restrykcje, które są na prawdę mają sens - jeżeli znajdzie się masa ludzi, którzy wykorzystają ten okres na to, żeby pokazać, że są "fajni" i forum nie będzie nadawało się do normalnego użytku dla reszty, to będzie znaczyć, że niektórzy nie potrafią korzystać ze swojej wolności i będzie trzeba wrócić do pewnych restrykcji, bo pewnie znajdzie się wiele osób, którym takie zachowanie nie będzie się podobać. Ale szczerze wam powiem, że wierzę, że uda nam się zmienić PPP tak, żeby każdemu tu było dobrze i żeby każdy miał to, czego oczekuje po tym forum. Wierzę, że ten eksperyment będzie sukcesem i moderatorzy będą mogli interweniować tylko w tych miejscach, w których waszym zdaniem będzie to konieczne i przydatne.

Nie przewiduję żadnych kar za to, co zrobicie w czasie tego testu - zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu tego okresu nikt nie zostanie w jakikolwiek sposób przez nas ukarany za to, co zrobi. Jest to po prostu sprawdzian dla nas wszystkich i wszystko, co powstanie na forum w tym czasie będzie podstawą do wyciągania wniosków dotyczących realnych potrzeb społeczności PPP.

Oczywiście regulamin przestaje obowiązywać na czas okresu próbnego, a po nim zostanie odpowiednio zmodyfikowany, zgodnie z wyciągniętymi przez nas wszystkich wnioskami. Jednak regulamin licytacji będzie wciąż obowiązywał, bo on tyczy się czego innego niż klimat na forum. Regulamin PTP natomiast staje się wskazówką postępowania - nikt nie będzie was karał za nic, więc i te zastrzeżenia nie mogą obowiązywać. Apeluję jednak osobiście o uszanowanie innych ludzi, bo forum jest dla nas wszystkich i wiele osób chce coś sprzedać - traktujmy na równi siebie na wzajem.

Podsumowując, widzę to teraz tak:
1) Wprowadzenie zmian - pozbycie się restrykcji.
2) Okres próbny.
3) Wyciąganie wniosków i dyskusja na forum ogólnym, propozycje zmian.
4) Dyskusja wśród Ikon odnośnie samego okresu próbnego, jak i zaproponowanych w poprzednim punkcie rozwiązań.
5) Ustalenie nowego porządku forum zgodnie z poprzednimi punktami.

Mam nadzieję, że wszyscy wezmą na poważnie te zmiany, bo zależy mi na tym, aby każdy użytkownik PPP wracał tutaj z jakąś radością, która między spamem, bluzgami i restrykcjami może gdzieś znikać. Może to dla kogoś brzmieć śmiesznie, ale tak to widzę. W końcu to forum jest dla nas wszystkich.

Zmiany już zostały wprowadzone.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
kamilkaze21 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2008
Ręka: Prawica
Wiek: 32
Posty: 154
Skąd: jestem?
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:11   

Jak dla mnie sprawa wygląda następująco: piszcie sobie co chcecie ale na śmietniku. W końcu od tego jest. Jak dla mnie do offtopu nie za bardzo to pasuje ale w sumie też może być. Póki najważniejsze działy forum są "czyste" jest ok. Nie wiem po co wam ta wojna o te 2 tematy. W ŚMIETNIKU RÓB TA CO CHCETA
_________________




PTP Wymiany/Trades
 
 
Hut 
Użytkownik


Kręcę od: 24.06.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 567
Skąd: POZnan*
Handel: 99,36% (+155, 0, -1)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:15   

"qstra" napisał/a:
BTW
toro na JEBie ma 19 postów, key3 1, taki ustrój fajny, zamiast pierdolić na forum kręcą.


to przestan biadolic na forum i zacznij krecic
PTP Wymiany/Trades
 
 
Mariusz 
TSG


Ręka: IRarka
Wiek: 34
Posty: 610
Skąd: Wrocławek
Handel: 100% (+21, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:18   

Cienki: MAsz rację, dlatego od kilku tygodni mało wchodzę na forum. Oczywiście tego nie widać, więc jestem hipokrytą. Teraz była okazja, że można było się pośmiać, więc powchodziłem. Ale już widzę, co się stanie za pare dni, więc najprawdopodobniej znów mnie tu zbytnio nie będzie (nie mówię tego żeby ktoś się za mną użalał :D tylko mówię).
_________________
No rest for the wicked!

Rarka tu był.
PTP Wymiany/Trades
 
qstra 
TSG


Wiek: 12
Posty: 432
Handel: 100% (+48, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:19   

PAMIETAJCIE, RZE W RZYCIU NAJWAŻNIEJSZE SOM DELFINY!
PTP Wymiany/Trades
 
Sobol 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 215
Skąd: Mielec
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:34   

"Furma" napisał/a:
I weźcie nie pierdolcie, że z regulaminem było lepiej. Wtedy pół forum bało się o warny, ci co dostali, rozpaczali nad nimi. Co prowadziło do wielu flejmów.

Taa... I jeszcze napisz, że teraz wcale nie ma flameu, którego jesteście z qstrą głównymi prowodyrami.

"Furma" napisał/a:
Tak tak, jestesmy skończonymi kretynami z qstra, bo zrobiliśmy ŻAŁOSNĄ akcje w zamówieniach.

Nie tylko dlatego. Powiedz mi, jak ograniczonym trzeba być, żeby pisać:


"qstra" napisał/a:
Jesteście tacy słabi... rzal mi was! :*

Cytat:
[Dzisiaj 18] qstra: dfssdjgbh gy giuwerijgdfhnjgh 4 o0yuer-0ut er890g89mh9 ghm8t9w 9r 7g 9 7hdfgsdfuihgui sdfg ?

Cytat:
[Dzisiaj 20] qstra: cycki

"qstra" napisał/a:
panie... ssij pan mocno.

"Furma" napisał/a:
Veylor, spytaj taty czy sie nie skusi na nasze oferty ;>






"Furma" napisał/a:
Tylko że nie wszyscy tak uważają i ciesze się że chociaż część brechtałą przed kompem.

Macie grupkę równych sobie, którzy robią poklask dla głupoty - spoko, zawsze się kilku takich znajdzie. ;)

PS: Tak, z regulaminem było lepiej.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Furma 
Użytkownik


Kręcę od: Pażdziernik 2008
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 276
Skąd: Racibórz
Handel: 84,62% (+11, 0, -2)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:43   

Sobol, był flejm i jest flejm. No i będzie.
A na mnie masz tylko jeden cytat, jeszcze to było odgryzienie sie za bluzgi ;) . Madaj w sumie tez tak robi ^^

Dodam też, że cały flejm by nie powstał, gdyby nie 'normalność' innych. Wiem, że sie z qstra do tego przyczyniliśmy, ale raz na rok można zrobić taka akcje. No wiecej dystansu, OMFG. Ci 'normalni' mogliby z przymrużeniem oka potraktować cały temat, a dyskusja na bank by sie nie rozwinęła.
_________________




Respect +21
PTP Wymiany/Trades
 
 
Resher 
Użytkownik


Kręcę od: 07.07.09
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 17
Skąd: Szczucin
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:45   

Moje zdanie się pewnie nie liczy ale się wypowiem.

Zacznę od tego że moim zdaniem Qstra i Furma zastawili pułapkę na NORMALNYCH użytkowników. Oni was sprowokowali dzięki czemu duża ilość z was spadła do ich poziomu, pozwalając na wielką radość niektórym "osobom".

Pomysł ze zmianami restrykcji sam w sobie zły nie był jednak moim zdaniem chociaż lekka moderacja w postaci usunięcia od razu tych tematów wiele by pewnie pomogła(chyba że administracja specjalnie nic nie robiła związku z "wojną" i czeka aż sami zdamy sobie sprawe z tego co robimy).

Moim zdaniem powinniście właśnie teraz przemyśleć swoje postępowanie i zacząć zachowywać sie odpowiedzialnie(mówi tu nie tylko do qstry furmy czy crossa ale do większości osób, które sie tu wypowiedziały), społeczeństwo forum nie kręcie się tylko i wyłącznie wokół głupich żartów, które powinny czy nie powinny zostać usunięte. Twierdze że brak całego moderowania zadziałał jak bomba, która wstrząsneła wszystkimi, pozwalając na "WYBRYKI", ale było mineło wiec zaczerpnijmy z tego jakies wnioski konkluzje i pozwólmy dalej działac forum.

PS1: Trochę mało tu składu ale mysle ze rozumiecie.
PS2: Droga administracjo jezeli wasz brak reakcji jest specjalny to mam nadzieje że wasza działalność sprowadzi na forum odnowienie...

Peace!!
_________________
"Otoczony obmyślaj plany, zagrożony śmiercią walcz" - Sun Tzu "Sztuka Wojny"
PTP Wymiany/Trades
 
 
qstra 
TSG


Wiek: 12
Posty: 432
Handel: 100% (+48, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:48   

Cytat:
Zacznę od tego że moim zdaniem Qstra i Furma zastawili pułapkę na NORMALNYCH użytkowników. Oni was sprowokowali dzięki czemu duża ilość z was spadła do ich poziomu, pozwalając na wielką radość niektórym "osobom".


trafFfFNenE spoSZCZEszzenie :*
PTP Wymiany/Trades
 
Mariusz 
TSG


Ręka: IRarka
Wiek: 34
Posty: 610
Skąd: Wrocławek
Handel: 100% (+21, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:48   

Widzisz qstra i Furma. Za bronienie was zostałem nazwany głupkiem :D haha. Nie ma to jak oceniać ludzi po pozorach. Większość, która nas tak nazywa nawet nas nie zna. Jou.

"Resher" napisał/a:
Peace!!


Tak.
_________________
No rest for the wicked!

Rarka tu był.
PTP Wymiany/Trades
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:51   

takie male podsumowanie, mysle ze to ostatni obrazek/post wtt

_________________


klik
PTP Wymiany/Trades
 
 
Furma 
Użytkownik


Kręcę od: Pażdziernik 2008
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 276
Skąd: Racibórz
Handel: 84,62% (+11, 0, -2)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:54   

Aj noł.
Wrzucanie ludzi do jednego worka FTW.
Myślicie, że w 'nieforumowym życiu' biegam po podwórku z tabliczką: 'sprzedaje sztuczne członki!' ?

Za pewne ktoś teraz napisze: 'tak', więc od razu kieruje do niego odpowiedź: 'A jednak nie'
jął
_________________




Respect +21
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:59   

"Resher" napisał/a:
pozwalając na wielką radość niektórym "osobom".
Tacy też niech się w życiu trochę pocieszą ^^ Niewiele im do radości trzeba :P

Słuchajcie, i ja przeszedłem w życiu przez etap żartowania o, hihi, siusiakach, ale styl niektórych wypowiedzi to - tu dostosuję się do odbiorców - RZENADA.

Swoją drogą też fajna myśl - "ja już nie kręcę, to nasram i wyjdę". Hihi, ale śmiesznie d: powinszować d:
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:05   

"Furma" napisał/a:
Myślicie, że w 'nieforumowym życiu' biegam po podwórku z tabliczką: 'sprzedaje sztuczne członki!' ?

Za pewne ktoś teraz napisze: 'tak', więc od razu kieruje do niego odpowiedź: 'A jednak nie'
Ach, to złudzenie anonimowości w internecie. Na ulicę wstyd ci wyjść i pożartować o fletach, więc rozładowujesz napięcie na forum? Idź z tym na http://www.sweetbrokacik.pl/ tam na pewno się z tobą pośmieją :3

A jeszcze, bo mi się przypomniało - tak, ja mam szacunek do każdej osoby na forum, która go u mnie nie straciła. Każdy ma na wstępie full pasek respektu i to on swoim zachowaniem decyduje czy wchodzi na kolejny poziom czy spada. I nie traktuję FPA jako worka na śmieci, ale na miejscu waszej drużyny zastanowiłbym się czy chcę, żeby opinię o niej wydawało parę TAKICH osób.


edit: No i racja, akcja ze zdjęciem była fajna, a przynajmniej na początku ^^ Potem czar prysł :/
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
Ostatnio zmieniony przez Fuco |4 Maj 2010|, o 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Sobol 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 215
Skąd: Mielec
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:06   

"Furma" napisał/a:
Sobol, był flejm i jest flejm. No i będzie.
A na mnie masz tylko jeden cytat, jeszcze to było odgryzienie sie za bluzgi ;) . Madaj w sumie tez tak robi ^^

Dodam też, że cały flejm by nie powstał, gdyby nie 'normalność' innych. Wiem, że sie z qstra do tego przyczyniliśmy, ale raz na rok można zrobić taka akcje. No wiecej dystansu, OMFG. Ci 'normalni' mogliby z przymrużeniem oka potraktować cały temat, a dyskusja na bank by sie nie rozwinęła.


Powiem tak... Akcja Crossa ze zdjęciem była całkiem pozytywna i nawet takiemu "normalnemu i OMFG niezdynsowanemu" jak ja nie przeszkadzała. Baa, nawet była całkiem fajna. Ale zamówienie na wibratory było żałosne i wiesz, że tu o ten temat i wasz spam się rozchodzi.

I zrozum wreszcie: oprócz kilku przyklaskujących wam osób, całą resztę tylko wkurwiacie.
Ostatnio zmieniony przez Sobol |4 Maj 2010|, o 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Furma 
Użytkownik


Kręcę od: Pażdziernik 2008
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 276
Skąd: Racibórz
Handel: 84,62% (+11, 0, -2)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:11   

"Fuco" napisał/a:
Ach, to złudzenie anonimowości w internecie. Na ulicę wstyd ci wyjść i pożartować o fletach, więc rozładowujesz napięcie na forum? Idź z tym na http://www.sweetbrokacik.pl/ tam na pewno się z tobą pośmieją :3


a mi się wydaje, że po prostu fhui wolno jarzysz.
Rozumiesz, że forum - co innego, a życie - co innego?

myślisz, ze wszyscy telewizyjni giganci i showmeni są w domu, przy rodzinie, tacy jak w TV?
Taki Majewski na pewno jest inny. Równie dobrze mogłby prowadzić program: 'Uwolnić orke!' czy 'Segregujcie śmieci! OnenEnen!!1'. Ale prowadzi program satyryczny, bo najprawdopodobniej w tym się czuje pewniej. Kminisz?
_________________




Respect +21
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl