Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Gildor
|29 Wrz 2010|, o 11:56
Habba babba?
Autor Wiadomość
Wojta Be 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 180
Skąd: Górki Noteckie
Handel: 100% (+221, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 19:09   Habba babba?

"Maniek" napisał/a:
Wolałeś dostać warna za post nie na temat?
Wygaszanie postów nie zwalnia z myślenia.


Co jest z Wami, Andrzeje?
Crossu zadał pytanie w odpowiednim temacie, ale oczywiście szychy nie raczyły wysilić się na jakąś uprzejmość. Oschła, służbowa odpowiedź. Maniek bez problemu odnalazłby się w urzędzie jakimś.

Pari został Adminem, chociaż ma dużo na głowie. Świetnie sobie radzi, pilnuje porządku, gra gitara. W międzyczasie gdzieś tam sobie stworzył regulamin zakupów, ale tylko w celu usprawnienia współpracy. Mimo wszystko nadal potrafi trzymać fason, podejść do jakiejkolwiek sprawy koleżeńsko i co najważniejsze- nie obrósł w piórka.

Strasznie nieprzyjemnie się robi, kiedy ktoś z kolorowych zadziera nosa. Nie czepiam się w tym momencie tylko Mańka, bo to był przykładowy post. MadEye od kiedy pamiętam jest tym czarnym charakterem wśród uprzywilejowanych- wystarczy, więcej nie trza. Poza tym co jakiś czas sypnie jakimś śmiesznym tekstem, pociśnie noobka czy coś... no i zwraca się per "Pysie" czasem.

Denerwujące jest, że kilku gości po dostaniu kolorka staje się służbistami. Wiem, że nie zawsze poziom wyczucia wśród userów pozwala na luźniejsze traktowanie, ale Crossu chyba nie ma orzeczenia z poradni i informacja podana trochę lżej (bez wjazdu na zdolność do myślenia itd.) pewnie dotarłaby tak samo.

Takie posty zdarzają się regularnie, ale jakoś dzisiejszy post Mańka i odrobina czasu pozwoliły mi się uzewnętrznić w tej kwestii.

PO KIEGO GRZYBA SIAĆ NA FORUM TAKĄ ATMOSFERĘ?
Każdy przed napisaniem czegokolwiek będzie srał w gacie, czy dostanie warna, czy nie? O to Wam chodzi? Bez przesady, kurde. To tak, jakby przy dobrym seksie myśleć o emeryturze ewentualnego dzieciaka. Nie róbmy jaj z pogrzebu. Fajnie mieć regulaminy, zasady, jakiś porządek... Albo od czegoś są kolorowi, albo nie. Na chwilę obecną równie dobrze mógłby sobie być jakiś anonimowy Antuś, który nie ma kolorowego nicka i po prostu według określonych punktów usuwać posty, warnować userów albo wyłaczać im shoutboxa. Mógłby nic nie pisać. Skoro kolorowi coś piszą, to niech też myślą czasem, czy nie wyjdą na zadufanych buraków. Nie mam w tym momencie nikogo konkretnego na myśli, a nawet jeśli- obejdzie się bez nicków.
Trzeba czasem brać pod uwagę okoliczności, kontekst wypowiedzi, cokolwiek... Bo jak zaczynamy każdy tekst mierzyć jedną miarą, to automatycznie kolorowi mogliby być niepotrzebni, a ich zadania wypełniałby taki Antuś czy może super-cwany program.

Robi się sztywno, służbowo, towarzystwo sra przed napisaniem posta. Forum przestało mnie jarać już jakiś czas temu... Dzisiaj poblokowałem większość penspinnerów na GG i usunąłem z listy, bo i tak z nikim nie piszę, a jak ktoś się odzywa, to tylko jak coś chce.

Weźcie się w garść, błazny. Wszyscy, od A do Z, bo mi Was szkoda.

Nieudane forumowe zamówienia, warny bez powodów, nieregulaminowe posty, nieobiektywne oceny w walkach, kłótnie gdzie popadnie.

Problem nie polega na organizacji forum czy porządku tematów, tylko na ogólnym burdelu w głowach. Jeden goni za hajsem i handluje penami na potęgę, inny karierowicz próbuje przebić się do kolorowych, a jeszcze inny po prostu wchodzi na forum, żeby poznać jakieś tricki... Nieważne w jakim celu wrzuca się posty na serwer. Ważne, JAK to się robi. Bo można być wredną szują, fałszywym lizusem... A te Wasze ograniczenia i rygor jeszcze bardziej determinują ludzi do bycia sztucznym i udawania. Jeden wielki bałagan, zero koleżeństwa, ciepło atmosfery stygnie razem z gronem starych wyjadaczy. Newbie są jak trędowaci i tyle.

"Szacunek każdy, ale strach- nikt" ;]

Odpisujcie albo nie- wystarczy, że ktoś coś z tego zrozumie i się domyśli, o co mi chodzi. Ja nie będę się wdawał w jakieś przekomarzanie, bo zdania nie zmienię, a bronić go nie muszę. Musiałbym, gdyby naprawdę cholernie mi zależało na fajnym forum. Póki co mam to gdzieś, a temat napisałem po koleżeńsku, żeby tempe szczały sobie coś uświadomiły (niekoniecznie kolorowi).

Nie mam nic do kolorowych, nie jestem rasistą. Ale to postawa "władz" poniekąd warunkuje pewne zachowania userów. Crossu miał dobrze, bo podparł się cytatem z regulaminu. Nie każdy jest na tyle sprytny...

Btw. jeden kolorowy wisi mi pena od prawie roku, ale nie będę go gnoił publicznie, bo darzycie go szacuneczkiem. ;]
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 19:53   

Sprawę tłumaczyłem już Crossowi.

Po pierwsze wygaszanie postów nie zwalnia nas z odpowiedzialności za ich treść. To taka mała uwaga do wszystkich, którzy wygaszają swoje posty ;)
Po drugi sprawa wyglądała mniej więcej tak, że ktoś odpowiedział (dokładnie nie pamiętam kto to był) na wygaszony post Crossa, jakże zwięzłą wypowiedzią, która przybrała postać zwykłego "Tak".

Nie chciałem dociekać, która osoba odbiega od tematu bardziej, która spamuje czy pisze posty niezgodne z regulaminem. Mogłem zwarnować obu użytkowników (przy czym zbanować Crossa), zostawić tak jak było i zliczać liczbę zgłoszeń, aż w końcu ktoś by mnie wyręczył, lub po prostu usunąć wypowiedzi i uznać, że sprawy nie było. Jeszcze nikt mi o to problemu nie robił ;)

Co do mojej wypowiedzi, to nic nie mam do sobie do zarzucenia. Osoba, która ma 3 warny tym bardziej powinna uważać na swoje wypowiedzi. Pisanie zbędnych wiadomości kusi los, a co za tym idzie świadczy o braku jakiegoś rozsądku. Ja mam punkty, których się trzymam, aby panował tu jakiś porządek. Gdybym nie robił tego co robię, prawdopodobnie były tu straszny burdel.
"Wojta Be" napisał/a:
Pari został Adminem, chociaż ma dużo na głowie. Świetnie sobie radzi, pilnuje porządku, gra gitar[...] nie obrósł w piórka.

Well, tu masz rację, tylko z tym pilnowaniem porządku tak do końca nie mogę się zgodzić. Pari jest osobą, która robi naprawdę wiele na forum, na jego głowie spoczywa cała modernizacja forum, ale rzadko kiedy dotyka się rozwiązywania sporów. Człowiekiem od takiej czarnej roboty jestem ja i staram się robić to jak najlepiej. Wiele razy odpuszczam ludziom, wysyłam upomnienia itp. czasami jednak takie małe wykroczenia zdarzają się zbyt często. Nie mogę w kółko puszczać tego płazem. Ilość rozdawanych przeze mnie warnów nie równa się z pokazaniem mojej wyższości nad innymi, czy niechęcią do kogoś, bo w sumie mało kto mi przeszkadza, tylko z tym, że najwięcej przebywam na forum i nie lubię mieć zaległości. Nigdy nie chciałem być w stosunku do nikogo chamski, a poza tym naprawdę staram się pomagać innym i uczestniczyć w rozwoju portalu.

Jeśli chodzi o atmosferę na forum to mnie bardziej przeszkadza chamskie zachowanie co poniektórych w stosunku do nowych użytkowników. "Młodzi" często są wyśmiewani ze względu na brak swojej wiedzy, "tyrają" im rzeczy, że są mają niesamowity talent (przykładowo po obejrzeniu filmu z TA), pokpiwają z nich. Nowych to zniechęca, gdy już na samym początku są obiektem szyderstwem.
Niestety moda na takie zachowanie się szerzy i to nie ze strony kolorowych, a zwykłych użytkowników.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maniek |21 Mar 2010|, o 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 20:00   

tak się zdarza, jak ktoś jest już dłuższy czas moderatorem, przechodzi się w rutynę (tak jestem moderatorem tez gdzie indziej, pozdro Cienki)

trochę cię rozumiem Wojtu, ale sposób w jaki napisał Maniek nie zmienia przekazu
czy jak ktoś powie grzecznie "wypieprzaj" to robi różnicę w przekazie od chamskiego? jedyna roznica jest sposob przekazania wiadomosc, co swiadczy o nadawcy a nie adresacie

po za tym, jak kolorowi będą traktować inaczej starą ekipę (np. crossa) a inaczej newbie to będzie lepiej? sam się zastanów co będzie lepsze dla portalu i dla spolecznosci

każdy ma inny cel na forum, jak napisales, regulamin jest taki a nie inny nie z uwagi na widzimisię wladz tylko jako reakcja na dzialalnosc userow, ponizej przyklad

pamietam jak kiedys FeniX mowil, ze wtedy kiedy nie bylo limitu na wielkosc sygny, to SoP dal sobie wiele enterow czy czegos tam i zrobil sie burdel

nie rozumiem, jaki jest twoj problem? masz watpliwosci, czy to co chcesz napisac jest zgodne z regulaminem? to napisz pw, na gg albo na szaltboksie czy jest ok i tyle
_________________


klik
PTP Wymiany/Trades
 
 
ShaiiboN 
Smakowita Wędlina


Kręcę od: 14 II 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1178
Skąd: Konstancin
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 20:00   

Kieruję pytanie do szerokiej publiki:
Czy w okresie mojego panowania jako moda, moja postawa zmieniła się na służbistę? Pytam poważnie, chce wiedzieć, bo może nie zauważyłem. I nie, nie piszę tego dlatego, że czuję się dotknięty postem Wojty(szczała!), po prostu wpadło mi takie do łepetynki i ciekaw jestem odpowiedzi.

Co do samego posta Wojty, przyznaję rację, jeżeli chodzi o niektórych. W odróżnieniu do Wojty, sypnę nickiem, bo nie chce mi się bawić w aluzje, których być może ktoś nie zrozumie. Frasio - typsze, twoja postawa zmieniła się z dnia na dzień, jeżeli chodzi o moda. Stałeś się bardzo władczy i nadużywasz 'srogich' emotek w kierunku tych mniej znanych userów. Weź kogoś wyciągnij przed szereg, to myśli że jest generałem.
Co do Mańka to nic nie mam, ale nawet nie wiem o co chodziło z tym postem, jak on wyglądał, więc nie mam zdania.

Na razie tyle, może jak coś się rozwinie, to napiszę.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
MadEye 



Posty: 1024
Handel: 100% (+205, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 20:11   

Zacznę od końca.
"Wojta Be" napisał/a:
Odpisujcie albo nie- wystarczy, że ktoś coś z tego zrozumie i się domyśli, o co mi chodzi. Ja nie będę się wdawał w jakieś przekomarzanie, bo zdania nie zmienię, a bronić go nie muszę. Musiałbym, gdyby naprawdę cholernie mi zależało na fajnym forum. Póki co mam to gdzieś, a temat napisałem po koleżeńsku, żeby tempe szczały sobie coś uświadomiły (niekoniecznie kolorowi).

Bardzo wygodny sposób na zakończenie kontrowersyjnego postu, po co cokolwiek wyjaśniać czy wdawać się w polemikę, jak można narobić burdelu i uciec.

Nie będę rozbijał Twojego postu na części, bo nie warto, odpowiem tak:
Znajdź mi jeden warn dany bez powodu (oprócz wczorajszych pozdrowień dla Crossa), zawsze staram się być sprawiedliwy. Pewnie paru z Was teraz zaśmiało się, jednak tak jest, przykładem mogą być ostrzeżenia dla bliźniaków, których jakoś tam lubię, jeden nawet jest modem. Traktuję wszystkich równo, gdy zdarza się ktoś nowy to zamiast natychmiastowego zwarnowania, usuwam temat i piszę pmkę.

Wystarczy trzymać się regulaminu, który nie został spisany po to by Was gnębić, tylko aby uczynić to forum lepszym dla Was. Szanujcie innych, też będziecie szanowani. Czasem sobie pozwalam użyć sarkazmu w przypadku wybitnej głupoty, sam się nie obrażam i nigdy nie dałem warna za inne poglądy, ani za bluzgi, które dostaję na pw.


