Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 19:03
Pirat MX
Autor Wiadomość
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2009|, o 18:40   Pirat MX

Witam w moim piątym tutorialu! Mod nazywa się Pirat MX (raczej łatwa do rozszyfrowania nazwa ;p), został zainspirowany Lemon Modem sangary, którego z kolei zainspirował iMatt swoim MCX'em... blablabla, w każdym razie kreditsy idą do nich (wiem, że zapewne tego nigdy nie przeczytają, a nawet jak przeczytają to nic nie zrozumieją, ale wypada napisać).
Modyfikacja jest bardzo przyjemna w kręceniu, jest optymalnej dla mnie długości i wagi, nie pisze niestety, i raczej nie będzie (może o tym na końcu).




Długość - 19,5 cm
Waga ~ waga signo-tipped MXa
Cena - niecałe 25 zł
Styl - jednostronny, niepiszący
CoG = CoP






- Pentel RSVP x1
- Pelikan SuperPirat x1
- Spoko Mini x1
- Hybrid Gel Grip x1
- Uni Signo x1
- G2 x1







1 - SuperPirat body
2 - Wkład G2 (ale nie uwzględniam jego ceny w ogólnym koszcie moda, zakładam, że każdy trve penspinner gdzieś tam ma jakiś niepotrzebny wkład G2)
3 - Cap RSVP ze złamanym clipem
4 - Tip Signo
5 - Grip HGG
6 - Body Spoko






1.
Zmyj grafikę SuperPirata, utnij z obu stron końcówki piszące, wyjmij wkład i wyczyść body od środka (Tip: od 'białej strony' wewnątrz body Pirata są takie małe wystające kawałki plastiku trzymające wkład. Wsadź tam mały nożyk i spiłuj je od środka, wkład (gąbeczka) powinien bez problemu wylecieć).

2.
Utnij wkład G2 do długości około 5 centymetrów

3.
Weź Spoko i utnij zaraz za, licząc od gwintu, 'zmatowieniem' na body, czyli dokładnie 3,5 cm.

4.
Nakręć tipa Signo na ucięty kawałek body Spoko (tak, tu jest pęknięte, ale to nie ma znaczenia).

5.
Załóż na przygotowany kawałek body gripa od HGG.

6.
Wciśnij wkład G2 w body Pirata (od niebieskiej strony, tj. tam, gdzie był ten flamaster, nie zmazik!). Może to się wydawać z początku niemożliwe, jednak zapewniam, że się da, musicie po prostu wcisnąć z całej siły, ewentualnie oprzeć na czymś i uderzyć głową (hihi to był taki żarcik dla rozluźnienia atmosfery, mam nadzieję, że nikt tego nie zrobi na serio). Wystająca część wkładu powinna mieć 3,5 cm. Obklej końcówkę wkładu taśmą.

7.
Teraz nałóż przygotowany fragment body Spoko na wystający wkład. Jeśli obkleiłeś(aś) końcówkę wkładu dostatecznie dużą ilością taśmy, jego końcówka powinna ładnie wejść pod gwint Spoko i wszystko powinno się elegancko trzymać i nie gibać na boki.

8. Następnie obwiń drugi koniec body Pirata dość sporą ilością przezroczystej taśmy (ew. naklej kawałek papieru, ja tak zrobiłem), nałóż na to capa RSVP, upewnij się, że dobrze się trzyma i...

GOTOWE!









Według mnie mod jest fajny (o czym pisałem już zresztą na początku) i warto go złożyć choćby ze względu na zużycie body Spoko lub wkładu G2.
Aha, i dlaczego nie będzie pisał, chyba że znajdziecie lepszy sposób niż ten, który zaraz opiszę. Po prostu próbowałem włożyć w końcówkę body część BIC Round Stica w której pierwotnie jest wkład i wszystko było ładnie, gdyby nie to, że CoG się wtedy sporo przesuwa do tyłu... Można wtedy na przód zamiast Signo dać Grip Matica, ale wtedy jakoś mi się nie podoba, Grip Matic wydaje mi się zbyt masywny na tego pena ;f .
No to tyle, mam nadzieję, że komuś się ten mod spodoba i go sobie złoży.
Pozdrawiam.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kanonier |17 Mar 2009|, o 18:43, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
pkpioro 
Użytkownik


Kręcę od: kiedy się urodziłem
Ręka: lewa
Wiek: 26
Posty: 57
Skąd: Czeladź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2009|, o 19:00   

jesłi o mnie chodzi to kiedyś zrobiłęm sobie podobnego z tych czesci:pisak fibracolor,roller tip pen.tip od hgg i grip od hgg
PTP Wymiany/Trades
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2009|, o 19:17   

Bardzo fajny. Dobry tut i w ogóle. Błagam Cię (to nie jest żart) przypomnij mi za jakieś 2 miechy, żebym go sobie złożył.
Jedna uwaga - z capa RSVP wyjąłbym tą czarną część i pomalował na biało. I druga - ja bym spróbował dać jakiegoś gripa do capa (np. RSVP jak w Lemon Modzie).
Dobra robota.
PTP Wymiany/Trades
 
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2009|, o 19:27   

O, racja, miałem wyjąć tą czarną kuleczkę z capa RSVP ale zapomniałem ;p . Gripa RSVP nie dawałem, bo nie ma takiej potrzeby, poza tym, żeby wszystko ładnie współgrało musiałby być biały... ;d Ew. mógłbym dać pół białego gripa HGG, ale to nie ma sensu, gdyż ponieważ cap RSVP inaczej wchodzi na body Pirata niż Comssy i taśma na końcu body starczy, żeby wszystko się trzymało.

pkpioro - cool story bro, ale co to wnosi tak właściwie?
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Machała 
Użytkownik


Kręcę od: 2009-2012 i 2014- do teraz
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 152
Skąd: Oleśnica
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2009|, o 19:44   

Mod jest zajefajny tylko troche za biały(ale chyba taki miał być xDD) Ja bym go zrobił jakiegos kolorowego. Kiedyś złoże na 100% ;]
PTP Wymiany/Trades
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |17 Mar 2009|, o 20:20   



cap idealnie sie trzyma na gripie z hgg, troche ten grip w capie skrócilem, i moim zdaniem wyglada lepiej niz full bialy, kreci sie bardzo dobrze, akurat mialem wszystko do tego moda z rzeczy ktorych nie uzywam. Gratulacje dla Kanoniera za mod
Ostatnio zmieniony przez sp3cu |17 Mar 2009|, o 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |18 Mar 2009|, o 14:15   

O, o, o! A jakby tak założyć cap RSVP na capa Super Pirata? :>
PTP Wymiany/Trades
 
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |18 Mar 2009|, o 17:22   

rozważałem tą opcję, ale wtedy byłby o wiele za długi i imo cap SP w capie RSVP nie wygląda za ładnie.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Lemon 
Użytkownik


Kręcę od: 15.10.07
Ręka: prawa
Wiek: 35
Posty: 256
Handel: 100% (+23, 0, 0)
Wysłany: |18 Mar 2009|, o 21:00   

Bardzo ładnie zrobiony tutek : D
Wszystkie części dostępne w Polsce (oprócz RSVP).
Ładny ogólnie mod i wszystko ok :)

@edit
No wiem, wiem, ale chodziło mi o takie zwykłe papierniczaki, zazwyczaj nie ma (mówie o zwykłych, nie retrc) w nich RSVPeków. ;)
_________________
http://forum.penspinning....p=207145#207145

WYPRZEDAŻ SUPER DŁUGOPISY BARDZO TANIO 50% SALE POLECAM
Ostatnio zmieniony przez Lemon |19 Mar 2009|, o 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
flOw 
Użytkownik


Ręka: RiGht
Posty: 5
Skąd: Nasielsk
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2009|, o 13:08   

Pen bardzo ladny podobny jest do Polemix'a Piormena jak znudzi mi sie mój pen to sobie tego napewno zrobie ^^
Ostatnio zmieniony przez flOw |15 Lis 2009|, o 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
InsuliN 
Użytkownik


Kręcę od: 11.09.10
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Starachowice
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2009|, o 18:04   

Bardzo ładny pen :grin: zmodowałem go dziś i bardzo dobrze się kręci tylko mam capa mam innego od jakiegoś długopisa z domu ale wchodzi :mrgreen: :mrgreen:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |17 Lis 2009|, o 20:30   

Ciekawy, bardzo ciekawy. Ale muszę przyznać że podobny do Polemixa. Ciekawe zastosowanie wkładu G2. Mod zrobiony zgrabnie i estetycznie. Jedyna wada to to że nie lubie jednostronnych modów.Bardzo nie lubie. Raczej nie złoże ,ale i tak gratuluje pomysłu.
PTP Wymiany/Trades
 
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |17 Lis 2009|, o 20:40   

lolol ten polemix powstal ponad pol roku po pmx, wiec takie porownanie jest dosc nietrafione, predzej powinniscie pisac, ze to polemix przypomina pirat mxa. btw imo nie sa wcale podobne, chyba ze za to podobienstwo uwazacie gripa hgg z przodu i signo, bo cala budowa jest zupelnie inna.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Kazuke 
Użytkownik


Kręcę od: 05.05.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 551
Skąd: Trzebiatów
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |18 Lis 2009|, o 06:56   

Złożyłem, zakręciłem i pokochałem :facepalm: . Mod bardzo przyczepny. Waga też w sam raz ( nie za lekki, nie klockowaty ). Tylko coś mi nie wyszedł :D . Przy modowaniu miałem problem z długością tego kawałka Spoko mini. Za długi był i mi grip hgg nie pasował. Dodałem kawałek gripa Airfita i jest cacy. Bardzo polecam.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
inVerso 
Użytkownik

Wiek: 29
Posty: 522
Skąd: Bełchatów
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |26 Lis 2009|, o 21:01   

Hmm, Tego się nie spodziewałem. IMO odczucie jest kompletnie inne jak w zwykłym SMX'ie... Kręci się bardzo wygodnie choć nie jestem do tego przyzwyczajony ;d
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl