Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusja na temat zamówiena na białe frotki.

Losowanie frotki sposobem numer:
1
7%
 7%  [ 4 ]
2
92%
 92%  [ 51 ]
Głosowań: 55
Wszystkich Głosów: 55

Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |11 Cze 2009|, o 20:57   Dyskusja na temat zamówiena na białe frotki.


Oceny wymian z tym uytkownikiem
% pozytywnychPozytywnychNeutralnychNegatywnych
100%+45700

Dyskusja na temat zamówiena na białe frotki.

Tutaj możecie zadać wszelkie pytania, oraz wyrazić swoją opinię.

Temat z zamówieniami znajduje się tutaj.

-------------
Ankieta dotyczy losowania żółtej frotki.

Są dwie opcje:
1. Robię mini meeting Krakowski w przyszłym tygodniu, nagrywam to i daję na forum zwycięzcę, ale wtedy jest taka możliwość, że ktoś wam wszystkie emocje związane z losowaniem popsuje, bo np przed oglądnięciem gdzieś to przeczytacie (inaczej spoil).

2. Ufacie mi na tyle, że losuję to w domu, oczywiście nagrywając, żeby był dowód. Ale dowiadujecie się dopiero otwierając list, czy jest żółta frotka. A jak ktoś się pochwali, że dostał, zamieszczę film.

Moim zdaniem opcja druga jest lepsza, ale to wy zamawiacie, dlatego zrobiłem ankietę.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 10:17   

Jakoś napisano, że przypinka tam kosztuje mega mało, a znajomy bierze dwa Dr. Gripy za jedną ;)
PTP Wymiany/Trades
 
PaoK 
Użytkownik


Ręka: Left
Wiek: 32
Posty: 139
Skąd: Bolesławiec
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 10:36   

Dobra, czyli jak wezme za frotke 2 Dr.Gripy to zdzieram z kogos czy nie?!
_________________
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"



PTP Wymiany/Trades
 
 
inVerso 
Użytkownik

Wiek: 29
Posty: 522
Skąd: Bełchatów
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 10:48   

Zauważcie ze w gdzies w "niepolsce" dr gripy moga byc bardzo tanie jak na ich standardy wiec moze ONI mysla ze robia interes dajac "tylko" 2 dr za frotke a u nas to jest az 2 dr za frote wiec...
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 11:45   

Wtrącę się, bo sam "zdzierałem" niezłą kasę na tych frotkach:
Tak jest zawsze przy rzeczach z ograniczonym nakładem, to jest normalna kolej rzeczy. Niestety, ale towaru jest bardzo mało, a chętnych bardzo dużo. Żeby było uczciwie, trzeba wystawić takie cudo na licytację, a wtedy cena często sięga kosmosu. Jakoś nikt nie narzeka, ze PDS v3 idzie za ładnych kilkadziesiąt dolców, a w swoim czasie można ją było kupić pewnie za około 3. Tak samo zdzierali za frotki FPSB, tak samo zdzierają na rzeczach wycofanych z produkcji i na rzeczach wyprodukowanych w niskim nakładzie.

Zastanawiał się ktoś ile Japońcy zdzierają na Dr KT? U nich wszystkie cześć nie są warte więcej niż 30-35 zł, a biedni Polacy kupują je po 80. Wiecie po ile Francuzi mogą dostać Dr. Gripy? Widziałem cenę dokładnie pół euro za sztukę, a za granicę sprzedają je nie taniej niż 3 euro. Przebicie jest kilkukrotne, a towar mają tak łatwo dostępny jak my super piraty. I narzeka ktoś? :f

Przy takiej cenie okazuje się, że 7 dr gripów za frotkę to wcale nie takie zdzierstwo jak mogłoby się wydawać. Poza tym ja wystawiając swoje frotki na sprzedaż nie proponowałem ceny, kupcy zawsze doskonale zdawali sobie sprawę z tego ile osób czyha na jedną taką frotkę, i sami oferowali takie ceny, żeby to właśnie oni ją dostali. W sumie to sprzedawałem je głównie Francuzom, którzy jeszcze parę miesięcy wcześniej sami sprzedawali swoje po dokładnie takich samych cenach, więc nam proponowali tyle ile oni sami dostawali. Dlatego ja nie czuję się zdziercą. I tym razem też mam zamiar sprzedać kilka frotek z zyskiem.
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
Ostatnio zmieniony przez Fuco |12 Cze 2009|, o 11:47, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Seihe 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 673
Skąd: Radom
Handel: 100% (+84, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 12:12   

a kiedy byłby te frotki, jeżeli byśmy się zebrali z 100 sztukami dość szybko?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Mojec 
WawSpin


Kręcę od: tak sobie
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 647
Skąd: Zielona Góra
Handel: 100% (+62, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 12:34   

przyłączam się do pytania Seihe, na kiedy by były frotki już u nas??
_________________
Może właśnie dzisiaj jest twój szczęśliwy dzień, je je je^^
PTP Wymiany/Trades
 
 
Czesio 
Użytkownik


Kręcę od: 18/06/2008
Ręka: [Prawa]/[Right]
Wiek: 29
Posty: 345
Skąd: Warszawa, Ursynów
Handel: 98,82% (+84, 0, -1)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 12:50   

"Pari" napisał/a:
Spośród wszystkich zamawiających wylosujemy jedną osobę która dostanie żółtą frotkę.

Tak napisales w temacie z zamowieniem. Czy to oznacza ze dana osoba zostanie przyjeta do Ikonek? Czy po prostu bedzie szpanowala Zolta frota?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Radzio
[Usunięty]

Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 12:53   

Na ikonkę trzeba zasłużyć. Za frotkę tego nie zdobędziesz. Poprostu wylosowana osoba frotkę dostanie.
PTP Wymiany/Trades
 
Alchemist 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 125
Skąd: Sierpc
Handel: 87,5% (+14, 0, -2)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 12:55   

Seihe i mojec - wątek z zamówieniami frotek istnieje od wczoraj, a ja dziś naliczyłem tam około 140 frotek ! Więc myślę, że nie będzie to długo trwać :]
_________________
わたしはアルケミストです!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wojta Be 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 180
Skąd: Górki Noteckie
Handel: 100% (+221, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 13:53   

Chłopaczki, spieszy Wam się z tymi frotami? Wakacje to wakacje- ktoś gdzieś wyjeżdża. Ale czy dostaniecie przed wyjazdem, czy po to już nie nasza kwestia. Rzecz jasna, że zamówienie przeprowadzimy jak najszybciej, ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Dość szybko składacie wstępne zamówienia, więc niedługo ruszą te prawdziwe. :)

Pozdro
PTP Wymiany/Trades
 
 
Globox 
Użytkownik


Kręcę od: VIII 2008
Ręka: Prawa/Right
Posty: 25
Skąd: Radzionków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 16:51   

IMHO to, że ktoś zachowuje się wobec nas nie fair to nie znaczy, że my także mamy tak robić. Co do drugiej tury frotek to wydaje mi się, że skończy się ono tak jak poprzednio. Kupa frotek po prostu zostanie sprzedana za grubą kaskę tym, którzy nie zdążyli, nie zauważyli czy ludziom zza granicy. Losowanie żółtej frotki uważam za sprzeczne z zasadą, że forumowe zamówienia mają być tylko ułatwieniem kupna jakiegoś fajnego "gadżetu", a nie zarabianiem na użytkownikach. Być może będzie inaczej, ale cóż zobaczymy... :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 17:16   

"Fuco" napisał/a:
Jakoś nikt nie narzeka, ze PDS v3 idzie za ładnych kilkadziesiąt dolców

Ja narzekam. Takie rzeczy są dla kolekcjonerów, a kolekcjonerzy to psychole. :P Dla mnie to nie ma większej wartości niż zwykła comssa.

"czesio" napisał/a:
Czy to oznacza ze dana osoba zostanie przyjeta do Ikonek?

Masz humor, trzeba Ci przyznać. ;) Każdy kwadrat jest prostokątem, nie każdy prostokąt jest kwadratem.

"Globox" napisał/a:
IMHO to, że ktoś zachowuje się wobec nas nie fair to nie znaczy, że my także mamy tak robić.

Dokładnie. Nie rozumiem, nie umiecie mieć własnego zdania?
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Sajsik 
Użytkownik

Ręka: Prawa :)
Wiek: 29
Posty: 197
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+10, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 17:36   

Tak jest z tymi "specjalnymi" gadżetami. Każdy kto takie coś chce mieć da dużo (np. ktoś z FPSB czy jakoś tak jest kolekcjonerem takich gadżetów, to da za to dużo.)

a co do samego zamówienia : kiedy się odbędzie?
aha, jak się nazbiera ilość 100 frotek. A jeżeli by było około 80 frotek, to się odbędzie(tak w ostateczności)?
Ostatnio zmieniony przez Sajsik |12 Cze 2009|, o 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 17:43   

Dobrze, zróbmy to bardziej obrazowo:
Mam sobie taką frotkę i jestem jednym z niewielu sprzedawców. Chętnych na jej kupienie jednak jest mnóstwo, więc proponują mi za nią wysoką cenę. Co mam w takiej sytuacji zrobić?
a) Znaleźć kupca i powiedzieć "sprzedam ci, ale nie po 20 euro, tylko po 2"
b) Powiedzieć "sory, ty masz zrytą banię skoro tyle mi proponujesz, znajdę kogoś kto da mi za nią mniej i sprzedam jemu, a nie tobie psycholu" albo "wybacz, ale kolekcjonerzy są głupi i im nie sprzedaję"
c) Sprzedać uczciwie [w drodze licytacji] temu, który da więcej.

FeniX, dla Ciebie kolekcjonerstwo jest głupie i masz prawo do takiego zdania. Ja też w życiu nie wydałbym kilkudziesięciu dolarów za comssę z innym nadrukiem, ale są tacy, którym sprawia to przyjemność tak samo jak Tobie penspinning. Chcą mieć rzeczy rzadkie, a za to się płaci.
Swoją drogą nie raz zdarzało mi się nie zgadzać ze zbyt wysoką ofertą (przykład: licytacja classic KT, wymiana z Bruneiczykiem, wymiana za PDS pencase), ale to dlatego, że proponowano mi wartość wyższą niż wartość rynkowa. Niestety, ale wartość rynkowa frotek [ustalona przez kupców, nie sprzedawców] wynosiła 20-25 euro, więc taniej zwyczajnie się nie opłacało [co z tego, że sprzedałbym komuś za 10, jak frotka dalej warta byłaby na rynku 20?].
Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi :f
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |12 Cze 2009|, o 17:50   

Cytat:
1.Ile ma kosztować przesyłka?
2.Kiedy byśmy zbierali pieniądze?
3. Kiedy zamówienie zostałoby zrealizowane?


3, 5 Lub 6zł, w zależności od tego jaką kto chce.

Do tej niedzieli zamówienia wstępne. Potem tydzień na zamówiena i potwierdzenia.
Tydzien na przelanie kasy.
Tydzien lub dwa na zrobienie frotek.
Tydzien na porozsyłanie.

Wyszedł 19 Lipiec. To było pesymistyczne liczenie, ale różnie może być jak to wiadomo. Zrobię wszystko, żeby nie przekroczyć tej daty.

"Markius94" napisał/a:
Ale to losowanie będzie nagrywane i będzie pokazane jak każde losy są wkładane a potem mieszane i w koncu wybranie jednego z kumluacji, będzie tak :) ?


Mam pomysł, czy by po prostu nie wylosować na jakimś kilkuosobowym meetingu, a wylosowanej osobie włożyć tą frotkę do paczki, tak żeby każdy przeżył chwilę emocji przy otwieraniu. Ale to się jeszcze zastanowimy, nie to jest najważniejsze.

Chyba możecie mi zaufać, nie?

Nie myślałem, że to losowanie takie emocje wywrze, to miała być wisienka na torcie.
Prawdopodobnie ikonki nie będą miały możliwości wylosowania kolejnej żółtej frotki.
"Lemn" napisał/a:

Wychodzi na to , że każdy kto kupuje frotki płaci także za ich frotki nie uważam to za fair


Dokładnie, tak jak Fenix mówi, jesteś o tym poinformowany na samym początku. Cena drastycznie się nie zmieniła, więc o co chodzi.
"Dulek" napisał/a:

A bez ikonek (przynajmniej niektórych) forum by nie było takie jak jest teraz. Należy się według mnie. :)

Dokładnie, Dulek.

"Wojta Be" napisał/a:
Zresztą, nie chce mi się przed Wami tłumaczyć, bo jako organizatorzy zawsze będziemy stali na starcie jako komercyjne (eee?) świnki.


Tak, jeżeli ktoś ma ochotę przeprowadzić to zamówienie, to proszę bardzo. Ja chętnie po prostu zamówię i będę czekał w domku na froteczki.

"Rarka" napisał/a:
Już pół biedy z tym, że idą za granicę, gorzej jest, gdy idą po niemożliwie wysokich cenach.


Co do kwestii handlu: Myslicie, że oni nie wiedzą, ile kosztuje wyprodukowanie takich frotek? Doskonale wiedzą. Ale "każdy" myśli że sprzeda drogo i każdy kupujący zdaje sobie sprawę, że kupi drogo. I wszystko opiera się na tym, że frot jest ograniczona ilość. Dlatego nie chcę wprowadzać ograniczenia na frotki. Zdaję sobie sprawę, że im więcej będzie frotek dostępnych, tym mniejsza będzie cena. Cieszy mnie nawet, że dużo frotek poszło za granicę - jest to promocja portalu.

A jeszcze teraz dojdzie taka sytuacja, że obcokrajowcy zauważą, że nie zakończyliśmy produkcji frot. Zobaczą, że nie są już takie unikatowe. Cena spadnie znowu.

Dlatego bez obaw o jakieś wyzyski i przekręty. Ja sprzedałem chyba 3 frotki i zawsze po stałej cenie, innym też tak radzę.

"czesio" napisał/a:
Tak napisales w temacie z zamowieniem. Czy to oznacza ze dana osoba zostanie przyjeta do Ikonek? Czy po prostu bedzie szpanowala Zolta frota?

Haha. Nie, nie dostaniesz ikonki jak dostaniesz frotkę. To będąc ikonką dostajesz frotkę a nie na odwrót.

"Globox" napisał/a:
Losowanie żółtej frotki uważam za sprzeczne z zasadą, że forumowe zamówienia mają być tylko ułatwieniem kupna jakiegoś fajnego "gadżetu", a nie zarabianiem na użytkownikach.

Cena nie wzrosła jakoś drastycznie, chciałem, żeby zamówienie było ciekawsze, oraz to, żeby ikony wreszcie poczuły, że po coś są.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl