Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|24 Paź 2013|, o 22:53
Pendolsa Zamówienie : Pytania
Autor Wiadomość
Markius 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2008
Ręka: Prawa
Handel: 98,16% (+160, 1, -2)
Wysłany: |17 Kwi 2009|, o 12:08   Pendolsa Zamówienie : Pytania

Oceny wymian z tym uytkownikiem
% pozytywnychPozytywnychNeutralnychNegatywnych
98,16%+1601-2

Proszę zadawać tutaj pytania związane z bieżącym zamówieniem z Pendolsy.

Tutaj wiadomość do wszystkich białych piórników jak na razie nie ma i nie będzie, dlatego ten kto zamówił piórnik biały za 11$ dostanie czarny piórnik a nie biały.
PTP Wymiany/Trades

Stunter 
Użytkownik

Kręcę od: Październik 2008r.
Ręka: prawa
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |12 Maj 2009|, o 18:39   

"PaoK" napisał/a:
Zauwazylem przebarwienia na blekitnych gripach od Anyball'i i to widoczne

Ja mam tak tylko na jednym gripie ale to nie wina Markiusa ani Sp3ca bo byłem przy otwieraniu paczki i zauważyłem to już na początku, a po za tym zamówienie zostało wykonane szybko i sprawnie
Pozdro :wink:

Mikulew 
Facepalm Artists

Kręcę od: 18.12.2007r
Ręka: Lewa\Left
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |14 Maj 2009|, o 16:36   

Dostałem pena w poniedziałek i bardzo dobrze mi się nim kręci,
na początku myslałem ,że to z penwisha bo taką wielką kopertę wysłałeś większą od A4 a tu się okazuje ,że jeden pen tam się znajduje xD
PTP Wymiany/Trades

Markius 
Użytkownik

Wysłany: |15 Maj 2009|, o 21:11   

Bardzo proszę o przyznanie się komu przez przypadek wysłałem http://www.penspinstore.c....php?number=587 ten przedmiot bo mi go brakuje a wcześniej miałem zapewne się pomyliłem i włożyłem komuś do przesyłki. Z góry dziękuję za waszą uczciwość.
PTP Wymiany/Trades

Veq 
Użytkownik

Kręcę od: XII 2008
Ręka: Prawa/Right
Handel: 100% (+17, 0, 0)
Wysłany: |16 Maj 2009|, o 11:13   

Czy paczka została już do mnie wysłana? Pieniądze wpłaciłem w sobotę tydzień temu, podałem też adres.

edit: I czemu w tabelce jest napisane jakbym nie wpłacił i nie podał adresu?

Ostatnio zmieniony przez Veq |16 Maj 2009|, o 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

Bartke 
Użytkownik

Kręcę od: VII 2008
Handel: 100% (+22, 0, 0)
Wysłany: |16 Maj 2009|, o 11:19   

Dołączam się do pytania Veqa

Markius 
Użytkownik

Wysłany: |16 Maj 2009|, o 16:33   

Bartke tobie wysłałem paczkę veq sprawdź konto odesłałem ci kasę i sprawdź tytuł.
PTP Wymiany/Trades

Jabułek 
Użytkownik

Kręcę od: 12 stycznia 2009r.
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 11:40   

Witam,

Ja jestem totalnie nie zadowolony z usługi tych dwóch niedołęgów. A więc sprawa przedstawia się następująco. Markius powiedział, że urząd celny nałożył na paczkę cło w wysokości 14zł. Potem wyczytałem że pomylił sobie i 2 zł trzeba jeszcze dopłacić i otóż nie miałem dostępu do internetu przez parę dni ponieważ była burza i trzeba było zkołować nowy kabel. Ale wpłaciłem te marne 2 zł i to najważniejsze. Przynajmniej to 14zł jestem pewien na 1000% zapłaciłem w terminie. Do Markiusa doszły wszystkie peny w między czasie kiedy właśnie wysyłałem pieniądze. Podałem również swoje dane osobowe na forum i czekałem na paczkę. Czekałem z półtora tygodnia i nic nie przyszło tak więc dzisiaj zagadałem do Speca i markiusa w sprawie paczki. A tu Markius oznajmił mi właśnie, że paczki do mnie nie wyśle bo nie wpłaciłem tych jego marnych dupe wartych 2 zł !! I to zamiast mi wcześniej powiedzieć dopiero sam musiałem się do niego prosić żeby cokolwiek mi powiedział. Jeżeli posiada wszystkie peny i ma pieniądze odemnie to się pytam w czym tkwi problem jeżeli ma wszystko to czego chciał ?

Pozdrawiam,
Jabułek.

I love Industrial.
Dla znajomych Jabcyn.
PTP Wymiany/Trades

sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 13:13   

Po pierwsze "Ja jestem totalnie nie zadowolony z usługi tych dwóch niedołęgów" czy to ja Ci nie chce wyslac penów ? Nie !!! Wiec ku*** co do mnie masz ? Ja załozyłem temat i juz a czepiasz sie do dwóch osob. Po drugie Markius napisal mi ze kasa za clo wplynela za pozno i ze odesle ci wszystkie pieniadze spowrotem.

AMEN
PTP Wymiany/Trades

Wojta Be 
Użytkownik

Kręcę od: IX 2008
Handel: 100% (+221, 0, 0)
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 13:18   

Cytat:
Po pierwsze "Ja jestem totalnie nie zadowolony z usługi tych dwóch niedołęgów" czy to ja Ci nie chce wyslac penów ? Nie !!! Wiec ku*** co do mnie masz ? Ja załozyłem temat i juz a czepiasz sie do dwóch osob. Po drugie Markius napisal mi ze kasa za clo wplynela za pozno i ze odesle ci wszystkie pieniadze spowrotem.

Nie brałem udziału w zamówieniu, ale jak na organizatora to trochę klasy zachować by wypadało. Z tego co widzę, zabawa w cło dość daleko zaszła. Na miejscu zamawiających pewnie bym nie dopłacił tych 2zł i domagał się penów, bo ta dopłata wynikła tylko i wyłącznie z niedbalstwa osób organizujących zamówienie. Zwrot pieniędzy i zagarnięcie penów to też wygodne rozwiązanie, kiedy ma się hajs z prowizji i jest z czego zwracać. Skoro już większość osób ma paczki z penami, to może zakończcie ten cyrk i domknijcie zamówienie po dżentelmeńsku?
PTP Wymiany/Trades

sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 13:28   

Wojta Be, Masz racje ale ja nic nie moge z tym zrobić. Markius ma kase i peny u siebie w domu więc jak ja mam cos zrobic tj. wysłać np peny. Poprostu denerwuje mnie to ze ludzie mają jakies sprawy do Markiusa a wszystko zwalają na mnie tzn. mają mi za złe że nie wysłalem penów itp pomimo to ze nawet nie mialem ich w rekach.
PTP Wymiany/Trades

FeniX 

Ręka: lewa
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 13:30   

Markius94, zamiast zgłaszać posta odpowiedz na niego. Moim zdaniem nieuczciwe jest karanie kogoś za to, że nie miał jak zobaczyć na czas, że musi coś dosłać. Nie nadajesz się do takich rzeczy, jeżeli nie potrafisz tego sensownie rozwiązać.

"Wojta Be" napisał/a:
Zwrot pieniędzy i zagarnięcie penów to też wygodne rozwiązanie, kiedy ma się hajs z prowizji i jest z czego zwracać.

To się nazywa wykorzystanie sytuacji, żeby zarobić. Jak widać, zapłaciłeś jakoś to cło mimo tego, że kasa od Jabułka nie doszła na czas. Więc dlaczego robisz problemy jakieś? Nie rób bydła - odkręć to i wyjdź z twarzą.

"sp3cu" napisał/a:
Ja załozyłem temat i juz a czepiasz sie do dwóch osob.

Jest napisane, że wy organizujecie zamówienie, więc odpowiedzialność jest wasza wspólna. Między sobą już uzgodnijcie, kto popełnia błędy i kto za nie bierze odpowiedzialność.
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades

Markius 
Użytkownik

Wysłany: |17 Maj 2009|, o 14:11   

Ja biorę odpowiedzialność i to mnie może jabułek synonimami okładać. Pisałem już nim na gg pisałem też z jego bratem (Jabułek dał mu mój numer), Było wcześniej pisane ten kto nie wpłaci na czas nie dostanie penów, kasę mu wysyłam jutro na konto. A co do tego braku prądu zapewne u całej jego rodziny wysiadł prąd i w najbliższym mieście i nie mógł jechać do banku do cafeki internetowej.
PTP Wymiany/Trades

Pari 
www.pari.pl

Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 15:00   

Nie każdy mieszka w Gdyni, i ma kafejkę pod nosem. A jak już ma, to może nie mieć konta internetowego. W takim razie musi wysłać przez pocztę. A co jeżeli ktoś mieszka na wsi, a najbliższy urząd pocztowy jest oddalony 5 kilometów? Średnio przelew idzie z poczty 3 dni. Czasem się spóźnia, no powiedzmy 5 dni roboczych to max.

O cło 14zł poprosiłeś 30 kwietnia w czwartek. Chciałeś, żeby kasa była u ciebie do poniedziałku. No ok, powiedzmy, że ktoś przeczytał tą informację w weekend, bo tylko w weekend ma dostęp do komputera (niektórzy mieszkają w internatach). Zresztą, jakby ktoś przeczytał informację w czwartek wieczorem, to wpłacić w Piątek nie mógł - święto pracy. W Sobotę i Niedzielę, też nie, bo nie każdy urząd pocztowy działa w weekendy. Wysłał w poniedziałek, najszybciej jak mógł.

5 Maja kiedy był u ciebie listonosz, piszesz że trzeba dopłacić 2 zł. Ok, mogłeś się pomylić - chociaż to mnie bardzo wkurzyło. Ale stwierdziłem, że mam możliwość szybkiej dopłaty, więc się nie odzywałem. 5 Maja to wtorek. Przelew kogoś z poczty doszedł w Środę. A tu dowiaduje się, że musi biegać na pocztę w Środę i wysłać kolejny przelew! I to musi on zdążyć do piątku! A jak już ustaliłem, przelew to średnio 3 dni robocze.

Wnioski są jasne. Nie po to w każdym organizowanym na forum zamówieniu dajemy po tydzien albo nawet dwa czasu na wpłaty! Wiem, przedłuża to zamówienia, ale tak już musi być! Nie każdy jak ty ma bankość internetową, i nie każdy może wysłać przelew w 3 minuty! Powinieneś o tym pamiętać.

Jak już paczka była w Urzędzie celnym, trzeba było tam zadzwonić i zapytać się ile wyniesie cło. Takie to trudne? Zresztą, jak wiedziałeś że to 26 % (co jest do sprawdzenia na stronach urzędu celnego - 22 Vat i 4 Długopisy) to mogłeś sobie obliczyć ile to cło będzie wynosiło.

Kolejna kwestia jest taka: dlaczego ci co zamawiali za 5 dolarów muszą płacić tyle samo cła co ci co zamawiali za 20? Osobiście nie wtrącałem się do tego, bo mi to było na rękę.

Kolejna rzecz: po co robiliście to zamówienie we 2? Co zrobił specu? Bo nie widziałem za bardzo. Jeżeli mogłeś to wszystko zrobić sam, to nie potrzebny był do tego specu. Nie ma obowiązku robienia zamówień we dwóch.

Nie chcę wojny, pokazałem twoje błędy, oraz to, jaka to wielka odpowiedzialność zbierać od ludzi pieniądze. To nie jest takie proste jak ci się wydaje. Płacą, to wymagają i nie powinieneś się temu dziwić.

Co do sprawy Jabułka. Czas na wpłacenie kwoty powinien być minimalnie tygodniowy, nie możesz żądać pieniędzy na następny dzień.

Z drugiej strony, chciałbym Cię pochwalić za to że zamówienie przebiegło tak szybko. Otrzymałem towar w pełni zgodny z opisem, wszystko przebiegło szybko i bez zarzutu.

Veq 
Użytkownik

Kręcę od: XII 2008
Ręka: Prawa/Right
Handel: 100% (+17, 0, 0)
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 19:35   

Nie no, to jest kurna totalne przegięcie! Markius, ty sobie w kulki lecisz?

Zaczęło się od tego, że w ogóle wycofałem zamówienie dnia którego można jeszcze było zmieniać zamówienia. Ale nie, kazałeś zapłacić, bo za późno. Jakoś soibie poradziłem i wpłaciłem.

Potem mówisz, że trzeba dopłacić jakieś cło. Do komputera dostałem dostęp dwa dni przed swoją zieloną szkołą. Z kasy jestem spłukany. I ty mi każesz wpłacić kasę następnego dnia(w przeddzień wyjazdu). Ok, poradziłem sobie jakoś, wpłaciłek kasę wtedy kiedy mi kazałeś. Ale nie, bo do juhca jednak uznajesz, że to za późno, i odsyłasz mi kasę? To po co całe to pitolenie, za przeproszeniem?!

Nie mogłeś powiedzieć, że termin wpłaty za cło mija, i nie zdążę? Tylko mówisz, żebym wpłacił?

Co ci szkodzi wysłać mi peny trochę później? Wolisz je sobie zatrzymać, zamiast kasy? To ja chcę zwrotu pieniędzy za cło i przesyłkę po Polsce. jak nie to po prostu zostanie wystawiony minus na Reputation List.

I z góry deklaruję, że nic więcej od Ciebie nie kupię, bo interesy z Tobą to totalna porażka.

Dziękuję.

Ostatnio zmieniony przez Veq |17 Maj 2009|, o 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

Rarka 

Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 19:46   

Spokojnie chłopaczki, jakos sie trzeba dogadać.

Zawsze jak jest kłótnia, to moim zdaniem jedynym najlepszym wyjściem jest taki algorytm:

1. Jedna strona przeprasza drugą.
2. Druga strona przeprasza pierwszą.
3. Zapominamy o całej sprawie.
4. Robimy wszystko tak, jak należy, czyli strona jedna dopłaca 2 zł, jesli tego nie zrobiła, strona druga wysyła peny, jeśli tego nie zrobiła.
5. Cieszymy się, że wszystko jest wporządku.

Innej możliwości po prostu nie widzę, gdyż jestem głęboko przekonany w miłosierdzie i uczciwość naszych Uzytkowników Portalu Polskich Penspinnerów. Tutaj chodzi o wzajemną pomoc i wspieranie się, a nie o utrudnianie życia drugiej osobie.

Jak sie nie możecie sami dogadać prywatnie, to można to zrobić tu i teraz.

Rzecz druga: mogę usunąć adresy userów z tematu? Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł umieszczać swój prywatny adres w publicznym miejscu. Oczywiście do Użytkowników Portalu mamy pełne zaufanie, lecz mogą tu także przyjść osoby niepowołane.
Ostatnio zmieniony przez Rarka |17 Maj 2009|, o 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

Odpowiedz do tematu