Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MadEye
|16 Lut 2010|, o 11:41
Fingerpass Normal
Autor Wiadomość
dante 

Kręcę od: 15-08-2005
Ręka: Prawa
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2006|, o 23:22   Fingerpass Normal

Fingerpass Normal
Fingerpass Normal (FP) jest jednym z podstawowych tricków (Fundamentali), należy do rodziny Pass'ów. Składa się on z prostych Pass'ów. Trick ten wygląda gdyby schodził w dół (w stronę Pinky'ego) po wewnętrznej stronie dłoni i wracał do góry (w stronę Index'a) po zewnętrznej.
Breakdown:
Pass 12-23 -> Pass 23-34 -> Pass 34-23 -> Pass 23-12
Filmy:

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube
Ostatnio zmieniony przez Pari |21 Mar 2010|, o 08:56, w całości zmieniany 4 razy  
PTP Wymiany/Trades

Hakan 

Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2006|, o 21:32   

Cytat:
Elveen
Tak sie sklada, ze nawet z tym trickiem mozna miec problemy . Ale jak przeczytalam w czyims poscie na 11 Fingers "easy to learn, hard to master".

Mianowicie. Zazwyczaj nie moge powtorzyc tego tricku wiecej niz kilka razy. PoĹşniej dlugopis przesuwa mi sie w palcach w okolice jego koncow tak, ze zaczynam lapac za gripy, az w pewnym momencie pen "konczy mi sie pod palcami" i wypada. Pytanie brzmi: co moge robic Ĺşle? Probowalam cos kombinowac, uwazac, by palce poruszaly sie w okolicy COP, ale na razie niewiele z tego wychodzi, chyba, ze krece bardzo wolno.

Czy jest na to jakas inna rada poza "cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc"? ;]

kmibar
Rada 3xc jest najlepsza, ale mam tez inna. Jesli widzisz, ze jak to zgrabnie ujelas, "konczy Ci sie pen pod palcami" to zamiast przekladac do nastepnego chwytu przeskocz go. np: trzymasz konczacy sie pen miedzy 1 i 2, to zamiast przekladac do 2-3, przeloz go miedzy 3 i 4.

dante
Ja osobiscie cwicze ogolnie od kilku miesiecy i z fingerpass mam najwiekszy problem, ale nie poddaje sie i cwicze dalej bo wiem, ze to tylko kwestia czasu.

kmibar
Wszystko jest tlyko kwestia czasu i odpowiedniego zrozumienia triku Teraz to nie ma problemu. Jak czegos nie wiesz to piszesz o tym na forum i juz nie masz problemu. Jak ja zaczynalem to sam musialem dochodzic jak sie wykonuje kazdy trik. Nie bylo nikogo kto by mi tlumaczyl, ale jak tak teraz na to patrze to wcale nie zaluje

Elveen
kmibar napisal/a:
Wszystko jest tlyko kwestia czasu i odpowiedniego zrozumienia triku

O wlasnie... Dla mnie Sonic trudniej bylo zrozumiec niz sie nauczyc.

A co do tego przekladania z 12 do 34, to tez nie jest takie proste. W sumie chyba kiedys mi wreszcie ten dlugopis zacznie krecic tam, gdzie trzeba. Ale fakt faktem, ze ten trik najczesciej cwicze tylko "w przerwach" miedzy innymi.

kmibar
Kiedy ja zaczynalem to znalem tlyko ten trik i tylko jego sie uczylem. PoĹşniej doszla reszta

dante
A mi fingerpass zaczyna wychodzic coraz plynniej. Jeszcze jakies dwa miechy i klej bedzie smigal az milo.

kozlos
a ja wlasnie mam najmniejszy problem z fingerpassem
moze dlatego ze ten robie najczesciej (nie trzeba sie skupiac wogle na palcach) podczasz np. czytania

Elveen
No nie wiem, ja na przyklad i nad FP musze sie skupic. W przeciwnym razie dzieje sie to, co opisalam w pierwszym poscie. Na szczescie juz w miare nad tym panuje, tylko musze uwazac. Powyzej 45 powtorzen na minute nie doszlam, ale to i tak jest na razie dobrze. Co nie znaczy, ze brak mi ambicji na lepszy wynik ;]

I jak tam u Was postepy w FP? U mnie nieĹşle, w 3 dni z 20/min doszedlem do 35/min Plynne to to nie jest, bardzo rwie. Ale wszystko zmierza w dobrym kierunku

Dragon
mam pytanie czy to 1/min to jest dojscie do malego palca czy razem z powrotem do wskazujacego?

cyryl
fingerpass nie jest trugny tylko czeba czesto ciwiczyc

Dragon
to prawda dzis o 12.00 po raz pierwszy miezylem mielem 27
o 14.15 miezylem to mialem juz 34/min
czy to jest bardzo zle?

zychwa
mierzy sie nie do malego palca tylko caly trick z powrotem tez (niestety...)

KRuq
55/min. (raz mi wypadl dlugopis, wykecilbym 60)

Dragon
no to gratki a ile cwiczyles?

KRuq
FP to pierwszy trik, jaki poznalem, wiec krece od grudnia.

kmibar
Ja krecilem FP do poki nie nauczylem sie sonica. Potem zamiast robic FP wolalem Sonice(rise, fall.. itp). A tak nawiasem mowiac do niedawna nie odroznialem FP od FPrev(ktory w ktora strone), przez co FPerv mam o wiele szybszy.

elbi
Potem zamiast robic FP wolalem Sonice(rise, fall.. itp)

Ja mam tak, ze jak jestem skupiony, to robie FP, ale za chwile jak sie zamysle czy cos, to juz bezmyslnie wszystkie sonici robie To jest troche wkurzajace, bo wolalbym sie skupic na FP i ostro sie za niego wziac.

Dragon
ja sie przy FP skupiac nie musze jest to jedyny trik ktory mi wychodzi bez patrzenia

Dragon
po 1,5 h treningu poprawilem sie z 34/min do 39/min a dzis rano jeszcze poprawilem do 43/min (ide do pszodu ) jeszcze troche i bedzie niezle a rev mam 26/min

poprawka 45/min

Dragon
wczoraj udalo mi sie 50/min

p.s. nie mozna by dodac opcji usuwania swoich postow?

SEREK
chyba mozna bo na innym forum tyle nie pamietam jakim (ale tez PHP) mozna do najblizszego wylogowania usuwac posty .....potem juz nie

zychwa
po co usuwac jak mozna go edytowac... Dragon tylko nie proboj mowic ze nie umiesz bo edytowales posty... czemu mam wrazenie ze chcesz poprostu miec duzom liczbe w ilosci postow??

Dragon
tylko taki problem ze jak zedytujesz posta (co umiem) to nie bedzie zaznaczone jako nowy napisany post i nikt tego nie zauwazy bo chyba nie bedziesz latal po wszystkich tematach zeby zobaczyc czy ktos sobie zedytowal posta

kmibar
Ktos chyba nie zauwazyl tematu. Tego tematu. Wszystkie, nawet "male pytanka odnosnie FP" prosi sie (ostatni raz...) kierowac tutaj. Z powazaniem....

SONIC
Ja nie czaje jak sie liczy fp/min.Moglby mi to ktos wytlumaczyc?A najlepiej filmik nagrac.

kmibar
Liczysz poprostu, ile razy dasz rade zrobic pelnych FP w ciagu minuty. Polecam mierzenie ze stoperem.

marog6
Mam pytanie odnosnie pzrechodzenia na 4 palce. Czy wam na samym poczatku nie sprawialo problemow zgiecie malego palca tak, zeby mozna bylo poxniej go wyprostowac i dalej krecic.

Dopiero pierwszy dzien ucze sie w ogole czego kolwiek. Wczesniej jedynie w szkole krecilem swoje tricki, ale nie bardzo moge je znaleĹşc tutaj

SONIC
Mialem 57/min.Zaczela mnie reka bolec wiec zwolnilem troche.

Dragon
dopiero pierwszy raz mierzyles...?to raczej niezle
ja juz dawno nie trenowalem FP ale ostatnim razem mialem 55/min

KillFun
o co chodzi te 55na minute?

kmibar
Pisalo wczesniej... nie domyslasz sie?

SEREK
Finger Pass sklada sie z Passow 12-23->23-34->34-23->23-12 zrobienie takiego Figer Passa liczy sie jako jeden FP. I teraz wez stoper i zmierz ile ci sie uda ztrobic Figer Pasow w ciagu 60 sekund (minuty) i jak mozesz napisz wynik tutaj
Mi sie udalo lipnie bo tylko 43/MIN ale cwicze i zwiekszam srednio 1/tydzien

KillFun
aaaaa ajuz wiem dzieki po prostu mnie sie Ĺşle skojarzylo bo nie np 55 razy na minute tylko 55minut krecenia...
coz zmeczenie daje we znaki

ilu2112 
Użytkownik

Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |18 Gru 2006|, o 07:17   

Mam problem z FP
Otoz nei moge przejsc z 32 na 43... Mam pewna trudnosc z tym. Moze wiaze sie to ze slaby mytrenowaniem najmniejszego palca. Ale nie jestem pewien. Moze ktos dokladnie opisac pass 32-43 ??
PTP Wymiany/Trades

Routtuqe 
Użytkownik

Kręcę od: 14.07.2006
Ręka: 3p2h
Wysłany: |18 Gru 2006|, o 11:28   

cwiczyc cwiczyc cwiczyc
PTP Wymiany/Trades

Zaliwaja 
Użytkownik

Kręcę od: 31.10.2006
Ręka: [Prawa]
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |18 Gru 2006|, o 15:11   

A po za 3xc jeszcze sprobuj na koncowkach palcow to robic mi tak lepiej szlo, a po za tym musisz wycwiczyc to przejscie bo 4 jest krotszy od wszystkich (co pewnie zauwazyles juz dawno :D :P), a fingerpass mi sie wydaje ze jest do wycwiczenia poĹşniej, mi FP zaczal szybciej wychodzic po nauczeniu sie wiekszoci stawki trickow ktore umiem, co prawde nie jest ich duzo ale....:D

Kulas97
Użytkownik

Wysłany: |4 Lut 2007|, o 11:45   

Z FP jest latwo goprzej jak chce sie go wykonywac plynnie i szybko :D

CHRISTIUS 
Użytkownik

Kręcę od: od jutra.
Ręka: Prawołapy
Wysłany: |25 Lut 2007|, o 21:49   

Ja mam pewien problem z FP. Wykonuje go juz w miare plynnie i szybko. Lecz mam problem z przejsciem z 4 na 1. Dodatkowo zeby przeskoczyc z 4 na 1 czesto zaczynam machac reka, co psuje caly efekt. Trenowalem to kiedys i mialem ten sam problem. Nauczylem sie innych trickow i wrocilem do dopracowywania FP. Problem pozostal. Trenuje to trzeci dzien i nie widze najmniejszych efektow :/ Dokladnie chodzi o to ze przy tym przejsciu potrzebuje kilka razy wiecej czasu niz na podstawowe przejscie od 1-4
PTP Wymiany/Trades

Hakan 

Wysłany: |25 Lut 2007|, o 21:58   

Nie powinno sie robic przeskokow przez 2 palce. Pelen FP bedzie wygladal tak: ... -> pass 34-23 -> pass 23-12 -> pass 12-23 -> pass 23-34 -> pass 34-23 -> ...

melwin91
Użytkownik

Wysłany: |25 Lut 2007|, o 22:07   

Jezus jesli probujesz zrobi przejscie z 34 odrazu na 12 to nie dziwne ze Ci wolno idzie :D
PTP Wymiany/Trades

CHRISTIUS 
Użytkownik

Kręcę od: od jutra.
Ręka: Prawołapy
Wysłany: |25 Lut 2007|, o 22:10   

Dokladnie tak robie

Tak przechodze przez 23 na 12.
PTP Wymiany/Trades

melwin91
Użytkownik

Wysłany: |25 Lut 2007|, o 22:19   

Aaa... Hmm.. no to po prostu trenuj. I przestan sobie kciukiem wkoncu pomagac :D
Na rozgrzewke dobrze jest robic fp. I z czasem samo przyjdzie. To nie jest trick bez ktorego nie mozna sie obejsc :D Przynajmniej na poczatku.
PTP Wymiany/Trades

g0git0
Użytkownik

Wysłany: |18 Maj 2007|, o 08:22   

musze przyznac ze dla mnie z fundamentalnych trikow FP jest najtrudniejszy^^ bo trudno jest wykonywac go plynnie:P change jest 3x latwiejszy tak samo sonic czy 360tka:P
PTP Wymiany/Trades

pite
Użytkownik

Wysłany: |18 Maj 2007|, o 10:08   

Bo to jest najtrudniejszy z fundamentali. Wedlug mnie wraz z naszym rozwojem krecenia FP sam zaczyna wychodzic. Bardzo przydatne do jego plynnego nauczenia sa inversy sonicow.
Tyle ode mnie.

Kiba 
Użytkownik

Kręcę od: sierpień 14 2007
Wysłany: |25 Sie 2007|, o 11:36   

a FP da sie na wiele sposobuw np. gora dul gora dul? bo niewiem czy dobrze robie? :( znaczy ja robie tak ze FP gora lece a FP reve dolem to niewiem to ma byc np. FP gora FP reve gora? czy dobrze robie?
PTP Wymiany/Trades

D4W!D 
Użytkownik

Wysłany: |25 Sie 2007|, o 12:03   

nie wiem za bardzo o co ci chodzi ale FP normal to:... -> pass 12-23 -> pass 23-34 -> pass 34-23 -> pass 23-12 -> ...
Ostatnio zmieniony przez D4W!D |25 Sie 2007|, o 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades

Odpowiedz do tematu