Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: FeniX
|15 Maj 2009|, o 11:17
Przyczyny i skutki takiego a nie innego rozwoju forum
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |14 Maj 2009|, o 12:44   Przyczyny i skutki takiego a nie innego rozwoju forum

Fragment rozmowy na temat wygaszania postów skłonił mnie do poruszenia dość istotnego tematu, o którym już kiedyś wielokrotnie myślałem i który poruszałem z kilkoma osobami.

Fragment wypowiedzi Pariego z wczoraj, który mnie przekonał do założenia tego tematu:
"Pari w temacie o wygaszaniu postów" napisał/a:
Taka funkcja przyzwyczaja użytkowników do "czatowego" forum, w którym odpowiedz jest natychmiastowa. Forum które istniało, zmuszało ludzi do myślenia, do dyskusji której teraz brakuje.


Brak dyskusji nie jest moim zdaniem skutkiem wprowadzenia wygasania postów. Starzy użytkownicy, którzy mieli coś do powiedzenia przestają się jarać penspinningiem więc i wchodzą/udzielają się rzadziej. Nowi nie mają zbyt wielu przykładów godnych naśladowania, więc nie mają jak sami się rozwijać w tej sferze. Generalnie magią młodego (znaczy we wczesnej fazie rozwoju) PPP, tego "najstarszego", było nie to, że nie było początkujących pytających o wszystko - wtedy wszyscy byliśmy początkującymi. Nie było gorszych i lepszych, każdy się jeszcze uczył, pomagał innym, szukając informacji i dzieląc się nimi. Wtedy dyskutowało się, jaka jest różnica między ThumbAroundem a ThumbSpinem Normal. Teraz nowi za takie pytania są besztani, albo zbywani tekstem "to było już 1000 razy, poszukaj".

Fakt faktem wtedy penspinning był czymś "undergroundowym", inne było podejście nowoprzybyłych na forum. Oczywiście były ewenementy w stylu użytkownika o nicku zychwa, którego skłonność do offtopu w największej mierze przyczyniła się do powstania działu OFFTOP a potem w nim tematu Wolna rozmowa na tematy PS i nie tylko z tego co pamiętam. W tej kwestii mieliśmy trochę łatwiej na forum - nie czuliśmy się zaszczuci przez użytkowników o większym stażu, bo każdy odpowiadał na pytania, jeśli tylko znał odpowiedź. Nie było sytuacji takiej jak teraz, że jest temat na 10 stron a nowi zmuszeni są do szukania sobie tam odpowiedzi na swoje pytania. Oczywiście jest funkcja "szukaj", ale nie zawsze jesteśmy w stanie wykombinować, co tam wpisać i oczywiście ogólnie nie jest to szukajka doskonała.

W tym momencie też średnia wieku na forum jest niższa, niż na samym początku. Ludzie, którzy dopiero zapoznają się z internetem i forami nie potrafią z nich korzystać dobrze. Przyzwyczajeni może nawet są jeszcze, że trzeba kogoś zapytać jak ma się pytanie, nie mają świadomości że są w stanie sami znaleźć odpowiedź przy odrobinie wysiłku. Trzeba też zaznaczyć, że użytkownicy młodsi niekoniecznie znają język angielski, przez co nie mogą szukać informacji na UPSB Wiki, a nasza PS Pedia jest zarówno małoznana, jak i niedopracowana. Coraz młodsi docierają do forum przez różne występy w mediach, dlatego też od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym, czy warto promować PPP np w telewizji, skoro wiąże się to zazwyczaj z falą "noobów" - typów irytujących, niepotrafiących sobie poradzić, zadających głupie pytania. Jest to denerwujące zjawisko, ale po długim namyśle skłaniam się nie ku "profilaktyce" a ku jakiemuś wyklarowaniu forum, by były jakieś elementy ułatwiające nowym wejście w naszą społeczność. Różne mam wizje, ale żadna nie jest jeszcze dopracowana, o tym kiedy indziej.

Generalnie uważam, że najistotniejszym elementem, który źle wpływa na klimat na forum jest zachowanie starych użytkowników. Ile razy zdarzało się, że ktoś po zadaniu jakiegoś pytania w shoutboxie spotykał się od razu z jakimiś durnymi reakcjami ze strony tych "doświadczonych"? Nie jest to dobre zjawisko - shoutbox nie powinien służyć tylko do głupich rozmów, ale też powinien być miejscem, gdzie można dostać szybką odpowiedź na starcie. Wydaje mi się, że taki "najgorszy" okres w życiu forum już minął, wydaje mi się tu trochę przyjaźniej już niż stosunkowo niedawno było. Być może to też kwestia tego, że dawno nikt w telewizji nie był i nie było ostatnio takiej "fali" wyżej opisanej.

Chciałbym poznać zdanie innych - chętnie poznam inne punkty widzenia i propozycje rozwiązania ewentualnych problemów. Zapraszam do dyskusji
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |15 Maj 2009|, o 11:17   

barnex, słuszne uwagi.

"barnex" napisał/a:
Podstawy - brzmi ciekawie. A można się tam dowiedzieć, co to penspinning.

Jesteś dobrym przykładem potwierdzających to, co mi się wydawało - po wejściu w podstawy ludzie nie zauważają, że nawigacja po lewej stronie pokazuje inne linki niż gdy jest się na stronie głównej. ;) Zbytnie skupienie na centralnej części strony nie pozwala zauważyć zmiany po lewej. Najwyraźniej powinna się tam na środku informacja w stylu "odpowiedzi na swoje pytania możesz znaleźć w artykułach, których lista znajduje się w nawigacji po lewej". ;)

Co do FAQ, to rzeczywiście kilkukrotnie sam się zastanawiałem nad tym, czy dla kogoś, kto jest nowy w internecie nie jest to pojęcie brzmiące zbyt dziwnie, by tam zaglądać. Z drugiej strony jest też coś takiego, jak ciekawość - wielu ludzi zajrzy tam właśnie dlatego, że nie wie co to znaczy.

"barnex" napisał/a:
nie dałoby się tego przedstawić w dziesięciu przykazaniach?

Rzeczywiście pasuje zrobić skróconą wersję regulaminu do przeczytania na wstępie. Wtedy można by to zrobić też po angielsku, dzięki czemu obcokrajowcy zaglądający tutaj będą wiedzieć, jakie są u nas podstawowe zasady. Padła nawet kiedyś już taka propozycja, ale wyszło jak zazwyczaj - ktoś zaproponował, jedna osoba skomentowała, potem wszyscy o tym zapomnieli.

Nad PS Pedią musimy popracować, bo może to być na prawdę potężne narzędzie - banalny sposób odwoływania się do innych artykułów przykładowo może ułatwić stworzenie czegoś stosunkowo lekkostrawnego dla nowych. Tak teraz pomyślałem, że zrobienie FAQ nie na forum, tylko właśnie tam byłoby ciekawym rozwiązaniem, na forum i portalu byłyby tylko linki do tego artykułu. Będę miał chwilę, to przejrzę co na PS Pedii już jest i pomyślę, co priorytetowo trzeba dodać.

"ShaiiboN" napisał/a:
forum jakby się zahibernowało.

Rzeczywiście jest to powodem tego, że wszelkie słabsze strony forum widać. Zarówno jest to kwestia braku poważniejszych dyskusji, jak i małej aktywności w walkach. Kiedyś były organizowane eventy, ale ze względu na niską frekwencję ich organizacja została czasowo porzucona. MadEye raz na jakiś czas ożywia swoimi propozycjami tę sferę forum i to się ceni.

W sprawie walk jest jeszcze inna kwestia - walki młodych, niedoświadczonych użytkowników. Jest wiele osób, które uważa walki ludzi po miesiącu/dwóch za bezcelowe, zaśmiecające tylko forum. Uważają czas spędzony na oglądaniu filmów walczących za czas stracony. Egoizm. Przecież w walce nie chodzi po prostu o pokazanie ludziom ładnego combosa - tutaj chodzi o sprawdzenie się. Być może kogoś przegrana walka zmotywuje do poważnych treningów i wyrośnie z tego "noobka" nowy Mistrz Polski (pozdro Rarka). Niektórych motywuje przegrana, innych wygrana - bez względu na to najważniejsze są konstruktywne komentarze zarówno krytyczne, jak i te chwalące dane combo. Jeżeli będziemy pisać "sry, stary, lama jesteś, choć trochę stylu masz. pozdro&poćwicz" to raczej nie pomożemy komuś się rozwinąć.

Jak czytam niektóre posty i zastanawiam się ogólnie nad tym, to zaczynam się zgadzać coraz bardziej z Veynerem, który wypomniał mi, że ten temat tutaj nie pasuje. Dlatego też przenoszę do działu "Opinie, pytania i próśby".
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |15 Maj 2009|, o 12:05   

Moim zdaniem dyskusja dobiegła końca, a każdy nowy post, to powtarzanie poprzednich osób.

Podsumowując:
- Na forum nie jest źle, ale nie jest też i najlepiej
- Restrukturyzacja forum i portalu, pomoże ludziom nowym w uzyskaniu poszukiwanych informacji
- Zachęcanie nowych ludzi zaglądania na forum jest rzeczą dobrą, pod warunkiem, że umieją oni wyszukiwać informacji, a my im w tym pomożemy (poprzez usystematyzowanie tematów, oraz pomoc bezpośrednią)
- Dzisiejsza młodzież (ja po części również) nie potrafi czytać ze zrozumieniem, przez co nie potrafi znaleźć informacji. Możemy to ograniczyć poprzez przebudowę portalu i forum.
- System ostrzegania użytkowników potocznie nazwany "warnami" jest dobry, a restrykcje na forum nie są wcale tak duże.
- Nowe inicjatywy pomagają ożywiać forum.

Z mojej strony tyle. Wystarczy zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Jeżeli się inni zgodzą, można zamknąć ten temat, i wiele razy do niego powracać aby zobaczyć do czego chcemy dążyć.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Yibas 
Użytkownik


Wiek: 30
Posty: 202
Handel: 100% (+33, 0, 0)
Wysłany: |16 Maj 2009|, o 16:10   

Dodam jeszcze coś od siebie^^:

Widać gołym okiem bez soczewki że forum podupadło :F Kiedyś wchodziłem na forum i odrazu coś szkrobłem w sb i az chcialo sie czytac nowe posty - a teraz?Nuda ;p Imo traktowanie tego forum jak encyklopedi jest bzdurne tzn wszystko musi mieć swoje miejsce,i być na picuś glancuś (jeden czy dwa posty nie na temat naprawde was nie ugryzą) .Ostatnio na forum napisze posta raz na 2 tyg bo nie ma poprostu o czym pisać.I na zakończenie: Nie zdziwiłbym się gdyby zrobił się tu taki rozłam jak gdzieś tam chyba z KPSA czy kajś tam.

Jah z wami!
PTP Wymiany/Trades
 
Freestyle 
Użytkownik


Kręcę od: lewej do prawej ręki :]
Ręka: Prawa/Right
Posty: 337
Skąd: że znowu
Handel: 96,77% (+30, 0, -1)
Wysłany: |16 Maj 2009|, o 23:13   

Czytam te wasze posty (nie wszystkie) i tak sobie myślę...
mówicie że "są teraz tutorzy", a pisał ktoś do tego tutora? ja ostatnio napisałem do pewnego pana (nie będę podawał nicku) z problemem z tipem hgg w capie rsvp. rozmowa wyglądała tak
"Elo, mam taki problem. Wsadziłem tipa od hgg do capa rsvp i teraz nie mogę go wyjąć, masz może jakąś rade na to?"
a co mi pan tutor odpisał?
"Idź skocz z okna albo sie potnij"

ci tutorzy (nie wszyscy, np taki Fuco już parę razy mi pomógł, nawet kiedy jeszcze nie było tych tutorów :>) robią to po to żeby sie podlizać administratorom itd...


a co do shout boxa?

pierwszego posta napisałem tam po 1 miechu kręcenia a wyglądał on mniej więcej tak:

Elo, ma ktoś może w Wrocławiu duraflashe na sprzedaż? (byłem zafascynowany stylishem, a tylko durków mi brakowało ^^)

i jaką dostałem odpowiedź?

Nie, nikt nie ma, idź spać *

i do teraz widzę takie głupie odpowiedzi na shoucie.

czasami ktoś zapyta "ma ktoś może fotke jakiegoś tam moda?

i ktoś odpowiada " użyj opcji szukaj "

no to proponuje temu panu najpierw samemu jej użyć. wpisujesz w opcji szukaj np. "Key3 g3 mod" i co ci wychodzi? dużo tematów w którym po prostu ta nazwa została użyta (np jakieś tam najładniejsze mody itd) i wychodzi nam Pokaż Swoje Peny. a że ten topic ma 250 stron + to trzeba się ładnie naszukać żeby zobaczyć tego moda o którego nam chodziło.

Myślę że jedynym sposobem na to jest za każdą taką głupią, bądź wredną odpowiedź, karać użytkowników "Ze Stażem" upomnieniami, a potem warnami, banami...

tyle z mojej strony, pozdrawiam.


* - mniej więcej jakoś tak :d
PTP Wymiany/Trades
 
 
LesnyDziad 
Użytkownik


Kręcę od: 24.05.2008
Ręka: która (ka)lecz
Wiek: 29
Posty: 312
Skąd: Kielce
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 12:14   

Moje refleksje:

- Rozbudowanie PSpedii i uwypuklenie jej na forum byłoby znaczącym krokiem w stronę postępu. Proponowałbym cały ten 'opisowy burdel' typu 'jak ten trik się nazywa, dlaczego tak, jak go zrobić, kto go wymyślił (i jak ma na imię ciotka szwagra tego, kto wymyslił [pozdro Eso]), kiedy i co robiąc' przesunąć właśnie tam! Natomiast pytania o dobre wykonanie trików powinny zostać na forum w temacie w śmietniku, w którym to temacie każdy post ma automatyczny wygas 2 tygodnie (może się tak da, nie wiem i mówiąc szczerze nie zamierzam, to jest POMYSŁ) i po tych 2 tygodniach znika zwalniając cenne miejsce w bazie danych. W ten sposób pytania nubów o triki nie byłyby falą spamu, lecz kontrolowanym przepływem pytań i odpowiedzi.

- Warny to rzecz pożyteczna, a 1 czy 2 punkty w żadnym stopniu nie zakłócają egzystencji użytkownika forum. Ponadto im człek ma więcej warnów, tym bardziej będzie się pilnował żeby znowu czegoś nie przeskrobać i nie zarobić bana.

- Chamstwo^^ i lenistwo^^ to jedne z podstawowych cech typowego męskiego homo sapiensa, który przeważa na forum. Niewiele jest osób, które, nawet jeśli przez sto razy były miłe i uprzejme, dręczone wciąż tym samym pytaniem nie wkurzą się za razem sto pierwszym. Jakie jest najprostsze rozwiązanie? Rozwój PSpedii! Jeśli nastąpi, powinno się wprowadzić zasadę: Nowy użytkownik forum zasypuje Cię pytaniami o jakiś trik/pena? Daj więc Pan linka, niech przeczyta a potem zada ewentualne pytanie.
Na razie tyle z mojej strony, ale będę śledził odpowiedzi w tym niezmiernie ciekawym temacie. I jak mi się coś przypomni to nie omieszkam se postnąć. :C

A... @up: szukajka ma wiele opcji, takich jak np. szukaj wszystkich słów/wyrażeń czy 'pokaż wyniki jako posty'.
_________________

'Chcę złapać i zjeść wszystkie Anyballe!
Kręciłem Rushonem, kiedy Ognek srał w pieluchy.

Ostatnio zmieniony przez FeniX |17 Maj 2009|, o 12:37, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |19 Maj 2009|, o 17:03   

Być może post mój nie wniesie za dużo do samego tematu, ale chciałbym odnieść się co do poniektórych wypowiedzi, a przy okazji wytłumaczyć i napisać co sam uważam.
"czesio" napisał/a:
"FeniX" napisał/a:

Teraz nowi za takie pytania są besztani, albo zbywani tekstem to było już 1000 razy, poszukaj.

Moj przyklad dlugi czas temu... (Bylo w tym troche mojej winy przyznaje...)
"FeniX" napisał/a:

Nie było sytuacji takiej jak teraz, że jest temat na 10 stron a nowi zmuszeni są do szukania sobie tam odpowiedzi na swoje pytania. Oczywiście jest funkcja szukaj, ale nie zawsze jesteśmy w stanie wykombinować, co tam wpisać i oczywiście ogólnie nie jest to szukajka doskonała.


To jest jeden z glownych IMO problemow terazniejszego PPP. Nie ukrywam ze jak widze po raz setny to same pytanie to mnie krew zalewa.


Hmmm.. Najpierw przyznajesz się doo jakiegoś zachowania, linijkę później potępiasz identyczne zachowanie dając do zrozumienia, że jesteś zupełnie bez winy. Chwała Ci za to, że potrafisz się przyznać do błędów, bądź jednakże konsekwentny w swoich wypowiedziach ;)
Cytat:
Wedlug mnie forum jest zbyt "stricte" (nie wiem jak po polsku [to po francusku]). Regulamin IMO troche za ostry, nie mozna odetchnac pelno piersia. Ostatnio wprowadzone zmiany dobrze nie wplynelo na forum jak np. usuniecie opcji wygasania postow... Patrzcie np. na UPSB czy FPSB. Tam jak ktos napisze jakis glupi post to pierw upomnienie slowne dopiero potem warn. Np. jak tam napiszesz za szybko w PTP Enchange to nie daja od razu warnow. Na PPP niektorzy admini przesadzaja IMO. Atmosfera jest taka... "ciasna".


Tutaj zatrzymam się trochę dłużej, gdyż jest parę spraw do wyjaśnienia. Po pierwsze nigdy nie porównujcie nas z innymi boardami, a szczególnie z UPSB. Co kraj to obyczaj, a UPSB jest wybuchową mieszanką wszystkich narodowości. W jednym kraju przeklinanie w miejscu publicznym będzie najzwyklejszą rzeczą w świecie, w drugim będzie to surowo zabronione. Ba, kilka dni temu zwiedzałem Ukraine. Kraj za miedzą, a różnice między ludźmi i panującym prawem są ogromne!(!!) Trudno zatem ustalić jest tam regulamin, z którego wszyscy byliby zadowoleni, dlatego panuje tam tak duża swoboda. Wydaje mi się jednak, że lepiej żyć w takiej „klatce” jak u nas gdzie panuje porządek, niż w takim bałaganie jak na UPSB, tym bardziej, że narzekacie, że macie problemy ze znalezieniem informacji.
Dalej gdzieś pisze ktoś, że na forum powinno być luźniej, żeby można było pogadać na wiele tematów. Yy?! Przed chwilą pisaliście, że jest bałagan, a zaraz sami chcecie go robić?! Niestety tak wygląda większość wypowiedzi ludzi na tym forum. Tak naprawdę nie sami nie wiecie czego chcecie, więc piszecie to co ktoś chce od was usłyszeć, bądź prowadzicie bezsensowne kłótnie.
Co do warnów to jak ktoś już pięknie tutaj napisał, mają one służyć ostrzeżeniu użytkownika, żeby więcej tak nie postępował. Dopóki nie nabijemy tych 4, nic się nie dzieje. A szczerze przyznam, że trzeba być naprawdę wytrwałym, aby tyle dostać. Sam na forum egzystuje już od dwóch lat i nigdy nie dostałem ostrzeżenia. Dziwne nieprawdaż?
Widzisz Czesio ludziom często umyka czarna robota jaką wykonują moderatorzy. Nawet nie wiesz ile postów już usunąłem, aby nieszczęśnikom darować tego warna. Ponadto zazwyczaj przed przyznaniem jakiegoś ostrzeżenia konsultuję się z kimś innym. Zawsze sprawdzam ilość postów i staż osoby, która pisze nieprzepisowego posta. Gdy widzę, że jest to ktoś nowy, najczęściej usuwam wiadomość i wysyłam krótką PMkę z pouczeniem i radą, jednak gdy widzę, że użytkownik jest już starym wyjadaczem, uważam, że dużo lepiej zadziała powiększenie się czerwonego paska pod Nickiem.
Ponadto uważam, że ostrzeżenia w postaci punktów są idealną sprawą. Proszę tylko popatrzeć jak wiele osób zmieniło swoje postępowanie po przebytym banie. Doskonałym przykładem jest chociażby Czesio. W dodatku im więcej masz tych ostrzeżeń, tym bardziej się pilnujesz.
---------------------------------------

Nienormalnym zachowaniem jest to, że niektórzy chcą „zamknąć” portal tylko dla siebie. Większość z was trafiła tutaj zapewne po obejrzeniu materiału w DD TVN, teraz narzekacie, że boicie się zgrai nobów. Może najpierw wypada się zastanowić jaki jak byłem na początku?
Dużo osób obawia się kolejnego występu w mediach. Według mnie główną przyczyną tej niechęci są złe wspomnienia po występie w TVN-ie. Zalała nas wtedy zgraja „dzieci”, która liczyła na to, że wszystko zostanie podane im na tacy, przez co forum zostało zaśmiecone bezsensownymi pytaniami i spamem. Teraz jesteśmy bogatsi o te doświadczenia, ponadto jest dużo więcej użytkowników, którzy za pewne z chęcią pomogliby nowo przybyłym. Dawno nie widziałem już obracającego się długopisu w telewizji, a z chęcią zobaczyłbym go po raz kolejny ;)

Kolejną sprawą jest zachowanie co poniektórych użytkowników na forum, którzy wprost nie obrażają innych, jednak dają im do zrozumienia, że są lepsi, a Ty jesteś tylko irytującym nowoprzybyłym nubem. Szczególnie widoczne jest to w ShoutBoxie, gdzie chmara ludu próbuje udowodnić jacy są fajni. Jest to jedna z irytujących mnie rzeczy, przez co nie korzystam z tego środka komunikacji. Proponuję więcej pokory, bo gdybyście byli tacy „Pro” już dawno wasze Nicki mieniłyby się odcieniem cytrynki, bądź gorącego moczu.

Cytat:
Na FPSB czy UPSB z adminem/moderatorem mozna normalnie pogadac, jak z czlowiekiem. Nie mowie ze na PPP Administracja jest nie ludzka tylko czasami jak napisze PW do jakies Moda/Admina to jak czytam odpowiedz czuje sie jak bym korespondowal z urzednikiem panstwowym.


Znowu porównują nas z tym bałaganem. Mogę wiedzieć co znaczy „pogadać jak z człowiekiem”? Uwierz mi, powinieneś się cieszyć, że masz wrażenie, że rozmawiasz jak z „urzędnikiem państwowym”, ponieważ niektóre wasze pytania są tak irytujące, że gdybyś otrzymał odpowiedź jak od „człowieka” zwiędłyby ci uszy. Forma „urzędnicza” jest bardziej bezpieczna, jednak gdy widzę, że mam do czynienia z kumatą osobą to rozmawiam z nią na luzie. Wystarczy spytać kogoś z FA, z którymi mam bardzo dobre stosunki i na pewno przyznają, że moje zachowanie na gadu jest trochę inne niż na forum. Zatem i tak źle i tak niedobrze…
"czesio" napisał/a:
Czyli wg. ciebie ktos kto skonczy w PenSpinningiem po roku jest noobem?

Zależy jak interpretować to słowa. Według mnie noob to postawa zachowania. Jest to osoba natrętna, upierdliwa, nic nie wiedząca, a jednak próbująca się wywyższać. Nie każdy kto przyjdzie jest zawsze noobem, nie każdy kto odejdzie już nim nie jest.
"Cichy" napisał/a:
Jakiś pomysł co to może być jeśli nie to ? Sam nie wiem jak to można teraz nazwać.

Rozumiem, że BakFalla 3.5 od s777 też nie uznajesz
Wyżej dałem wiadomość, która się przed chwilą ukazała. Narzekacie, że nic się nie dzieje, że nuda, nie ma nic ciekawego do pogadania. Otóż ostatnimi czasy pojawił się jeden z ciekawszych tematów dotyczący BakSpinów. Zainteresowanie nim było naprawdę nikłe, a rozmowa zaczynała się bardzo intrygująco. Niestety większość z was nawet nie zabrała się do przeczytania wypocin FeniXa, o czym świadczy zacytowany post. Gdyby Cichy pokwapił się i przejrzał dokładniej fenigowy temat, wiedziałby jakie zdanie ma na ten temat. Niestety, albo tego nie zrobił w ogóle, albo chciał, żeby jego wiadomość wyglądała na dłuższa. Nasze forum nie toleruje poważniejszych rozmów. Bardziej interesują ich sprawy codzienne i ogólny offtop, niż temat, w którym naprawdę można przeprowadzić ciekawą dyskusję.
Kiedyś było trochę inaczej, ale były inne czasy. Niektórzy ciągle tęsknią za tymi chwilami, których niestety już nie przywrócimy. Dlatego powinniśmy iść dalej, nie zwracając uwagi co działo się w przeszłości.

Co do samego rozruszania forum, na pewno przydałby się jakiś ladder czy liga. Sam myślę nad częstszym wprowadzeniem eventów, dokładniej chciałby doprowadzić do takiego czegoś, aby w danym momencie rozgrywało się kilka różnych konkurencji, z których można byłoby wybrać tą, która odpowiada nam najbardziej, lub wziąć udział we wszystkich ;)

Może być trochę zamieszane, ale zaraz wychodzę i nie mam zbytnio czasu na poprawki. To, że tak często cytuje wypowiedzi czesia nie ma na celu jego obrazy. Zapodał po prostu kilka ciekawych wątków, na które chciałem udzielić informacji :wink:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maniek |19 Maj 2009|, o 21:55, w całości zmieniany 5 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Hakan 



Wiek: 44
Posty: 1375
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |20 Maj 2009|, o 09:24   

Pokusiłem się o małe zestawienie podsawowych zasad netykiety (http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta) z regulaminem PPP.

§1. Administratorami Portalu PPP i Forum są : dante, kmibar, śledź, Rarka, Hakan.
Moderatorami w poszczególnych tematach są: MadEye, Pari, FeniX, Maniek.

§2. Na forum obowiązuje następująca hierarchia:
• administratorzy
• moderatorzy
• użytkownicy

§3. W razie pytań użytkownik kontaktuję się najpierw z Moderatorem, a dopiero później (w razie nieotrzymania zadowalającej odpowiedzi lub jej braku) z Administratorami. Administrator nie ma obowiązku odpowiadać na pytania, które powinny być kierowane do moderatora danego działu.



§4. Na Forum i w Portalu PPP zabronione jest:
• spam na łamach forum oraz poprzez PW/maila/GG (może być karany zablokowaniem konta (banem))
• publikowanie pornografii i reklamowanie serwisów erotycznych
• publikowanie obrazów/zdjęć ogólnie uznawane za obraźliwe/niemoralne
• przeklinania i używania zwrotów ogólnie przyjętych za obraźliwe
• używanie więcej, niż 5 pod rząd znaków interpunkcyjnych (np. !) i nadużywanie emotek
• nagminne zachęcanie użytkowników do odwiedzenia konkretnej strony www
• Odkopywanie starych tematów (możemy iść tutaj na ustępstwa w tematach o trickach)
• Sugerowanie władzom co powinny zrobić (np. 'temat do zamknięcia')
• Upominanie innych użytkowników (mogą to robić tylko administratorzy i moderatorzy)

§5. Wszelkie przejawy chamstwa, nietolerancji będą karane zgodnie z paragrafem 8 i 9
• zakaz prowadzenia prywatnych wojen
• zakaz obrażania, wyzywania itp. drugiej osoby
• zakaz prowokowania innych użytkowników (w przypadku udanej prowokacji obie strony konfliktu zostaną ukarane, jeżeli sprowokowany również złamał regulamin)

§6. Zakaz umieszczania tego samego postu na kilku podforach. Ewentualne ustępstwo może nastąpić po wcześniejszym skontaktowaniu się z moderatorem i/lub administratorem.

§7. Nabijacze niedozwolonych postów podlegają karze zgodnie z paragrafem 8 i 9. Za niedozwolony post uważa się:
• posty typu dzięki, dobrze itp.
• post bezsensowny lub bardzo odbiegający od tematu, bez względu na jego długość
• post, który powinien być wiadomością na PM, a nie postem


I teraz proszę sobie porównać §4,§5,§6,§7 z tym:
Wikipedia napisał/a:
Dla grup i list dyskusyjnych są to:
-zakaz spamowania (m.in. wysyłania niechcianych linków do stron)
-zakaz wysyłania tzw. "łańcuszków szczęścia"
-nakaz zapoznania się z wykazem FAQ przed zadaniem pytania
-stosowanie się do reguł pisania obowiązujących w danej grupie (sposób kodowania polskich liter, zasad cytowania, możliwości wysyłania (lub nie) wiadomości formatowanych w HTML-u, możliwości dołączania (lub nie) plików binarnych, co zwykle jest szczegółowo opisane w FAQ danej grupy
-zakaz nadmiernego cross-postowania czyli wysyłania e-maili lub postów do kilku grup naraz
-zakaz wysyłania e-maili/postów do wielu osób naraz z jawnymi adresami poczty elektronicznej (stosujemy kopię ukrytą)
-zakaz pisania nie na temat (OT – OffTopic)
-zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)


§8. Ostrzeżenia/upomnienia
Użytkownik łamiący regulamin może podlegać następującym karom:
• upomnienie słowne na PM (nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami ma tylko na celu uświadomić użytkownika, że popełnia jakieś wykroczenia)
• upomnienie słowne na łamach forum (jest to informacja dla użytkownika o niezgodności jego wypowiedzi z regulaminem, jak i sygnalizuje moderatorom, by kolejne wykroczenia karać surowiej)
• ostrzeżenia (mogą je przyznawać administratorzy i moderatorzy (moderatorzy mogą przyznać jednemu użytkownikowi wartość od 1 do 3))

4 ostrzeżenia - blokada pisania (użytkownik nie ma możliwością pisania tematów i postów)
6 ostrzeżeń - blokada wejścia na forum

Ostrzeżenie jest kasowane automatycznie po upływie 180 dni od jego przyznania.

Po otrzymaniu bana osoba ma 7 dni na logiczne wyjaśnienie sytuacji w przypadku gdy zaszło jakieś nieporozumienie. Po tym czasie ban jest ostateczny i nie podlega dyskusji ani tym bardziej negocjacji.

§9. Usunięcie użytkownika
• usunięcie osoby otrzymującej szóste ostrzeżenie będzie przedyskutowywane przez administratorów, ewentualnie konsultowane z moderatorami.
• użytkownicy niereformowalni, nie wykazujący żadnych oznak poprawy zachowania na forum mogą stracić konto (zostaną pozbawieni możliwości wejścia na forum)
• Zabrania się aktywnego używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalnego zakładania kolejnego konta, aby uniknąć nadzoru, czy bana (wyjątkiem może być konto założone przez administratora do celów testowania forum).

§10. Użytkownik nie może używać takiego samego avatara jak Administratorzy lub Moderatorzy.

§11. Zakaz stawiania ultimatum Administratorowi pod groźbą blokady dostępu do Forum. (patrz paragraf 8 i 9)

§12. Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na stronach Portalu PPP i Forum.

§13. Konta na forum i w Portalu nie są kasowane - co najwyżej mogą zostać zablokowane.

§14. Proszenie o ostrzeżenie będzie karane blokadą pisania (ostrzeżeniem o wartości 4).

§15. Logo i bannery są własnością Portalu i zabrania się ich wykorzystywania bez wiedzy administracji. Wszelkie sprawy dotyczące próśb o pozwolenie wykorzystania logo powinny być kierowane do MadEye.


§16. Komentarze w walkach dopuszczamy tylko takie, które spełniają poniższe kryterium. Wszystkie pozostałe będą usuwane, a autorzy wybitnie bezsensownych będą nagradzani warnami.

• w komentarzu ma znajdować się poza: głos na XXX, treść uzasadniająca wybór.
• swoje stanowisko popieramy konkretnym argumentem (nic w stylu ładne combo, czy stary wymiatasz).
• komentujemy wszystkie comba nie tylko naszego faworyta

W skrócie: Pisz jeśli masz o czym i umiesz to poprzeć konstruktywnym argumentem, wnoszącym coś do tematu dyskusji. Jeżeli nie, oddaj głos w ankiecie i przypomnij sobie zasadę ...milczenie jest złotem....


§17. W konkretnych działach forum obowiązują regulaminy tychże działów na równi z głównym regulaminem PPP, który właśnie czytasz. Nieprzestrzeganie ich będzie karane zgodnie z §8 i z uszczegółowionymi zasadami, które można w nich znaleźć:
Regulamin działu Pen Trading Partners
Regulamin licytacji

§18. Konta użytkowników bez postów mogą zostać usunięte podczas czyszczenia forum.



§19. Shoutbox podlega moderacji jak normalne forum. Obowiązuje zakaz kłótni, wyzwisk, wysmiewania, drwienia z użytkowników, szczególnie nowych; spamu, floodu, trollowania i karmienia trolli. Nieodpowiednie zachowanie skutkuje wyłączeniem możliwości pisania w shoutboxie i może spowodować ukaranie użytkownika zgodnie z §8.

I jeszcze kilka zdań w odniesieniu do §19 i wcześnieszych.
Wikipedia napisał/a:
Dla usług interaktywnych (IRC, komunikatory, czaty, fora dyskusyjne na stronach WWW):
-zakaz floodowania
-nakaz zapoznania się z FAQ danego kanału/forum/czatu i przestrzeganie zawartych tam zasad szczegółowych
-zakaz nagabywania (upartego łączenia się z) osób które sobie tego nie życzą
-zasady dotyczące znaków diakrytycznych – użytkownicy niektórych kanałów IRC nie życzą sobie używania polskich liter, natomiast na forach internetowych pisanie bez polskich znaków diakrytycznych bywa źle widziane; sprawy te regulowane są czasem przez lokalną netykietę lub FAQ, jak np. dla www.pl.irc[1])
-zasady korzystania z różnych języków na kanałach wielonarodowościowych
-zakaz ciągłego pisania wielkimi literami
-nakaz używania emotikon z rozwagą (mają być dodatkiem do tekstu, a nie główną treścią)
-na forach internetowych zwracamy się po imieniu lub po nicku. Nigdy samym nazwiskiem.


§20. Jest możliwość zmiany nicku, jednak administracja zastrzega sobie prawo odmówienia użytkownikowi - każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie.. Prośby o zmianę nicka powinny być kierowane jedynie do administratorów. Ewentualna zmiana może być dokonana tylko raz, nieodwracalnie.

§21. W przypadku sytuacji spornych nieobjętych regulaminem i wszelkich prowokacji użytkownik może zostać ukarany zgodnie z §8.


§22. Podpisy:
• maksymalna całkowita wysokość podpisu (obrazki + tekst) to: 120px (8 linii tekstu w standardowym rozmiarze czcionki)
• maksymalna szerokość podpisu to: 750px
• maksymalna sumaryczna waga wszystkich obrazków w podpisie to: 64 KB

I jeszcze jeden ciekawy fragment:
Wikipedia napisał/a:
Nie umieszczaj w wiadomościach załączników o dużej objętości. Użyj jednego z serwisów do udostępniania plików, a w wiadomości zamieść odnośnik do danego zasobu.


A ponadto:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kłótnia_internetowa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

To nie regulamin jest restrykcyjny, to zachowanie w dużej ilości użytkowników odbiega od norm przyjętych w internecie. Ile z Was zna słowo netykieta? - pytanie do najmłodszych wiekiem użytkowników. I właśnie to zachowanie sprawiło, że forum wygląda tak a nie inaczej.


Jest jeszcze słowo: hipokryzja - zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. wartoby się niektórym osobom nad nim zastanowić.

I uwaga: piszecie, że na forum nie można porozmawiać z Adminem czy Moderatorem normalnie, ale z którym? Adminów jest 5, moderatorów też coś koło tego, wiekszość ma te same działy w moderacji - skąd mamy wiedzieć o kogo wam chodzi.

PS. I tylko zastanawiam się czy powinienem zabierać głos jako nieaktywny na forum użytkownik. Tak wiem, wciąż wspominam, że jestem nieaktywny a dalej coś piszę, ale ile tych postów dotyczy penspinningu :/ Podobnie jest z dużą ilościa "starej gwardii" - średni czas pełnej aktywności to może być 2 lata (oczywiście jest parę wyjątków). Zobaczycie, jak za rok aktywne będą osoby z tej chwili. Nie chodzi tyle o podjeście starych użytkowników do nowych ale o samo ich podejście do forum i penspinningu.
Ale z drugiej strony pojawia się pytanie: przecież nie ma na forum tylko użytkowników starych i nowych, gdzie są ci zarejestrowani w 2007 i 2008 i jak oni są aktywni oraz jakie jest ich podejście...
_________________
Pentrix dla każdego!
Ostatnio zmieniony przez Hakan |20 Maj 2009|, o 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl