Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Tutorial Series by Pari
Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |9 Lis 2008|, o 23:39   Tutorial Series by Pari

Nadszedł czas na tutoriale nowej generacji. Bynajmniej nie chodzi tu o tutoriale w których ględzi się godzinami, myśli nad tysiącami technik. Nie, nie jestem drugim Eso. Mnie jako początkującemu penspinerowi brakowało tutoriali w których ktoś, kto ma dobrą kamerkę, pokazał jak ma wyglądać dany trik. Teraz wiem, jak bardzo przydają się filmy, z dobrą jakością nagrywania. Będę tu umieszczał, powoli bo powoli tutoriale. Nie mam czasu też rozwodzić się jak trzeba wykonać trik, zawsze staram się go nagrać tak, aby po oglądnięciu wiadomo było o co chodzi. Potem zostaje już tylko ćwiczyć.

Zaczynamy od podstaw:
Thumbaround Normal
Thumbaround Reverse
Fingerless Thumbaround
Fingerless Thumbaround Reverse
Extended Thumbaround
Double Thumbaround
Double Thumbaround Reverse
Continous Thumbaround

Thumbaround Release
Thumbspin 1.5


Fingerpass Normal
Fingerpass Reverse

Sonic Normal
Sonic Reverse
Twisted Sonic
Twisted Sonic Reverse
Inverse Sonic
Inverse Sonic Reverse
Neo Sonic
Sonic Clip
Tipped Sonic
Devils Sonic and Devils Around
Sonic Release


Twisted Sonic Multiple Bust
Twisted Sonic Multiple Bust #2

Shadow
Shadow Reverse
Continous Shadow Still

Charge Normal
Charge Reverse
Charge T1 T2 T3 T4
Double Charge Normal and Reverse


Weiss Backaround
Korean Backaround
Continous Backaround
Symetrical Backaround

Middle Backaround
Ring Backaround
Pinky Backaround

Middlebackaround 1.5 Continious


Index Around and Continous
Middle Around and Continous
Ring Around and Continous
Around Fall

Infinity
Infinity Reverse
Extended Infinity


Wristaround
Palmspin
Palmspin Reverse
Leigun
Thumbflap Charge Reverse
Cobra Bite
Bounce #1
Halftap and Fulltap

____________________
Comba:
----------------------------
Kam's 4 Loop Combo
Backaround Fall
Backaround Rise (Bakrise)
Backaround to Fingerless Thumbaround Reverse
Twisted Sonic to Thumbaround Release
Fingerless Thumbaround to Pinkybakaround

Combo #1
Combo #2
Combo #3
Combo #4
Combo #5
Combo #6
Combo #7
Combo #8
Combo #9
Combo #10
Combo #11
Combo #12

Więcej tutoriali niebawem.
_____________________

---------------------------------
Tuty by Rarka, z tłumaczeniem!
Sonic Normal
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Stylax 
Użytkownik


Kręcę od: czasu do czasu
Ręka: Mam 3
Wiek: 30
Posty: 249
Skąd: Szczecin
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |9 Lis 2008|, o 23:57   

Niby proste albo bardzo przydatne tutoriale. Pomogą wielu początkującym. Czekamy na więcej tutoriali (przydałby się jakiś ładny do shadowa i backarounda :) ).
_________________
[url=http://www.valenth.com/feed/339357]

Nakarm Dantenne !
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wojta Be 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 180
Skąd: Górki Noteckie
Handel: 100% (+221, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 00:13   

Pari:
a) Popieram ideę
b) "Piękno tkwi w prostocie", a "diabeł tkwi w szczegółach" :)
c) Czy Ty na każdym kroku musisz udowadniać, że słusznie należysz do "Icons"? :lol: Wszyscy wiedzą... ;)
d) Idealna jakość filmu i wszelkie zabiegi od strony technicznej na wysokim poziomie.
e) Niecierpliwie czekam na kolejne tricki, a wiem, że znasz ich mnóstwo. Jak się domyślam, przekażesz nam wszystko to, co sam potrafisz. Zgadłem?
f) Szacun! Podziwiam Cię :D
g) Tworzysz ostateczne (idealne) wersje tutoriali. Bez głupiego zrzędzenia. Po prostu POKAZUJESZ. Nikt nic nie musi zapętlać, przewijać, kombinować. Tylko "play" i oglądać.

...

z) Dziękuję! (w imieniu wszystkich, którzy to obejrzą i własnym)


Fantastycznie! :) Czegoś takiego było mi trzeba... Dobrego tutka od zaufanej osoby :) Nic nie odzwierciedli wykładu w realu, ale jednak te tutoriale chyba będą najskuteczniejsze.

Bombastico! :D

Zdrówko!
Wojtek :)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rude Boy 
Mielonka



Kręcę od: 09.2007
Wiek: 34
Posty: 993
Skąd: Krk
Handel: 100% (+46, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 08:21   

Cóż, ja uczyłem się właśnie z tego typu tutoriali (Banz takie nagrywał i jeszcze ktoś, ale tego drugiego już nie pamiętam i nie mogę zaleźć). Widzę 3 różnice między tymi, których używałem rok temu, a Twoimi:
1. Lepsza jakość
2. U Ciebie brakuje lustrzanego odbicia, znaczy wersji leworęcznej (początkującym może przeszkadzać)
3. Część została usunięta, a Twoja lista ma się rozwijać

Nagrywaj jak Ci się chce, ale coś takiego już było
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
LuCaso 
Użytkownik

Kręcę od: x.09.2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 56
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 08:25   

Jednego mi brakuje w tych tutkach- TORU RUCHU PENA oraz JAK GO NALEŻY TRZYMAC, a pozatym to 6/6
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 08:31   

Woja. Chill. ;0

Veyner:
Szanuję to że masz inne zdanie, też uczyłem się z tutków Eso, i mimo, że rozumiałem wszystko co on mówił, to brakowało mi zbliżenia, i lepszej jakości. A gdy chciałem oglądnąć trik wykonywany przez niego, jeszcze raz, to musiałem na lini czasu przewijac na youtubie, a wiadomo, ze nie w każdym miejscu można zatrzymac. Dlatego oglądanie jego ględzenia mnie nie interesowało. No więc szukałem filmików tylko z tym danym trikiem, a trudno mi było to znaleźć.

Tak więc ostatnio popularne na forum: Nie chcesz, nie oglądaj :D Nie rozwodźmy się nad tym zbytnio, ja w miare czasu bedę dodawał nowe, ten co będzie chciał skorzysta. Mam w planie pokazywać też popularne łączenia.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 09:36   

Hmmm... Ja za Eso też nie przepadam. Dla mnie jego monotonne tłumaczenie jednego kroku pierdyliard minut nuuuudzi. Jednak tych tutoriali też bym nie polecił. Prawdopodobnie w najbliższym czasie nagram mój ideał tutka. Ten Twój to 1/4 tego co ja sobie marzyłem, gdy kręciłem m/w 2 miesiące. Mianowicie:
1) To co było: trik
2) Trik w spowolnionym tempie
3) Pokazanie drugą reką trik
4) Spowolnienie drugiej ręki
5) Tor ruchu pena + spowolnienie
6) Tor ruchu pena drugą reką + spowolnienie
PTP Wymiany/Trades
 
Krasnal 
Użytkownik


Kręcę od: 03-02-2008
Ręka: 1p2h
Wiek: 29
Posty: 460
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 09:40   

Jak dla mnie idea dobra, gorzej trochę z wykonaniem. Chodzi mi o to, że twoje tutoriale działają na zasadzie - spowolnij, zapetlij sobie, oglądaj przez pół godziny. Wiadomo, czasem działa. Ale na pewno trudniejszych trików nikt nie zrobi po kilkukrotnym obejrzeniu. W sumie tuty Eso są wspaniałe, bardzo dokładnie tłumaczy, jak ktoś ma kłopoty ze zrozumieniem to można je przetłumaczyć na polski. Natomiast takie coś - kilkukrotne pokazanie tricku normalnie i w slow modzie na pewno jest dobrym uzupełnieniem.

Pjona
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 09:48   

Jakoś na 60fps mi to nie wygląda.... Zobacz sobie u Dercena -
http://pl.youtube.com/watch?v=PKSKE5rP3-E

Wszystko jakoś tak płynniej idzie.....

Popieram Veynera - idea jest dobra, ale Eso robi o niebo lepsze, bo tłumaczenie czegoś jest dobre a nie tylko pokazania. Fakt, można zrobić takie jak Ty ale tylko fundementale, bo skomplikowane będzie trudno wychwycić co po kolei. Poza tym trudno to nazwać tutorialem - prędzej pokaz jakiegoś triku. Do nauki TA - wystarczy. Do nauki np. charge - nie! A to dlatego że np. przy charge trzeba wytłumaczyć pewne rzeczy, jak jest lepiej, jak jest gorzej chociaż mawia się że do tego trzeba dojść samemu.

Wiesz, co innego jakby mieć taką kamerę -
http://pl.youtube.com/wat...feature=related to wtedy co innego by było przy czymś skomplikowanym.
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 09:53   

Ja tylko wtrącę, że raczej myślę dokładnie odwrotnie niż większość z Was: Właśnie do fundamentali i podstaw powinny być szczegółowe tutoriale, za to do późniejszych tricków nie trzeba. Skąd ktoś ma wiedzieć, że w TA akurat ważne jest odchylenie indexa, że kciuk idzie na prawo od COGa, jeśli nikt mu na to uwagi nie zwrócił.
Przykład - aroundy - do ia tutka wypadałoby dać z ładniejszym opisem, co gdzie pcha, gdzie się co chowa. Jak ktoś pojmie ideologię ia, to wystarczy mu pokazać ma i ra, i sam do nich dojdzie.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Eldian 
Użytkownik

Kręcę od: 15 09 2008
Posty: 41
Skąd: Częstochowa
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 12:42   

Mnie się one podobają. Właśnie przez takie pokazywanie Pari'ego, w sobotę nauczyłem się w 5min jak ma wyglądać TA (teraz tylko ćwiczyć)
Mimo wszystko dodałbym troszkę głosu, m.in. którymi placami robimy ruch, i pokazać to (tak jak mi pokazywałeś jak ma wyglądać charge)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 13:35   

I taka jest idea. Lepiej jakbym to nazwał bazą trików.

To ma być tylko uzupełnienie. Tak jak mówi Rarka, szczegółowe tutoriale nadają sie do podstaw. Gdy ktoś zakapuje o co biega mniej więcej w penspinningu, i jaka jest fizyka długopisu, wystarczy mu wtedy pokazać jak coś zrobić. Ja sam większość trików nauczyłem sie z portalu, z tego co nagrywał Rarka. Chcę zrobić tego więcej, a że mam dobrą kamerke (tak Cienki to 60 fps, może po prostu słabe oświetlenie) to chcę się do czegoś przydać. Tutki skierowane są do osób myślących, potrafiących wyciągnąć pewne wnioski. A nie dla tych, którzy chcą, aby za nich wykonać dany trik. Nie ma niczego bez ciężkiej pracy.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 17:39   

Wybacz Pari, że się podczepiam pod twój temat, ale tylko chcę zadać pytanie, czy taki tutorial jest wystarczający, albo czego mu brakuje:
http://pl.youtube.com/watch?v=085APzk9SMQ
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Ryba 
Użytkownik


Kręcę od: 10-02-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 136
Skąd: Hrubieszów
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 17:47   

Rarka, wydaje mi sie ze wlasnie takie tutoriale sa najlepsze. Nie ma w nich dlugiego gadania tak jak to robi Eso i nie pokazuja tylko jak wyglada dany trick tak jak to zrobil Pari.
Nie mowie ze tutki Pariego sa zle, ale IMO dla poczatkujacego, pokazanie jak wyglada dany trick to poprostu za malo. Moze jeszcze jakas mila dla ucha muzyczka by sie przydala w waszych tutorialach :smile:
PTP Wymiany/Trades
 
LuCaso 
Użytkownik

Kręcę od: x.09.2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 56
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2008|, o 17:55   

A mi jako dal początkującego takie tutki sa super. Po co rozdrabniac się na muzyce? Bardzo rzeczowe i fachowe tutki Pariego moim zdaniem.




PS> Po obejrzeniu 2 razy filmiku wkońcu umiem TA reverse :D A z filmika ESO się nie nauczyłem.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl