Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Warsztaty Penspinnerskie w mojej szkole :)
Autor Wiadomość
Kąś 
Fingers' Artist


Kręcę od: pff...
Ręka: całkiem prawa
Posty: 402
Skąd: Lublin/Londyn
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |18 Lis 2008|, o 18:47   Warsztaty Penspinnerskie w mojej szkole :)

Witam!
Postanowiłem się podzielić z Wami, drodzy koledzy, pewną ciekawostką, oraz jak wskazuje tytuł tego działu, poprosić o poradę. Mianowicie ostatnio u mnie w szkole pojawił się spory popyt na penspinning ( ludzie często zaczepiali mnie i prosili, żebym ich czegoś nauczył, albo coś pokazał, itp.), więc zdecydowałem się zebrać chętnych i poprowadzić w szkole kółko penspinningowe. Myślę, że inicjatywa ta jest dość ciekawa i może pomóc wyłowić kilka fajnych talentów. Dogadałem wszystko z dyrektorem, zebrałem chętnych i wstępnie ze szkoły chęć uczestniczenia zadeklarowało ok 30 osób - choć grupa się po kilku zajęciach na pewno solidnie wykruszy(na co liczę, bo ciężko będzie zapanować nad takim tłumem). Docelowo chciałbym mieć ok 8-10 uczestników, ale zobaczymy jak wyjdzie. Mam już ogólny pomysł na formę prowadzenia takich zajęć, aby były interesujące i aby można było się czegoś nauczyć, zresztą jak powszechnie wiadomo, gdy ma się kogoś, kto pokaże i wyjaśni, nauka idzie szybciej niż gdy trzeba dochodzić do wszystkiego samemu, więc efektów spodziewam się dość szybko.
A przechodząc do sedna, przede mną pierwsze zajęcia (w piątek) i chciałbym jakoś sensownie je poprowadzić. Na początek chciałbym wprowadzić ogólny rys historyczny, napomknąć o sukcesach Polaków, podać trochę obowiązkowej teorii typu numeracja palców , tricki inverse, reverse i normal, fundamentale, potem pokazałbym np. PPP Promo, w celu pokazania do czego będziemy dążyć :) , poleciłbym każdemu zrobienie sobie jakiegoś prostego moda z tego, co znajdą w domu, wytłumaczyłbym jak i polecił nauczenie się fundamentali.

Czy jest coś, co uważacie, że pominąłem, a wypadałoby o tym wspomnieć na samym początku nauki penspinningu? Albo może ogólnie macie jakieś fajne pomysły co do prowadzenia takich zajęć, lub chcecie wyrazić swoją opinię na temat takiej inicjatywy.

Za wszelkie opinie i porady z góry wielkie dzięki
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Kąś 
Fingers' Artist


Kręcę od: pff...
Ręka: całkiem prawa
Posty: 402
Skąd: Lublin/Londyn
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |18 Lis 2008|, o 22:01   

Dzięki agiluS, wezmę to pod uwagę, bo przemyślałem sprawę i wydaje mi się, że rzeczywiście masz rację. Początki teorii spróbuję wprowadzać dopiero gdzies od 3-cich zajęć jak zostanie tak z 10-12 osób.

@down: tego się trochę obawiam, ale raczej jest małe prawdopodobienstwo, że wszystkim będzie się chciało kręcić.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kąś |18 Lis 2008|, o 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
kacd 
Użytkownik

Posty: 179
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |18 Lis 2008|, o 22:05   

Bęe się śmiał jak się okaże że nikt nie odpadnie xD. Będziesz miał dużo do roboty
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |18 Lis 2008|, o 22:07   

Albo wspomnij o historii ale tyle co np w Dzien Dobry TVN z Gumixem i Fenixem to co mowil ten jakby narrator, ze japonscy studenci zaczeli i potem wstawiali filmy do neta i tak sie rozpowszechniło itp
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |18 Lis 2008|, o 23:20   

Moim zdaniem podstawą jest pokazanie kręcenia niezmodowanymi penami na wstępie. Bo wiele osób, które patrzą na penspinnerów myślą, że do tego trzeba jakiś specjalnych "patyczków" (bo niektóre ciężko długopisem nazwać). Od tego trzeba zacząć bezapelacyjnie. Na wstępie pokazać jakiś collab właśnie z niezmodowanymi penami - możesz np stare dobre PDS 1st pokazać, tym bardziej że wiele osób na PPP od tego zaczęło. Sam trochę poćwicz jakimś zwykłym penem po prostu z capem z tyłu - np signo zwykłe, czy comssa z jednym capem. Ludzie muszą wiedzieć, że kręcić można wszystkim, nie tylko specjalnie zmodyfikowanymi penami.
O modyfikacjach opowiedz - wyjaśnij, że długopisy są modyfikowane, by były cięższe, dłuższe, bardziej wyważone, czyli po prostu wygodniejsze do kręcenia. Jeśli zakładasz, że ktoś może tego nie zrozumieć, to porównaj np do piłki nożnej - można grać w tenisówkach, ale stworzono korki, by można było to robić wygodniej. Możesz pokazać RSVP MX, jako jeden z najprostszych modów, który do tego wciąż wygląda jak długopis, opisać jak się go składa (najlepiej robić to na ich oczach).

Możesz też wspomnieć potem o występach w TV - na zasadzie "możliwe, że spotkaliście się już wcześniej z penspinningiem" i wtedy pokazujesz całe materiały lub ich fragmenty z kolejnych audycji.

Opowiedz im, jak Ty zacząłeś, czym dla Ciebie jest penspinning - najlepiej uczy się od nauczyciela, który pokazuje, że kocha to co robi. W tym momencie możesz zacząć mówić o technicznych podstawach moim zdaniem dopiero. To ma być dla ludzi, ale nie dla każdego - tylko dla tych, którzy szukają pasji i mogą ją znaleźć w penspinningu. Tacy się nie zniechęcą tym, że po pierwszych zajęciach nie potrafią wykonać TA.

Przy mówieniu o trickach podstawowych możesz jeszcze zacząć od opisania, jak sam tok nauczania się zmienia z czasem - opowiedz, jak starzy wyjadacze zaczynali np od oglądania klatka po klatce PDS 1st, że nie było dawniej praktycznie nikogo, kto by nagrywał tutoriale i kto by mógł na żywo coś pokazać. Opisz, jak to się zmieniało wraz z rozprzestrzenianiem się penspinningu - wyjaśnij, czym jest tutorial itd. Pokaż im, w jakiej uprzywilejowanej sytuacji są - mają Ciebie, kogoś kto już w tym trochę siedzi i zna się na rzeczy, kogo można zapytać o wszystko, kto może pokazać tricki ze wszystkich stron. Wjedź może nawet na ambicje trochę - powiedź, że ludzie, którzy nie potrafią się choć trochę sami uczyć kiepsko wypadają w oczach "weteranów", którzy wiedzą z doświadczenia, że nikt nie musi prowadzić za rękę, by dojść do wysokiego poziomu.

Powtarzaj ciągle o kreatywności - ucz ich od początku, że to jest podstawa. Wyjaśnij im, że bardzo ważną rzeczą jest własny styl, którego się nie wyrobi pytając co chwilę "a co mogę zrobić po tym tricku". Powiedz też o kreatywności w zakresie modowania - niech każdy wie, że często najlepiej kręci się penem własnego pomysłu, bo powstał on jako dopasowany do osobistych preferencji modującego. Wyjaśnij też, że "wygodniejszy" pen to pojęcie względne, tak jak ma się sprawa z np ubraniami - każdy lepiej czuje się w czym innym. I oczywiście że to palce wykonują tricki, nie pen - "wygodniejszy" pen może pomóc, ale nie zrobi z nikogo pro.

Tyle na chwilę obecną, dużo tego trochę chyba się napisało, mam nadzieję, że choć w części się zgadzasz ze mną. ;)

[ Komentarz dodany przez: Pari: Wto 18 Lis, 2008 ]

Otrzymujesz ode mnie, nagrodę za najbardziej dojrzałą wypowiedź miesiąca.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
agilus 
Użytkownik


Kręcę od: I 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 198
Skąd: DDZ
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |19 Lis 2008|, o 13:53   

Fenix... brawo :wink: to co napisałeś jest wręcz idealne :) troche dużo tego lecz jest to wiedza od której powinni zacząć początkujący na zajęciach :wink: sam zawsze powtarzam że kręcić można wszystkim po czym biorę z ziemi patyka i zaczynam nim kręcić. I niekoniecznie się zgodzę z Pierwszym Twoim zdaniem Fenix że podstawą jest kręcenie nie zmodowanymi penami. Podstawą jest zapoznanie nowych z podstawami pen spinningu tj. MODOWANIE i FUNDAMENTALE

Niech się zapoznają z modowaniem i niech sami pójdą do papierniczego i zrobią swoje pierwsze mody :)

TEN pentrix należy wydrukować i rozdać każdemu na zajęciach i z TEGO kazać się uczyć tzn pokazać które tricki się uczyć (tzn pokazać im fundamentale) potem dać im zadanie na np. 3 tyg TA harmonic, wszystkie rev i fundamentale na każdym palcu i przez te 3 tyg muszą sietego nauczyć

Następnie trzeba troszeczkę ich zmotywować, niekoniecznie prawdą :twisted: Powiedzieć ze np. ja sie fundamentali uczyłem 1miesiąc a Ty sie nauczyłeś w tydzień tak bardzo łądnie, jeszcze 2 miesiące i będziesz tak kręcić jak ja ^^. Co jakiś czas się zachwycić postępami ucznia itp

Przede wszystkim przy tych zajęciach MUSI być wesoło ;) Nie można do tego podchodzić co jak niektórzy na tym forum (nie będę wymieniał) że zgnoić nowych itp to nie tędy droga, nie można ich spławić nawet jak po raz setny musisz odpowiedzieć na: Jak się robi TA?. Przyda się muzyka dobra do penspinningu tzn dynamiczna przy której się chyba kręci najlepiej :) Trzeba ich wprowadzić w świat i klimat pen spinningu :)

Dobrym motywem jest też aby Wasz uczeń znalazł sobie własnego ucznia po 1/2miesiącach ;) będzie wtedy bardziej zmotywowany gdyż będzie musiał sam UCZYĆ i samemu się czegoś nowego nauczyć DOBRZE aby wiedzę przekazać ;)

Głównym problemem z którym się spotkasz Kąś i chyba każdy się spotyka jest to chwilowy brak zajawki. Po prostu człowiek przestaje kręcić bo mu się to nudzi i to będzie największy problem i jedynym rozwiązaniem jest
a) odpowiednia mobilizacja
b) rywalizacja z czym do rywalizacji może być duzy kłopot ponieważ na tle tego mogą wyniknąć bardzo duże konflikty i np. jedna z osób możne przestać kręcić z powodu: on jest ode mnie lepszy :!: Tutaj na to trzeba bardzo uważać lecz nieraz drobna rywalizacja może się przydać :twisted:

jak na razie to tyle choć i tak się dużo rozpisałem ale jak coś jeszcze mi się przypomni to jeszcze coś napisze ;)

ale jak na teraz podsumowanie i głowna rada: wprowadź w swoje warsztaty i dużo śmiechu i nie bądź jak co niektórzy na tym forum przemądrzali tylko bądź wyrozumiały i zawsze pełny rady na swoich uczniów

salem alejkum :razz:
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |19 Lis 2008|, o 22:24   

"agilus" napisał/a:
Podstawą jest zapoznanie nowych z podstawami pen spinningu tj. MODOWANIE i FUNDAMENTALE

Od kiedy podstawą penspinningu jest modowanie? Podstawa to coś, co do danej rzeczy jest konieczne, niezbędne i niezastąpione - modowanie konieczne do uprawiania penspinningu nie jest.

Zaczynanie warsztatów od modowania to głupota i widoczny błąd w rozumowaniu prowadzącego samego. Nie można takich błędów przekazywać - trzeba pokazać, że zmodowany pen to nie wymóg, a kwestia wygody. Dzięki temu można wykształcić całkiem inny sposób myślenia niż ten, jaki mają obecni początkujący - patrzą na umiejętności przez pryzmat pena, którym macha ktoś, pytają o najlepszy mod dla początkującego, dla średnio zaawansowanego, najlepszy do soniców, etc, etc.

Co do tego, by uczniowie znajdowali sobie uczniów to nawet ciekawy pomysł. Ja osobiście zacząłem kręcić prawą ręką np dlatego, że wielu praworęcznym pokazywałem fundamentale (lipiec/sierpień 2006). Może taka forma nauki dać ciekawe efekty, ale tylko jeśli uczestnicy będą ambitni i będą się starać stawiać sobie osobiście coraz wyżej poprzeczkę.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Deway 
Użytkownik

Kręcę od: 18-10-2008
Ręka: lewa
Wiek: 27
Posty: 97
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2008|, o 13:21   

kąś a w jakiej szkole są te warsztaty?
_________________
Nie kręce
PTP Wymiany/Trades
 
 
agilus 
Użytkownik


Kręcę od: I 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 198
Skąd: DDZ
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2008|, o 15:05   

FeniX źle mnie zrozumiałeś ;) nie chodzi mi o modowanie takie o jakim mówisz i myślisz lecz spójrz na to ze strony: czym mają kręcić początkujący ? ;> chcą kręcić i co, wezmą Ci zwykły długopis i co ? i dupa :neutral: nigdy się na nauczy kręcić takim penem :roll: albo zazwyczaj jest tak że pożyczamy początkującym lub sami im skłądamy :neutral: STANOWCZE NIE :!: powinni złożyć własnego penów i uczyć się na nim a żeby mogli złożyć coś własnego muszą wiedzieć jak powinien (w sumie to prędziej MOZE) wygladać taki pen aby kręciło się dobrze, a jakie są dla zaawansowanych. o to mi chodzi ;)

a żeby uczniowie znajdowali swoich uczniów, hehe, właśnie ja jestem taką osobą więc wiem ze to jest dobre i bardzo pomaga (sprawdzone w kilku przypadkach ;) ) po pierwsze większy zasieg ma pen spinning no i pomaga w nauce ;) ale jak mówisz wersja dla ambitnych :lol:
_________________
Problem z komputerem ? sprawdź
PTP Wymiany/Trades
 
 
mysza 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2006
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 519
Skąd: okolice Olsztyna
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2008|, o 18:26   

Cytat:
chcą kręcić i co, wezmą Ci zwykły długopis i co ? i dupa :neutral: nigdy się na nauczy kręcić takim penem :roll:

Ja się jakoś bez problemu nauczyłem fundamentali i nie tylko. U mnie w szkole nawet pewien pan z prawie zerowym doświadczeniem w penspinningu zrobił pinkybaka 1.5 niezmodowanym cienkopisem.

Poza tym, jeśli jakiś osobnik stwierdzi, że mu niewygodnie takim "zwyczajnym" długopisem, to zacznie kombinować. Założy drugą zatyczkę, czy coś. I już mamy wstęp do modowania. ;) A o gripach, tipach, capach etc. można imo powiedzieć później.
PTP Wymiany/Trades
 
 
agilus 
Użytkownik


Kręcę od: I 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 198
Skąd: DDZ
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2008|, o 20:04   

heh, każdy kręci czym mu wygodnie tylko ja mówię o takich zwykłych a takimi bardzo wątpię aby jakiś amator się nauczył kręcić tak dobrze jakby chciał.

Ludzie pamiętajcie że na warsztaty nie przychodzą takie osoby jak tutaj na forum. Tam przychodzą zazwyczaj osoby które widziały Cię na przerwie i totalnie nic nie wiedzą o tym, podoba im się to po prostu. Wg tej teorii pen spinningu zazwyczaj przychodzi grupa pierwsza lub druga. Czyli ludzie pt. JA TEŻ TAK CHCE :!: i na tym się kończy :cry: i teraz mysza odp sam sobie na pytanie "co TY byś zrobił aby taką grupę przerobić na grupę trzecią czyli Ci którzy naprawdę chcą kręcić ? :)

Nikt z Was takich warsztatów nie prowadzi i naprawdę uwierzcie mi że to nie jest tak prosto jak się Wam wydaje :cry: Zainteresować kogoś jakimś głupim kręceniem (bo tak niektórzy to postrzegają) grupe osób której się to podoba to jest naprawde cholernie trudno, ale jak na razie wraz z benym udaje nam się jako tako i mamy grupe 7 osób :)
_________________
Problem z komputerem ? sprawdź
PTP Wymiany/Trades
 
 
mysza 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2006
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 519
Skąd: okolice Olsztyna
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2008|, o 20:26   

Cytat:
i teraz mysza odp sam sobie na pytanie "co TY byś zrobił aby taką grupę przerobić na grupę trzecią czyli Ci którzy naprawdę chcą kręcić ?

Nic. Ci którzy naprawdę chcą kręcić będą to robić. :P Z naszą pomocą lub bez. Na siłę raczej nie da rady. Nie widzę sensu w zmienianiu podejścia ludzi do penspinningu. Albo ktoś się chwilowo zajawił, albo będzie ćwiczył.

A i z tym zadanym czasem na opanowanie tricku to też imo nietrafiony pomysł. Penspinning ma być chyba przyjemnością? A taki narzucony okres czasu na naukę może tylko zniechęcić i zestresować.
PTP Wymiany/Trades
 
 
gumix 
Użytkownik

Kręcę od: dawna
Ręka: lewa, prawa
Wiek: 34
Posty: 628
Handel: 100% (+41, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2008|, o 20:30   

czytając temat i posty pod nim myślę, że najważniejsze informacje zostały zawarte.
Kąś życzę ci powodzenia, przydał by ci się ktoś do pomocy ;] myślę, że z czasem ktoś dobry się wyłoni z tej dużej grupy ;]

trzymam kciuki, żeby ci się udało, no i oczywiście pochwal się efektami swojej ciężkiej pracy (jakiś mały filmik za jakiś czas) ;] a z czasem możesz pomyśleć o zaproszeniu kilku penspinnerów z Polski x), bo przecież musimy sobie pomagać, a co! XD
PTP Wymiany/Trades
 
 
agilus 
Użytkownik


Kręcę od: I 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 198
Skąd: DDZ
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2008|, o 20:35   

jest dobry pomysł jeżeli robisz to w formie zabawy a nie przymusu :wink: widzisz wszystko zalezy jak podchodzisz do ludzi, jeżeli jesteś nie skory do pomocy to nie zrozumiesz mnie (jak połowa forum) :)

Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi to, co byś zrobił z grupą osób która przyszła Ci na warsztaty zainteresowana pen spinningiem, w tym znaczeniu zadałem to pytanie :)


@up gumix ma racje :) nie róbmy offtopu :)
_________________
Problem z komputerem ? sprawdź
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |21 Lis 2008|, o 11:44   

"agilus" napisał/a:
Nikt z Was takich warsztatów nie prowadzi

Chciałbym przypomnieć, że pierwsze takie warsztaty penspinningowe odbyły się w Piekarach na Fabryce Projektów, gdzie razem z m.in. gumixem uczyliśmy grupy ponad 20-osobowe kręcić. Nie mów więc, że nikt nie wie, jak to jest mieć do czynienia z grupą początkujących, dla których to po prostu ładnie wyglądało, więc przyszli. ;)

Zgadzam się z myszą. I nie dlatego, że nie jestem skory do pomocy - po prostu jakoś nie jest mi żal, jeżeli ktoś z podejściem "ja też tak chcę" poddaje się od razu. Na Fabryce Projektów starałem się w sumie trochę na siłę motywować niektóre dziewczyny, powtarzałem żeby się nie poddawały - niestety tutaj można czasem zrazić do siebie kogoś, kogo się "zmusza" do ćwiczenia. Nie do wszystkich dociera to, że jak przebrnie się przez podstawy to resztę już łatwiej będzie załapać i większa motywacja będzie - wiele osób przychodzi po prostu z nastawieniem, że machanie długopisem jest proste, więc też się nauczą. Dlatego też trzeba uważać, co do kogo się mówi - trzeba dobierać słowa do osoby. Nie mówię o jakimś naciąganym "nie-do-końca-prawdziwym" motywowaniu, o którym wspomniałeś - trzeba po prostu odpowiednio udekorować i podać prawdę, zgodnie z preferencjami danej osoby.

Ten temat nie przerodził się moim zdaniem w offtop - jest tu dyskusja na temat czegoś, co, jak widać, staje się coraz popularniejsze, czyli warsztatów prowadzonych przez penspinnerów. Kto wie, w co się to przerodzi później. ;)

Kąś się od wtorku nie odezwał, ciekawe, jaką drogę wybrał. ^^
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Tratto 
Użytkownik


Kręcę od: II 2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 1094
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |21 Lis 2008|, o 14:54   

dobra ja krotko i zwięźle bo mam problemy z kompem...
Kąsiu jakby co to masz do mnie numer i bardzo chętnie bym to poprowadził z Tobą a jeśli nie to mogę coś poradzić (nie mieszkamy daleko od siebie przecież) ^^ tak więc mój numer komy masz więc pisz
_________________
Tratto 1st: http://www.youtube.com/watch?v=jrk0ZDhZpFI?hd=1
Moje 3rd Year: http://www.youtube.com/watch?v=xyi7PJ5e-to?hd=1

http://www.youtube.com/user/Tratt0Pen

PoProstuTomeK - po prostu recenzje filmowe(mój blog):
http://www.poprostutomek.blog.pl/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl