Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Maniek
|18 Lis 2009|, o 22:13
Fido mod
Autor Wiadomość
Drzymek 
Użytkownik


Kręcę od: 8 września 2009
Wiek: 31
Posty: 13
Skąd: Psarskie
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |6 Lis 2009|, o 17:42   Fido mod

Zawsze interesowały mnie długopisy uniwersalne (ze zmiennymi parametrami) jednak dla spinnera amatora jakim jestem drogie zagraniczne mody sa daleko w dole na liscie zakupów. Stworzylem wiec z dostepnych mi częsci taniego i prostego moda z mozliwoscia regulacji długości- Fido moda

Informacje

-COG=COP
-cena - 9,30 zł
-długość 16-23 cm
-waga 12 g



Potrzebujemy

2x długopis grand gr 2032
1 długopis YB 216 /FIDO DIDO
Taśma klejąca (najlepiej gumowa/izolacyjna)



Wykonanie


Długopisy granda rozkładamy i bierzemy dwa elementy przedstawione poniżej. Z długopisa fido dido potrzebujemy samo body. Uwaga przy wyrywaniu clipa należy uważać by nie zniekształcić za bardzo body. Jesli chcemy zeby dlugopis pisal wystarczy nie wyciagac wkladu (w tym przypadku nie mozemy dorobic blokady)



Elementy z granda łaczymy tak aby rurka zagłębiała sie na 1cm.



Teraz pora na "mechanizm" regulujący długość. Na końcówki body fido dido nakladamy taka warstwe tasmy aby stawiała opór przy kreceniu lecz jednoczesnie umozliwiała zmiane długośći przez dociskanie lub rozsuwanie. Najlepiej nalozyc grubą warstwę i skracac ja az do uzyskania odpowiedniej grubosci.



Wystarczy tylko nalożyć gotowe końcówki z granda na body fido i mod gotowy. Przyjemnego kręcenia w dowolnej długości.

Blokada

Jeśli ktoś ma ochotę, może dorobić do moda blokadę uniemozliwiającą rozłożenie pena na czesci przez rozsuwanie. Wystarczy tylko żyłka (w tutorialu uzyłem nici aby była lepiej widoczna) i igła.

Najpierw przekłuwamy koncowke pena tak aby zylka przechodziła przez gume; robimy pętelke i zawiązujemy (tworzymy swego rodzaju lasso wewnatrz ktorego jest koncowka)



Odmierzamy conajmniej 25cm zylki i przekładamy ją przez kolejne elementy pena.



Teraz przekłuwamy koncowke od wewnetrznej strony; składamy pena ustawionego w pozycji rozłożonej i ciagniemy żyłkę az do jej napiecia. Przebijamy sasiednia gumkę, tworzymy petelke zawiązujemy, obcinamy reszte zyłki i blokada gotowa .

_________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz. Julian Tuwim
Ostatnio zmieniony przez Drzymek |18 Lis 2009|, o 21:36, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Drzymek 
Użytkownik


Kręcę od: 8 września 2009
Wiek: 31
Posty: 13
Skąd: Psarskie
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |21 Lis 2009|, o 17:28   

Akeien Na to ze jest "JAkiś takiś nijaki" nic nie moge poradzic kazdy ma swoj gust ale razi mnie to ze nawet nie przeczytales tutka. wytykasz brak wytrzymalosci bez sprawdzenia jak mod jest zbudowany. Gdybyś przeczytał wiedziałbyś ze nitka (a tak naprawde żyłka) nie jest nawet potrzebna (ja jej np. nie stosuje).
_________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz. Julian Tuwim
Ostatnio zmieniony przez Drzymek |21 Lis 2009|, o 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |2 Gru 2009|, o 18:45   

Ładny mod :) Tylko skąd wziąć części?
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
reŃfer 
Użytkownik

Wiek: 30
Posty: 3
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Lut 2010|, o 18:10   

Grand gr 2032 znalazłem, jeszcze szukam Fido Dido...
Nie wiesz czy można go czymś ewentualnie zastąpić?
Ostatnio zmieniony przez reŃfer |16 Lut 2010|, o 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Drzymek 
Użytkownik


Kręcę od: 8 września 2009
Wiek: 31
Posty: 13
Skąd: Psarskie
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |27 Lut 2010|, o 18:35   

Czymkolwiek co jest proste (znaczy bez wystajacych elementow), okragle,
i miesci sie w koncowkach granda; swoja droga zabawne bo ja nie moge juz znalesc grandow (musze je zamawiac w papierniczym) a fidosow mam w brud ;] .
_________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz. Julian Tuwim
PTP Wymiany/Trades
 
xMiroNx 
Użytkownik


Kręcę od: 31.12.2009
Ręka: prawa
Posty: 11
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |27 Lut 2010|, o 19:28   

No no kawał dobrej roboty. Bardzo dobry dla początkującego i przede wszystkim tani :grin: to jest najlepsze! Tylko nie wiem czy 12g to trochę nie za mało, ale to tylko i wyłącznie moje odczucie. W każdym bądź razie wydaje mi się (ale nie jestem pewien), ale chyba można zamiast fido dido zwykły cienkopis stabilo (ale jak będzie za cienki i się taśmę da to wtedy będzie taka przesteń i to brzydko wygląda). W każdym razie można pokombinować.
_________________
Dopiero się uczę ;]
PTP Wymiany/Trades
 
 
T1000 
Użytkownik


Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Mar 2010|, o 18:57   

A gdzie kupić części możeci podac linka do jakiegoś sklepu czy będzie w auhanie bo chciałbym tego moda zroibć kupić czy cóś!
_________________
Kucharskov.pl
PTP Wymiany/Trades
 
 
Syra 
Użytkownik

Kręcę od: Październik 2009
Ręka: Prawa
Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |15 Mar 2010|, o 18:47   

Mod świetny. Wiem, bo udało mi się dostać w swoje ręce, a właściwie w dłoń, no i został już tam na stałe;] "...w żyjących języku nie ma na to głosu." dlatego, kto nie kręcił ten się nie przekona:]
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kaliban 
Użytkownik

Kręcę od: 15 I 2010
Ręka: Lewa
Wiek: 29
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |24 Mar 2010|, o 20:44   

Kręcę od niedawna. Na początku używalem zwykłego ołówka, ale stwierdziłem że potrzebuję czegoś lepszego. Przeczytałem sporo poradników do modów, a następnego dnia wybrałem się do najbliższego papierniczego. Nic ciekawego nie znalazłem, jednak w ostatniej chwili zauważyłem grandy potrzebne do Fido moda. Postanowiłem poszukać czegoś jeszcze, czegoś co przyda się do modowania. I tak znalazłem cieńszą wersje granda i długopis przypominający mi (nie wiem jak innym) G2 (firmy Starpak).

Postępując zgodnie z poradnikiem, użwając 2 "grubych" grandów (1; 2) i metalowego body (5) z cieńszego granda (jako zamiennik Fido dido) ulepiłem Fido Moda. Był lekki, za lekki, a wersja pisząca była według mnie "ble". Jednak ja potrzebowałem piszącej wersji. Dumałem, dumałem, aż wymyśliłem. Piszący, klikany, ciężki Fido mod (bez Fido). Użyte części:


Najpierw z części 1; 2 i 5 tworzymy oryginał, jednak musimy przyciąć około 12 mm z body (5). Następnie z częsći 3; 6; 9 i 11 montujemy 13 które przycinamy wzdłuż żółtej linii oraz z części 4; 6 i 10 robimy 12 (od części 4 musimy oderwać metalowy kawałek, nie ma go na zjęciu i u góry opiłować wystający kawałek plastiku). Wpychamy 13 z jednej strony Fido moda. Teraz musimy połączyć oba wkłady (7...) "na wymiar", tak aby nowo powstały wkład pasował (różnie to może być) gdy wepchniemy 12 z drugiej strony moda. Kiedy już to zrobimy, oklejamy taśmą izolacyjną łączenia 12-mod i 13-mod. Zakładamy gripy tak, by zasłaniały taśmę.
Tak oto zrobiliśmy moda.

Długość: 19,5 cm
Waga: 18g
COG = COP

Jedna mała rada: czasem części 2 rozsuwają się. Ja bozbyłem się problemu, sklejając je "kropelką".

Druga mała rada: wklady połączyłem kawałkiem wykałaczki. Jest jedno ale: w piszącej części wkładu, zaraz pod wykałaczką, musimy zrobić dziurkę igłą. jeżeli tego nie zrobimy, wkład będzie odmawiał posłuszeństwa (wewnątrz wkładu stworzy się podciśnienie "zasysając" tusz do góry, co owocuje tym że wkład nie będzie chciał pisać).

Na jednen z modów nakleiłem outsert.

@Drzymek: wybacz że pcham się z buciorami do Twojego tutoriala, ale nie widziałem sensu w tworzeniu nowego, skoro inspirowałem się Twoim.
Btw: pierwszy post :)
Ostatnio zmieniony przez Kaliban |24 Mar 2010|, o 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Drzymek 
Użytkownik


Kręcę od: 8 września 2009
Wiek: 31
Posty: 13
Skąd: Psarskie
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |24 Mar 2010|, o 21:16   

Mi to nie przeszkadza ;] , chociaz nie wiem jak moderatorom ; stworzyles wlasciwie nowiutkiego pena z fido modem wspolne sa tylko grandy.
_________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz. Julian Tuwim
PTP Wymiany/Trades
 
2krzychu2 
Użytkownik

Kręcę od: 20-10-2011
Ręka: prawa
Wiek: 25
Posty: 6
Skąd: Kraków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2011|, o 13:54   

Bardzo fajnie wygląda ale nie jestem pewien co do trwałości :shock:
PTP Wymiany/Trades
 
 
JAnkes number 1 
Użytkownik

Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |21 Sty 2012|, o 18:46   

Wymiślilem lepsza blokade
A co do moda 5/5 :mrgreen:
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl