Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 19:00
Spoko G3
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |27 Lis 2008|, o 00:00   Spoko G3

Spoko G3 tutorial


Wstęp

Witam, już dawno mnie kilka osób prosiło o tutorial do złożenia tego pena, ostatnio też ktoś się upomniał, więc wrzucam. ;) Wszelkie dane techniczne są zależne od jakości sprzętu mierniczego i potencjalne niepoprawne dane mogą być wynikiem błędów tychże urządzeń.

Dla tych, co nie wiedzą, co to za pen:



A tutaj w akcji:
http://pl.youtube.com/watch?v=8j-vDMdvUpM
http://pl.youtube.com/watch?v=6VdjK22cRKY


Dane techniczne:

Waga: 18g (bez wkładu)
Długość: 18,7 cm (prawie tyle co RSVP MX)
COG: przy włożonym pełnym wkładzie wydaje mi się, że COP = COG; bez wkładu ubywa trochę wagi z przodu, ale nie jest to problematyczna różnica
Rozmiar inserta: podam, jak będę sobie rysował nowy, dam wtedy też nowe zdjęcie końcowe

Tutorial

Potrzebne peny:
  • 2x Spoko
  • 1x Zebra Telescopic
  • 1x HGG
  • 1x Signo (metal tip)
  • 1x G3



Potrzebne części:
  • 2x gripy Spoko
  • 1x tip ZT
  • 1x grip HGG
  • 1x tip Signo
  • 1x G3 (cały pen)




Modowanie:
1) Zdejmij clipa z capa G3.


2) Odetnij i spiłuj dokładnie część capa, na którą był nałożony clip.


3) Włóż tip ZT do capa G3.


4) Włóż grip HGG do cpa G3. Grip powinien najść na gwint tipa ZT i powinien minimalnie wystawać z capa.


5) Weź body G3 - trzeba przymocować tipa Signo do body. Tutaj trzeba podjąć dwie decyzje. Pierwsza - czy zostawiamy wkład, czy nie. Druga - jeśli zostawiamy wkład, to czy chcemy czasem móc nim pisać. Jeśli na oba "pytania" odpowiadamy tak, to tipa G3 oklejamy taśmą - można go "okrążyć" kilka razy, by warstwa taśmy nie była zbyt cienka. Następnie nakręcamy na tę warstwę taśmy tipa Signo. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można zdejmować łatwo tipa Signo, by pisać (końcówka pisząca nie jest widoczna po założeniu tipa Signo), jednak ten tip może się gorzej trzymać. Dlatego też w jakimkolwiek innym wariancie odpowiedzi na tamte "pytania" najpierw nakładamy tip Signo na tipa G3, po czym oklejamy je razem taśmą (najlepiej by taśma sięgała nie wyżej niż ta "płaska" część tipa).
[na zdjęciach niebeiski G3 to pierwsza opisana metoda, czarny to druga]


6) Nakładamy jednego Spoko gripa na przód body tak, by zakrył on w całości gripa G3. Powinien on również zakryć idealnie "płaską" część tipa Signo.


7) Drugiego Spoko gripa nakładamy na capa.


8) Nakładamy capa. Body powinno wsunąć się do środka gripa HGG. Trzeba docisnąć capa na tyle, by nie było widać backpluga.


W tym momencie mamy już gotowego Spoko G3. Można oczywiście dorzucić jakiś insert. ;) Może jutro narysuję sobie inserty, to wrzucę zdjęcia.

Osobiście uwielbiam tego moda, kręcę nim cały czas. Komentarze mile widziane, ale preferuję raczej opinie ludzi, którzy go złożyli/mieli okazję kręcić nieswoim.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
Ostatnio zmieniony przez Veyner |22 Cze 2009|, o 01:23, w całości zmieniany 5 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Grzesieq94 
Użytkownik


Kręcę od: VII.2008r z przerwami
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 363
Skąd: Gliwice - Sośnica
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |1 Lut 2009|, o 14:41   

Po meetingu w Krk kręcąc nim uważam że mod jest SUPER!!! Mam pytanie. Jaki jest mniej więcej koszt tego pena?

P.s. To już drugi pen Fenixa który mi się podoba i mam zamaira go kupić/mam go w domu :P
PTP Wymiany/Trades
 
 
musk 
Fingers' Artist


Kręcę od: 2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 837
Skąd: Łęki k/Oświęcimia
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |1 Lut 2009|, o 14:50   

Jestem tego samego zdania co Grzesieq, niestety mialbym problemy z tipem zt, mam nadzieje ze signo będzie odpowiednim subem.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |1 Lut 2009|, o 14:55   

Co do inserta - zmierzyłem właśnie ten w moim limegreen vs. orange i ma on 9cm x 2,5cm. Przy czymczęść widoczna to około 8,5cm x 2cm. Jednak lepiej zrobić dłuższego inserta, bo jeżeli jest "na styk" i bez wkładu w środku, to może się trochę przesuwać i pod gripa w czasie kręcenia - miałem tak z tym z tutoriala. Dlatego też myślę, że 9cm x 2,5cm to minimum. Jeżeli się będzie przesuwał, można dołożyć jakiś kawałek papieru do bodu z przodu, żeby trzymał insert. ;)

Jak chodzi o koszty - spoko kupisz na forum po 1.5-2zł, Uni Signo w granicach 5-6zł, HGG 6-8zł, Zebrę Telescopic możesz kupić nawet na allegro za 8zł chyba ze zniżką dla ludzi z PPP. Największy problem chyba jest teraz z G3 - musi być z metalowym tipem, ktoś kiedyś widział w Polsce G3, ale z plastikowym. Więc można ogólnie liczyć koszt części tak: 2x 2zł + 6zł + 8zł + 8zł (licząc kupowanie specjalnie ZT, którego przecież do ZT moda można wykorzystać, przez co taniej wyjdzie raczej) + koszt G3 z zagranicy, czyli jakoś 26zł + koszt G3 bym liczył. Sądzę, że ten mod jest wart swojej ceny.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Grzesieq94 
Użytkownik


Kręcę od: VII.2008r z przerwami
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 363
Skąd: Gliwice - Sośnica
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |1 Lut 2009|, o 17:03   

Pen jak najbardziej wart tej ceny... Muszę poszukać części :D
http://poradnik.telewizor.eu/news.php
@down: Ale śmieszne :grin: już poprawiłem dziex Kha
Ostatnio zmieniony przez Grzesieq94 |17 Paź 2018|, o 11:18, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |13 Cze 2009|, o 12:22   

Wiem, że temat trochę ma, ale natrafiłem na problem podczas składania moda. Otóż nie mogę założyć capa na body (wciska mi grip i nie pozwala wejść na niego). Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |13 Cze 2009|, o 12:41   

Jest to problem, jaki można spotkać przy nieużywanym gripie często. Żeby się z tym uporać trzeba początkowo nakładać gripa lekko na body najpierw, potem dopiero wsuwać body z gripem do capa. W ten sposób rozciągnie się końcowa część gripa i będzie potem można spokojnie nakładać capa z gripem.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
adi;) 
Użytkownik


Kręcę od: dawna
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 151
Skąd: giżycko
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |13 Cze 2009|, o 14:13   

Polecam tego moda.Miałem okazję kręcić nim na meetingu i polecam bardzo, jest jak dla mnie idealnie wyważony, jest może troszeczkę za krótki, ale palce się przyzwyczajają po niedługim czasie i jest wiele wariantów kolorystycznych. Po prostu super :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
http://muzyn123.mybrute.com
Ostatnio zmieniony przez adi;) |13 Cze 2009|, o 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |13 Cze 2009|, o 15:55   

Wielkie dzięki Fenix za radę, pomogło :) , może nie jest idealne, ale jeszcze trochę potrenuję i wejdzie idealo ;) . Jeszcze raz dzięki, to się nazywa wzorowa pomoc autora :) !
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |28 Cze 2009|, o 12:04   

Sory trochę że odgrzeję kotlecika, ale chciałem wyrazić opinię n/t tego moda.

Wcześniej na mecie kręciłem tym cackiem i owszem, fajnie ale jakoś tak dziwnie. Dopiero wczoraj w Krakowie pokręciłem więcej, próbowałem kręcić trudniejsze triki (busty, fl ta, baki 1.5 cont itd.) i okazało się że bardzo do mnie pasuje! Podchodzi mi jego waga, podobna do Kt i długość - mam bardzo małą rączkę (mój middle = pinky Sopoćka xD) i ten mod bardzo zgrabnie w niej wygląda ;) , nie jak taki trochę kloc Kt. Po chwili kręcenia tak jakby zapomniałem że jest asymetryczny, w ogóle tego nie czuć. Np. busty można robić od strony capa jak i tipa czego w Mx raczej nie zrobimy ;p. Z meetingu chciałem wyjechać z czymś nowym w kolekcji, nie wiedziałem jeszcze z czym. Ale wychaczyłem Arozioma, skłonnego do wymian etc., miał dużo modów i spostrzegłem Spoko G3 - nie wahałem się ^^. Mam już tego moda na własność i nie żałuję ani trochę.

Wszystko idzie na + dla tego moda - dobrze mi się kręci czym ciężkim a krótkim niż długim, nie czuć asymetrii, gripy Spoko są dobrze przyczepne no i respekt że kręcisz cuda na czymś asymetrycznym :D , co przypomina długopis.

Jedyne co może odstraszyć to zdobycie ZT i G3, ale mamy forum więc większym problemem to nie będzie. Spoko G3 jest na pewno wart swojej ceny. Polecam go sczególnie tym, którym odpowiada waga Kt, czy Bustera, a te mody są dla nich za długie.
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Tvister 
Facepalm Artists


Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 942
Skąd: Dobczyce
Handel: 100% (+57, 0, 0)
Wysłany: |30 Wrz 2010|, o 20:30   

Lepiej z wkładem czy bez?
Chce sobie sklecić, a nie chce mi się przerabiać. :f
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |1 Paź 2010|, o 21:43   

Ja wolę bez wkładu. Z wkładem za ciężki dla mnie był.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Maksym 
TOL


Posty: 694
Handel: 100% (+58, 0, 0)
Wysłany: |1 Paź 2010|, o 22:24   

Złożyłem, ciut krótki, no i waga, na 1 cm moda przypada 1 gram, jest SC lecz trochę przypomina stylisha. preferuje mody ~21 cm więc dla mnie za krótki, lecz jeżeli woliz krótkie mody to polecam...
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |1 Paź 2010|, o 22:28   

W sumie sam też przyznam, że jak pokręciłem jakiś czas Stuhl Modem i innymi dłuższymi trochę rzeczami, to też odczuwam niewygodę kręcenia takim krótkim, a ciężkim modem. No i z grubym body.

Tak więc jak ktoś jest przyzwyczajony do czegoś dłuższego, to może mu się niekomfortowo kręcić przez skupienie masy takiej na tak małej długości.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
CRiS 
Insomnia Group


Kręcę od: 20.11.2010
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 103
Skąd: Piła
Handel: 90,91% (+10, 0, -1)
Wysłany: |24 Sie 2011|, o 11:10   

Świetny mod ! Najlepszy jakim kręciłem ( a kręciłem wieloma ) !!
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl