Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
RSVP AMX LED
Autor Wiadomość
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 13:51   RSVP AMX LED

Witam poraz kolejny! :D Otóż chciałbym zaprezentować wam mojego nowego Ledpena - RSVP AMX LED. Jest to jednostronny ledpen (świeci tylko po jednej stronie, w capie). Pen nie jest bardzo trudny do wykonania - nie trzeba też wielu części. Zaczynajmy! :)

Potrzebujesz:

- 11 pasków gripa Anyballa z 1 przednim paskiem i 1 tylnim, czyli razem 13 pasków, może być więcej
- RSVP
- 2x tip HGG
- led z zapalniczki (foty niżej)
- taśma
- pilniczek

Cena:

Na PenWishu części (oprócz led) można go złożyć za około $7.50. Jest on cały dostępny w Polsce (gripy Shabity-S). W Polsce natomiast jego złożenie będzie droższe. Oczywiście do w/w $7.50 należy doliczyć koszt zapalniczki z ledką.

Tutorial v1

1. Więc najpierw zbieramy w/w długopisy, będziemy potrzebować:
- led
- cap RSVP
- body RSVP
- 13, lub więcej pasków gripa Anyballa
- 2 tipy HGG
- opcjonalnie wkład RSVP
+ narzędzia:
- pilniczek/papier ścierny
- taśma klejąca i ewentualnie teflonowa
2. Bierzemy ledkę z zapalniczki, która ma wyglądać tak:

Teraz ścieramy jej boki papierem ściernym, lub pilniczkiem, tak żeby spokojnie mogła wejść do miejsca zaznaczonego na 2-gim obrazku i mogła swobodnie się przesuwać w środku.

3. Doklejamy taśmą przeźroczystą ledkę do body RSVP (oczywiście bez tylniej zatyczki!), tak żeby z małym oporem cap wchodził na body z ledką.
OPCJONALNIE - możemy uciąć kawałek wkładu i włożyc go do body RSVP, żeby później po zdjęciu tipów z plastikowego tipa RSVP można było nim pisać.

Na tej focie pokazuję ile ma być mniej więcej taśmy (na długość):

Przed wykonaniem tego punktu należy włożyc insert.
4. Zakładamy capa (można trochę pobajerować, żeby wreszcie załapało). Później dam filmik wytłumaczający jak działa ten innowacyjny mechanizm led.

5. Teraz wg. własnych upodobań tniemy gripy i zakładamy na body RSVP. Później własną wypróbowaną metodą mocujemy dwa tipy HGG na sobie, późnej razem je na plastikowego tipa RSVP.

6. GOTOWE! Prawda, że to było proste? ;)

7. Mały night-session xp

8. I mały bonus w postaci tapety xd


Tutorial v2

1. Więc najpierw zbieramy w/w długopisy, będziemy potrzebować:
- diodka led
- cap RSVP
- body RSVP
- conajmniej 14 pasków Anyball Gripa
- 2 tipy HGG
- opcjonalnie wkład RSVP
Do tego jeszcze narzędzia:
- papier ścierny/pilniczek
- taśma przeźroczysta
- taśma dwustronna
- taśma teflonowa
- te takie szczypce ^^
- żyletka lub coś do cięcia gripów


*na zdjęciu nie ma taśm: dwustronnej i teflonowej, bo tak xp

2.Bierzemy RSVP. Potrzebne nam będzie tylko: body RSVP i cap RSVP. Resztę odstawiamy. Tutaj plus w tym penie, że nie musimy marnować RSVP na backcapa do Clear KT i mamy gripa RSVP ^^



3. W dowolny sposób pozbywamy się clipa z capa RSVP.



I możemy jeszcze trochę wygładzić ^^



4. Bierzemy diodkę i ścieramy jej boki papierem ściernym, tak aby swobodnie mogła się poruszać w capie RSVP.



Diodka ma wejść do tego miejsca (nie dalej!, nie wkładać jej tam na stałe!):



5. Przed wykonaniem tego punktu należy włożyć insert.

Teraz owijamy gwint na body RSVP taśmą dwustronną, tak żeby (jak to Cienki pokazał ^^) było ---, a nie -_-.



6. Nakładamy na to diodkę i przyklejamy taśmą klejącą, tak żeby po nałożeniu capa RSVP mógł się on przesuwać dosyć swobodnie, a jednocześnie nie spadał.





7. Teraz polecam nakleić outserta na capa ^^ Wymiary z tego co pamiętam to: wys. 2,5cm, szer. 3,9cm. Jak się pomyliłem proszę mnie poprawić ^^



Część z diodką mamy za sobą :)

8. Według własnego uznania kroimy gripy i nakładamy je na body RSVP (wiadomo gdzie xP).




9. Teraz ulubioną metodą łączymy ze sobą tipy: hgg <- hgg <- rsvp. Ja zrobiłem to tak: hgg <taśma dwustronna- hgg <taśma teflonowa- rsvp.



10. Mod gotowy :)





Info:

Waga: na oko jak Namae mod
Długość: jak Namae mod
CoG: około 5mm przesunięty od CoPa w stronę capa (możecie coś wypróbować z tipami Signo itp.)
Kręci się: dobrze ;)

Plusy i minusy:

+ dosyć ciężki
+ nie taki drogi
+ led! :D
+ bardzo wytrzymałe ledki jak kupicie ode mnie ;]
+ po zmodowaniu mamy backcapa RSVP, którego możemy użyć do clear body KT itp. i jeszcze grip

- baterie mogą dosyć krótko trzymać
- po pewnym czasie taśma klejąca może się poluzować i ledka wypadnie z taśmy i trza na nowo przyklejać
- jak słabo przyciśniesz capa to ledka podczas kręcenia może się wyłączyć

Filmiki:

Jak działa mechanizm led?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IC6dUfq8-5c[/youtube]

Włączanie i wyłączanie
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SRRCla-cD50[/youtube]

Wytrzymałość
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MQ826y6nUjw[/youtube]


Zapraszam do komentowania, robienia sobie tego moda no i proszę o jak najwięcej sugestii, żebym mógł coś popoprawiać. I tak - wiem, że idealnie pociąłem gripy xP
Pozdro.

Jak czegoś zapomniałem napisać to piszcie ;)
Ostatnio zmieniony przez Boko |31 Paź 2008|, o 19:52, w całości zmieniany 9 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |16 Paź 2008|, o 21:40   

Żeby nie było nie chcę żadnej konkurencji ^^ Wymyśliłem sobie moda to się z Wami podzielę, może Was zainteresuje xp Ale jednak dobrze mieć konkurenta, motywuje do walki xD

A co do zapalniczki: ona cała świeci? Jak tak to porób foty ;]

@down:
Jutro mam wycieczkę do muzeum to może podczas niej coś ciekawego wymyślę ^^
Ostatnio zmieniony przez Boko |16 Paź 2008|, o 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |16 Paź 2008|, o 21:56   

Nie świeci cała.
Jutro premiera konkurencji ^^,
Motywuj się.
:wink:
PTP Wymiany/Trades
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |19 Paź 2008|, o 18:02   

UWAGA!


W pierwszym poście znajduję się nowy tutorial (v2).
Zapraszam do komentowania moda jak i nowego tutka ^^

Pzdr.

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 ]

W pierwszym poście znajduje się nowy filmik odnośnie wytrzymałości ledki, a raczej o tym czy się wyłącza przy upadkach itp. Nagrywane było dosyć dawno temu, ale kompletnie o tym zapomniałem.
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl