Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Penspinning TV
Autor Wiadomość
Krasnal 
Użytkownik


Kręcę od: 03-02-2008
Ręka: 1p2h
Wiek: 29
Posty: 460
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |27 Maj 2009|, o 20:33   Penspinning TV

Siema noobki,

kto z Was słuchał podcastow ten wie o co chodzi, kto nie temu przedstawię to w skrócie. Otóż Francuzy z FPSB na jednym z nich przedstawili pomysł, ażeby założyć internetową penspinningową telewizję. Do tej pory nic im nie wypaliło. Dlatego ja, Krasnal,fan oglądania wszelkich transmisji w internecie wpadłem na taki pomysł, żeby właśnie taką telewizję założyć. Puszczane by były na niej wszelkie solo, collaby, filmy z różnych turniejów i tak dalej. Być może jakieś nawet pro wywiady z dalekiej przyszłosci. Można by prowadzić audycje tematyczne.

Jak by to działało?

Ostatnio internetowe triumfy święci strona www.justin.tv (głównie ona, chociaż jest więcej stron w tym stylu, np. www.ustream.tv). Służy ona głównie do prowadzenia wszelakich transmisji na żywo. Sprawa prosta - ileś tam osób prowadzących transmisję zaopatruje sie w odpowiednią ilość penspinningowego staffu, po czym puszczamy to najlepiej jak najczęściej (jeżeli pracowałyby przy tym osoby z zagranicy to nawet w trochę dziwnych godzinach dla nas, ale czasem korzystnych, jak np. 8 rano). Masa zalet - przede wszystkim przy dobrym otagowaniu i dobrym nagłośnieniu na pewno na telewizję natknęłoby się dużo osób, które o penspinningu do tej pory nie wiedziały. Po drugie - przy audycjach tematycznych (np. Korea) nawet pen spinnerzy, którzy oglądają większość nowych filmów, mogliby się natknąć na jakieś comba, których do tej pory nie widzieli. Choćby i kolejną zaletą jest to, że nie musimy szukać tych filmów tu, bądź na UPSB (i tak wtedy zazwyczaj masę z nich mijamy) tylko oglądamy już filmy przygotowane przez innych, puszczane bezpośrednio jeden po drugim.

Są też niestety i wady - jeżeli nie transmitujemy czegoś za pomocą aparatu/kamery/kamerki internetowej, tylko od razu jakiś plik wideo z naszego komputera na żywo, ma on tylko 15 FPSów, także obraz przy szybszym kręceniu (np. Dongza) cały czas lekko się zacina.

No, więc jeżeli ktoś chce zobaczyć jak to mniej więcej wygląda, niech wchodzi na gg i pisze do mnie - ja chętnie pokażę przykładowy penspinningowy film. Jak ktoś jest zainteresowany tym pomysłem, i chciałby na przykład też nadawać na tym kanale (potrzebny raczej dobry upload), niech też pisze. A jeżeli macie czas i możecie, to też sie wypowiedzcie w tym temacie co sądzicie o całej akcji.

No, dziękuję.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Lawliet 
Mesi my waifu <3


Kręcę od: Koniec lutego / poczatek marca 2009.
Ręka: Prawa / Right
Wiek: 31
Posty: 777
Skąd: Neuss /WaWa/Edynburg
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |27 Maj 2009|, o 20:44   

Krasnal, ostatnio gadalismy, nieprawdaz? IMHO jestes stukniety swoja droga, ale.. TEN POMYSL JEST BOSKI.. Teraz troche po ochlonieciu.. Realizacja.. To jest problem. Ja moze i mogl bym cos upac (net 16 MB) ale prawie caly czas mnie w domu nie ma. (soboty, niedziele jestem czasami pon i czwartek). Zobaczymy, ja jestem 100 % za xd
_________________

Channel
Blog
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |27 Maj 2009|, o 20:48   

Moim zdaniem to się nie przyda i skończy się na zapale 14-latków.
PTP Wymiany/Trades
 
Moonshine 
Użytkownik


Kręcę od: 8.03.2009 ale miałem przerwe
Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 216
Skąd: łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 08:14   

Można by takze w tej TV puszczać tutki. :!:
Tak to pomysł spoko.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Karon 
Użytkownik

Kręcę od: XII 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 5
Skąd: Kielce
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 14:01   

Moim zdaniem jest to dobry pomysł. W Polsce jak kojarzę narazie niema takiego czegoś. Dlatego Krasnal, masz moje poparcie w tej sprawie. :smile:
PTP Wymiany/Trades
 
 
stefcian 
Użytkownik

Kręcę od: marzac 2009
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 6
Skąd: Gliwice
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 15:27   

Bardzo dobry pomysł. Przydało by sie to dla początkujących.
_________________
Tylko dobra zabawa
PTP Wymiany/Trades
 
 
LuCaso 
Użytkownik

Kręcę od: x.09.2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 56
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 15:35   

Nie piszcie postów typu "Super super super!1razraz, bo po co komu potrzebne takie posty, tylko spam się robi, lepiej nic nie pisac zamiast głupot.

Koniec offtopu. PROPOZYCJA:

Moj znajomek robił już coś takiego, tylko, że do gry. Telewizja do gry. Zapytam go czy to by wogóle wyszło i ile trzeba się narobic, to napiszę. Pzdr.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 15:38   

Pomysł szlachetny, ale jakoś podchodzę do tego sceptycznie... Realizacja wymaga kupy roboty, a wątpię żeby efekty były do niej współmierne...

Mówisz o odpowiednim nagłośnieniu sprawy? Zamiast tego można odpowiednio nagłośnić PS w internecie z pomocą... Zgadłeś! YouTube :P Wystarczy wrzucać linki albo filmy na popularne strony z ciekawostkami, i moim zdaniem efekt będzie po stokroć lepszy ^^ dodatkowo:
Raz: jakość nie spada do 15 fps
Dwa: YT nadaje 24h/dobę, 7 dni w tygodniu :]
Trzy: nikt nie musi non stop nad tym czuwać, nie potrzeba mega uploadu ani tyle pracy.

Jeśli chodzi o puszczanie tego dla samych penspinnerów... No niby fajnie, bo można trafić na jakiegoś spinnera czy collab którego nie widzieliśmy, mówiłeś o audycjach tematycznych... Ale to nie wypali :neutral:

Propsy za chęci, ale... nie tym razem ^^
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
Ostatnio zmieniony przez Fuco |28 Maj 2009|, o 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 15:50   

Zdanie mam identyczne do Fuco.
Jak to ma wypalic, to musi byc coś ambitniejszego niż puszczenie youtuba, na któym można zrobić po prostu playlistę 100 najciekawszych solo i collabów, efekt bedzie ten sam.
Jedynie to się sprawdzi dla audycji tematycznych, losowań, pomniejszych ważnych ogłoszeń. Ale pewnie to będzie raz na rok tylko. I nie wiem jak to się zachowa przy 50 osobach oglądających to, ale pewnie nie za ciekawie.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
LesnyDziad 
Użytkownik


Kręcę od: 24.05.2008
Ręka: która (ka)lecz
Wiek: 29
Posty: 312
Skąd: Kielce
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 18:44   

Bardziej jestem za radiem internetowym PPP, telewizja to ciut za dużo i nie za bardzo jest czym 'zapchać' nawet godzinny program. Chce się komuś? Proszę bardzo. Jestem skłonny do pomocy, acz niechętnie podchodzę do samej idei.
_________________

'Chcę złapać i zjeść wszystkie Anyballe!
Kręciłem Rushonem, kiedy Ognek srał w pieluchy.

Ostatnio zmieniony przez LesnyDziad |28 Maj 2009|, o 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
PaoK 
Użytkownik


Ręka: Left
Wiek: 32
Posty: 139
Skąd: Bolesławiec
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 19:48   

Pomysł nie jest zly, ale wedlug mnie nie na dzien dzisiejszy. Zacznijmy moze od radia jak wspomnial Lesny, radio nie wymaga az tak duzego nakladu pracy jak TV a mozna uzyskac naprawde duzy rozglos. Pozniej jak juz penspinning bedzie bardziej znany w Polsce mozna cos pokminic z TV, ale moim zdaniem na dzien dzisiejszy to nie jest oplacalne, nie mowie oczywiscie ze to sie nie uda, poniewaz chcec to moc ;]
Zycze wam powodzenia i sluze pomocą. Pzdr.
_________________
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"



PTP Wymiany/Trades
 
 
Krasnal 
Użytkownik


Kręcę od: 03-02-2008
Ręka: 1p2h
Wiek: 29
Posty: 460
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 20:18   

"Rarka" napisał/a:
Jak to ma wypalic, to musi byc coś ambitniejszego niż puszczenie youtuba, na któym można zrobić po prostu playlistę 100 najciekawszych solo i collabów.

Założyłem sobie kiedyś własnie taki kanał, wystarczyło tylko odpowiednie otagowanie, nie zdążyłem nawet ustalić tam nazwy ani innych rzeczy a juz sie ludzie zlecieli i pytali co będę nadawał. Na YT raczej tego nie uzyskasz.

"Rarkabuc" napisał/a:
I nie wiem jak to się zachowa przy 50 osobach oglądających to, ale pewnie nie za ciekawie.

Liczba użytkowników nic nie zmienia, możesz mieć nawet 20 000 - 30 000 ludzi a jakość będzie i tak taka sama jak dla paru osób. Nie ma mowy o żadnych lagach i tak dalej.

"Fuco" napisał/a:
nikt nie musi non stop nad tym czuwać, nie potrzeba mega uploadu ani tyle pracy.

Mi chodziło raczej o 3-4 godzinny penspinningu dziennie (np. od 18 do 22), bo przecież i tak tego nikt nie będzie oglądał przez cały czas. Co do audycji tematycznych to ja mam duzo pomysłów i myślę, że jakoś ciekawie je można zrealizować.

"LeśnyDziad napisał/a:
i nie za bardzo jest czym 'zapchać' nawet godzinny program.

Uwierz mi, że w necie krąży tyle penspinngowych filmów, że naprawdę jest czym zapchać. Poza tym myślałem o tym, że znani penspinnerzy, mogliby również kręcić przez jakiś czas na zywo, żeby pokazać swojego prawdziwego skilla. Mówicie o radiu? Domysłam się, że żeby mieć więcej slotów niż na przykład mają te darmowe serwery (np. 25) trzeba coś tam zapłacić. Taki justin może również służyć jako radio internetowe (jeżeli na przykład chcemy puszczać muzykę wystarczy przyłożyć mikrofon/kamerkę do głośników, analogicznie przy jakiś podcastach, niestety jedynym problemem jest że jakość może trochę pójść w dół).

"LuCaso" napisał/a:
Zapytam go czy to by wogóle wyszło i ile trzeba się narobic

Sprawa jest prosta, żeby puszczać to jakoś mniej więcej żeby to fajnie wyglądało należy:

1. Naściągać trochę filmów.
2. Połączyć je w zgrabną całość np. w sony vegasie (robiąc jakieśtam poprawki, np zmiana obrazu na panoramę)
3. Puszczamy nasz np. polgodzinny materiał mogąc w tym czasie skupić sie na noszeniu pasa Vibroaction.

Jak ktoś chce nadawać, to neich do mnie pisze - chciałbym zrobić test, pewnie gdzieś 2-3 godziny nadawania w 2-3 dni, żeby zobaczyć czy w ogóle jest jakiś popyt - jak nie przejdzie, to odłożymy na później albo zapomnimy o projekcie.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
hewelt5984 
Użytkownik

Ręka: Right / Prawa
Wiek: 30
Posty: 100
Skąd: Wejherowo
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 21:09   

Mój komentarz co do radia: Fajnie, że pooglądamy sobie collaby, solo i inne. Radio bez sensu bo będzie ciągle muzyka leciała i jeden gość czasem coś powie , ew. godzinny program przeprowadzi w formie kazania ;/. Już lepiej wejść na TS i sobie pogadać, każdy będzie mógł zabrać głos a nie tylko DJ. I co? DJ powie jak zrobić ta, powie co się ostatnio wydarzyło w świecie penspinningu? ( i nie poprze tego filmami?)
Telewizje można tak ustawić, że ciągle coś leci, nawet się co 2 h mogą filmy powtarzać. Audycje tematyczne to fajny i ciekawy pomysł. W sumie po to głównie by telewizja istniała.
Powiem jeszcze tak: po co telewizja jak wygodniej się spotkać na Video chat, na którego prawie nikt nie wchodzi? A audycje można na YouTube dać albo coś podobnego?

Wątpię, że się uda, życzę powodzenia i służę pomocą :)
Ostatnio zmieniony przez hewelt5984 |28 Maj 2009|, o 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |28 Maj 2009|, o 21:18   

Video Chat się zacina.

W sumie przygotowując jeden materiał i puszczać go co 2-3 dni non-stop, żeby każdy mógł obejrzeć i nazbierało się materiału na następny materiał to nie jest zły pomysł. Ale myślę
Cytat:
skończy się na zapale 14-latków.
PTP Wymiany/Trades
 
Moonshine 
Użytkownik


Kręcę od: 8.03.2009 ale miałem przerwe
Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 216
Skąd: łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |30 Maj 2009|, o 10:29   

A mi pomysł nadal sie podoba. Oczywiście na poczatku bedzie trudno, ale tak jest zawsze.
A co do radia zgadzam się z haweltem
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl