Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Gitara
Autor Wiadomość
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |23 Wrz 2008|, o 21:23   Gitara

Gra ktoś? Skłaniam się ku ponownym rozpoczęciu nauki na tym instrumencie, ale skąd brać podstawy?

No i ogólnie jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na ten temat to zaprasza.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 18:04   

Ee tam. Wystarczy troszeczkę mocniej docisnąć i tyle. Nic więcej. Tak samo znam osoby, które długo się uczą na klasyku akordów i ciężko im idą barowe, a ja bez nauki ich jak wziąłem spróbowałem, to bez problemu.

Sądzę, że powinno się zaczynać właśnie od elektrycznej, bo łatwo się człowiek uczy, a wiedzę można przełożyć na resztę gitar.
PTP Wymiany/Trades
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 18:12   

Ale spróbowałeś na elektryku? Właśnie o to chodzi w przygotowaniu. Na klasyku namęczysz się z akordami, choćby barowymi, to będziesz miał lepiej rozciągnięte palce.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ryba 
Użytkownik


Kręcę od: 10-02-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 136
Skąd: Hrubieszów
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 19:39   

Przeszkoda jest tez glownie cena ;p Tak jest w moim przypadku. Wolalem na poczatku wydac 300 zl na klasyka i na nim sie troche poduczyc podstaw niz wydawac 600+ zl na elektryka nie wiedzac czy mi sie to nie znudzi po dwoch dniach.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
mysza 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2006
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 519
Skąd: okolice Olsztyna
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 21:56   

Cytat:
Trzeba wspomnieć, że te 2 single odwrócone są biegunami. Nie znam się aż tak dobrze, ale to może mieć wpływ na dzwięk.

Nie wiem, w każdym razie teraz sobie poczytałem i ludzie piszą, że faktycznie te rozłączane cewki w cortach nie brzmią jak rasowe single. Sam nie miałem okazji sprawdzić, bo wszyscy znajomi mają gitary z humbami. :P

Cytat:
Na elektryku, jak i akustyku, masz metalowe struny, które mogą nieźle pokaleczyć opuszki palców.

Po przesiadce na akustyka/elektryka i tak trzeba będzie przez to przejść.


Co do akustyka to mam takiego: guitarcenter.pl/catalog/washburn/gitara/gitary/gitary-akustyczne/washburn-og2-wh-oscar-schmidt.
Nie polecam. :P Brzmieniowo ok, ale dla mnie strasznie niewygodna. Dziwny gryf, struny strasznie oddalone od gryfu. Kupione przez neta bez bezpośredniego kontaktu. :facepalm:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 22:03   

Ale nie w takim stopniu, jak bezpośrednie wzięcie do ręki ele/aku, przynajmniej w moim wypadku tak było. Grałem na gitarze klasycznej miesiąc, pograłem 15 min na ele i palce piekły przez cały dzień. Po 8 miesiącach przyzwyczaiłem się od razu.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dalinor 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 112
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Lut 2011|, o 17:27   

"Kwasek" napisał/a:
Po 8 miesiącach przyzwyczaiłem się od razu.


Dziwnie to brzmi.

"Kwasek" napisał/a:
Grałem na gitarze klasycznej miesiąc, pograłem 15 min na ele i palce piekły przez cały dzień.


To przez ten miesiąc musiałeś grać po godzinę tygodniowo oO Na metalowych strunach nie da się pokaleczyć palców :facepalm: ... Chyba, że się jest totalnym idiotą i jeździ się po strunach na "niewyćwiczonych" opuszkach. Ja zaczynałem od elektryka i tylko przez pierwszy tydzień grania palce troszkę bolały, a potem już luz był. Zaczynając na klasycznej palce bolą bardziej, ponieważ musisz mocniej docisnąć struny i najczęściej struny są grubsze niż na elektryku.

btw. Zamówiłem sobie efekt polskiej firmy Exar - Kamikaze z serii 03. Zobaczymy co to będzie :twisted:
PTP Wymiany/Trades
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Lut 2011|, o 20:20   

Nie wyrywaj z kontekstu. Po 8 miesiącach gry na klasyku nie miałem problemów z przyzwyczajeniem się do metalowych strun w elektryku.

Cytat:
Na metalowych strunach nie da się pokaleczyć palców


Przeczysz sam sobie.

Cytat:
Chyba, że się jest totalnym idiotą i jeździ się po strunach na "niewyćwiczonych" opuszkach


:facepalm: Od urodzenia pewnie miałeś ,,wyćwiczone opuszki'', nie? Przecież to się ćwiczy z czasem, jak się gra. Na początku skóra z opuszków schodzi jak dzika. Przez parę dni ,,odnawia się'' (w tym momencie najczęściej gitarzyści lekko zwalniają z grą), po czym znowu schodzi i tak parę cykli. Widocznie jesteś wyjątkiem. Albo masz kamienne palce lub coś w ten deseń.
Ostatnio zmieniony przez Kwasek |7 Lut 2011|, o 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dalinor 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 112
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |8 Lut 2011|, o 06:37   

"Kwasek" napisał/a:
Na początku skóra z opuszków schodzi jak dzika. Przez parę dni ,,odnawia się'' (w tym momencie najczęściej gitarzyści lekko zwalniają z grą), po czym znowu schodzi i tak parę cykli.


Dokładnie o tym mówię. Tych co nazwałem idiotami robią slidy po tym jak im zejdzie skóra więc sobie palce kaleczą ... Może zbyt mało precyzyjnie to ująłem ^^
PTP Wymiany/Trades
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |8 Lut 2011|, o 07:31   

Nie znam nikogo kto miałby takie problemy z palcami. Mi samemu nigdy się nic nie działo.
PTP Wymiany/Trades
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Lut 2011|, o 14:34   

Cytat:
więc sobie palce kaleczą


Z tym, że palce mnie piekły to chodziło o schodzenie naskórka, nie o kaleczenie, cięcie do krwi i takie tam :P
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dalinor 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 112
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Lut 2011|, o 20:31   

No to takie pieczenie, schodzenie naskórka każdy musi przejść.
PTP Wymiany/Trades
 
mysza 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2006
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 519
Skąd: okolice Olsztyna
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |9 Lut 2011|, o 21:10   

Akeien nie musi. :D

A i a propos tematu: www.youtube.com/watch?v=z...player_embedded :mrgreen:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Lut 2011|, o 21:20   

W momencie jak mówi ,,I can't play'' aż samo na usta się ciśnie ,,No co ty k***a nie powiesz?''
PTP Wymiany/Trades
 
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |9 Lut 2011|, o 22:20   

"Dalinor" napisał/a:
No to takie pieczenie, schodzenie naskórka każdy musi przejść.


Wcale nie. Nie miałem nic takiego.

Bieber jest zabawny przez swoją głupotę.
PTP Wymiany/Trades
 
Dalinor 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 112
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |10 Lut 2011|, o 07:17   

"Akeien" napisał/a:

Wcale nie. Nie miałem nic takiego.

:facepalm:
To znaczy, że masz gumowe struny, przeszedłeś to już kiedyś albo nie dociskasz strun.
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl