Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Co mam sobie kupić - temat dla początkujących
Autor Wiadomość
Krasnal 
Użytkownik

Kręcę od: 03-02-2008
Ręka: 1p2h
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |23 Paź 2009|, o 19:45   Co mam sobie kupić - temat dla początkujących

Ach, naszło mnie na napisanie tego tematu, po po pierwsze na forum ma być ładnie zrobione, żeby początkujący nie mieli kłopotów z odnalezieniem odpowiednich tematów, a po drugie wkurzają mnie już te zadawane po raz 376 pytania : cześć, jestem nowy, kręce jakimś szitem którego sobie sam zrobiłem,co mam sobie kupić?

Ok, a więc jeżeli kręcisz już parę dni, czujesz, że się wkręcisz w kręcenie to Krasnal ma dla ciebie parę wskazówek co do kupna penów :

1. COMSSA / METAL COMSSA / INNE WERSJE COMSSY

Prosta sprawa. Chyba najczęściej wybierany pen przez początkujących, mają go w kolekcji też i doświadczeni gracze.

Pierwsza comssa, którą może kręcić początkujący, jest to zwykła comssa z gripami Anyballa (uważam, że początkujący w żadnym wypadku nie powinni kręcić comssą bez gripów, która jest przeznaczona jako zboczenie dla dobrych pen spinnerów)

Można również kupić metal comssę. Różni się ona tym od zwykłej, że posiada tipy z długopisów Hybrid Gel Grip (HGG). Tipy te są jednak bardzo lekkie, więc raczej te tipy są dla ozdoby niż do obciążenia pena.

http://i34.tinypic.com/2lmt6w9.jpg

Tak wygląda metal comssa (comssa zwykła po prostu nie ma tipów).

Dostępne są również inne wariacje comss :

WHITE COMSSA:

http://i695.photobucket.c...ar/100_3347.jpg

Ten długopis ma te same capy co zwykła comssa, różni się natomiast body (może być ono użyte z Fine Point Markera, może być to również nieznane body z PenDolSy, takie jak na pokazanym zdjęciu, może być to po prostu zwykła comssa z naklejonym białym outsertem, lub bodu z Super Pirata. Zawsze należy się o to spytać.) Bardzo często pod pojęciem White Comssa ukrywa się również inne wariacja - wybrane body - capy z comssy - gripy z dr.gripa (nie z anyballi jak w zwykłej comssie) - tipy signo lub hgg. Tipy Signo są bodajże 4 razy cięższe od tipów HGG, więc na pewno można poczuć znaczną różnicę.

CHEAT COMSSA:

Jest to zwykła comssa, która jednak na tipy HGG ma naklejone tipy Signo (dla zwiększenia wagi)

Moja opinia: moim zdaniem ten mod jest naprawdę bardzo dobry dla początkujących. Gdybym był na waszym miejscu, wybierałbym metal comssę - jest najlepsza dla początek, bo można przeskakiwać z jednego z najlżejszych do coraz cięższych modów. Niestety problemem jest, że niespecjalnie da się na tym penie robić jakieś koksiarskie triki, w skutek czego trzeba go później zmienić na inny mod.

2. Grip Aviaire

Grip Aviaire jest kolejnym świetnym penem dla początkujących. Na dobrą sprawę ma same zalety - ma przyczepne body, grip na środku pena, dzięki któremu świetnie wychodzą spiny, jest tani, można go złożyć w Polsce.

http://i37.tinypic.com/kcfi39.jpg

Uwaga, jeżeli zdecydujecie się na składanie samemu moda (a to chyba najbardziej opłacalne, patrząc, ile żądają ludzie na forum), nie kupujcie Flexgripów w sklepach typu Carrefour itd. !!! Zazwyczaj długopisy są wtedy opakowane w specjalne pudełko, którego nie da się otworzyć, a ja przynajmniej, kiedy tam kupiłem te dwa długopisy, w obu przypadkach natrafiłem na plastikowe tipy, które sprawiają, że długopis jest strasznie lekki! Flexgripy można za to spotkać w większości papierniczych oraz Empikach, ale kupując tam, należy uważać aby nie kupić Flexgripów Elite, ponieważ są one dużo krótsze i ciężko się kręci GA złożonym właśnie z tych długopisów.

Warto również zauważyć, że cenę pena można bardzo obniżyć, kupując zamiast Pilotów G2 podróbki tych długopisów (np. Lantu czy też coś tam stationary set, który można kupić w Carrefourze) bądź użyć gripów ze Spoko Mini (są troszkę za luźne).

Moja ocena: jest to fantastyczny mod. Kręcę nim z upodobaniem aż do dzisiaj, a kręcenie spinów tym penem to wręcz poezja. Najlepszy pen dla początkujących. Nie jest również on za lekki, ani za ciężki, można również regulować jego wagę (gdy nie wsadzimy do środka ołówka bądź pędzla, jest on sporo lżejszy).

dobra, tyle na dzisiaj, jakoś za niedługo postaram się to dokończyć
Ostatnio zmieniony przez Krasnal |23 Paź 2009|, o 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

ajmer 
Użytkownik

Kręcę od: 09.10.2009
Ręka: Lewa
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |23 Paź 2009|, o 20:08   

Nieźle, ale patrząc po tym jak mi się nim kręci i opiniach innych spinnerów, dorzuciłbym Stylish Pirata.
PTP Wymiany/Trades

Rouge 
Użytkownik

Kręcę od: 17 X 2008
Ręka: Prawa/Right
Handel: 100% (+80, 0, 0)
Wysłany: |23 Paź 2009|, o 20:24   

3. Stylish Pirat

W miarę tani i bardzo ciężki mod nie posiadający wystających tipów. Jest on bardzo wytrzymały i dobry do nauki pierwszych tricków. Dużo początkujących penspinnerów zachwala go. Części znajdziesz w prawie każdym papierniczym, gripami nie muszą być koniecznie duraflashe!

Zdjęcie - http://img169.imageshack.us/img169/410/spxv5.jpg
Link do tuta - http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=1896

Moja opinia: Moim zdaniem ten mod jest jak najbardziej dla Ciebie! Ale pamiętaj wybierając go musisz sobie zdać sprawę ze w przyszłości trudno będzie Ci ''przesiąść'' się z niego na jakiegoś lżejszego moda.

4. HGL - Hybrid Graphite Line

Dobry i tani mod zrobiony po części z odpadków*. Dużo wariantów kolorystycznych, bardzo przyczepne body, które z pewnością pomoże Ci w nauce wielu tricków, dobry grip ułatwi każdemu wykonywanie tricków z rodziny Infinity. Dostępa wersja lekka i cięższa.Prosty do zmodowania!

Zdjęcie - http://images47.fotosik.p...c9c5dd4dmed.jpg
Link do tuta - http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=4129

Moja opinia: Według mnie to mod w sam raz dla każdego newbie w penspinningu. Miałem okazje nim kręcić i polecam go każdemu ale w cięższej wersji.
*Część z linestyle zostaje Ci po zmodowaniu Linestyle moda oraz Stylish Pirata.
PTP Wymiany/Trades

Maniek 
Fingers' Artist

Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |23 Paź 2009|, o 20:26   

Wszystko pięknie, ale... to już było! :wink:

Przecież do takim rzeczom poświęcony jest nawet cały jeden dział kryjący się pod nazwą "Recenzje".

Znajdują się tam zdjęcia danego moda, a także opinia recenzenta, czyli element na który według mnie najbardziej próbujesz zwrócić uwagę.

Ponadto należy pamiętać, że Recenzje to nie są zamknięte działy. Jeśli masz jakąś ciekawą opinię na temat danego moda, to przecież zawsze możesz ją zamieścić :wink:

Rouge 
Użytkownik

Wysłany: |23 Paź 2009|, o 20:32   

Maniek, Jesli chodzi Ci o temat ''Co wybrac'' to ten sie troche rozni od tamtego. W tamtym zapytac mozesz co sobie kupic i jest pierdylion stron, a przeciez kazdemu nowemu(A przynajmniej wiekszosci) nie bedzie chcialo sie szukac roznych pytan. W tym temacie bylyby same opisy modow dla poczatkujacych. Hmmm ''Recenzje'' tutaj sa artykuly na temat wszystkich modow I jezeli wejdzie tam jakis nowy user to znajdzie sobie zalozmy KT i kupi bo to przeciez dobry mod!
Ostatnio zmieniony przez Rouge |23 Paź 2009|, o 20:33, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades

Maniek 
Fingers' Artist

Wysłany: |23 Paź 2009|, o 21:05   

"Rouge" napisał/a:
Hmmm ''Recenzje'' tutaj sa artykuly na temat wszystkich modow I jezeli wejdzie tam jakis nowy user to znajdzie sobie zalozmy KT i kupi bo to przeciez dobry mod!

Nie mogę doszukać się logiki w tym zdaniu :wink: Albo wstaw odpowiednie znaki interpunkcyjne, albo przetłumacz mi to w inny sposób, ponieważ nadal nie widzę sensownego argumentu, dla którego ma sens istnienie takiego tematu- aczkolwiek inicjatywa mi się bardzo podoba.

Ponadto jeśli w ogóle miałoby coś tu zadziałać, to koniecznym jestem, aby wszystkie te opinie znajdowały się w pierwszym poście. Jak sam zauważyłeś użytkownicy nie będą szukać informacji w temacie "Co kupić", zatem nie widzę powodu dla którego mieliby to robić tutaj :wink:

Rouge 
Użytkownik

Wysłany: |23 Paź 2009|, o 21:11   

"Maniek" napisał/a:
"Rouge" napisał/a:
Hmmm ''Recenzje'' tutaj sa artykuly na temat wszystkich modow I jezeli wejdzie tam jakis nowy user to znajdzie sobie zalozmy KT i kupi bo to przeciez dobry mod!

Nie mogę doszukać się logiki w tym zdaniu :wink:

Oj przepraszam.

Hmmm ''Recenzje'', tutaj sa artykuly na temat wszystkich modow. Jezeli wejdzie tam jakis nowy user to znajdzie sobie zalozmy KT i kupi go, bo to przeciez dobry mod!

Mysle, ze teraz jest dobrze.

Napisales ze powinny byc wszystkie w jednym poscie i niech tak bedzie ;) .
Jak ktos cos doda to niech napisze tu w temacie, Krasnal doda, a post sie wygasi, ew. mozna napisac PW do Krasnala
PTP Wymiany/Trades

Maniek 
Fingers' Artist

Wysłany: |23 Paź 2009|, o 21:18   

"Rouge" napisał/a:
Hmmm ''Recenzje'', tutaj sa artykuly na temat wszystkich modow. Jezeli wejdzie tam jakis nowy user to znajdzie sobie zalozmy KT i kupi go, bo to przeciez dobry mod!

No tak, ale przecież jak tutaj wejdzie jakaś osoba i przeczyta losową opinię, w której ktoś wychwala danego moda, to przecież też go kupi i całkiem możliwe, że nie będzie szukała czegoś innego :wink:

Po prostu według mnie temat ten jest o tym samym co "Recenzje" z tą różnicą, że tutaj mamy wszystkie informacje w jednym temacie- tam w jednym dziale- no i nie mamy informacji dotyczących parametrów.

Rouge 
Użytkownik

Wysłany: |23 Paź 2009|, o 21:19   

Nie mamy tez informacji o modach dla bardziej zaaw. np o Mxie czy ZT (ktory jest beznadziejny na ogolu)
PTP Wymiany/Trades

Maniek 
Fingers' Artist

Wysłany: |23 Paź 2009|, o 21:24   

Dział z Recenzjami stoi otworem. Każdy może tam coś zamieścić, praca na 100% zostanie zaakceptowana po sprawdzeniu czy nie ma błędów gramatycznych i czy wszystko trzyma się schematu :wink:

Swoją drogą, później chyba przeczyszczę trochę ten temat z naszej gadki.
Fajno, gdyby jeszcze pomysłodawca przedsięwzięcia się wypowiedział :wink:

Krasnal 
Użytkownik

Kręcę od: 03-02-2008
Ręka: 1p2h
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |24 Paź 2009|, o 19:23   

No właśnie ja chciałem sam to w całości napisać, bo opinie iluś tam osób w takim temacie są trochę bezsensowne, ja np. uważam że Stylish dla nowego usera to po prostu samobójstwo już na samym początku rozwoju. No ale jak już Rouge coś napisał, to najwyżej dodam swoją opinię pod tą jego i styknie.

Dymian 
Użytkownik

Kręcę od: 21.09.2009
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |25 Paź 2009|, o 21:18   

Krasnal w sumie w swoich wypowiedziach na temat modow lepiej zebys nie przekonywal co lepsze, a co gorsze.. tzn. moim zdaniem akurat Stylish Pirat to dobry mod dla poczatkujach, twoim juz nie.. wsadz poprostu opis itd modow, ale nie pisz co wg Ciebie jest fajne, a co nie. Nie kazdy ma takie same upodobania
PTP Wymiany/Trades

Sobol 
Użytkownik

Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |27 Paź 2009|, o 15:44   

Cheat Comssa
"Krasnal" napisał/a:
Gdybym był na waszym miejscu, wybierałbym metal comssę - jest najlepsza dla początek, bo (...)

Grip Aviaire
"Krasnal" napisał/a:
Najlepszy pen dla początkujących.

Określ się, albo najlepiej nie pisz, co jest najlepsze, bo to się mija z celem ;) Jak już robisz taki spis to wystarczy ogólny zarys tego, jak się danym penem kręci.

A co do White Comssy, to raczej mówi się tak na tego moda z dr.grip gripem, a nie na zwykłą Comssę, tylko z body od FPM, czy czegoś podobnego.
PTP Wymiany/Trades

FANTA^104 
Użytkownik

Kręcę od: 11 maj 2010
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |19 Sty 2011|, o 17:33   

Krasnal, http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=8488 ten mod nada się dla początkującego ??? co o tym myślicie
PTP Wymiany/Trades

Tratto 
Użytkownik

Kręcę od: II 2008
Ręka: prawa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |19 Sty 2011|, o 17:36   

FANTA^104, jeśli tylko masz części potrzebne do jego zrobienia to jak najbardziej jest to mod odpowiedni dla początkującego :)

http://www.youtube.com/user/Tratt0Pen

PoProstuTomeK - po prostu recenzje filmowe(mój blog):
http://www.poprostutomek.blog.pl/
PTP Wymiany/Trades

Odpowiedz do tematu