Dobra, widzę, że już jest parę odpowiedzi, ale nie chce mi się zmieniać.

Podsumowując, to forum strasznie poważnie traktuje warny, traktują to jako lincz, policzek, zmaza na honorze, a naprawdę to po prostu klepnięcie w plecy i powiedzenie "ej, tak nie wolno tutaj". Przykładem może być ilość warnów potrzebna do zakazu pisania, aż trzy razy możesz nabroić, zanim Cię zmutują.
Tak naprawdę to Wam przydałoby się więcej luzu (ale nie takiego jak pewien owiany wątpliwą sławą tim), spojrzenia z przymrużeniem oka i zastanowienia się czy może ta oschła wypowiedź nie jest spowodowana tym, że pięć osób wcześniej złamało regulamin i wykłócali się o to.



Aha, zapomniałbym, piona pysie, jou.
_________________
Dostaję propsy nawet od Boga.
PTP Wymiany/Trades
 
Frau 
TSG


Kręcę od: 10.10.2008
Ręka: leprza
Wiek: 30
Posty: 407
Skąd: 012
Handel: 100% (+28, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 20:24   

"ShaiiboN" napisał/a:
Frasio - typsze, twoja postawa zmieniła się z dnia na dzień, jeżeli chodzi o moda. Stałeś się bardzo władczy i nadużywasz 'srogich' emotek w kierunku tych mniej znanych userów. Weź kogoś wyciągnij przed szereg, to myśli że jest generałem.


Z góry mówię, że nie czytałem wszystkich postów dogłębnie, nie chcę się wykłócać, bo każdy ma rację(mniej lub bardziej) i nie chcę tu nikogo tłumaczyć, ale nie wiem na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że moja postawa się zmieniła. Czy wszystkich tępię za cokolwiek, czepiam się głupich pierdół wszędzie i daje bezsensowne warny? O ile dobrze pamiętam wlepiłem póki co jednego i nie bawi mnie wlepianie za nic, wolę wytłumaczyć w miarę możliwości.
Poza tym - 'władczość', 'srogie emotki'? Zawsze byłem ironiczny, więc czasem zdarzy mi się przyczepić do kogoś, albo lekko zjechać za hmm niedojrzałość? nie wiem jak to nazwać, no ale sorry, nie widzę, żeby to miało(i nie ma) jakikolwiek związek z moim kolorkiem. Nie jest to mój pierwszy mod, wiem z czym to się je i poza tym na pewno nie garnę się do władzy, bo wiem że to nic fajnego, wielka odpowiedzialność i do tego wszyscy Ci patrzą na ręce. :) Na pewno nie mam zamiaru zmieniać swojej postawy, jaką miałem zawsze i być tym 'typowym'(tu powinno być inne słowo, znowu mi go chwilowo brakło ;p) modem, który warni za byle co i jest totalnie bezwzględny itd. itp.

Nie wiem czy to co napisałem jest sensowne, mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi.
Poza tym, jako że pisałem już, że lubię czasem być ironiczny albo coś w ten deseń, ale taki byłem zawsze, tak po prostu już mam, ale nie jest to niczym spowodowane, a na pewno kolorek nie zmienił mnie na grosze, co Ty Drogi Szajbonie nie wiem na jakiej podstawie zauważyłeś. ;)

Peace & Love i h5. :)
PTP Wymiany/Trades
 
 
ShaiiboN 
Smakowita Wędlina


Kręcę od: 14 II 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1178
Skąd: Konstancin
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 20:50   

Fraś: Po prostu to zauważyłem. Rzuciło mi się w oczy ostatnio w sb jakaś sytuacja, w której widać było jak ciupasz nubowi, tylko dlatego, że jesteś modem(nie będę cytował, bo nawet nie mogę tego sparafrazować). Ale cóż, może jeszcze za szybko na takie wyroki, jesteś modem parę dni, czy coś. Od razu mówię, że to nie był atak, tylko kłute zwrócenie uwagi.
W każdym razie pamiętaj: Jestem łowcą takich osób, które chcą być fajne ze względu na coś tam mało fajnego. Tak więc memento.

A no i dodam, że nie widzę dużego problemu z tą atmosferą na forum jakoby miałbyś rygor warnów. Wszystko jest w jak największym Madaju. Znaczy porządku. Przykładem właśnie może być sytuacja z moim warnem. Nie miotam się, a według twojej teorii mam wtyki we władzy, bo mój brat być moderator.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rafik 
Użytkownik

Kręcę od: II2008
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 459
Skąd: Wrocław
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 21:04   

E tam pieprzenie, zawsze tak było na ppp i nie sądzę, że to się zmieni, nigdy nie było tu tak luźno jak na innych forach. Tak czy inaczej tu nie chodzi o moderatorów, tylko o czas do wygaśnięcia ostrzeżenia, imo 180 dni to jest przesada.
Nigdy nie pościłem dużo tu, zazwyczaj ograniczam się do tematów meetingowych itp. ale widzę to co się tu dzieje - ludzie boją się pisać w tematach, tak jak to Wojta określił
"Wojta Be" napisał/a:
Każdy przed napisaniem czegokolwiek będzie srał w gacie, czy dostanie warna, czy nie?

i to nie przez moderatorów, tu rzuca cień pół roku warna a nie ten kto go da.

Maniek mi się wydawał zawsze dobrym modem, inni też a Szajbona to w ogóle nie pamiętam jako moderatora. Nie wiem dlaczego akurat teraz ktoś pisze taki temat, mniemam, że już wiele razy wcześniej zdarzyło się coś o wiele bardziej zasługującego na hate topic (zawsze MadEya hejtowali xd) a nikt niczego takiego nie zrobił.

Tyle ode mnie, ogólnie nie podoba mi się i nigdy (no może w pierwszych miesiącach od zarejestrowania, ale tego już nie pamiętam) nie podobała mi się atmosfera na PPP, ale prawdopodobnie tego już się nie da zmienić.
PTP Wymiany/Trades
 
Frau 
TSG


Kręcę od: 10.10.2008
Ręka: leprza
Wiek: 30
Posty: 407
Skąd: 012
Handel: 100% (+28, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 21:05   

"ShaiiboN" napisał/a:
ciupasz nubowi


Jak już pisałem, zdarzy mi się zjechać taką totalną niedojrzałość, głupotę czy coś w ten deseń, ale nie ma i nigdy to nie będzie miało związku z tym,

"ShaiiboN" napisał/a:
że jesteś modem


bo po prostu tak mam czasem, że lubię się czepiać czegoś takiego, ale głównie w celu zobrazowania czegoś temu komuś.

A to, że czasem jak to mówisz 'ciupnę' jakiemuś 'nubowi' nie przeszkadza mi w tym, że jako tutor z chęcią im pomagam.

"ShaiiboN" napisał/a:
Od razu mówię, że to nie był atak, tylko kłute zwrócenie uwagi.


W porządku, bardzo lubię konstruktywną krytykę, bo zawsze się można z niej czegoś nauczyć, jednak podstawa, na jakiej to wysnułeś jest bardzo krucha, i jak już pisałem, żadnego związku z tym kolorkiem nie ma i nigdy nie będzie miała.

"ShaiiboN" napisał/a:
które chcą być fajne ze względu na coś tam mało fajnego


Miło, nie wiem jaki to miałoby mieć związek ze mną, ale zdecydowanie popieram.

znowu p&l&hf ;)

Pozdr
PTP Wymiany/Trades
 
 
Krasnal 
Użytkownik


Kręcę od: 03-02-2008
Ręka: 1p2h
Wiek: 28
Posty: 460
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 21:20   

"ShaiiboN" napisał/a:
Kieruję pytanie do szerokiej publiki:
Czy w okresie mojego panowania jako moda, moja postawa zmieniła się na służbistę? Pytam poważnie, chce wiedzieć, bo może nie zauważyłem. I nie, nie piszę tego dlatego, że czuję się dotknięty postem Wojty(szczała!), po prostu wpadło mi takie do łepetynki i ciekaw jestem odpowiedzi.
Frasio - typsze, twoja postawa zmieniła się z dnia na dzień, jeżeli chodzi o moda. Stałeś się bardzo władczy i nadużywasz 'srogich' emotek w kierunku tych mniej znanych userów. Weź kogoś wyciągnij przed szereg, to myśli że jest generałem.

Tak, zmieniłeś postawę, więc śmiało powiem, że przyganiał kocioł garnkowi. Nie wiem czy patrzysz też w jakiś sposób na swoje zachowanie, ale od czasu kiedy stałeś się modem a pozniej jakąś tam ważniejszą osobą, zmieniłeś się. Widziałem już setki twoich i twojego brata shoutów, w których też tak cisneliście noobkom, głównie w swoim stylu, czyli:
"będziesz licealistą to zrozumiesz"
"wiesz, ja teraz jestem maturzystą"
"mam fajkę i jestem lepszy, ja się pochwalę fajką, a jak się kto inny pochwali czy innym, to go zdissuję" itd.

Do tego 1273619419 niezrozumiałych słów. Normalnie ich tak używasz, czy to tylko dla podkreślenia twojej dorosłości? Przydałoby się gdyby na forum zaczął się udzielać ktoś starszy od was o parę lat, nie dyskutując z wami, dlatego że "jestem świeżo po studiach i nie będę gadał z dzieciakami z liceum".

W ogóle jeżeli chodzi o administrację to dalej jestem krytyczny. Od paru miesięcy były zapewnienia, że zaraz po reorganizacji portalu będziemy go promować. Niestety, nowy portal działa już minimum ze dwa miesiące, a od tego czasu nie pojawiło się nic nowego. W ogóle dziwi mnie to, że za administrację odpowiada trzech facetów, którzy są zajęci i prawdopodobnie nie mają czasu na wiele rzeczy.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
LesnyDziad 
Użytkownik


Kręcę od: 24.05.2008
Ręka: która (ka)lecz
Wiek: 29
Posty: 312
Skąd: Kielce
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 21:29   

Wojtu, cały Ty. Najpierw świadomie wchodzisz w świeże gówno które by z czasem samo zbielało, a na koniec mówisz że podeszwy nie wytrzesz, niech śmierdzi, Ciebie to wali. Stosunek starych wyjadaczy do nubów, fakt faktem, nie jest zbyt pozytywny. Strukturę forum najlepiej pokazuje SB, które jest jedynym miejscem forum w którym non stop się coś dzieje (no i jeszcze podforum FPA, ale o tym nie rozmawiamy. Tam jest inny świat i trzeba się umieć w nim poruszać). Widzieliście kiedyś żeby ktoś "fajny ważny i lubiany" gadał kiedyś na SB z jakimś nowym użytkownikiem? Rzadko? A może widzieliście shouta którego na osiedlowy można przetłumaczyć jako "spieprzaj nupie"? Stworzyliśmy zamknięte grupki, a jak przyjdzie wyjść do ludzi to zaczynamy być chamami bo nie pamiętamy że to, co na naszym forum normalne nowo przybyły użytkownik może odczytać jako niechęć albo atak na niego. Props dla Wojty za dobre odczytanie systemu myślenia typowego newcomera.

Kwestia druga, regulamin... Nigdy nie uważałem, żeby był zbyt ostry, albo żeby moderatorzy wlepiali za dużo warnów. Jeśli ktoś ma na tyle talentu i potrafi dostać ostrzeżenie na forum PPP, to 180 dni mu się z całą pewnością należy, zasłużył sobie. Mam na to swój przykład, na warna trzeba naprawdę zapracować. Pozdro Wojtu. Dziad z Wami, bracia!
:D

"Krasnal" napisał/a:

"będziesz licealistą to zrozumiesz"
"wiesz, ja teraz jestem maturzystą"
"mam fajkę i jestem lepszy, ja się pochwalę fajką, a jak się kto inny pochwali czy innym, to go zdissuję" itd.

Do tego 1273619419 niezrozumiałych słów. Normalnie ich tak używasz, czy to tylko dla podkreślenia twojej dorosłości? Przydałoby się gdyby na forum zaczął się udzielać ktoś starszy od was o parę lat, nie dyskutując z wami, dlatego że "jestem świeżo po studiach i nie będę gadał z dzieciakami z liceum".


To było zawsze i wszędzie, nazywa się szpan. Trochę lansiku jeszcze nikomu nie zaszkodziło. :wink:
_________________

'Chcę złapać i zjeść wszystkie Anyballe!
Kręciłem Rushonem, kiedy Ognek srał w pieluchy.

Ostatnio zmieniony przez LesnyDziad |21 Mar 2010|, o 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 22:06   

Krasny, w shoutach Szajbona które przytoczyłeś wcale nie śmierdzi mi ciupaniem. Wręcz przeciwnie, prędzej (specyficznym, ale zawsze) poczuciem humoru ^^ A chyba o ten właśnie luz toczy się dyskusja.

Nie mam specjalnie ochoty odnosić się do tych wszystkich tasiemców nade mną (mam na myśli posty, nie ich autorów xd), więc postaram się krótko zawrzeć swoje wrażenia na ten temat:

Częściowo rozumiem obie strony. Co do Mańka, którego szanuję nie tylko jako lidera mojego teamu, ale od zawsze szanowałem jako użytkownika, też ostatnio zauważyłem delikatne oziębienie stosunków z młodymi... Mam wrażenie, że kiedyś więcej było jakiegoś tłumaczenia, kierowania do innych tematów, a ostatnimi czasy zwykle sprowadza się do czegoś w stylu "poszukaj". Ale z drugiej strony potrafię sobie wyobrazić jego sytuację, kiedy po raz enty musi tłumaczyć to samo, i o ile pamiętam Madaj ładnie to podsumował.

Rafik, mówiłeś że "na PPP zawsze tak było". Tak się składa, że mam w pamięci czasy naprawdę luźnej atmosfery, która niestety z przyrostem użytkowników zwyczajnie musiała się nieco oziębić. Nie, nie zwalam na młodych, bo nie w tym rzecz, chodzi o ilość użytkowników, nad którymi coraz trudniej panować.


To czego mi na forum brakuje to dystans. Nie potrzeba więcej luzu w regulaminie, ale luźniejszego podejścia ludzi. Czerwony pasek pod avatarem może nie dodaje stylu, ale to przecież nie koniec świata. I wcale nie trzeba srać przed napisaniem posta, wystarczy włączyć szare komórki i szybko przemyśleć: czy ten post jest potrzebny? Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Jeśli forum ma przedstawiać jakąś wartość merytoryczną, a młodzi i przyszli użytkownicy mają coś na nim znaleźć, to potrzeba odrobiny porządku. A pogadać można w dziale offtop, shoutboxie, gg albo na irc (działa to jeszcze? :D ).
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
KhaDori 
Użytkownik


Kręcę od: 24.02.08
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 449
Skąd: Siemianowice śl.
Handel: 100% (+24, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 23:16   

O, widzę ważna sprawa, to napiszę mojego pierwszego posta od... dawna :)
Ja już to zauważyłem zanim połowa modów stąd wiedziało co to ppp :D Zacznę najpierw od wszechobecnej, złej postawy userów -
Cytat:
i to nie przez moderatorów, tu rzuca cień pół roku warna a nie ten kto go da.


LOL. Tylko nie zacznijcie się ciąć, jak dostaniecie *WARNA*, proszę was. Ja nie wiem czy to przez niezrozumienie idei forum tak się niektórzy boją tego warna czy przez co niby. Ja miałem na różnych forach kilka warnów i nic się nie stało, nikt nic mi nie powiedział, nikt nigdy nie zrobił mi do tego żadnej aluzji, a na meetingach na np ppp naprawdę nie gada się "O, patrzcie, to ten gupi khadori, co dostał warna od madg
eye za zły post w walce cienki vs dercen 2 lata temu, nie gadamy z nim!"
Więc jest dokładnie tak jak w nazwie tego zjawiska. WARN=OSTRZEŻENIE. Nic więcej.

A teraz o sprawie bardziej palącej, czyli o modach.
Wydaje mi się że na tym forum praktycznie wszyscy nowi modkowie przechodzą metamorfozę w złą stronę, która tylko u naprawdę nielicznych z czasem wydaje się odwracać. i nie chodzi mi tu wcale o
Cytat:
Czy wszystkich tępię za cokolwiek, czepiam się głupich pierdół wszędzie i daje bezsensowne warny?
Tylko o stawanie się jak to wojta napisał "służbistą". Czyli (oczywiście niezamierzenie, tylko poprzez myśli w stylu "o, jestem teraz ważnym modem robi się to automatycznie) zmiana sposobu swojej wypowiedzi*, stosunku do forum, do ludzi, do wszystkiego. Po prostu zamiast być zwykłym userem który może przywoływać do porządku ktoś wypowiada się na forum jakby był robotem towarzyskim. eh.

Ja będę jechał nickami, bo mam na tyle jaj i nie zależy mi na tym forum już tak bardzo żeby srać przed tym że stracę u kogoś w oczach, LOL.
Wydaje mi się, że najbardziej widoczna ta zmiana w służbistę na początku u Pariego. Pamiętam jak na początku swojej kadencji wbił się do działu "meetingi" i zwarnował wszystkie posty w stylu "będę" z uzasadnieniem "takie informację proszę przesyłać na pw" żenadQa :D . U niego też się trochę zmienił styl pisania, ale u niego z racji stażu zdążyło wszystko choć trochę się wyprostować.
Potem Maniek, który chyba w 2 dni swojej kadencji na shoucie albo w jakimś temacie który dotyczył włąśnie modowania napisał mniej więcej "No, niestety musicie się liczyć z tym, że są na forum niektórzy ludzie są ważniejsi", nie w słowo w słowo ale o takim wydźwięku to było. Wtedy to się serio prawie z krzesła zjebaspadłem. Dobrze że go Fenix wtedy jakoś wybronił bo byśmy (userzy) go w ziemie wgnietli chyba za to ;F
Albo taki Glidor (D=) który pewnego pięknego dnia, gdy była akurat na sb nie pamiętam o czym, i był taki typowy ironiczny klimacik, Loveliet napisał w stosunku do niepamiętamkogo "Warna mu! ;) " A G dał mu osta za sugerowanie władzy co ma robić, EPIK FAJL.

Oczywiście takich sytuacji było więcęj, tylko godzina już późna więc nie będę sobie teraz przypominał. A na nowszych czasach się nie znam, bo nie siedzę na forum, ale coś wydaje mi się że jest tak samo, bo pamiętam i enviego i frasia jak zaczynali na tym forum i potem, i czuje mocą dżedaj że też są/będą przechodzić etap "służbisty".
Tak więc pwenta - bycie złym modem nie polega tylko na wklejaniu niesprawiedliwych warnów i banuf, ale także (przede wszystkim?) na używaniu super sztywnego, lub sztucznie mądrego (to 2gie to głównie Shai&Gil) języka służbowego i zapominaniu że forum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum. Howgh
PS. Envy, tą wielką sygnę miał nie SoP a Hakan i nie miał tam enterów a jakieś bezsensowne obrazki :D
*- To naprawdę jest widoczne. NAPRAWDĘ.
PTP Wymiany/Trades
 
 
gumix 
Użytkownik

Kręcę od: dawna
Ręka: lewa, prawa
Wiek: 34
Posty: 628
Handel: 100% (+41, 0, 0)
Wysłany: |22 Mar 2010|, o 09:02   

Na początek chciałbym zauważyć, że nie wszyscy panowie z kolorowymi nickami są wrogo nastawieni do nowych, ale doskonale wiem o co chodzi Wojtowi Be ;] Nie che nawiązywać do każdego posta, którego napisaliście mimo, że wszystkie w/w posty przeczytałem (czego nie zrobiła zapewne większość)

Jakiś czas temu oglądałem bardzo interesujący film "Die Welle - Fala" film, który zmienił moje przekonania i polecam go wszystkim bez wyjątku, tu macie linka: http://www.youtube.com/watch?v=w8dl0GBE8Jg

Fantastycznie odzwierciedla naszą sytuacje na forum, która ma również miejsce w każdej większej grupie społecznej. Jesteśmy Jak ta "fala" tylko u nas wytworzyły się podgrupy takie jak Administratorzy • Moderatorzy • VIP-y • Icons-y • Redaktorzy a w "fali" wszyscy byli sobie równi, ale za to wykluczali każdego kto nie był z ich grona.
po przez podział w naszej grupie społecznej, każdy walczy o swoje miejsce w hierarchii a początkujących uznaje się za pionki, które nie wiele znaczą w tej rozgrywce.

warto zwrócić uwagę na mój podpis w profilu, który mam już od dawna..

Osobiście nie staram się nadużywać swojego koloru na forum względem innych użytkowników, każdy dla Mnie jest równy, zdanie każdego szanuje.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |22 Mar 2010|, o 10:39   

Siemka!
Chyba zrobił się tu trochę offtop. Wojcie chodziło o to, że atmosfera jest nie właściwa, a wy to potwierdzacie wjeżdżając na siebie na wzajem.

Jak Ci 'kolorowi generałowie' nie mogą ogarnąć forum to kto? Nie zaprzeczajcie sobie nawzajem, tylko spróbujcie wyciągnąć wnioski.

Czy skrócenie czasu istnienia warnów pomoże? Nie wiem, nie śledzę wszystkim tematów na tym forum, ale rzeczywiście można regulamin trochę złagodzić. Będzie wtedy więcej beznadziejnych postów, ale może chociaż część z nich będzie śmieszna i rozluźni atmosferę ;) Niektóre warnowane przez was posty mają urok ; p
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl