Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Tako rzecze ShaiiboN, czyli o kreatywnym kręceniu.
Autor Wiadomość
ShaiiboN 
Smakowita Wędlina


Kręcę od: 14 II 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1178
Skąd: Konstancin
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |27 Sie 2009|, o 13:29   Tako rzecze ShaiiboN, czyli o kreatywnym kręceniu.

Witam wszystkich młodych członków Akademii.
Poradnik ten ma na celu przybliżyć wam istotę bycia kreatywnym, czyli jak nie powtarzać się w combosach, jak nie dublować filmów(np. tak jak Dongza) i jak zaskoczyć innych penspinnerów. Krótko mówiąc, chcę nauczyć was kreatywności.

Zacznijmy od podstaw czyli numeracji palców. Ile jest slotów dostępnych dla każdego penspinnera? Palców jest 5, każdy może dotknąć każdego, co po przemnożeniu daje 25. Na wszelki wypadek podam je wszystkie:
34, 23, 12, T1, T2, T3, T4, 24, 13, 14, T12, T13, T14, T23, T24, T34, T123, T124, T234, 123, 234, 134, T1234 ,T134
Dużo prawda? Najśmieszniejsze jest to, że to nie wszystko. Jest jeszcze coś co z powodzeniem zastępuje jakiś palec, a mianowicie dłoń - Palm, czyli P. Czyli dochodzi do poprzedniego stanu:
P1, P2, P3, P4, P12, P13, P14, P23, P24, P34, P123, P134, P124, P234, PT, PT1, PT2, PT3, PT4, PT12, PT13, PT14, PT23, PT24, PT34, PT123, PT124, PT134, PT234, PT1234, P1234
Prawie dwa razy tyle, co na początku, czyż nie? Oczywiście większość jest mało, bardzo mało wykorzystywana w jakichkolwiek combosach, ale o to przecież chodzi w kreatywności, żeby robić coś, czego nikt jeszcze nie zrobił. Jasnym jest też, że w większości przypadków trudno znaleźć jakikolwiek trik do wykorzystania. Niemniej jednak chciałem tylko zaprezentować ogrom możliwości jakie stoją przed każdym penspinerem, wystarczy tylko pomyśleć, a nie lecieć po schematach i patrzeć na to co już było.

A propos tego co już było, czyli wzorowanie się na innych penspinnerach.

Nie ma w tym nic złego. Sam obecnie wzoruje się na takich sławach jak s777, Pesp czy Dulek. Ubóstwiam wyginanie palców i tym podobne wariacje, jednakże mało kreatywnym jest kopiowanie innych zawodników. We wzorowaniu powinien być zachowany - jak powiedział Arystoteles - złoty środek. Niemądrym jest zupełne olewanie sceny penspinnerskich filmów i nie oglądanie żadnych solo, collabów czy promo. Pozbawia nas to źródła nauki jakimi są combosy pełne przejść i hybryd, których warto(a nawet trzeba, w niektórych przypadkach) się nauczyć. Tak samo jest w szkole - nie piszemy teorii strun na własną rękę, tylko poznajemy ją na lekcjach, po czym możemy wymyślić coś nowego z niej, albo rozszerzyć ową. Dodatkowym plusem takich zabiegów(oglądania filmów - przyp. autora) jest uniknięcie powtórzenia czegoś, co ktoś już dawno wymyślił (chociaż dowodzi to ogromnej kreatywności takiego człowieka).

Z drugiej strony ewidentnie kopiowanie kombosów i nie wymyślanie własnych przejść jest również bezdennie głupie (ewidentne kopiowanie jest również zboczeniem - tak, jestem zboczeńcem). O ile nauczymy się dużo z takiego podejścia do sprawy, to nie zabłyśniemy nigdy czymś własnym i nie zapadniemy w pamięć, a pokazanie czegoś nowego to w mojej opinii cel penspinningu.

Musimy zachować wyśrodkowanie we wzorowaniu się. Mówmy sobie: "Chciałbym być tak kreatywny jak s777", a nie "Chciałbym robić takie Hai Tua jak Spinnerpeem", rozumiemy się? Oglądajcie dużo filmów, badajcie rynek, jak mawiają inwestorzy, żeby wiedzieć na czym się stoi i zaskoczcie czymś nowym.

Kreatywnym także jest wyrobienie sobie własnego stylu. O ile w połowie to zasługa naszych palców - ich grubości, długości itd. to warto zastanowić się nad ich kontrolą podczas kręcenia. Jest to sztuka dla mocno zaawansowanych penspinnerów, bo trzeba mieć dużego skilla, żeby - dajmy na to - podczas robienia 15 Bustów falować Pinkym, a początkujący penspinner nie zawraca sobie głowy Pinkym, kiedy właśnie usiłuje utrzymać prędkość i balans podczas robienia 10 Busta. Jednakowoż warto zastanowić się nad wykorzystaniem nielichego atrybutu jakim jest kontrola palców. Dla przykładu dam coś takiego: Podczas robienia mini-combosa TW Sonic 23-12 -> Pass Rev 12-23 [PD->PU] -> Rev TW Sonic 23-34 -> Pass normal 34-23 [PU->PD] -> TW Sonic Bust 23-12, schowaj kciuk w głąb dłoni, żeby nie był widoczny w Palm Down. W miarę proste, ale dodaje smaczku kombosowi bardziej niż 15x Hai Tua.

Chyba na daną chwilę starczy, przybliżyłem wam 3 dziedziny kreatywności, pisałem wszystko z własnego doświadczenia i myślę, że wnioski te są trafne. Kreatywnych myśli!



ShaiiboN,
trzeci Polak
'09

-------------------
Jak są jakieś uwagi, czy bezczelny spam łechtający moją próżność - piszcie w tym temacie.
Ostatnio zmieniony przez Maniek |17 Paź 2009|, o 14:52, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
ShaiiboN 
Smakowita Wędlina


Kręcę od: 14 II 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1178
Skąd: Konstancin
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |17 Paź 2009|, o 11:13   

Mam do was pytanie:
Czy sądzicie, że ten poradnik mógłby znaleźć się na głównym forum, w artykułach? W sumie myślę, że w przyszłości, gdyby powstawały by tutaj nowe artykuły, to prapremiery odbywałyby się na podforum JA, a tydzień później dopiero na forum ogólnym. Chce po prostu pomóc większej ilości młodych użytkowników ;)
Ostatnio zmieniony przez ShaiiboN |17 Paź 2009|, o 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |17 Paź 2009|, o 13:29   

Jestem jak najbardziej za.

W sumie już dawno się zastanawiałem czemu jeszcze tego nie zrobiłeś :wink:
Zanim jednak zapostujesz to na głównym, sprawdź jeszcze raz czy wszystko zgadza się pod względem gramatycznym i czy przypadkiem nie ma tu jakiś niestosownych zwrotów.

BTW. W tytule jest napisane, że to pierwszy poradnik pen spinnerskim. Mam nadzieję, że nie ostatni :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kolczak 
Fingers' Artist


Kręcę od: 04.11.2008
Ręka: prawica
Wiek: 31
Posty: 899
Skąd: Lublin :)
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |17 Paź 2009|, o 14:49   

Ba, co ma sie kisić na JA dla kilku osob. nie ma tu nic czego by nie warto ujawnic ;) . zdecydowanie przyda sie ogółowi forum.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |17 Paź 2009|, o 15:12   

Generalnie git ale mam kilka zastrzeżeń.

Po 1. to nie powinieneś tak najeżdżać na Peema a wysławiać innych jak s777 - Peem może robi to jak maszyna ale przy jego pierwszych combosach widziałeś żeby ktoś robił tak wcześniej? Nie. W ogóle najlepiej jakby nie pojawiały się żadne nicki - bo jak ktoś zobaczy s777 to wpisze w yt, zobaczy film i "podoba mi się" a może mu się bardziej podobać ktoś inny, a nie będzie mu się chciało szukać, bo uważa że nie ma lepszego od esasiedemsiedemsiedem.

Po 2. to wgięcie jakiegoś palca da smaczek, ale czy przy sędziowanych walkach z takim smaczkiem uda mu się komuś wygrać? Nikt przecież nie ocenia stylu tylko skill. Może Hai Tua x15 nie ma jakiegoś wyszukanego smaku, ale da więcej radości spinnerowi który to wykręci i przysłowiowe "oO" dla widza. Rozumiesz o co mi chodzi? Co nie znaczy żeby być bezstylową maszyną. (ale wg mnie Peem ma styl, ale mówię tak ogólnie).

Po 3. kopiować triki można, tylko trzeba je zaadaptować na własne warunki - robiąc je w swoim stylu, skopiować tylko układ, ale styl w jakim to wykonamy jest nasz. Bo np. jak ktoś robi shadowy to jest zuy bo kopiuje Kangangdeona? (twórcę shadowów). Więc załóżmy jak komuś się podoba machnięcie łapą Pyraluxa, niech se je weźmie, ale niech nie robi identycznego machnięca, tylko triki w jakie w to wchodzą, a reszta należy do niego - może spodoba się reszcie akurat jego wersja a nie Pyrala?
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
ShaiiboN 
Smakowita Wędlina


Kręcę od: 14 II 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1178
Skąd: Konstancin
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |21 Paź 2009|, o 17:27   

"Cienki" napisał/a:
Po 1. to nie powinieneś tak najeżdżać na Peema a wysławiać innych jak s777 - Peem może robi to jak maszyna ale przy jego pierwszych combosach widziałeś żeby ktoś robił tak wcześniej? Nie. W ogóle najlepiej jakby nie pojawiały się żadne nicki - bo jak ktoś zobaczy s777 to wpisze w yt, zobaczy film i "podoba mi się" a może mu się bardziej podobać ktoś inny, a nie będzie mu się chciało szukać, bo uważa że nie ma lepszego od esasiedemsiedemsiedem.

Sponio, miałem plan zaogólnić to, bo fanboje Peema by mnie zwymyślali i zlinczowali.

"Cienki" napisał/a:
Po 2. to wgięcie jakiegoś palca da smaczek, ale czy przy sędziowanych walkach z takim smaczkiem uda mu się komuś wygrać? Nikt przecież nie ocenia stylu tylko skill. Może Hai Tua x15 nie ma jakiegoś wyszukanego smaku, ale da więcej radości spinnerowi który to wykręci i przysłowiowe "oO" dla widza. Rozumiesz o co mi chodzi? Co nie znaczy żeby być bezstylową maszyną. (ale wg mnie Peem ma styl, ale mówię tak ogólnie)


Nie napisałem tego poradnika z myślą o turniejowych rozgrywkach. Ten poradnik jest dla ogólnego penspinningu, turnieje to szczególny przypadek kombosów.

"Cienki" napisał/a:
Po 3. kopiować triki można, tylko trzeba je zaadaptować na własne warunki - robiąc je w swoim stylu, skopiować tylko układ, ale styl w jakim to wykonamy jest nasz. Bo np. jak ktoś robi shadowy to jest zuy bo kopiuje Kangangdeona? (twórcę shadowów). Więc załóżmy jak komuś się podoba machnięcie łapą Pyraluxa, niech se je weźmie, ale niech nie robi identycznego machnięca, tylko triki w jakie w to wchodzą, a reszta należy do niego - może spodoba się reszcie akurat jego wersja a nie Pyrala?

To miałem na myśli pisząc ten poradnik i tak powinno się interpretować moje słowa. Jeżeli odebrałeś to inaczej, to czy mógłbyś powiedzieć jak? ;)

Widzę, że poparcie jest, więc niewolno uczynię co uczynić planowałem, tylko poczekam na odpowiedź Cienkiego.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |21 Paź 2009|, o 17:38   

"ShaiiboN" napisał/a:
Ubóstwiam wyginanie palców i tym podobne wariacje, jednakże mało kreatywnym jest kopiowanie innych zawodników.

To jest niepotrzebnie. Dla mnie skoro poradnik jest o kreatwności to to stwierdzenia skreśla chociażby mnie innych jako kreatywnych spinerów. Wynika z tego że każdy musi być Keyem3, Ayatorim i Pyraluxem żeby w combach stosować własno wymyślone triki? Tszaisz?

"ShaiiboN" napisał/a:
Nie napisałem tego poradnika z myślą o turniejowych rozgrywkach. Ten poradnik jest dla ogólnego penspinningu, turnieje to szczególny przypadek kombosów.

A więc. Wygięcie palca daje smaczek, a 15 hai tua daje smak i zapach xD. Jest to wyskilowany element który sprawi spinnerowi wielką satysfakcję z tego że to wykręcił a nie że wygiął se palca -_- i będzie to większą ucztą dla oczu widza.
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kolczak 
Fingers' Artist


Kręcę od: 04.11.2008
Ręka: prawica
Wiek: 31
Posty: 899
Skąd: Lublin :)
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |21 Paź 2009|, o 17:52   

mi większy smaczek sprawiłoby zrobienie przepięknionej hybrydy z jakimś soniciem 12-23 (;P) z ladnym wyginaniem palcow i powoli niż zrobienie hai tua X 350. Wole zrobić jakiegoś ładnego flicka czy tapa czy coś innego w tym rejonie niż 15 TA, albo jakieś inne fajne hybrydki w 12-23 zamiast 100 x bust. Ale ja jestem nienormalny :o
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
ShaiiboN 
Smakowita Wędlina


Kręcę od: 14 II 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1178
Skąd: Konstancin
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |22 Paź 2009|, o 15:29   

"Cienki" napisał/a:
Cytat:
Ubóstwiam wyginanie palców i tym podobne wariacje, jednakże mało kreatywnym jest kopiowanie innych zawodników.

To jest niepotrzebnie. Dla mnie skoro poradnik jest o kreatwności to to stwierdzenia skreśla chociażby mnie innych jako kreatywnych spinerów. Wynika z tego że każdy musi być Keyem3, Ayatorim i Pyraluxem żeby w combach stosować własno wymyślone triki? Tszaisz?

Tutaj jest moje subiektywne odczucie, żeby w to suchy obiektywizm nie wstąpił. W zdaniu tym, mam na myśli, że jeżeli ja uwielbiam wyginanie palców, to nie będę kopiować jednak idealnie ruchów innych spinnerów, to samo tyczy się wyskillowanych maszyn - nie kopiujemy ich rozkmin idealnie, bo to mało kreatywne. Tak należy rozumieć ten tekst. Nie mówię tutaj, że jak nie wyginasz palców, to wypierdalaj. Po prostu daje przykład na sobie.

"Cienki" napisał/a:
Cytat:
Nie napisałem tego poradnika z myślą o turniejowych rozgrywkach. Ten poradnik jest dla ogólnego penspinningu, turnieje to szczególny przypadek kombosów
.

A więc. Wygięcie palca daje smaczek, a 15 hai tua daje smak i zapach xD. Jest to wyskilowany element który sprawi spinnerowi wielką satysfakcję z tego że to wykręcił a nie że wygiął se palca -_- i będzie to większą ucztą dla oczu widza.

Tutaj muszę przyznać rację, rzecz gustu. Jednak nie możesz powiedzieć i przesądzić, że dżylion Hai Tua zrobi większe wrażenie na innych, bo na tobie by zrobiło. Aczkolwiek tutaj spróbuje to zmienić.
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |22 Paź 2009|, o 15:59   

"ShaiiboN" napisał/a:
Jednak nie możesz powiedzieć i przesądzić, że dżylion Hai Tua zrobi większe wrażenie na innych, bo na tobie by zrobiło.

Na mnie nie robi. Wolę, jak ktoś ładnie kręci - nie interesuje mnie praktycznie, czy jakiś trick jest trudny, czy łatwy - ważne, żeby ładnie wyglądał.
PTP Wymiany/Trades
 
ShaiiboN 
Smakowita Wędlina


Kręcę od: 14 II 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1178
Skąd: Konstancin
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |22 Paź 2009|, o 16:02   

Dlatego muszę zmienić trochę tam. Żeby bardziej ogólnie było.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl