Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Talent...
Autor Wiadomość
viptys 
Użytkownik

Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 16
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 15:37   Talent...

Doszedłem do wniosku, że jestem beztalenciem. Kręcę już 8 miesięcy, przeważnie od 2-5h dziennie, czasami odpuszczam sobie weekendy. Dziś przeglądałem filmiki na utubie i załamałem się gdy zobaczyłem co poniektórzy wyczyniają po 2-3 miesiącach treningu. Oto przykładowy link :(. Nie potrafię skleić tak długich i efektownych combosów :sad: . Dodam jeszcze, że w przeciągu 5-7 miesiąca treningu odpuściłem sobie naukę nowych trików i skupiłem się na szlifowaniu starych, czy to był błąd? Trochę się rozpisałem,ale musiałem się komuś wyżalić :cool: Pozdrawiam.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 15:54   

Penspinninguje się głównie dla siebie, nie widzę powodu, żeby się załamywać, gdy się jest gorszym od kogoś innego. Gorszość powinna być jedynie czynnikiem motywującym do dalszych ćwiczeń, jeśli masz ambicję stać się naprawdę dobrym.
Nie ma co się patrzeć na filmy nolifów po miesiącu czy dwóch, bo większość z nich to skrajne sytuacje (vide Elf i jego filmy po miesiącu maniakalnej nauki - http://forum.penspinning....?p=13978#13978)

Coby się nie zniechęcać, wystarczy zajrzeć na moje badziewne filmy robione po pół roku kręcenia i śmiać się, że tylko charge i sonica umiałem ;]

Poza tym trzeba przyjąć, że:
a) nigdy nie będziesz najlepszy (próbowałem, nie jest to możliwe :( )
b) nie masz wpływu na to, jak inni kręcą (poza łamaniem im palców, ale nie polecam)
c) nie każdy kręci po to, żeby być najlepszym. Pen spinning ma dawać przyjemność z tego co się robi i jest świetnym sposobem na nudę. Tego się trzymajmy w każdej chwili.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Lisu 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: Warszawa-Stegny
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 16:54   

Dokładnie, viptys ja od 4 miechów kręce tylko jak mi się naprawde nudzi lub siedze i coś oglądam tylko dla przyjemności samego kręcenia i nawet halfyeara nie mam zamiaru nagrywać bo i nie ma co bo jedyne co kręce to jakieś random combo z tricków które juz poznałem a pen zazwyczaj i tak wypada na jakimś przejściu, jak ćwiczysz codziennie do 5h to nie ćwicz wkółko tych samych tricków tylko rozpisz sobie z nich jakieś możliwe do wykonania combo nawet troche dłuższe i próbuj uczyć się tych tricków w przejściach samych nawet po jednym tricku poprostu dokładaj po wyuczeniu każdego przejścia nastepny
PTP Wymiany/Trades
 
Mikulew 
Facepalm Artists


Kręcę od: 18.12.2007r
Ręka: Lewa\Left
Wiek: 33
Posty: 1141
Skąd: Tarnów
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 17:05   

Wiesz co miałem podobny stosunek do penspinningu i nic mi nie wychodziło.
Potem zmieniłem stosuken na hiperoptyimistyczny i w wakacje penspinning polepszył się (według mnie). Zmień swoje myślenie, nastawienie do kręcenia to zobaczysz ,że zmieni ci się spinning
PTP Wymiany/Trades
 
 
LesnyDziad 
Użytkownik


Kręcę od: 24.05.2008
Ręka: która (ka)lecz
Wiek: 29
Posty: 312
Skąd: Kielce
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 17:09   Re: Talent...

"viptys" napisał/a:
odpuściłem sobie naukę nowych trików i skupiłem się na szlifowaniu starych, czy to był błąd?

Tak, to błąd. Jak to ktoś mądrze powiedział "człowiek stojąc w miejscu cofa się". Cóż poradzić... Ćwicz, i NIGDY nie gódź się z tym, że nie będziesz najlepszy. Rarka tak napisał, bo się boi konkurencji.xD To właśnie TY możesz zostać mistrzem, tylko musisz w to włożyć mnóstwo wysiłku.
_________________

'Chcę złapać i zjeść wszystkie Anyballe!
Kręciłem Rushonem, kiedy Ognek srał w pieluchy.

PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 17:17   Re: Talent...

"LesnyDziad" napisał/a:
"viptys" napisał/a:
odpuściłem sobie naukę nowych trików i skupiłem się na szlifowaniu starych, czy to był błąd?

Tak, to błąd.


Bredzisz. Czy napisał, że nic nie robił? Nie, napisał, że szlifował triki, które już potrafił. Nie jest to wcale stanie w miejscu.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Yibas 
Użytkownik


Wiek: 30
Posty: 202
Handel: 100% (+33, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 17:31   

Każdy ma jakiś cel w tym co robi.Ja na przykład nie kręce po to żeby być najlepszy i staczać wiele battle tylko dlatego że ps daje mi satysfakcje sam w sobie.Kręcę od końcówki czerwca czyli niemalże pół roku a nie umiem wielu tricków którzy niektórzy opanowują po miesiącu spinningu(sonic rev,charge 24 itp).I nie ubolewam z tego powodu poprostu wiem że moge być najlepszy ale nie chce bo ps sam w sobie daje satysfakcje, nie musze zwyciężać w battle żeby poczuć radość mi wystarcza małe , ładne combo lub duży spin i radocha jest :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
kacd 
Użytkownik

Posty: 179
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 17:56   

Ja miałem dość podobnie, ale odkryłem że to wina długopisu którym kręciłem. Kręciłem własnym modem 5-6 miechów i nauka był dla mnie strasznie trudna. Aż tu nagle bach. Kupiłem sobie coś dobrego i szybko zaczęło się uczyć ( pinkyaround wyszedł za jakimś trzecim razem :) ) I czułem się jak bym cały ten czas nic nie robił i dopiero od tamtego momentu zaczoł isę ucyzć kręcić :)
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
mat3q 
Użytkownik


Kręcę od: IX '08 wth brks
Ręka: sprawiedliwa
Posty: 170
Skąd: k. Krosna
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 18:03   

"kacd" napisał/a:
Ja miałem dość podobnie, ale odkryłem że to wina długopisu którym kręciłem. Kręciłem własnym modem 5-6 miechów i nauka był dla mnie strasznie trudna. Aż tu nagle bach. Kupiłem sobie coś dobrego i szybko zaczęło się uczyć ( pinkyaround wyszedł za jakimś trzecim razem :) ) I czułem się jak bym cały ten czas nic nie robił i dopiero od tamtego momentu zaczoł isę ucyzć kręcić :)


Podpisuję się. Kręcąc dość krótkim ołówkiem z dwoma gripami z długopisów Toyoty i tipami plastikowymi, co łącznie dawało jakieś 12g, nie za bardzo mi to wychodziło, co doprowadziło mnie do długiej przerwy w kręceniu (faktycznie zacząłem kręcić chyba jeszcze pod koniec tamtego roku, ale mniej więcej od stycznia do września miałem przerwę). Od kiedy sprawiłem sobie Stylisha (początek września), kręcenie jest dużo przyjemniejsze i łatwiejsze.

No ale... kręcić można wszystkim, więc całej winy na długopis nie można zwalać.
PTP Wymiany/Trades
 
viptys 
Użytkownik

Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 16
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 20:16   

Generalnie chodzi mi o to że, dużo trenuję a nic nie umiem :???: Kręcę tylko i wyłącznie dla siebie, z nikim nie konkuruję. Nie mam zamiaru tworzyć jakichkolwiek filmików bo po co? Wszystko co potrzebuję znajdę na utubie w dużo lepszym wykonaniu. Kręcę commsą(trochę leciutka, ale fajniutka :lol: ). A morał jest taki, że do penspinningu trza mieć talent i przynajmniej jedną sprawną rękę. Ja niestety go nie posiadam, więc nadrobię to jeszcze cięższym treningiem:>

Cenzura lekka.
Ostatnio zmieniony przez Rarka |1 Lis 2008|, o 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Darth_sider 
Użytkownik


Kręcę od: 01.01.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 20:21   

Co ty Gadasz ja cwicze 8 miechow i umiem co nieco i nie robie combosow na np.5 min krece dla siebie i jestem szczesliwy ze to umiem bo jak pokazuje kolegom chociaz TA to robia wielkie oczy i to mi sie najbardziej podoba :grin:

nie załamuje sie Penspinning to przedewszystkim zabawa :wink:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Darth_sider |1 Lis 2008|, o 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Alex 
Użytkownik


Kręcę od: 27-10-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 17
Skąd: Częstochowa
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 20:22   

Ze pozwole sobie zacytowac strone glowna ^^:

Cytat:
To nie twoje ręce uczą się tych ruchów, a mózg. Musisz przyzwyczaić się do tego, że wszystko nie będzie wychodziło od razu. Ćwiczenie polega na przyzwyczajeniu mózgu do nietypowych ruchów. Bardzo ważne jest też czucie przedmiotu jakim jest długopis. Każdy jest inny i każdym można zakręcić inaczej.


Moim zdaniem to calkowita racja :)
_________________


Jak ktoś chce sprzedac Metal Comsse to chętnie kupie :)
PTP Wymiany/Trades
 
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |1 Lis 2008|, o 20:27   

I dlatego łatwiej sie nauczyć wielu trików perfekcyjnie jeżeli sie kreci jednym długopisem, tzw czucie głebokie mózgu ktore odpowiada ze podświadomie wykonywanie niektórych rzeczy np. zwróćcie uwage ze jak robicie TA to chyba mało osób robi tak jak każą na tutorialach tylko robi TA nawet jednym palcem czy cuś. Może troche zamieszałem ale chodzi mi o to ze mozg tak jak wyzej napisane, przyzwyczaja sie do niektorych rzeczy.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Trakos 
Użytkownik

Kręcę od: stycznia 2008
Ręka: prawa/right
Wiek: 29
Posty: 62
Skąd: Tarnowskie Góry
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |2 Lis 2008|, o 19:24   

Nie ma się co załamywać ja kręcę 10 miechów a niektórzy po 4-5 potrafią lepiej. Trzeba trenować, nauczyć się paru trików później próbować składać z nich comba i tak po kolei... Ja w wakacje dość dużo trenowałem składanie comb a nie nowe triki i jest lepiej. Może spróbuj przerzucić się na cięższy pen to troche łatwiej będzie Ci się kręcić. Ja na początku kręciłem leciutkim, swoim modem, później commsą, a dopiero teraz stylishem wygodnie mi się kręci. Więc moja rada to ĆĆĆ - ćwicz, ćwicz, ćwicz i powodzenia :grin:
PTP Wymiany/Trades
 
 
BoYos 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 12
Skąd: 100lica
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |2 Lis 2008|, o 20:30   

Haha co do tematu : Dokladnie tak samo o sobie pomyslalem.

Krece od 2 miechow z kawalkiem , a comba jakie sklejam trwają max 10 sekund... Nie przejmuj sie , nie jestes sam xD
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl