Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Maniek
|21 Cze 2009|, o 19:00
Evo Sunburst
Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 22:14   Evo Sunburst

Sunburst Evolution (aka Evo Sunburst)


Taaak. Długo oczekiwany tutorial. Na wstępie chciałem podziękować Wojcie Be, za wymyślenie nazwy. Jako, że mod ewoluował od zwykłego mx'a nazwa mi bardzo spasowała.

Jest najlepszy mod, jaki dotychczas wymyśliłem. Idealnie spersonalizowany pode mnie, dlatego każdemu komu się nie podoba, albo źle nim kręci mówię: "Nie to nie, mod jest dla mnie". Niemniej jednak myślę, że spodoba się on szerszej publiczności. Wystarczająco długi (20,5cm) wagowo nieco lżejszy od Ayatori Lakubo moda (masa skupiona bardziej do środka). Kręci się nim bajecznie, dzięki temu modowi uświadomiłem sobie, że kręcenie jednostronnym długopisem to prawdziwe wyzwanie, a każdy kto takim kręci, powinien być obdarzony szacunkiem. Dobra, nie ma co się rozpisywać, jeżeli ktoś chce, to spróbuje, ja serdecznie zapraszam do stworzenia takiego (wg mnie) cuda, który pomimo wysokiej dość ceny (40 - 45zł) jest jej wart.

Wymagane materiały:

2x Spoko Mini
1x Sunburst RSVP
1x RSVP Normal (albo Colors)
1x Hybrid Gel Grip
1x Hyper Jell (albo Jimnie Rollerball)
1x Easy Duraflash (Tianhao)
1x Uniball Signo






Następnie rozbieramy długopisy, będziemy potrzebować tych części:

2x Spoko Mini Grip
1x Grip Hgg
1x Tip Signo
1x Tip Duraflasha
1x Cap Hyper Jella
1x Grip Hyper Jella
1x Mały Grip Sunburst
1x Mały Grip RSVP
1x Body Sunburst
1x Backcap RSVP
1x Insert






Zaczynamy!

Zdejmujemy cap duraflasha (tianhao). Powinien tam znajdować się plastykowy tip. Kciukiem naciskamy i powinien on wyskoczyć. Wyciągamy wkład, zachowujemy tip. Grip nie będzie potrzebny.






Zdejmujemy grip z Hgg, małe gripy z RSVPków. Wycinamy wybrzuszenia (tak jak w RSVP MX²) w gripie z Hgg oraz żółtym gripie Sunbursta. Z drugiej strony gripa Sunbursta odcinamy paseczek 3mm (do pierwszych wzorków) tak jak to zrobiliśmy z wybrzuszeniami. Powinniśmy dostać 3 ringi z gripów.










Przód
Zamieniamy backcapa od RSVP z tym na Sunburście.
Nakładamy ringi z gripów na sunbursta w kolejności podanej na obrazku. Nakładamy gripa od hgg. Wciskamy tip z duraflasha na przód sunbursta. Musimy użyć trochę siły, tip nie powinien już nigdy spaść, pasuje idealnie.

Uwaga! Grip Hgg musi być lekko nałożony na plastikowy tip duraflasha.






Nakładamy tip Signo na tip Duraflasha. Pasuje idealnie, nie spadnie raczej nigdy. Odmierzamy grip Hyper Jella (Jimnie Rollerball) który nasuniemy aby tworzył całość z gripem hgg.



]



Nasuwamy grip Hyper Jella. Musi być delikatnie nasunięty na tipa signo, a między hgg a nim, nie może być przerwy. Mamy skończony przód.






Tył

Ucinamy clipa od Hyper Jella (najlepiej zrobić to rozgrzanym nożem)
Składamy grip Sunbursta na pół wkładamy troszeczkę do gripa RSVP. Wsuwamy wszystko do końca.






Ostatni Ring jaki nam został nasuwamy na backcap rsvp, wsuwamy na to cap Hyper Jella. I w tym miejscu muszę przyznać, że można zakończyć tutorial. Przez przypadek stworzyłem moda lżejszego od Evo SB, którym kręci się bardzo dobrze. Jeżeli ktoś lubi cięższe mody, zapraszam dalej.







Grip Cut

Przechodzimy do ostatniej części jaką jest gripcut. Potrzebujemy do tego linijkę, grip spoko, ostry nóż. Naciskamy linijką gripa, i ucinamy tak jak podane na obrazku. Oczywiście jeżeli ktoś potrafi robić świetny gripcut, zapraszam, można szaleć. Mnie niestety stać tylko na to, a i tak nie zawsze równo to wychodzi.




Uploaded with ImageShack.com



Bierzemy drugiego spoko, odcinamy grubszą część, jakieś 2 - 2,3 cm. Gripy zakładamy na gotowego moda.






Efekt końcowy






Uwagi końcowe:

To ile trzeba uciąć spoko na capie, zależy od wyważenia moda. Nie ma recepty na to, trzeba popróbować, nie będę pisał danych, ja to zawsze robię na oko.
Jeżeli komuś szkoda materiałów, zamiast gripa sunbursta można użyć reszty spoko która została. Zamiast gripa rsvp w capie Hyper Jella można użyć reszty gripa z Hyper Jella.
Można użyć Zebry Jimnie, jednak ona ma to do siebie, że body jest kolorowe, oraz końcówka capa jednego koloru, i to dość intensywnego, a nie jak w Hyper czerwono-przezroczysta.
Można użyć wkładu, ale od zwykłego RSVP tak aby nie zmieniło to wagi. Ja osobiście odradzam jakiekolwiek wkłady.
Nie można użyć zwykłego RSVP zamiast Sunbursta, bo plastikowy tip z Duraflasha będzie spadał






Podsumowanie
Spoko jest niestety 5, sunburstów o wiele więcej. Można dowolnie krzyżować te kolory, wszystko zależy od naszej wyobraźni i gustów. Zobaczymy, może wy wymyślicie jakieś ciekawe połączenia kolorów?
Mam nadzieję, że osoby które wykonają tego moda wypowiedzą się na jego temat. Chętnie poznam wasze opinie i gusty.

Wszelkie pytania proszę zamieszać w tym temacie.
All rights reserved. ®
Pari
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Red 
Użytkownik


Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 9
Skąd: Wierzbno
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |20 Sie 2009|, o 18:11   

Nawet tanio wszystko dobrę ma zawszę swoją cenę.
_________________
Na poczatku było słowo
Słowo było Bogiem
A ja byłem słowem..
PTP Wymiany/Trades
 
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |19 Gru 2009|, o 12:58   

Kupiłem tego moda od Pariego, mam nadzieje że szybko dojdzie (i tak idzie już 2 tygodnie... co bardzo mi się nie podoba)... Jak już wreszcie dojdzie to chyba tylko nim bd kręcił, bo wygląda no... jak wygląda :>

BTW, czy Pari kiedyś kogoś przewalił? Potrzebuję opinii wielu nabywców, bo jakoś nie jestem zwolennikiem kupowania przez zwykłe forum.
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
Sobol 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 215
Skąd: Mielec
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |19 Gru 2009|, o 13:18   

"Phantasm" napisał/a:
BTW, czy Pari kiedyś kogoś przewalił? Potrzebuję opinii wielu nabywców, bo jakoś nie jestem zwolennikiem kupowania przez zwykłe forum.


http://forum.penspinning....?t=1388&start=0

Jeśli chodzi o Pariego, to ma 358 plusów i 0 minusów, więc...
Ostatnio zmieniony przez Sobol |19 Gru 2009|, o 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |22 Gru 2009|, o 13:28   

No :D Właśnie stałem się właścicielem Czarno-białego Evo i jestem zachwycony :) Co prawda miałem parę problemów z capem, bo za głęboko go wcisnąłem i jak wyciągnąłem to razem z jego cżeściową zawartością :D Ale naprawiłem... jestem dumny z tego długopisu, a za poprzedniego posta serdecznie przepraszam... ;D Wszystkim polecam ten mod.

Pzdr.
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
Dżakob 
Użytkownik


Kręcę od: 404 Not Found
Ręka: lewa
Wiek: 29
Posty: 100
Skąd: Otwock
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |2 Mar 2010|, o 16:35   

Pen jest świetny i estetyka powala świetnością. Mogę z ręką na sercu go polecić KAŻDEMU. Muszę go sobie złożyć. Brawa dla Pariego!!!11 :mrgreen:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Irid 
Użytkownik


Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 54
Skąd: Toruń
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |2 Mar 2010|, o 22:06   

Jou, ja też evo złożyłem sobie niedawno w kolorystyce biało-szaro-zielonej. Kręci nim się nim świetnie no i to rozszerzenie przy tipie rox.
Gz Pari
PTP Wymiany/Trades
 
 
ola98 
Użytkownik

Kręcę od: 26.09.09
Ręka: prawa
Wiek: 25
Posty: 133
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |3 Mar 2010|, o 12:12   

"Irid" napisał/a:
ja też evo złożyłem sobie niedawno w kolorystyce biało-szaro-zielonej

hehe a ja mam w biało - czarno - zielonej X) rzeczywiście fajny mod nie źle mi się nim kręci trochę za śliskie body jak dla mnie (jak to jest we wszystkich modach z body sunbursta) ale da się kręcić i jest super X)
PTP Wymiany/Trades
 
tored 
Użytkownik

Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |6 Mar 2010|, o 17:00   

Jest w tym momencie szansa na kupienie lub zrobienie żółtego evo ? Takiego jak na foto?
PTP Wymiany/Trades
 
geecko 
Użytkownik


Ręka: mam i to dwie
Wiek: 27
Posty: 177
Skąd: Kraków
Handel: 94,12% (+16, 0, -1)
Wysłany: |6 Mar 2010|, o 17:48   

Tak, tylko musisz kupić sobie części i zmodować albo kupić gotowego
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=7jHU29cAohc
PTP Wymiany/Trades
 
 
tored 
Użytkownik

Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |6 Mar 2010|, o 18:09   

Właśnie w tym problem że szukałem w 4-5 papierniczych i w żadnym nie bylo potrzebnych części... A chodzi mi o żółtego tylko i wyłącznie ;/
PTP Wymiany/Trades
 
Hut 
Użytkownik


Kręcę od: 24.06.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 567
Skąd: POZnan*
Handel: 99,36% (+155, 0, -1)
Wysłany: |6 Mar 2010|, o 18:21   

no, to gratuluje jesli rsvp i jimnie szukales w papierniczym.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Renkaw 
Użytkownik


Wiek: 24
Posty: 192
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |6 Mar 2010|, o 18:47   

Rsvp, Sunbursty w Polsce, śmiechłem. Evo Sb w całości nie da rady złożyć w Polskich realiach, zostaje Ci trejdzenie międzynarodowe tudzież kupienie partów/całego moda od innego usera.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Magnum 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Posty: 3
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |14 Mar 2010|, o 20:31   

Niezły mod, bardzo mi się podoba, ładnie dobrane kolory, aż by się chciało takiego miec. :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
Sobol 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 215
Skąd: Mielec
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |15 Mar 2010|, o 12:38   

"Hut" napisał/a:
gratuluje jesli rsvp i jimnie szukales w papierniczym.

Jimnie są w Polsce ;)
PTP Wymiany/Trades
 
 
7Seventh7 
Użytkownik


Kręcę od: koło 4-5 miechów
Ręka: Right
Wiek: 28
Posty: 43
Skąd: Bochnia
Handel: 85,71% (+6, 0, -1)
Wysłany: |24 Mar 2010|, o 19:27   

Mod prezentuje się pięknie, kręci się juz tylko dobrze,dzięki gripom długim jest o co zachaczyć jak się ślizgasz po sunburście, ale ogólnie jak dla mnie jest mniej śliski niż mój busterek, a kręci się porównywalnie do niego,jak na one sided jest świetny.Waga to idealne 15 gram, sprawdzałem na wadze sklepowej,a wydaje się ciężki prawie jak buster z ciężkimi tipami .
Wielkim plusem u niego jest ten wygląd i możliwość pisania.
_________________
http://www.youtube.com/wa...feature=related

JUSTIN BIEBER I JEGO WYCZESANE BUSTY!!:O
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl