Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
[Speszjal Trejning] klla
Autor Wiadomość
Gildor 
Fingers' Artist

Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |19 Sty 2010|, o 18:49   [Speszjal Trejning] klla

Dżym dobry pani, miło mi panią gościć tutaj.

Jak można zauważyć temat ten powstał specjalnie dla Ciebie, żebyś miała miejsce skąd czerpać rozkminy i takie tam (;

No dobrze, to zaczynajmy. Po pierwsze - masz z pewnością unikatowy, kobiecy styl. To Twój największy atut. Długie, szczupłe palce idealnie nadają się do eterycznego, subtelnego spinningu w stylu Bonkury, Katixa (jeżeli jeszcze nie widziałaś - http://www.youtube.com/watch?v=0AS2EwBJkaM) czy mniej znanego Hocus_pocus ( http://www.youtube.com/watch?v=x23DK6ZZfS8 ). A co najlepiej pasuje do takiego spinningu? Oczywiście - kreatywność. Jeśli nie możemy postawić na skill, stawiamy właśnie na to. Zarówno Ty, jak i ja nie mamy nieziemskiego skilla (z tym, że ja kręcę trochę dłużej), w związku z czym to właśnie kreatywność i oryginalność jest naszą najmocniejszą bronią. No dobrze, ale puste słowo 'kreatywność' to nie wszystko, trzeba być konkretnym. Jak najłatwiej być kreatywnym? Trzeba sobie wyćwiczyć najróżniejsze proste hybrydy, przejścia, żeby móc to robić w odruchowym spamie. Nie jest to łatwe, ale najtrudniejsze też nie (; Wiem, że umiesz parę hybryd opartych na sonicach i passach, ale to nie wszystko. Bądź nietypowa. Powprowadzaj do swojego spinningu aroundy, spiny, co tam chcesz. Najlepiej w hybrydach.

I tutaj pierwsze zadanie dla Ciebie - nagraj proszę takie krótkie hybrydziaste kombo:
Rev TA T1-T2 -> Pass T2-23 -> Sonic Clip 23-12 [p][s 1.0] ~ Pass 13-34 [s 0.5][c] -> Sonic Clip 34-23 [p][s 1.0] ~ Rev MiddleAround 24-23 [s 1.0][c] -> Charge 23 [s 0.5] -> Inv Sonic 23-12 [p][s 1.0] ~ IndexAround 13-12 [s 1.0][c]

Wersja HQ na YouTube

Drugą ważna sprawą jest dynamika. Twoje kombosy, niestety, mają elementarne braki w dynamice. Nie mówię tutaj o prędkości, bo nie każę Ci kręcić szybciej. Musisz po prostu potrenować nad kontrolowaniem swojego długopisu; ktoś kto ogląda Twój film musi widzieć, że możesz zrobić z nim co zechcesz, że prawdziwie panujesz nad nim. Żmudne są to ćwiczenia, bo trzeba głównie pracować zwyczajnie nad skillem, ale są niezbędne do wyrobienia sobie tak zajebistego stylu jaki miał chociażby Bonkura.

Natenczas to w zasadzie wszystko, napisz proszę czy wszystko jest dla Ciebie jasne, czy nie wymagam od Ciebie za dużo, z czym masz problemy. No, to miłej nauki (:

Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
Ostatnio zmieniony przez Maniek |29 Cze 2010|, o 12:17, w całości zmieniany 4 razy  
PTP Wymiany/Trades

klla 
Facepalm Artists

Kręcę od: 13-11-2008
Ręka: prawa
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |30 Sty 2010|, o 20:19   

Piszę dopiero teraz, bo już nagrałam i wrzuciłam na yt. Combo było spokojnie do ogarnięcia, więc czekam na dalsze zadania ;d

Wersja HQ na YouTube
PTP Wymiany/Trades

Maniek 
Fingers' Artist

Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |30 Sty 2010|, o 21:00   

"Gildor" napisał/a:
Zarówno Ty, jak i ja nie mamy nieziemskiego skilla

Aby pracowało nam się jak najlepiej, przede wszystkim powinniśmy być w stosunku do siebie szczerzy i nie zatajać wszelkich niedociągnięć przed sobą :wink: Muszę przyznać, że ciężko jest mi poprzeć w tym przypadku słowa Gildora. Styl masz rzeczywiście piękny i nietuzinkowy, który jest Twoją zdecydowanie najmocniejszą stroną, ale według mnie jest to jedyna naprawdę mocna strona :( Kreatywność i skill pozostają trochę w tyle.. Nie ma jednak czym się martwić, po to jesteś w JA, abyśmy mogli pomóc Ci poprawić mankamenty ;)

Zdecydowanie brakuje mi w Twoich combosach, czegoś !łał! co w połączeniu z Twoim stylem zmiażdżyłoby mi cyce. Proponuję zacząć od dość oklepanych "hardkorowych" kombinacji, które mam nadzieję, pozwolą Ci później swobodnie przejść do coraz trudniejszych połączeń. Póki co do nauki proponuję bakfalla 1.5, bądź Hai Tuę. Do wyboru, według własnego uznania ;)

Oglądając Twoje combosy mam wrażenie, że po raz kolejny widzę bonkurę. Pamiętamy, że ów pen spinner był mistrzem nie tylko w Triangle Passach, ale również znakomicie wkomponowywał w swoje nagrania Wrist Aroundy. Wydaje mi się, że ten trick bardzo urozmaiciłby Twój pen spinning. Chciałbym go jednak zobaczyć wykonane po jakimś tricku. Tutaj moja mała podpowiedź- ja najczęściej przechodzę do niego tak:
neosonic 12-1T > fl TA rev > palmspin rev > Wrist Around.

Życzę powodzenia i owocnej nauki! ;)
PTP Wymiany/Trades

klla 
Facepalm Artists

Wysłany: |31 Sty 2010|, o 15:34   

"Maniek" napisał/a:
Kreatywność i skill pozostają trochę w tyle..

Kręcę w sumie dla przyjemności a nie dla skilla więc to zapewnę dlatego, ale jeśli już tu jestem to się trochę postaram, choć następne tygodnie mam ciężkie :wink:

"Maniek" napisał/a:
proponuję bakfalla 1.5, bądź Hai Tuę

Czytasz mi w myślach, ale nauka trochę potrwa.
PTP Wymiany/Trades

Gildor 
Fingers' Artist

Wysłany: |31 Sty 2010|, o 15:57   

"Maniek" napisał/a:
Muszę przyznać, że ciężko jest mi poprzeć w tym przypadku słowa Gildora. Styl masz rzeczywiście piękny i nietuzinkowy, który jest Twoją zdecydowanie najmocniejszą stroną, ale według mnie jest to jedyna naprawdę mocna strona :( Kreatywność i skill pozostają trochę w tyle..

Nie wiem czemu się ze mną nie zgadzasz, skoro właśnie to napisałem =P Może nieco bardziej subtelnie, ale właśnie o to mi chodziło. Ale tutaj nie jestem pewien, czy uczenie się 'na siłę' trudnych trików jest dla naszej podopiecznej najlepszą drogą (; Skoro ma tak niecodzienny styl to niech go eksploatuje jak tylko może! Dlatego właśnie pisałem o kreatywności, która musi iść w parze ze stylem.

A co do kombosa: Świetnie, właśnie o coś takiego mi chodziło; skopiowałaś, ale w swoim własnym stylu. Jest dopsz, płynnie, tego się trzymaj. I Tweety w tle mnie rozwalił ;D Niedługo ponagrywam chyba parę jakichś bardziej skomplikowanych hybryd do nauki, także stay tuned. Zostanę na razie przy sonicach, passach i aroundach.
PTP Wymiany/Trades

klla 
Facepalm Artists

Wysłany: |1 Lut 2010|, o 22:05   

"Gildor" napisał/a:
nie jestem pewien, czy uczenie się 'na siłę' trudnych trików jest dla naszej podopiecznej najlepszą drogą (;

Zacznę się powoli uczyć jakiejś Hai Tuy czy Bakfalla 1.5 jak Maniek napisał, ale już wiem, że szybko mi to nie wyjdzie, a przyznam nie mam zamiaru nad tym siedzieć dzień i noc :wink:
Więc lepiej chyba kręcić jakieś fajne hybrydy, krótkie comba etc, a w między czasie te "hardkorowe kombinacje".
I wszyscy będą zadowoleni (a przynajmniej ja) :wink:

edit: Doradzilibyście mi, który kąt (z tych co mam filmy na yt) jest dla mnie jest najlepszy?
Ostatnio zmieniony przez klla |3 Lut 2010|, o 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

Gildor 
Fingers' Artist

Wysłany: |21 Lut 2010|, o 14:28   

Żę dobry, przepraszam za opóźnienie, ale za każdym razem zapominałem o daniu Ci czegoś nowego -.-' No cóż, moja wina i głupota.

Zatem masz tutaj trzy przejścia do zrobienia:
http://www.youtube.com/watch?v=hmvDMfcItzQ
1) Nie chce mi się pisać szczegółowo, ale taki flush sonic z 34 hybrydowany do IA rev 13-13 -> IA 13-12.
2) Neobak 12-34 -> [PU -> PD] -> Pass rev 34-23 -> Rev Middlearound 23-23
3) Rev TW Sonic 12-24 -> [PU -> PD] -> Rev Middlearound 24-23 -> TW Sonic 23-12 -> Pass rev 12-T1 -> Ext. TA T1-12
Oraz chciałbym, żebyś nagrała kombo z użyciem backspin popa, tak jak ja to zrobiłem w czwartym nagraniu w filmie. Jest to tak cholernie stylowe przejście, że zią, a z drugiej strony pokazuje kunszt i skill penspinnera. Jedno z moich ulubionych przejść (; A, i jak wsadzisz jakieś z wyżej nagranych przejść do tego kombosa z backspin popem to będę wielce zadowolony, ale to tylko opcjonalna możliwość.

Jeszcze co do kątu kamery - ten, którym nagrywałaś to kombo pierwsze na JA jest świetny, ja bym taki zostawił.
PTP Wymiany/Trades

Maniek 
Fingers' Artist

Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |13 Mar 2010|, o 13:15   

Jak z nagrywaniem?
Bo przydałoby się coś przycisnąć koleżankę ;)
PTP Wymiany/Trades

Gildor 
Fingers' Artist

Wysłany: |14 Mar 2010|, o 13:45   

No właśnie, urodziny urodzinami, ale terminy gonią =P
PTP Wymiany/Trades

klla 
Facepalm Artists

Wysłany: |15 Mar 2010|, o 12:12   

Ok, więc w najbliższych dniach postaram się coś nagrać :razz:
PTP Wymiany/Trades

klla 
Facepalm Artists

Wysłany: |16 Mar 2010|, o 20:45   

Dobra, yhm, to ten.

Wersja HQ na YouTube
Sory od razu za to, że nie nagrałam wszystkich rozkmin, ale po prostu nie umiem.
Nie jestem pewna czy ta pierwsza wyszła mi dobrze, bo sporo się różni od tej w twoim wykonaniu ;d
Czekam na opinię;(

edit: Ok to udostępniam każdemu bo coś nie mogę dzisiaj ogarnąć tego prywatnego.
Ostatnio zmieniony przez klla |17 Mar 2010|, o 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

Gildor 
Fingers' Artist

Wysłany: |17 Mar 2010|, o 16:04   

Oke, no to już widzę.

Jeśli chodzi o pierwsze połączenie to nie jest wykonane dokładnie tak jak o to mi chodziło =P Ty tutaj zmieniasz kierunek kręcenia, a cała sztuczka polega na tym, żeby pozycją dłoni wyeliminować tą zmianę. Gdy robisz passa do 24 - obróć rękę do palm down i dopiero popchnij middlearounda rev. Wiem, trzeba się praktycznie uczyć od nowa MA rev, bo w palm down pcha się nieco inaczej. I wtedy jak łapiesz w palm down tego MA rev, to masz pena ułożonego elegancko do TW Sonic 23-12 -> Pass rev 12-T1 -> Ext. TA (Ty na filmie zrobiłaś passa normal =P).

Drugie kombo dobre, acz jak wspomniałem już - moim zdaniem backspin pop z bakrisera wygląda o nieba lepiej. Ale dobrześ to wykonała jeśli chodzi o płynność. Potem stylowe przejścia, jak to u Ciebie, chociaż nie przypadły mi do gustu te zmiany kierunków; moim skromniutkim zdaniem o wiele lepiej wygląda spinning w jednym kierunku (; No i to końcowe przejście ode mnie. Fajno, żeś wcisnęła to do komboła, ale też nie do końca tak jakbym sobie to wyobrażał ;D Ty zrobiłaś tam neobaka 12-34, przekręcenie dłoni do palm up i passa normal do 23. A mnie chodziło o passa rev, a w dodatku wykonanego nadal w palm down (; To jest kluczowe w stylowości tego przejścia. No i fajnie jeszcze wygląda jak się tam wygina jakieś paluchy, no ale to już rzeczy gustu =P

No i kwestia pierwszego przejścia - z czym masz problem? Napisz, postaram się Ci wytłumaczyć co i jak.
PTP Wymiany/Trades

klla 
Facepalm Artists

Wysłany: |27 Mar 2010|, o 12:08   

Nagrałam, mam nadzieję lepiej. Z tego co widzę zostało mi jeszcze "flush sonic z 34 hybrydowany do IA rev 13-13 -> IA 13-12. " i "neosonic 12-1T > fl TA rev > palmspin rev > Wrist Around" no chyba, że tu coś trzeba poprawić znowu :razz:

Wersja HQ na YouTube

down:
Nie wiem czy warto czekać bo w ogóle tego nie ogarniam ;/
Ostatnio zmieniony przez klla |28 Mar 2010|, o 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

Gildor 
Fingers' Artist

Wysłany: |28 Mar 2010|, o 16:55   

No, no, teraz jest zajebiście (; Wszystko elegancko. To poczekamy na pozostałe przejścia i coś się wymyśli ^^.
PTP Wymiany/Trades

klla 
Facepalm Artists

Wysłany: |7 Kwi 2010|, o 16:14   

Oj tak żeście poganiali, że ja nie wiem czy to jest dobrze a w szczególności ten wrist around, który ja chyba zrobiłam rev, zresztą nie wiem. Nie znam się. Yh.
http://www.youtube.com/watch?v=2Q1rHYCYhpw
PTP Wymiany/Trades

Odpowiedz do tematu