Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
RSVP AMX LED
Autor Wiadomość
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 13:51   RSVP AMX LED

Witam poraz kolejny! :D Otóż chciałbym zaprezentować wam mojego nowego Ledpena - RSVP AMX LED. Jest to jednostronny ledpen (świeci tylko po jednej stronie, w capie). Pen nie jest bardzo trudny do wykonania - nie trzeba też wielu części. Zaczynajmy! :)

Potrzebujesz:

- 11 pasków gripa Anyballa z 1 przednim paskiem i 1 tylnim, czyli razem 13 pasków, może być więcej
- RSVP
- 2x tip HGG
- led z zapalniczki (foty niżej)
- taśma
- pilniczek

Cena:

Na PenWishu części (oprócz led) można go złożyć za około $7.50. Jest on cały dostępny w Polsce (gripy Shabity-S). W Polsce natomiast jego złożenie będzie droższe. Oczywiście do w/w $7.50 należy doliczyć koszt zapalniczki z ledką.

Tutorial v1

1. Więc najpierw zbieramy w/w długopisy, będziemy potrzebować:
- led
- cap RSVP
- body RSVP
- 13, lub więcej pasków gripa Anyballa
- 2 tipy HGG
- opcjonalnie wkład RSVP
+ narzędzia:
- pilniczek/papier ścierny
- taśma klejąca i ewentualnie teflonowa
2. Bierzemy ledkę z zapalniczki, która ma wyglądać tak:

Teraz ścieramy jej boki papierem ściernym, lub pilniczkiem, tak żeby spokojnie mogła wejść do miejsca zaznaczonego na 2-gim obrazku i mogła swobodnie się przesuwać w środku.

3. Doklejamy taśmą przeźroczystą ledkę do body RSVP (oczywiście bez tylniej zatyczki!), tak żeby z małym oporem cap wchodził na body z ledką.
OPCJONALNIE - możemy uciąć kawałek wkładu i włożyc go do body RSVP, żeby później po zdjęciu tipów z plastikowego tipa RSVP można było nim pisać.

Na tej focie pokazuję ile ma być mniej więcej taśmy (na długość):

Przed wykonaniem tego punktu należy włożyc insert.
4. Zakładamy capa (można trochę pobajerować, żeby wreszcie załapało). Później dam filmik wytłumaczający jak działa ten innowacyjny mechanizm led.

5. Teraz wg. własnych upodobań tniemy gripy i zakładamy na body RSVP. Później własną wypróbowaną metodą mocujemy dwa tipy HGG na sobie, późnej razem je na plastikowego tipa RSVP.

6. GOTOWE! Prawda, że to było proste? ;)

7. Mały night-session xp

8. I mały bonus w postaci tapety xd


Tutorial v2

1. Więc najpierw zbieramy w/w długopisy, będziemy potrzebować:
- diodka led
- cap RSVP
- body RSVP
- conajmniej 14 pasków Anyball Gripa
- 2 tipy HGG
- opcjonalnie wkład RSVP
Do tego jeszcze narzędzia:
- papier ścierny/pilniczek
- taśma przeźroczysta
- taśma dwustronna
- taśma teflonowa
- te takie szczypce ^^
- żyletka lub coś do cięcia gripów


*na zdjęciu nie ma taśm: dwustronnej i teflonowej, bo tak xp

2.Bierzemy RSVP. Potrzebne nam będzie tylko: body RSVP i cap RSVP. Resztę odstawiamy. Tutaj plus w tym penie, że nie musimy marnować RSVP na backcapa do Clear KT i mamy gripa RSVP ^^



3. W dowolny sposób pozbywamy się clipa z capa RSVP.



I możemy jeszcze trochę wygładzić ^^



4. Bierzemy diodkę i ścieramy jej boki papierem ściernym, tak aby swobodnie mogła się poruszać w capie RSVP.



Diodka ma wejść do tego miejsca (nie dalej!, nie wkładać jej tam na stałe!):



5. Przed wykonaniem tego punktu należy włożyć insert.

Teraz owijamy gwint na body RSVP taśmą dwustronną, tak żeby (jak to Cienki pokazał ^^) było ---, a nie -_-.



6. Nakładamy na to diodkę i przyklejamy taśmą klejącą, tak żeby po nałożeniu capa RSVP mógł się on przesuwać dosyć swobodnie, a jednocześnie nie spadał.





7. Teraz polecam nakleić outserta na capa ^^ Wymiary z tego co pamiętam to: wys. 2,5cm, szer. 3,9cm. Jak się pomyliłem proszę mnie poprawić ^^



Część z diodką mamy za sobą :)

8. Według własnego uznania kroimy gripy i nakładamy je na body RSVP (wiadomo gdzie xP).




9. Teraz ulubioną metodą łączymy ze sobą tipy: hgg <- hgg <- rsvp. Ja zrobiłem to tak: hgg <taśma dwustronna- hgg <taśma teflonowa- rsvp.



10. Mod gotowy :)





Info:

Waga: na oko jak Namae mod
Długość: jak Namae mod
CoG: około 5mm przesunięty od CoPa w stronę capa (możecie coś wypróbować z tipami Signo itp.)
Kręci się: dobrze ;)

Plusy i minusy:

+ dosyć ciężki
+ nie taki drogi
+ led! :D
+ bardzo wytrzymałe ledki jak kupicie ode mnie ;]
+ po zmodowaniu mamy backcapa RSVP, którego możemy użyć do clear body KT itp. i jeszcze grip

- baterie mogą dosyć krótko trzymać
- po pewnym czasie taśma klejąca może się poluzować i ledka wypadnie z taśmy i trza na nowo przyklejać
- jak słabo przyciśniesz capa to ledka podczas kręcenia może się wyłączyć

Filmiki:

Jak działa mechanizm led?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IC6dUfq8-5c[/youtube]

Włączanie i wyłączanie
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SRRCla-cD50[/youtube]

Wytrzymałość
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MQ826y6nUjw[/youtube]


Zapraszam do komentowania, robienia sobie tego moda no i proszę o jak najwięcej sugestii, żebym mógł coś popoprawiać. I tak - wiem, że idealnie pociąłem gripy xP
Pozdro.

Jak czegoś zapomniałem napisać to piszcie ;)
Ostatnio zmieniony przez Boko |31 Paź 2008|, o 19:52, w całości zmieniany 9 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
AxM 
Użytkownik


Kręcę od: pewnego czasu...
Ręka: lewa
Wiek: 28
Posty: 100
Skąd: Legnica
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 14:01   

Możesz dać zdjęcie tej zapalniczki? Mod wydaje się być spoko ;)
_________________
Kliknij, jeśli masz odwagę!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 14:05   

Zapalniczki wyrzuciłem, ale za jakiś czas może pogrzebie w koszu i pokażę mniej więcej jak wygląda ;) Uprzedzając wszelkie pytania: można włączać i wyłączać, to będzie na filmiku.
PTP Wymiany/Trades
 
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 14:19   

Osobiście jestem zwolennikiem montowania mechanizmu LED/SMD W capie, bo patent z montowaniem na body jest mniej trwały i nie można takiego mechanizmu użyć z każdym penem.
Ale Brawa za pomysł! :grin:
PTP Wymiany/Trades
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 14:26   

Dobry mod, ładnie się kręci. Choć niezbyt ładnie wygląda niezaświecony to można jakoś przeboleć. Ja jako gripów używam Całego z Anyballa i części z prążkami z Super Gripa. Fajnie się tym kręci mimo że CoG przesunięty sporo na capa.

Gz, Boko.
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 14:26   

Dla zainteresownych są już dwa filmiki. Jeśli chcecie ich więcej o czymś innym i sensownym to pisać.

@AxM
Właśnie zauważyłem, że moja mam wychodząc wyrzuciła śmieci :( Jak tylko zdobędę kolejną taką zapalniczkę to od razu zrobię foty.

@Cienki
To ma być "gZ" a nie "Gz" ;p Ale przeboleję ;p

Dzięki za komenty tymczasowe i te, które się jeszcze pojawią ;]
PTP Wymiany/Trades
 
Eddie 
Użytkownik

Kręcę od: 28.03.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 345
Skąd: Poznań
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 14:34   

musiałbyś pomyśleć nad takim mechanizmem jak w RSVP led u FeniX'a (sprężynka odpychająca
no chyba, że nie jest to konieczne i dioda nie zostanie w capie
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 14:37   

Ledka jest przymocowana do body taśmą klejącą, a tzn. że raczej nie zostanie w capie. Jak dobrze wykonasz moda to cap nie trzyma się baaaaaaaaaaaaaaaardzo mocno body z ledką, a tzn. że waląc capem o dłoń ledka wypadnie.

@edit1
Chciałem zauważyć, że mam insert Vodki, dzięki Xp

@edit2
Co do jakości filmików to sorry, zgubiłem gdzieś mój aparat i musiałem nagrywać komórką, ale chyba wszystko wyszło w miarę dobrze ;]
PTP Wymiany/Trades
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 14:44   

Film:
http://pl.youtube.com/watch?v=A3BXSXwyXNE

Foto:


Kręci się extra, to że ten CoG przesunięty bardzo to nic - ale jest ciężki. Przed chwilą zrobiłem nim 4 busty i Bakfalla 1.5 co u mnie zrobienie jednostronnym penem jest rzadkością xD
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 14:49   

Właśnie, co do wyglądu:
Ja użyłem capa RzDz, który tak trochę "zasłania" nieestetyczność mechanizmu led. Natomiast Cienki ma zwykłego capa i ma trochę to gorzej. Wydaję mi się, że można też pokombinować z insertem w capie, ale to dopiero jak będę miał więcej gripów Anyballa i tipów, nie chcę po prostu w razie czego rozwalić sobie tego ^^
PTP Wymiany/Trades
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 16:12   

Na wygląd też coś zaradziłem ;)

_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 16:45   

Haha!
To mój patent Cienki ^^
Coś mi się wydaję, że potrzebujecie lepszego pomysłu na mechanizm...
Mój można ukryć nawet w gripie :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |14 Paź 2008|, o 19:31   

Powiem Ci tak Vodka. Jak jest body, potem gwint i potem LED to jest takie wgłębienie między poziomami. Wygląda to tak -_-. A jak dasz izolację na gwint to to się lepiej trzyma bo jest równo - ---. Taśma nie wchodzi w to wgłebienie i nie puszcza. Mechanizm jest dobry tylko trzeba stosować patenty. A nie wiem jakbyś nie spiłował to do gripa i tak raczej nie wejdzie. Ba! Nawet po co? Grip daje wagę i dioda też a jak jest sama dioda do i ta CoG jest na tyle więc po co.
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |15 Paź 2008|, o 15:02   

Po co zmieniać? Cienki zrobił to wszytsko raczej dużo lepiej niż ja. Dlatego też jak będzie mi się chciało zrobie nowego tutka. A naklejenie outserta to jak dla mnie świetna sprawa ^^ Zresztą sposób w jaki włącza się diodka wydaję się dla mnie bardzo dobry xp Sam go wymyśliłem w końcu, więc musi być świetny xD No, a dziś sobie zrobie drugiego tego bardziewia bo trade doszedł (oglądaj w pokaż swoje peny!). I tak w ogóle lepiej, żebym zrobił coś nowego, a nie wprowadzał nowe ledpeny, których konstrukcja jest taka sama - takie jest przynajmniej moje zdanie.

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 ]

Dla ciekawych to niedługo wrzucę nowego tutka (z progressem, dokładny). Będę tyż miał nowego RSVP AMX LED, wydaję mi się, że ładniejszego ^^

Niech ktoś bumpnie, plax xD
PTP Wymiany/Trades
 
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |16 Paź 2008|, o 19:38   



W oczekiwaniu na diody RGB + programator, znalazłem "świecące zapalniczki".

Już niedługo zrobię Ci konkurencję Boko :mrgreen: .
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl