Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
UV ComSsa :D
Autor Wiadomość
melwin91
Użytkownik


Posty: 450
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2007|, o 12:59   UV ComSsa :D

Pewnie widzieliscie na pds store taki dlugopis jak SCIENCE3. Jesli nie to polecam zobaczyc go teraz :D

Szkoda mi bylo kasy zeby sobie takiego zamowic zwlaszcza ze moge sobie cos podobnego zrobic w domu :D No wiec zrobilem i wyszedl niesamowicie. :D
Bylo wiecej roboty niz sie spodziewalem ale oplacalo sie jak nic innego :D
Gdy jest ciemno to pen swieci jak maly neonik :D Na dodatek zostawiajac za soba zielona smuge :D Jesli szybko sie kreci jakies combo np tw sonic -> sonic to po prostu robi sie zielony wachlarz :D Gdy robi sie wolniej to efekt jest jeszcze lepszy. :)


No dobra. Zaczynamy od zdobycia 2 capow comssa. Balem sie ze jak bedzie jasno to proszek zielonego koloru nie bedzie pasowam do kapow(zolte) ale jest blado zielony i kolory bardzo ladnie sie komponuja.
Ja swoje capy mialem z jetpena. Jesli ktos sie nie zalapal to niedlugo na pds store kupujemy zabawki wiec mozna poszalec :D

Nastepnie kupujemy(w pl) 1 pilota g2 i 1 hgg. Oba te peny mozna kupic w ksiegarniach lub od kogos na forum.

Gdy bedziemy mieli juz te czesci zabieramy sie za zrobienie clear comssa.
Czyli:
Grip i tip z hgg zdejmujemy i wsadzamy do szufladki. Odcinami kolo 5 cm rurki od g2.
Nastepnie na rurke od g2 nasadzamy skuwke od cammsy a sama rurke w miejsce gdzie byl grip od hgg.
Niby prose ale rurka jest za gruba na cap i za cienka aby zalozyc ja na hgg. Dlatego warto zaopatrzyc sie z noz z zabkami(jak ja) lub pilnik.(ew papier scierny)
Tu pokazane jak spilowac hgg
http://www.penspinstore.c....php?number=604
A tu jak rurke g2
http://www.penspinstore.c....php?number=733

Ok, jesli zrobicie to i dodatkowo wepchneliscie cap na tylna czesc hgg to otrzymaliscie clear comssa. Czyli comssa ale z przezroczysta rurka.

Teraz najlepsza czesc :D
Trzeba nam ofc swiecacego w ciemnosci proszku. Dostaniecie 25 gram takiego cuda za 8 zl na allegro.(Reset Micro)
Proszek jest w dilerce wiec nie ma obawy o jego przechowywanie (transport).
Wysypcie okolo 1/4 proszku na zgieta kartke papieru i wsypujcie do rurki hgg.(ta od g2 nie jest zamocowana i mozna ja spokojnie zdejmowac )
Co chwile ubijajcie proszek.(pukajac penem o biurko)
Nie sypcie proszku do do oporu. Musi zstac okolo 4 czy 5 mm na plasteline. Po prostu ja tam wcisnijcie(ale zeby nie bylo tam powietrza bo sie proszek bedzie przesywywac)
Zalozcie spowrotem rurke of g2(z capem) na te od hgg.
Cap przy rurce hgg calkowicie zakryje plasteline i spilowana czesc hgg.

Bardzo wazne jest dokladne spilowanie rurki od g2. Tak zeby cap dalo sie nasadzic do samego konca i zeby nie bylo widac ze cos bylo pilowane.

Koszty
Capy od comssa= 2zl
Hgg= 6 zl
Pilot G2 = 7-8 zl
Swiecacy proszek = 8 zl (+przesylka okolo7.50)
Czyli wychodzi kolo 3 dych. Dodatkowo troche roboty przy pilowaniu i plastelny.

Oto zdjecie pena



Niestety nie mam zdjecia po ciemku bo moj aparat (jednoczesnie kamerka) nie rejestruje swiatla z pena. Wiec nici z filmiku czy zdjecia po ciemku ale efekt widzieliscie na pds store. :D Nie wiem tylko jeszcze co zrobic zeby capy swiecily.(ze zwyklego papieru farba sie bedzie scierac) ale moze do tego jakos dojde. :D

To tyle. Mam nadzieje ze ktos zrobi sobie cos podobnego i pochwali sie zwoim penem :D

Edit:
Parametry
Pen ma rozmiary jak zwykly mod comssa ale jest ciezszy. 1,5 masy comssa metalic.
PTP Wymiany/Trades
 
bulvers 
Użytkownik

Kręcę od: Luty 07
Ręka: Prawa
Wiek: 35
Posty: 225
Skąd: Łomża(obecnie W-wa)
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2007|, o 13:07   

swietna robota! Jak tylko skoluje troche kasy to sobie zrobie :D
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kruk 
Użytkownik


Kręcę od: VII 2006
Ręka: prawa
Posty: 481
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+26, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2007|, o 13:10   

Czyli w srodku jest taki fluorescencyjny proszek, tak?
PTP Wymiany/Trades
 
bulvers 
Użytkownik

Kręcę od: Luty 07
Ręka: Prawa
Wiek: 35
Posty: 225
Skąd: Łomża(obecnie W-wa)
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2007|, o 13:21   

Tak napisal przeciez :>
PTP Wymiany/Trades
 
 
melwin91
Użytkownik


Posty: 450
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2007|, o 13:51   

Dokladnie. Dzieki temu jest wielorazowego uzytku, mozna go naswietlac do woli i nadal bedzie taki jak na poczatku. :D
PTP Wymiany/Trades
 
Elemental
Użytkownik


Posty: 36
Skąd: Wodzislaw
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |21 Kwi 2007|, o 08:01   

Gratz nie zla robota.Cos takiego mozna tez z Dante stick'iem.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Geno
Użytkownik


Kręcę od: 30.11.06
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 326
Skąd: Legionowo
Handel: 92,31% (+12, 0, -1)
Wysłany: |21 Kwi 2007|, o 08:18   

no tak mowiszze szkodaci kasy na tegoz pds a on kosztuje 10$ czyli na zlotowki tez kolo 30zl... a jest pewnie lepiej zobiony... ( chyba ze ktos znajdzie proszek fluorescencyjny w sklepiei nie bedzie musial placic za przesylke...

ale tak czy tak pen swietny:D
_________________
ciach
PTP Wymiany/Trades
 
 
melwin91
Użytkownik


Posty: 450
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |21 Kwi 2007|, o 15:39   

Mam proszku jeszcze na 2 peny, czesci z ghh do rsvp mx wiec wyszedlem na tym lepiej.
I co to znaczy ze tamten jest lepiej zrobiony? Poza capami jest zrobiony tak samo. :D A do capow kiedys dojede.
Poza tym zastanow sie jaka jest roznica miedzy kupieniem modelu do sklejania a kupieniem juz sklejonego przez kogos :]


PS: przeczytaj posta przed wyslaniem...



EDIT
A co do Dante stick'a to nawet mam rure zeby cos takiego zrobic ale pomyslalem ze wezme sie za bardziej zaawansowanego pena, dlatego wybralem Clear Comssa :D
PTP Wymiany/Trades
 
Ivan
Użytkownik


Posty: 54
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2007|, o 09:25   

Pen naprawde zarypisty :D nigdy bym nie wpadl na pomysl z tym proszkiem :P Extra! :D
_________________
Ivanovic, nick ivan tak o mi sie wpisal ;)
PTP Wymiany/Trades
 
Fafik 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2006
Ręka: left
Wiek: 31
Posty: 211
Skąd: Opole
Handel: 100% (+13, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2007|, o 13:45   

A co do tego proszku dzis albo jutro dojda do mnie wszystkie kolory :)
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
melwin91
Użytkownik


Posty: 450
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2007|, o 14:28   

O stary :D
To rozumiem ze bedziesz mial co robic w najblizszym czasie :D
PTP Wymiany/Trades
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2007|, o 14:32   

Nom. Dzis kupilismy 120cm pleksi :D (za duzo capow od comssy by poszlo, dlatego robimy z pleksi)
Niedlugo zobaczycie efekty.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
melwin91
Użytkownik


Posty: 450
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2007|, o 14:44   

Ktos ostatnio zarzucil pomysl przerobienia za pomoca proszku rsvp mmt. ALe nie wsypania tam go po prostu :D Nie wiem kto to wymyslil wiec sam to napisze.

Potrzeba dobrego insertu(tribal) i czegos z ostrym czubkiem. Wykrajacie w insercie wzorek, wsadzacie insert do pena i dopiero wsypujecie proszek. Jak jest jasno to pen wyglada normalnie, jak jest ciemno to swieci tribal :D
Nie mam wprawy we wkladaniu insertow(nie wiem jak sobie poradzilem z mmt :D ) ale pomysl jest przedni :D

Problem polega na tym ze rsvp i hgg maja kanciaste scianki wewnatrz. I swiatlo sie zalamuje. Mam w domu rurke pleksi zrobiona tak samo. Ale moze ktos znajdzie taka bez kantow.
PTP Wymiany/Trades
 
Virooz
Użytkownik

Posty: 7
Skąd: Zlocieniec
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2007|, o 16:27   

Fajowski sprzecik. Moze pokusze sie kiedys o zrobienie takiego.

swieeeetny :) :)
PTP Wymiany/Trades
 
Thelian 
Użytkownik

Kręcę od: VII 2006
Wiek: 32
Posty: 900
Skąd: Podłopień/Piekary
Handel: 100% (+21, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2007|, o 18:36   

jak myslicie czy sprej fosforyzujacy by sie nadal?
_________________
PROSZĘ WAS, NIE RÓBCIE RZECZY, O KTÓRYCH NIE MACIE POJĘCIA, WIĘC NIE MYŚLCIE!!!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl