Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Maniek
|21 Cze 2009|, o 20:04
UltraS Mini 7
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |20 Mar 2009|, o 17:07   UltraS Mini 7

UltraS Mini 7 tutorial





Wstęp

Mod prezentowany w poniższym tutorialu, UltraS Mini 7, został przeze mnie stworzony jakiś czas temu, ale brak czasu i/lub lenistwo nie dało mi napisać tego tutoriala wcześniej.

Przy tworzeniu tego moda kierowałem się dwoma założeniami - mod ma być tani i jego części mają być dostępne w Polsce. Z uwzględnieniem tych założeń udało mi się złożyć piszącego moda, którego zdobycie nie jest problemem ze względu na dostępność części. Dodatkowo przy wyborze części starałem się znaleźć takie, które nie były raczej używane, by mój mod wprowadzał coś nowego. Nazwa modyfikacji jest zlepką nazw części składowych - Papermate FlexGrip Ultra, Steadtler graphite 777, Spoko Mini. Potencjalne mylne skojarzenia z s777 wykluczały użycie '777' w nazwie.

Niestety, jak wszystkim wiadomo, nie można mieć wszystkiego. Tak też przy ograniczeniu kosztów nie udało mi się za bardzo wymyślić, jak wyrównć rozłożenie masy. Na szczęście sytuację poprawił Mikusek, który zaproponował dodanie gripa z tyłu, co nie jest wielkim skokiem cenny (1-2zł), a podwyższa wygodę kręcenia. Wadą UltraSa jest na pewno jego wytrzymałość, a raczej jej brak. Generalnie już ktoś mi mówił (;)), że moje mody są tylko dla tych, którzy szanują sprzęt.




Dane:

COG: ~0,5cm bliżej tipa niż COP
Długość: 18,7 cm
Masa: 14g
Styl: jednostronny, piszący
Koszt: ~15zł
Wymiary inserta: 9 cm x 2,5 cm

WADY:
  • przyczepność body - sprawia początkowo problem, niektórym może nawet cały czas
  • kiepska wytrzymałość - przy wielu upadkach przednia część może pękać
  • konieczność cięcia - nie wszyscy lubią ciąć przy modowaniu, bo boją się, że coś zepsują i stracą kasę

ZALETY:
  • przyczepność body - po przyzwyczajeniu się świetnie sprawdza się przy spinach
  • niski koszt - część najbardziej narażona na uszkodzenia, kawałek Spoko Mini, jest najtańszą częścią moda i już w kosztach są dwa zapasowe korpusy
  • dostępność części - jeżeli cokolwiek się stanie z którąś częścią bardzo łatwo ją dokupić
  • klikany mechanizm pisania - pozwala szybko i wygodnie napisać coś bez zabawy w zdejmowanie capa


Potrzebne długopisy:


Potrzebne części:
  • 3x grip Spoko Mini
  • 1x body Spoko Mini
  • 1x body Steadtler graphite 777
  • 1x tip Papermate Flexgrip Ultra
  • 1x kliker Papermate Flexgrip Ultra
  • 2x wkład ze sprężynką Spoko Mini
  • 1x wykałaczka
  • taśma papierowa




Tutorial:

TYŁ:
1) Gwint klikanej części FleXGripa owiń taśmą (ja użyłem taśmy papierowej - taka, używana przy malowaniu ścian itp.) na tyle, by tylna część moda dobrze się trzymała.

2) Zetnij klipa - nie musi być całkiem na gładko, możesz zostawić tyle plastiku, żeby było na równi tych zgrubień wogół klikera całego. Następnie nałóż gripa na klikera z FlexGripa tak, by było widać cały przycisk.


3) Złożony mod ma o wiele cięższy przód od tyłu, więc w tym momencie dla wyrównania wagi, zgodnie z propozycją Mikuska, załóż 2,3 cm innego gripa Spoko Mini na końcówkę tego, który jest już założony. Radzę go dobrze najpierw rozciągnąć, bo nakładanie gripa na gripa nie jest proste ani przyjemne.


PRZÓD:
4) Utnij przednią część Spoko Mini. Potrzebny jest trochę mniejszy kawałek, ale lepiej moim zdaniem na tym etapie uciąć całą część, na której był grip.


5) Odciętą chwilę temu część skróć do 3,3 cm długości licząc od gwinta włącznie. Mówiąc obrazowo - odetnij ten "gładki" kawałek z tej części.


6) Zrób na tym plastiku niewielkie nacięcie wzdłuż w miejscu, gdzie wcześciej skracałeś. Następnie wciśnij od tamtej strony tipa FlexGripa. Przy wkładaniu tipa trzeba trochę siły użyć, bo tip lekko powinien rozwalić ten plstik, by wejść i się trzymać.


7) Naklej trochę taśmy na gwint Spoko, by przednia część lepiej się trzymała w korpusie. Po tym nałóż gripa na tę część tak, by wystawał z niego cały tip FlexGripa.


KORPUS
8) Połącz dwa wkłady Spoko Mini wykałaczką. Całość ma mieć 18,1 cm długości, więc fragment wykałaczki pomiędzy wkładami musi mieć 0,9 cm (wkłady mają po 8,6 cm; nie liczę części wykałaczki, która wchodzi do wkładów, bo jej długość zależy od sposobu cięcia).

9) Nałóż sprężynki ze Spoko Mini na wkłady, przy czym jedną przed nałożeniem rozciągnij. Normalnie ta sprężynka ma 2,9 cm długości - rozciągnięta ma mieć minimum 3,2 cm. Odradzam przesadniego rozciągania, bo jeśli tip się będzie słabo trzymał, to może z czasem wystrzeliwać przy klikaniu.


10) Wkłady są zatkane szczelnie wykałaczką, więc mogą przestać pisać. W tym momencie można zrobić dziurkę we wkładzie, którym chcemy pisać - może pomoże, jeszcze nie zdążyłem się przekonać.

11) Wkręć wcześniej przygotowanego klikera z FlexGripa do korpusu ze strony, gdzie Steadtler 777 nie ma gwintu.

12) Wsuń insert o długości 9 cm do body (szerokości nie mierzyłem, ale 2,5cm powinno być ok), po czym włóż zmontowane uprzednio wkłady - ten z nierozciągniętą sprężynką powinien wejść do środka.

13) Wkręć przód Spoko Mini z tipem z gwintowanej strony. Grip powinien zakrywać miejsce, gdzie korpus ma gwint.


W ten oto sposób złożyłeś nowego polskiego piszącego moda - UltraS Mini 7. Jeżeli boisz się, że tip może odpadać (słuszna obawa), to możesz skleić ten kawałek korpusu Spoko Mini tam, gdzie tip go rozwalił.


W składanych przeze mnie wersjach wkłady są niebieskie, bo takie są w Spoko Mini. Można też pokombinować z wkładem z FlexGripa, lub ewentualnie użyć innego, ale to już sobie kombinujcie na własną rękę. ;)

Zapraszam do komentowania i wypominania mi rzeczy, których mogłem zapomnieć opisać. Nie ma dokładnych zdjęć po kolei, bo mi się ich nie chce robić, bo uważam że tyle ich wystarczy.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
Ostatnio zmieniony przez Veyner |29 Lip 2009|, o 19:40, w całości zmieniany 5 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
geecko 
Użytkownik


Ręka: mam i to dwie
Wiek: 27
Posty: 177
Skąd: Kraków
Handel: 94,12% (+16, 0, -1)
Wysłany: |9 Sie 2009|, o 21:12   

Dzisiaj zrobiłem sobie Ulstras'a i muszę przyznać że kręci się świetnie !
Część Spoko w której jest tip skleiłem izolatką i trzyma się bardzo dobrze. Jedyne co mnie denerwuje to przyczepność body !
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=7jHU29cAohc
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |9 Sie 2009|, o 21:23   

"geecko" napisał/a:
Jedyne co mnie denerwuje to przyczepność body !

Pokręć nim jakiś czas, to zobaczysz, że się przyzwyczaisz i będzie Ci się nawet to w niektórych momentach podobać. ;) Ale fakt - mnie trochę za bardzo jednak męczyło to body i odstawiłem tego moda.

A izolatka tylko tymczasowo Ci pomoże - jeśli będziesz go upuszczał, to i tak w pewnym momencie tip wyleci. ;) Ja co jakiś czas zmieniałem tę część po prostu, żeby się nie wkurzać uciekającym tipem przy upadku.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Kazuke 
Użytkownik


Kręcę od: 05.05.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 551
Skąd: Trzebiatów
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2009|, o 11:38   

Dewey: Kliknij na "Dane" a potem przeczytaj jakie długopisy są potrzebne.

A co do pena. Myślę, że mechanizm klikający wymagałby poprawy. W czasie pisania wkład pod naciskiem się chowa. Bardzo utrudnia pisanie.

Kręci się cudownie.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wito 
Użytkownik


Kręcę od: 17.11.2008r.
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 75
Skąd: Szczecinek
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2009|, o 12:11   

Rafik musiałeś cos źle zrobić bo w u mnie się nie chowa (może to ja coś gupiego zrobiłem z wkładem ale nie sądze) Prawdopodobnie masz pojechaną wykałaczkę! :razz:

Co do moda to bardzo praktycznyprzyda mi się w szkole. Troche dłubaniny w nim ale efekt jest Super!

Gratuluje pomysłu!
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2009|, o 12:11   

Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby wkład się chował przy pisaniu. Możesz wyjaśnić dokładniej, jak to może mieć u Ciebie miejsce? Może po prostu np. kliker jest zbyt luźno i się cofa, gdy naciskasz wkładem.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Kazuke 
Użytkownik


Kręcę od: 05.05.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 551
Skąd: Trzebiatów
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |14 Sie 2009|, o 14:53   

Gdy przycisnę mocniej wkład to się cofa ( nie odskakuje, tylko pod naciskiem chowa się ). Clicker raczej dobrze siedzi, spróbuję jeszcze taśmy teflonowej dodać, ale raczej nic nie da.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Johny 
Użytkownik


Kręcę od: 18.III.09 do 06.XII.09
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 52
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |15 Sie 2009|, o 14:25   

Dzisiaj zrobiłem tego moda i muszę przyznać , że kręci się nim świetnie ; ) Ale miałem na początku problem z rozciągnięciem sprężynki tak , żeby była dobra . Spędziłem ponad godzinę nad modowaniem , ale opłacało się , bo pen jest bardzo dobry pod każdym względem . :grin:
_________________
ostr numer one mc .
PTP Wymiany/Trades
 
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |25 Sie 2009|, o 09:41   

Skombinowalem sobie takiego i musze powiedzieć że nie jestem zachwycony.Zerowa przyczepność.

Edit:
Jednak poprawka.Troche go zmodyfikowalem i swietnie sprawdza sie przy spinach
Ostatnio zmieniony przez Akeien |25 Sie 2009|, o 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
hajtus 
Użytkownik


Kręcę od: marca 2009
Ręka: PRAWA
Posty: 139
Skąd: Kraków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |25 Sie 2009|, o 11:05   

Zerowa przyczepność? Przecież ten mod ma najbardziej przyczepne body z wszystkich znanych modów O_o
PTP Wymiany/Trades
 
VeaVactis 
Użytkownik

Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |18 Sty 2010|, o 19:35   

czy zamiast steadtlera body moge uizyc body penaca?podobno bardzo przyczepne
PTP Wymiany/Trades
 
Flurry 
Użytkownik


Ręka: ? - Niee...
Wiek: 26
Posty: 32
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |23 Sty 2010|, o 12:08   

Ultras jest świetny kręci się nim super body jest przyczepne i pen rzadko spada a jak juz spadnie to robi mało chałasu miałem ultrasa ale niestety nauczycielka mi go zabrała ;/
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
dzidek 
Facepalm Artists


Wiek: 26
Posty: 285
Skąd: we mnie tyle siły?
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |29 Sty 2010|, o 16:48   

"Flurry" napisał/a:
pen rzadko spada a jak juz spadnie to robi mało chałasu

to ze rzadko spada to nie zaleta dlugopisu raczej.
i tak sobie chwile kojarzylem i chyba chodzilo ci o halas ^^

ale ogolnie fajny, tylko tyl gruby troche.
_________________
omom
PTP Wymiany/Trades
 
 
Magnum 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Posty: 3
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Mar 2010|, o 19:02   

Kręciłem tym modem od kumpla i nawet dobrze sie kręci, lecz body jest troche klejące, ale jest to kwestia przyzwyczajenia, no i oczywiście piszę. Sądzę że ten mod jest spoko.
Ostatnio zmieniony przez Magnum |16 Mar 2010|, o 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Brudny Harry 
Użytkownik


Kręcę od: 30:12:2009
Ręka: prawą
Wiek: 26
Posty: 22
Skąd: Skarżysko - Kamienna
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:19   

Można zmienić kliker z innego pena ? .U mnie wychodzi koszt 9zł
Ostatnio zmieniony przez Brudny Harry |4 Maj 2010|, o 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 20:39   

Brudny Harry, nie wiem, nie testowałem nigdy. Zapewne jak dasz inne części, to będzie inne rozłożenie masy i będzie się inaczej kręcić (nie sugeruję, że oryginałem kręci się super - chodzi tylko o fakt, że to już nie ten sam mod), ale jak chcesz, to spróbuj.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl