Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Maniek
|28 Paź 2009|, o 21:24
Artfit
Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |27 Cze 2009|, o 22:28   Artfit

Nie lubię, jak ludzie ściągają z za granicy długopisy, które w Polce osiągają kolosalne ceny, zamiast dobrze poszukać i zrobić coś swojego.

Pewnie kilka osób już natknęło się na te pisaki, ale to ja pierwszy odważyłem się je kupić :) Na pierwszy rzut oka, nie przypominają żadnych znanych pisaków, ale po głębszym zastanowieniu, nazwałbym je polskimi odpowiednikami CT.





Zapakowane są w ładnym pudełku, sprzedawane w paczkach 12, 18 (chyba) 24 i 36. Ceny podane są na stronie pentel.pl. (zapakowane podobnie jak CT)

Jak wyglądają z bliska?

Pisaki wykonane są bardzo dobrze, w końcu to porządna marka: Pentel.

Jak zrobić z tego moda?
Wymyślenie moda z tych pisaków nie było trudne. Zakładamy jeden cap na drugi, dodajemy jakieś gripy, oraz tipy z lżejszych Airfitów i jest gotowy:



Lżejszy tip pasuje idealnie:

Tak wygląda gotowy mod:


Oczywiście, kolorów jest dużo, można kombinować, tak samo jak i z gripami. W powyższym użyłem niestety gripa dr. Gripa, bo raczej ciężko znaleźć tak dobry grip, ale z powodzeniem można zastąpić je sailorami, durkami albo eliteballami. Jak wychodzi w porównaniu do Kt?

Capy są minimalnie dłuższe, ale tip akurat tak nachodzi, że zakrywa tą dłuższą część:
[URL=http://imageshack.com/i/bbnj9aj]





Odległość między capami w KT i w Artficie jest prawie taka sama:
Uploaded with ImageShack.com
Body natomiast jest minimalnie cieńsze.



Jak się tym kręci?
Oczywiście, nieco inaczej. Niemniej jednak, masa kt i masa Artfita jest identyczna. Tylko rozłożenie masy jest nieco inne. KT w capach ma zgrubienia, które dodają mu wagi w środku, w Artficie tego nie ma (co skutkuje masą na zewnątrz). Brak zgrubień, sprawia, że nie przeszkadzają one w kręcenu, jak to czasem zdarza się w KT.

Ktoś na meetingu w Krakowie stwierdził również, że napisy na body Artfita trochę przeszkadzają, bo są "wyryte". Jednak mi osobiście w niczym to nie przeszkadza. (jak zwykle, co osoba, to inna opinia)

Pentel Color Arts, powinny być dostępne w całej Polsce. Być może nie będzie ich w każdym papierniczym, ale w tych lepszych na pewno (no i oczywiście dostępne są na stronie pentel.pl)

Koszt złożenia Artfita waha się pomiędzy 35 a 40 zł, dlatego jest dużo tańszy od moda Ryo.
Jako twórca nie będę tutaj wyrażał swojej opinii na temat moda, może ktoś w przyszłości napisze jakąś konstruktywną krytykę (dobrą albo złą) na temat tego moda.

Polecam :)

Pytania co do moda proszę kierować w temacie, być może ktoś inny będzie miał podobny problem.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
code55 
Użytkownik

Kręcę od: XI 2010
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |17 Lut 2011|, o 19:25   

np tutaj: (gotowe mody jak i części)
http://pensfactory.pl/kat...ble_Capped.html
Ostatnio zmieniony przez code55 |17 Lut 2011|, o 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
karolek 
Użytkownik

Wiek: 27
Posty: 235
Skąd: Częstochowa.
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |18 Lut 2011|, o 17:54   

"code55" napisał/a:
np tutaj: (gotowe mody jak i części)
http://pensfactory.pl/kat...ble_Capped.html


code55 , na Pens Factory już patrzałem, ale w szczególności chodzi mi o to gdzie mogę kupić Color Peny, te z których zrobiony jest Artfil.
_________________
"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo''
Pidżama

PTP Wymiany/Trades
 
RatraK 
Użytkownik


Kręcę od: rana do wieczora
Ręka: prawa(1p3h)
Wiek: 27
Posty: 164
Skąd: Bytąąą
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |18 Lut 2011|, o 19:04   

"Pari" napisał/a:

Pentel Color Arts, powinny być dostępne w całej Polsce. Być może nie będzie ich w każdym papierniczym, ale w tych lepszych na pewno (no i oczywiście dostępne są na stronie pentel.pl)

Plox
_________________
Piszę poprawnie po chińsku.
Z polskim będzie gorzej :/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Baarti 
Użytkownik


Kręcę od: -
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 82
Skąd: Sosnowiec
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |3 Mar 2011|, o 15:36   

Witam
Kręcę 2,5 miesiąca i zastanawiam się nad zlożeniem tego moda.Chce się zapytać jak się nim kręci i czy się nada dla takiego początkującego.Jak na razie posiadam tylko Metal Comsse :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
Cysiu 
Użytkownik


Ręka: No mam
Wiek: 27
Posty: 22
Skąd: Kołobrzeg
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |3 Mar 2011|, o 17:46   

"Baarti" napisał/a:
Witam
Kręcę 2,5 miesiąca i zastanawiam się nad zlożeniem tego moda.Chce się zapytać jak się nim kręci i czy się nada dla takiego początkującego.Jak na razie posiadam tylko Metal Comsse :wink:


Jak na początek, według mnie , nie za bardzo się nadaje. Bolą palce, i jest dosyć ciężki, za ciężki jak na początek. Polecam coś w rodzaju line style moda lub stylish pirata. :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
essEE 
Użytkownik


Kręcę od: 30.09.10
Ręka: R.
Wiek: 30
Posty: 358
Handel: 92,31% (+12, 1, 0)
Wysłany: |3 Mar 2011|, o 18:00   

"Cysiu" napisał/a:
stylish pirata


Widac ze nie wiesz za bardzo ;]

Otoz stylish pirat ma bardzo podobna wage (chyba nawet o 1 g lzejsza czy cos) takze ja bym Ci go poradzil. Ciezki bedziesz czul ze krecisz,dlugosc tez dobra ;]
_________________
V$VP
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cysiu 
Użytkownik


Ręka: No mam
Wiek: 27
Posty: 22
Skąd: Kołobrzeg
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |3 Mar 2011|, o 18:16   

"essEE" napisał/a:
"Cysiu" napisał/a:
stylish pirata


Widac ze nie wiesz za bardzo ;]

Otoz stylish pirat ma bardzo podobna wage (chyba nawet o 1 g lzejsza czy cos) takze ja bym Ci go poradzil. Ciezki bedziesz czul ze krecisz,dlugosc tez dobra ;]


Ja kręciłem artfitem na początek i nie za bardzo. Mi się stylishem lepiej kręciło niż artfitem.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Baarti 
Użytkownik


Kręcę od: -
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 82
Skąd: Sosnowiec
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |3 Mar 2011|, o 21:47   

Mój brat ma Stylisha i jest on za ciężki, a ten długopis jaką ma wagę?Myślę też nad Busterem i G-Modem :smile:
Ostatnio zmieniony przez Baarti |3 Mar 2011|, o 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Shippy 
TOL

Wiek: 25
Posty: 198
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |15 Mar 2011|, o 17:29   

Z tego co mi wiadomo to grip airfita jest zamiennikiem gripa dr gripa.
Czy w tej modyfikacji też można tak zamienić ?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Winotu 
Użytkownik


Kręcę od: 23-09-2010
Ręka: Prawa
Posty: 208
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |15 Mar 2011|, o 17:43   

Nikt Ci tego nie zabroni. Ja sobie złożyłem na tipach flexgripa i spokosach i kręci się dobrze, każdego moda możesz sobie modyfikować, jak już mówiłem nikt Ci tego nie zabroni.
_________________
http://osu.ppy.sh/u/winotu
osu!
PTP Wymiany/Trades
 
beat 
Użytkownik


Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 289
Skąd: z kad*
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |15 Mar 2011|, o 17:52   

Nikt Ci nie zabroni, ale to już nie będzie mod z tutoriala. Po drugie grip airfita nie jest zamiennikiem gripa dr.gripa.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Shippy 
TOL

Wiek: 25
Posty: 198
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |15 Mar 2011|, o 17:57   

"Grip długopisu Airfit Gel firmy Zebra. Jest tak samo przyczepny jak grip Dr Gripa i może być jego zamiennikiem. Ciekawą rzeczą jest to, że posiada dwie warstwy."-Opis Airfit Gripa z PF ... ale nie o to chodzi ,tylko o to czy on będzie pasował?

@edit Jaka jest waga z dr gripem a jaka z airfitem?
Ostatnio zmieniony przez Shippy |15 Mar 2011|, o 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
vastar 
Użytkownik


Kręcę od: 24.03.2010
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 128
Skąd: Tarnowiec
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |15 Mar 2011|, o 17:59   

Kręcilem kiedyś tym modem na Airfitach, a takze w wersji z Dr. Gripem. Jak dla mnie różnice czuć tylko w wadze, spinning pozostaje świetny.
_________________
Forum tarnowskich studentów - pwsz tarnów.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Winotu 
Użytkownik


Kręcę od: 23-09-2010
Ręka: Prawa
Posty: 208
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |16 Mar 2011|, o 15:16   

@kniemiec2: nie patrz na różnicę, tylko na to jak się Tobie kręci. Może być stosowany jako zamiennik, lecz to jest zupełnie inny grip. Kręciłem Dr. CT na Dr. gripach i na Airtfitach, zupełnie inaczej się kręci. Grip Airtfita jest sporo lżejszy.

@EDIT: pasuje
_________________
http://osu.ppy.sh/u/winotu
osu!
Ostatnio zmieniony przez Winotu |16 Mar 2011|, o 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
MichalPS 
Użytkownik

Kręcę od: 2 tygodni
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 9
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |23 Mar 2011|, o 19:32   

Czy jest możliwość kupienia tych mazaków w jakimś kiosku lub papierniczym a nie na pensfactory? Bo na pensfactory kosztują te mazaki ponad 30 zł :facepalm:
Ostatnio zmieniony przez MichalPS |23 Mar 2011|, o 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl