Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
'Filozofia'
Autor Wiadomość
Gildor 
Fingers' Artist


Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1656
Skąd: Dywity (Olsztyn)
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 20:18   'Filozofia'

A więc przemyślawszy parę rzeczy doszedłem do wniosku, że przydałoby się nowe forum w dziale 'Penspinning', a mianowicie forum, gdzie byłaby tematyka, która zakładałaby, że Penspinning jest sztuką, ma swoją ideologię i wartości. Jest parę tematów, które można by tam poruszyć, można by tam także zakładać takie tematy jak 'Czy długopis ma duszę?', albo 'Czy rzucanie penem po nieudanym kombosie jest moralne?' bez narażanie się na niezrozumienie i ewentualne przesunięcie do śmietnika.
Niektórzy mogą uznać to za głupi pomysł prowokujący do zakładania głupich tematów, ale zapewniam - na każdy temat da się prowadzić poważną, i rzeczową dyskusję, trzeba tylko odpowiedniej moderacji oraz brania tematów na poważnie - tutaj nie ma miejsca na żarty (oczywiście bez przesady, trochę dobrego humoru byłoby wskazane (: ).
A więc? Jakie są Wasze spostrzeżenia? Jakie jest zdanie Administracji?
_________________


Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
SoPociek 
zły skurczybyk


Wiek: 34
Posty: 167
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 20:31   

Jest taki dowcip man.

I rok filozofii przyszedl na zajecia z WF'u prowadzone przez bylego wojskowego. Staneli w rzadku przychodzi prowadzacy i zaczyna z kopyta:
-NO JUZ RUSZAC PANOWIE CZASU NIE MA! NO CZASU NIE MA SZYBCIEJ RUSZAC SIE! NIE MA CZASU!
Na co jeden ze studentow podnosi reke i pyta:
-A czym tak wlasciwie jest czas?


Taki temat to totalna padaka i zrzynka z UPSB gdzie ten dzial jest wlasciwie (lub był) martwy.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Gildor 
Fingers' Artist


Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1656
Skąd: Dywity (Olsztyn)
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 20:36   

"SoPociek" napisał/a:
Taki temat to totalna padaka i zrzynka z UPSB gdzie ten dzial jest wlasciwie (lub był) martwy.

No owszem, zapomniałem napisać, że pomysł jest inspirowany na tym z UPSB ;d Ale wiesz, to, że tam takie forum jest martwe, nie znaczy, że u nas musi być, ponadto na UPSB nie ma martwych for, tam strasznie dużo postów piszą o_O. I jeszcze miałem napisać, że żeby nie zwalać z UPSB to można by zasugerować inną nazwę, bardziej pasującą. Proponuję 'Sztuka', ale to trochę drętwe :/
_________________


Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
SoPociek 
zły skurczybyk


Wiek: 34
Posty: 167
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 20:40   

http://www.upsb.info/foru...a7&showforum=43


czytaj man nazwy topicow. i to co jest w nich napisane. z filozofia to jak dla mnie nie ma nic wspolnego.

ja osobiscie bym wywalil takie fora jak smietnik hyde park itp. ludzie zamiast spamowac na forum by wiecej krecili. z pozytkiem dla siebie i rodzimej sceny.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Gildor 
Fingers' Artist


Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1656
Skąd: Dywity (Olsztyn)
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 20:46   

"SoPociek" napisał/a:
http://www.upsb.info/forum/index.php?s=b33b462df9aaa9baec3092bb8e5d26a7&showforum=43


czytaj man nazwy topicow. i to co jest w nich napisane. z filozofia to jak dla mnie nie ma nic wspolnego.

ja osobiscie bym wywalil takie fora jak smietnik hyde park itp. ludzie zamiast spamowac na forum by wiecej krecili. z pozytkiem dla siebie i rodzimej sceny.

Fakt, sama nazwa jest dość mocno chybiona, tutaj filozofia oznacza coś zupełnie innego, niż taka postrzegana klasycznie. Tutaj oznacza wszystkie nietypowe tematy ;d Dlatego tym bardziej inna nazwa byłaby lepsza.
Ale jeszcze raz powtarzam - nie porównuj UPSB z PPP, bo to są dwa różne społeczeństwa z inną mentalnością.
_________________


Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
SoPociek 
zły skurczybyk


Wiek: 34
Posty: 167
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 20:50   

Jak mam nie porownywac skoro traktuja o tym samym i taki sam spam produkujemy?
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maciek 
Użytkownik


Kręcę od: '06
Wiek: 32
Posty: 109
Skąd: Radom
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 20:57   

Dział z polem do popisu dla penspinnerów którzy nie mają o czym myśleć ;]. Każdy pretekst byłby dobry, żeby się pozastanawiać dla samego zastanawiania. Gdyby taki dział powstał to liczę na ciekawe dyskusje np. o "czy wygląd pena wpływa na atrakcyjność comba" :].
PTP Wymiany/Trades
 
 
Gildor 
Fingers' Artist


Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1656
Skąd: Dywity (Olsztyn)
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 21:07   

"SoPociek" napisał/a:
Jak mam nie porownywac skoro traktuja o tym samym i taki sam spam produkujemy?

Nie, nie taki sam. O ile tematyka jest podobna, to UPSB jest bardzo luźno związana z penspinningiem. Siedzę tam dosyć często, poznałem paru ludzi, atmosferę, i tym podobne, a więc mam jakie- takie rozeznanie.
Tam ludzie są o wiele mniej poważni, nikt nikogo nie upomina za bezczelne przeklinanie, flame'y są pobłażane, a ludzie spamują dosłownie na każdym kroku. Tam posty typu 'lolwut' są na porządku dziennym, rzadko kto pisze tam wypowiedzi z więcej niż ~50 słowami.
To jest naprawdę inny świat niż PPP. Tam jest więcej ludzi, mało kto zna większość z nich, a nie tak jak u nas. U nas jest grupa aktywnych użytkowników, których się szanuje i poważa. Na UPSB nie widziałem jeszcze ani jednego użytkownika z warnem F:
Ale zdarza im się pisać z sensem, nie powiem. Jednakże mają inne podejście do tej tematyki niż my. Są bardziej otwarci na nietypowości.
_________________


Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 21:33   

Przykro mi Gildor, ale pomysł mi się nie podoba. O ile temat zaproponowany przez Maćka ma sens, to w tych Twoich nie mogę doszukać się żadnej wartości.
Nawiązując do pomysłu Maćka ważam, że można by również poruszyć temat odpowiedniego wyginania palców i ruchów ręką, które wpływają na estetykę comba. Jednak nie wydaje mi się, żeby to potrzebowało osobnego działu.
Zaproponowane przez Ciebie tematy nijak mi nie podchodzą. Ponadto uważam, że takie rozmowy nic ciekawego by nie wniosły. Doskonale to ujął FeniX w swoim ostatnim poście, stwierdzając że tutaj ludzie nie potrafią rozmawiać o poważnych rzeczach i najlepiej odpowiadają im tematy typu offtop. Zatem "Filozofia" byłaby miejscem bezsensownego spamu z którym ostatnio walczymy.
Hmm.. Może gdybyś mi zaproponował inne pomysły tematów w tym dziale to moja decyzja byłaby inna. Na razie jestem na nie.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kruk 
Użytkownik


Kręcę od: VII 2006
Ręka: prawa
Posty: 481
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+26, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 21:58   

Kolejny dział, w którym będziecie gadać o czymś, o czym nie macie pojęcie i każdy będzie myślał, że ma rację?
PTP Wymiany/Trades
 
Gildor 
Fingers' Artist


Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1656
Skąd: Dywity (Olsztyn)
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 21:59   

"Maniek" napisał/a:
Przykro mi Gildor, ale pomysł mi się nie podoba. O ile temat zaproponowany przez Maćka ma sens, to w tych Twoich nie mogę doszukać się żadnej wartości.
Nawiązując do pomysłu Maćka ważam, że można by również poruszyć temat odpowiedniego wyginania palców i ruchów ręką, które wpływają na estetykę comba. Jednak nie wydaje mi się, żeby to potrzebowało osobnego działu.
Zaproponowane przez Ciebie tematy nijak mi nie podchodzą. Ponadto uważam, że takie rozmowy nic ciekawego by nie wniosły. Doskonale to ujął FeniX w swoim ostatnim poście, stwierdzając że tutaj ludzie nie potrafią rozmawiać o poważnych rzeczach i najlepiej odpowiadają im tematy typu offtop. Zatem "Filozofia" byłaby miejscem bezsensownego spamu z którym ostatnio walczymy.
Hmm.. Może gdybyś mi zaproponował inne pomysły tematów w tym dziale to moja decyzja byłaby inna. Na razie jestem na nie.

Właśnie o tym mówię, niektórzy widzą tutaj tylko i wyłącznie spam. Rozumiem taki punkt widzenia, do niedawna też wydawało mi się, że to niepotrzebne. I także uważam, że FeniX ma bardzo słuszną opinię. Ale, moi drodzy Panowie, chciałbym Wam pokazać na jakiej tematyce zależałoby mi tam. Mianowicie parę tematów przyszło mi do głowy, a między innymi: 'Czy wygląd pena wpływa na wygląd kombosa?' (tak, Maciek czyta mi w myślach ;d), 'Gorszość modów', 'Penspinning jako sztuka', 'Czy można mówić złym kombie?', 'Modding jako sztuka?', 'Kreatywność' (chodzi mi tutaj o to, czy zbytnie kombinowanie typu nose charge jest dobre, i czy to jeszcze penspinning ;d), czy tym podobne. Tak jak już mówiłem - potrzebny byłby tam dobry, skrupulatny moderator, który usuwałby posty bezwartościowe, czyli czysty spam. O wszystkim można dyskutować rzeczowo i na poziomie, i z każdego tematu można zrobić nabijacz postów. Wszystko jest relatywne.
I bynajmniej nie uważam, że rzeczowa dyskusja na podane tematy byłaby bezwartościowa (:
_________________


Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Nitridil 
Facepalm Artists


Kręcę od: marzec 2008
Ręka: both
Wiek: 32
Posty: 160
Skąd: Toruń
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |19 Kwi 2009|, o 22:11   

"Gildor" napisał/a:
"Maniek" napisał/a:
Przykro mi Gildor, ale pomysł mi się nie podoba. O ile temat zaproponowany przez Maćka ma sens, to w tych Twoich nie mogę doszukać się żadnej wartości.
Nawiązując do pomysłu Maćka ważam, że można by również poruszyć temat odpowiedniego wyginania palców i ruchów ręką, które wpływają na estetykę comba. Jednak nie wydaje mi się, żeby to potrzebowało osobnego działu.
Zaproponowane przez Ciebie tematy nijak mi nie podchodzą. Ponadto uważam, że takie rozmowy nic ciekawego by nie wniosły. Doskonale to ujął FeniX w swoim ostatnim poście, stwierdzając że tutaj ludzie nie potrafią rozmawiać o poważnych rzeczach i najlepiej odpowiadają im tematy typu offtop. Zatem "Filozofia" byłaby miejscem bezsensownego spamu z którym ostatnio walczymy.
Hmm.. Może gdybyś mi zaproponował inne pomysły tematów w tym dziale to moja decyzja byłaby inna. Na razie jestem na nie.

Właśnie o tym mówię, niektórzy widzą tutaj tylko i wyłącznie spam. Rozumiem taki punkt widzenia, do niedawna też wydawało mi się, że to niepotrzebne. I także uważam, że FeniX ma bardzo słuszną opinię. Ale, moi drodzy Panowie, chciałbym Wam pokazać na jakiej tematyce zależałoby mi tam. Mianowicie parę tematów przyszło mi do głowy, a między innymi: 'Czy wygląd pena wpływa na wygląd kombosa?' (tak, Maciek czyta mi w myślach ;d), 'Gorszość modów', 'Penspinning jako sztuka', 'Czy można mówić złym kombie?', 'Modding jako sztuka?', 'Kreatywność' (chodzi mi tutaj o to, czy zbytnie kombinowanie typu nose charge jest dobre, i czy to jeszcze penspinning ;d), czy tym podobne. Tak jak już mówiłem - potrzebny byłby tam dobry, skrupulatny moderator, który usuwałby posty bezwartościowe, czyli czysty spam. O wszystkim można dyskutować rzeczowo i na poziomie, i z każdego tematu można zrobić nabijacz postów. Wszystko jest relatywne.
I bynajmniej nie uważam, że rzeczowa dyskusja na podane tematy byłaby bezwartościowa (:


Chyba przewyższasz możliwości intelektualne większej części tego forum.
Już z tego miejsca mogę Cię zapewnić, że będzie to spamowisko, bez ładu i składu. Tematyka może i dobra, podchodzi - ale wybacz, nie na tym forum.
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2009|, o 00:07   

"Gildor" napisał/a:
'Czy długopis ma duszę?', albo 'Czy rzucanie penem po nieudanym kombosie jest moralne?'

"Gildor" napisał/a:
'Czy wygląd pena wpływa na wygląd kombosa?' (tak, Maciek czyta mi w myślach ;d), 'Gorszość modów', 'Penspinning jako sztuka', 'Czy można mówić złym kombie?', 'Modding jako sztuka?', 'Kreatywność' (chodzi mi tutaj o to, czy zbytnie kombinowanie typu nose charge jest dobre, i czy to jeszcze penspinning ;d), czy tym podobne.


O ile tematy z drugiego cytatu mogłyby być na prawdę ciekawe, o tyle te z pierwszego z samej nazwy są dla mnie trochę żałosne. Najgłupsze jest to, że jeżeli ten dział powstanie, to właśnie te pierwsze tematy będą się cieszyć popularnością, bo tam łatwiej będzie napisać coś głupiego i nie oberwać za to.

Sądzę, że jak się określi wyraźnie zasady tego działu, to będzie można przetestować, jak się sprawdzi. Obawiam się jednak, że zbytnim zainteresowaniem się to może nie cieszyć - większość osób, które by chciało coś tam skrobnąć nie będzie się do tego nadawało, a pewna część osób, które mogłyby coś ciekawego powiedzieć uzna, że nie warto o tym gadać, albo że można poczekać z odpowiedzią, aż się wątek rozwinie (niezależnie od siebie pomyśli tak wiele osób i efekt będzie oczywisty).

Oczywiste jest, że będzie potrzebna porządna moderacja tego działu, żeby się tam od syfu nie zaroiło, ale przy jasno określonych zasadach na wstępie nie będzie to moim zdaniem problemem.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Hakan 



Wiek: 44
Posty: 1375
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2009|, o 08:40   

Przepraszam, a do czego w takim razie ma byc dzial Penspinning?

Do 2 tematow? Mistrzostwa Polski i World Tour?

Filozofia jest o penspinningu a dzial o penspinningu tez jest. Nikt, nikomu tematu tam zalozyc nie zabrania ale jak widze wczesniej podobnych tematow nie bylo. Nie mamy chyba wywolywac dyskusji na sile poprzez zakladanie nowych dzialow.
_________________
Pentrix dla każdego!
PTP Wymiany/Trades
 
Sobol 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 215
Skąd: Mielec
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2009|, o 14:21   

Do takich tematów wystarczy (tak jak napisał Hakan) dział Penspinning i ewentualnie jest jeszcze OFFTOP gdyby do tego pierwszego coś nie bardzo pasowało.
Jak się zrobi kolejny dział to będą tam same idiotyczne moim zdaniem tematy typu "czy długopis ma duszę" albo będzie tam pusto całkiem pusto...
Chyba nie ma sensu... :P
Ostatnio zmieniony przez Sobol |20 Kwi 2009|, o 14:54, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl