Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: FeniX
|29 Lip 2010|, o 23:01
Zmiany w restrykcjach na forum
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 35
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 12:57   Zmiany w restrykcjach na forum

Witam, chciałem wam wszystkim przedstawić mój pomysł, który został poparty przez większość aktywnych Ikon.

Jak pewnie większość osób wie, od dawna istnieje na PPP pewien spór, którego źródłem jest atmosfera na forum, która mogłaby być choć trochę przyjaźniejsza. Jedni uważają, że to wina restrykcji na forum, a inni, że to wina ludzi, którzy swoim zachowaniem te restrykcje spowodowali. Pomyślałem, że warto spróbować rozstrzygnąć spór i, co najważniejsze, rozluźnić atmosferę.

Dlatego też od dziś na pewien czas wyłączone zostają całkowicie restrykcje na forum. Zmiany są następujące:
- brak moderacji (bez jakichkolwiek kar, bez edytowania czy usuwania postów użytkowników, bez ostrzeżeń słownych i "systemowych", bez zamykania tematów nawet, jedynie ewentualnie z przenoszeniem tematów pisanych przez nowych w złych działach)
- wyłączenie zgłoszeń postów
- wyłączenie ostrzeżeń (KOMPLETNE wyłączenie - brak możliwości dodawania ich oraz unieważnienie istniejących w tej chwili - każdy dostaje nową szansę)
- wyczyszczenie banlisty shoutboxa
- włączenie z powrotem możliwości edycji shoutów
- usunięcie ograniczeń na działy (wyłączenie grup Junior Users i PPP Users, użytkownicy po zarejesrowaniu będą mogli pisac wszędzie)

Teraz sami będziecie decydować, co wam na forum przeszkadza, a co nie. W pewnym sensie oddajemy władzę w ręce społeczności, żebyście mogli określić, co tak na prawdę na forum jest do przyjęcia, a co nie. Od teraz bez problemu i żadnych kar za "szeryfowanie" będziecie mogli dbać o własne podwórko - każdy, komu zależy na porządku będzie mógł go budować własnymi rękami.

Teraz każdy z was odpowiada nie tylko za siebie, ale i za innych. Nie będzie nikogo, kto odgórnie będzie karał - sami będziecie decydować, co jest akceptowalne, a co nie. Macie wolną rękę i od was zależy, jak będzie to forum wyglądać po tym okresie testowym. "Great power comes with great responsibility", jak mawiał Spider-Man (naoglądałem się kilka miesięcy temu :D ). Forum staje się w pełni wolne, my zmieniamy się ze służby celnej w ekipę sprzątającą - jeśli pojawi się spambot, to się nim zajmujemy, jeśli poprosi ktoś o jakąś pomoc, to pomożemy, ale karanie i "kontrola jakości" nie jest teraz naszą działką. Jeśli pozwolicie na zasyfienie forum, to będzie ono takie, a jeśli każdy będzie korzystał z tej wolności bez włażenia komuś z butami w jego wolność, to tak też będzie wyglądać PPP.

Tak jak wyżej napisałem, to jest okres testowy - po jakimś czasie przyjdzie czas na przemyślenia i wyciąganie wniosków z tego, co się na forum w tym okresie wydarzy. Wtedy założę odpowiedni temat i poproszę was o szczere i jak najpełniejsze wypowiedzi dotyczące tego, co się zmieniło - zależy nam na tym, żeby wiedzieć, gdzie waszym zdaniem nasze interwencje powinny mieć miejsce, a gdzie bez żadnych problemów forum może żyć bez pomocy nikogo "z góry". Ważne jest też dla nas przekonanie się, czy ogólnie te restrykcje, które są na prawdę mają sens - jeżeli znajdzie się masa ludzi, którzy wykorzystają ten okres na to, żeby pokazać, że są "fajni" i forum nie będzie nadawało się do normalnego użytku dla reszty, to będzie znaczyć, że niektórzy nie potrafią korzystać ze swojej wolności i będzie trzeba wrócić do pewnych restrykcji, bo pewnie znajdzie się wiele osób, którym takie zachowanie nie będzie się podobać. Ale szczerze wam powiem, że wierzę, że uda nam się zmienić PPP tak, żeby każdemu tu było dobrze i żeby każdy miał to, czego oczekuje po tym forum. Wierzę, że ten eksperyment będzie sukcesem i moderatorzy będą mogli interweniować tylko w tych miejscach, w których waszym zdaniem będzie to konieczne i przydatne.

Nie przewiduję żadnych kar za to, co zrobicie w czasie tego testu - zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu tego okresu nikt nie zostanie w jakikolwiek sposób przez nas ukarany za to, co zrobi. Jest to po prostu sprawdzian dla nas wszystkich i wszystko, co powstanie na forum w tym czasie będzie podstawą do wyciągania wniosków dotyczących realnych potrzeb społeczności PPP.

Oczywiście regulamin przestaje obowiązywać na czas okresu próbnego, a po nim zostanie odpowiednio zmodyfikowany, zgodnie z wyciągniętymi przez nas wszystkich wnioskami. Jednak regulamin licytacji będzie wciąż obowiązywał, bo on tyczy się czego innego niż klimat na forum. Regulamin PTP natomiast staje się wskazówką postępowania - nikt nie będzie was karał za nic, więc i te zastrzeżenia nie mogą obowiązywać. Apeluję jednak osobiście o uszanowanie innych ludzi, bo forum jest dla nas wszystkich i wiele osób chce coś sprzedać - traktujmy na równi siebie na wzajem.

Podsumowując, widzę to teraz tak:
1) Wprowadzenie zmian - pozbycie się restrykcji.
2) Okres próbny.
3) Wyciąganie wniosków i dyskusja na forum ogólnym, propozycje zmian.
4) Dyskusja wśród Ikon odnośnie samego okresu próbnego, jak i zaproponowanych w poprzednim punkcie rozwiązań.
5) Ustalenie nowego porządku forum zgodnie z poprzednimi punktami.

Mam nadzieję, że wszyscy wezmą na poważnie te zmiany, bo zależy mi na tym, aby każdy użytkownik PPP wracał tutaj z jakąś radością, która między spamem, bluzgami i restrykcjami może gdzieś znikać. Może to dla kogoś brzmieć śmiesznie, ale tak to widzę. W końcu to forum jest dla nas wszystkich.

Zmiany już zostały wprowadzone.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Novy 
Użytkownik


Kręcę od: 1 marzec 2009r.
Ręka: Left < Right
Wiek: 31
Posty: 320
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 15:38   

A więc pytanie:
"Sami będziecie decydować, co jest akceptowalne, a co nie."
Jeżeli trafi się wybitnie uzdolniona osoba w spamowaniu, co będzie w sposób oczywisty przeszkadzało innym użytkownikom forum, to co z taką osobą? Mamy ją zlinczować on-line?
_________________
Kanał YouTube
Nie mam nic na sprzedaż / Nie znam się na modach.
PTP Wymiany/Trades
 
Lodziarz 
Użytkownik


Kręcę od: 10.01.2010
Ręka: 1p1h (prawa)
Posty: 65
Skąd: Strzyżów
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 16:07   

"Novy" napisał/a:
A więc pytanie:
"Sami będziecie decydować, co jest akceptowalne, a co nie."
Jeżeli trafi się wybitnie uzdolniona osoba w spamowaniu, co będzie w sposób oczywisty przeszkadzało innym użytkownikom forum, to co z taką osobą? Mamy ją zlinczować on-line?


No właśnie teraz można jakby to powiedzieć nabijać postów ile wlezie bez konsekwencji. Jaki jest teraz sens dodawania do grupy PPP juniors i PPP users po liczbie postów. Przecież każdy kto tylko wejdzie na forum może sobie od razu nabić. Może powstać wielkie zamieszanie. Nie chce krakać ale tak może być. Tako rzecze Lodziarz :D

PS: Co teraz będzie robił madaj ?
Teraz mam maturę. ;d
_________________
๑۩۞۩๑ Z uśmiechem panowie :) ๑۩۞۩๑
Ostatnio zmieniony przez MadEye |26 Kwi 2010|, o 16:34, w całości zmieniany 4 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Marvin 
TOL


Posty: 1102
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 16:09   

Lodziarz, Nie ma już tych grup.
Moje pytanie co z multi.
Każdy teraz może założyć sobie 2 konto i podbijać własne akcja, a jak cena mu się nie spodoba to tym 2 kontem użyć opcji kup teraz i po sprawie.
_________________
Byłem tu. Maks.
PTP Wymiany/Trades
 
Hut 
Użytkownik


Kręcę od: 24.06.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 567
Skąd: POZnan*
Handel: 99,36% (+155, 0, -1)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 16:09   

#Lodziarz

Wydaje mi się, że jeśli zniesiono te grupy, to nie ma sensu spamować o;
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 35
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 16:16   

"Novy" napisał/a:
Jeżeli trafi się wybitnie uzdolniona osoba w spamowaniu, co będzie w sposób oczywisty przeszkadzało innym użytkownikom forum, to co z taką osobą? Mamy ją zlinczować on-line?


To, że nie będziemy karać kogoś ogórnie warnami to nie znaczy, że nie będziemy wchodzić w ogóle na forum. ;) Jeżeli ktoś jest bardzo męczący, to można zgłosić to administracji np. zakładając temat w dziale z opiniami/prośbami. Jeżeli będzie sporo osób, które stwierdzą, że, przykładowo, ktoś bardzo przeszkadza w rozmowach na sb ciągle, to rozważymy zablokowanie mu pisania tam. Jeżeli okaże się spammerem na forum, to zablokujemy mu konto, jeśli będzie wam przeszkadzał. My tu jesteśmy jako władza wykonawcza teraz - jeśli okaże się, że coś wam przeszkadza, to postaramy się to zmienić.

Marvin, znalezienie multi to nie problem dla nas. Oszustwo jest karane banem oczywiście - do tego nie są potrzebne ostrzeżenia. Tak, jak pisałem, regulamin licytacji wciąż obowiązuje, żeby zachować uczciwość tam.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
RadoX 
Użytkownik


Kręcę od: 01.10.2009
Ręka: prawa
Wiek: 28
Posty: 77
Skąd: Gliwice
Handel: 100% (+10, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 17:55   

Ja osobiście zamierzam zachowywać się tak jak do tej pory. To że jesteśmy "spuszczeni z uwięzi " nie znaczy, że musimy bałaganić,spamować i obrażać się nawzajem na forum. Według mnie teraz powinniśmy zdać się na naszą samokontrolę i samodyscyplinę. Człowiek, który nie potrafi żyć na forum w zgodzie z innymi, którego uciszyć może tylko MadEye, ten nie jest godzien pisać na forum. To jest moje zdanie i nie boje się być potępionym.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 18:13   

Właśnie o to chodzi w całym tym misternym planie, aby żyło nam się lepiej ;d

Ja dodam tylko tyle od siebie, że nadal będę poprawiał błędy ortograficzne (strasznie mnie to denerwuje ;d) i udzielał ewentualnych rad, edytując Wasze posty. Zmiany treści i cenzurowania nie będzie ;)

No i jeżeli ktoś liczyły na jakąś pomoc, bądź miał prośbę, czy sugestię to jestem otwarty jak zawsze ;)
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 20:54   

Czy dobrym rozwiązaniem na za częste warnowanie jest brak warnowania?

Wątpię, ale musi być to przemyślany pomysł, skoro go wprowadziliście w życie, czy może zadecydował fakt , że spora część Administracji i Moderacji ma maturę?

Przynajmniej mogliście tą frywolność wprowadzić w wybranych działach, bo w PTP łamanie regulaminu powinno się tępić.

Mimo tych słów krytyki mam iskierkę nadziei, że pomysł się sprawdzi.
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
LesnyDziad 
Użytkownik


Kręcę od: 24.05.2008
Ręka: która (ka)lecz
Wiek: 29
Posty: 312
Skąd: Kielce
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 21:04   

Chciałbym Wam pogratulować, otwórzcie awruK jeszcze forum FPA. Za 2 dni będzie 10 miliardów nowych postów, 99% głupich i pozbawionych sensu. Chce wam się to czyścić- ok.
'Novy' napisał/a:
Jeżeli trafi się wybitnie uzdolniona osoba w spamowaniu

Mamy cały team takich zdolniachów. ;)
_________________

'Chcę złapać i zjeść wszystkie Anyballe!
Kręciłem Rushonem, kiedy Ognek srał w pieluchy.

Ostatnio zmieniony przez LesnyDziad |26 Kwi 2010|, o 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Be Trzy 
Użytkownik

Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 21:20   

"Marvin" napisał/a:
Lodziarz, Nie ma już tych grup.
Moje pytanie co z multi.
Każdy teraz może założyć sobie 2 konto i podbijać własne akcja, a jak cena mu się nie spodoba to tym 2 kontem użyć opcji kup teraz i po sprawie.


Problem w tym że nie rozumiecie idei akcji.
Wszystko polega przecież na tym, by uszanować usunięcie restrykcji i nie podejmowanie takich kroków. Hard to understand?
Show me b1tch, that you're an adult.
PTP Wymiany/Trades
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 21:20   

"Maniek" napisał/a:
Właśnie o to chodzi w całym tym misternym planie,

"i w pizdu, i wylądował, i cały misterny plan też w pizdu" - tak będzie można powiedzieć jak lemony, qstry i reszta tych skretyniałych idiotów z fpa poczują luz na obroży i zaczną robić tak jak Leśny powiedział, więc może i się szybko z tym planem pożegnamy. Bo dla ludzi z problemami psychicznymi którzy muszą porobić z siebie debila w internecie i utrudniac reszcie normalne konwersacje przy każdej możliwej okazji nie ma czegoś takiego jak samokontrola, bo to jest właśnie dla nich ta okazja. a linczowanie on-line jeszcze bardziej podsyci atmosfere.

Ale nie no, nie zakładając od razu czarnego scenariusza to pomysł jest dobry, wszystko zależy od ludzi, którzy tu teraz są. Najlepszym rozwiązaniem, jak coś komuś się nie będzie podobało jest założenie tematu w requestach i głosami większości administracja przybanuje kogoś kto nie będzie odpowiadał reszcie bo zakłóca dobrą atmosferę. Gorzej jak idiotów znajdzie się więcej niż ogarniętych i to oni wygrają głosami, no to wtedy kaplica i trzeba będzie powrócić do dawnego forum.

@Be Trzy - właśnie akcja akcją, ale na forum są ludzie jacy są co opisałem wyżej i sam wiesz...
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
Ostatnio zmieniony przez Cienki |26 Kwi 2010|, o 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 35
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 21:31   

Precel, przeczytaj dokładnie pierwszego posta. ;)

Trochę wiary, ludzie! Takim problemem jest wyciągnąć rękę do kogoś i dać mu drugą szansę? Zamiast tego wy bluzgacie na nich za to, co kiedyś było - gratuluję postawy. Nie blokujcie nikomu szansy do zmiany nastawienia. Każdy zasługuje na szansę, żeby się zmienić.

Bądź, co bądź jak na razie idea tematu jest wypełniana - miał on sprawdzić, co jest powodem spięć tutaj. I pokazujecie to właśnie - nie pozwalacie powstać pokojowej atmosferze na forum przez to, co było kiedyś. Dajcież im szansę. Bez odrobiny zaufania na pewno nikt nie będzie w stanie się zmienić. Ja ufam i wierzę, że będzie jakaś zmiana.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Malfroy 
Facepalm Artists


Kręcę od: luty 09
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 464
Skąd: Bytom
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 21:32   

"Cienki" napisał/a:
"i w pizdu, i wylądował, i cały misterny plan też w pizdu" - tak będzie można powiedzieć jak lemony, qstry i reszta tych skretyniałych idiotów z fpa poczują luz na obroży i zaczną robić tak jak Leśny powiedział,


Ja bym tu nie uogólniał ^^ Nie każdy z FPA jest jebanym spamerem, który musi robić z siebie debila w internecie ażeby podnieś swe morale...

Co do tych zmian to ogólnie rzecz biorąc pomysł dobry, aczkolwiek czy wytrzyma próbe czasu to już inna bajka ;p


"FeniX" napisał/a:
Zamiast tego wy bluzgacie na nich za to, co kiedyś było - gratuluję postawy. Nie blokujcie nikomu szansy do zmiany nastawienia. Każdy zasługuje na szansę, żeby się zmienić.


otóż to :P
_________________
nie waznei kro jakr kricnei kwazne ktoj jakimim jestr czloikiwiekiem!
Ostatnio zmieniony przez Malfroy |26 Kwi 2010|, o 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 21:35   

"Malfroy" napisał/a:
Ja bym tu nie uogólniał ^^ Nie każdy z FPA jest jebanym spamerem, który musi robić z siebie debila w internecie ażeby podnieś swe morale...

No racja, jest kilka normalnych osób w FPA ale to porażająca mniejszość.

Feniu - w sumie masz rację, ale to piętno i jakaś niechęć pozostaje, z resztą niejeden to potwierdzi.
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl