Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Gitara
Autor Wiadomość
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |23 Wrz 2008|, o 22:23   Gitara

Gra ktoś? Skłaniam się ku ponownym rozpoczęciu nauki na tym instrumencie, ale skąd brać podstawy?

No i ogólnie jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na ten temat to zaprasza.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |3 Lut 2011|, o 21:52   

Ja lubiłem coverować White Stripes'ów, Raconteurs'ów i takie tam podobne. A ostatnio powoli biorę się za teorię i improwizację (na początek granie piosenek ,,po swojemu'' i parę innych dźwięków do solówek).

Efekty są różne: Distortion, Overdrive, Sustainery, Oktawery, Wah-wah, Equalizery, Boostery, Kompresory, Tremolo, Chorusy, Reverby i wiele innych. A ten ,,Orange box'' to ... ? Jakoś nigdy nie słyszałem o czymś takim.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dalinor 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 112
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 07:26   

Kwasek a tak w ogóle to ile grasz ??

Akeien wrzuć jakiegoś linka do "Orange boxa" bo także o tym nie słyszałem oO Chyba, że chodzi ci o Boss DS-1 on jest pomarańczowy :D

Ja gram covery wszystkiego czego słucham. A ćwiczę na piosenkach Jerrego C, Neila Zazy itp.
PTP Wymiany/Trades
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 10:55   

http://guitarcenter.pl/ca...tortion-x-xd300


Ktoś mi to określał jako orange box i mi w pamięć zapadło.

Zna ktoś piosenkę "Waking the Demon" by Bullet for my Valentine? Chcę się tego nauczyć, ale riff jest nieco trudny. Nie łapię tego typu gry. Hmm?
PTP Wymiany/Trades
 
Dalinor 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 112
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 11:20   

Behringery to podróbki innych efektów.

Nie łapiesz tego typu gry bo pomału kostkujesz. To jest prawdopodobnie na ósemkach grane.

@EDIT
Oj pomyłka, na szesnastkach grane.
Ostatnio zmieniony przez Dalinor |4 Lut 2011|, o 11:56, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 15:28   

Ogólnie gram już 13 miesięcy. Zaczynałem od gitary klasycznej (co życzę każdemu, kto chciałby zacząć grę na gitarze). Na elektrycznej 5 miesięcy :P

Spojrzałem na tą nazwę i sobie pomyślałem, że kolega pomylił Orange Box'a jako efekt z footswitch'em do wzmacniaczy Orange'a.

Czas się pochwalić, na czym gracie. Ja zacznę:



Squier Affinity Fat Strat HSS -> Orange Crush 35LDX
A klasyczna to jakiś ,,Durango''

Do tego planuję zakup gitary akustycznej, bo wspaniale brzmią.
Ostatnio zmieniony przez Kwasek |4 Lut 2011|, o 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
mysza 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2006
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 519
Skąd: okolice Olsztyna
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 17:30   

Cytat:
Ja gram covery wszystkiego czego słucham.

Ja tak samo. Plus czasem coś nowego jak mi wpadnie w ucho z justinguitar.com. Ostatnio w ten sposób poznałem Blue Oyster Cult (www.youtube.com/watch?v=1ycOp67eLoM)

Cytat:
Po 3. Najłatwiej jest ćwiczyć solówki tzw. "metodą małych cegiełek".
tzn. dzielisz sobie całą solówkę na 1-2 taktowe części i uczysz się ich do perfekcji(najlepiej żebyś dał rady grać ją szybciej niż w oryginale) i tak pomału nauczysz się danej solówki.

True. W ten sposób nauczyłem się solówki do Stairway to Heaven mając praktycznie zerowe doświadczenie w graniu solówek. Przydaje się do tego Guitar Pro z funkcją zwolniania tempa.


Cytat:
Czas się pochwalić, na czym gracie.

Cort KX5
Vox Pathfinder 15R (przecudny clean)
multiefekt Zoom G1X
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 20:14   

O tym Voxie dużo słyszałem, miałem go zamiar kupić, ale nie byłem przekonany co do przesteru, bo ponoć trochę ,,nie wyrabia'' i ,,muli'' (jak jest naprawdę?). A że jestem przeciwnikiem multiefektów (,,jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego'') to jeszcze tym bardziej na dodatkowe koszty nie chciałem się narażać. Cort'a miałem w rękach i jakoś mi wydał się niewygodny, a może to kwestia przyzwyczajenia. Stąd mój wybór, który kosztował mnie 1,5k, ale warto było.
PTP Wymiany/Trades
 
 
mysza 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2006
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 519
Skąd: okolice Olsztyna
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 21:10   

Przester jest faktycznie słaby, cośtam niby można na nim wyciągnąć, ale nie żadne nowoczesne brzmienia (raczej coś a la Hendrix). Tak więc do niczego cięższego niż rock się nie nadaje. Za to clean ma cudowny, i to był główny powód kupna tego piecyka.

Multiefekt kupiłem w sumie jako "zabawkę", żeby mieć dostęp do dużej ilości brzmień, zaznajomić się jako tako z efektami. Profesjonalnie nie grywam, więc przeciętna jakość (bo słabe na pewno nie są :P ) tych efektów mi nie przeszkadza.

Co do Corta to znajomy gitarzysta (który tak w ogóle był uprzedzony do Cortów przez to, co wyczytał na ich temat w internecie) chciał się zamienić i dać mi Ibaneza (z niewielką dopłatą) w zamian za KX5. :P Stwierdził właśnie, że wygodniej mu się gra niż na jego Ibanezie, a brzmieniowo niewiele mu ustępuje.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 22:01   

Brzmieniowo źle o KX5 powiedzieć nie można. Do ciężkiego grania nadaje się wyśmienicie, choć i na cleanie też daje rade. Ja szukałem gitary uniwersalnej, i dla poznania różności brzmień przystawek stwierdziłem, że HSS będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem (niby rozłączane cewki, ale to chyba nie to samo co prawdziwy single-coil). Jednego dnia w jednym sklepie wziąłem do ręki mojego Affinity i KX5 no i jednak w rękę wpasował mi się lepiej Strat.

Jajca to dopiero były z wzmacniaczem. Teoretycznie kupiłem go w ciemno, czytając tylko recenzje w internecie i przesłuchując próbki z yt, co nie może się równać z prawdziwym odsłuchem. ,,Brytyjskie brzmienie'' i ,,Wspaniały clean'' to najczęściej powtarzające się stwierdzenia o Crush, dlatego go wziąłem. No ale przekonałem się, że to co o nim pisali to prawda. Spodobał mi się bardzo Spring Reverb (!tak prawdziwy sprężynowy!) wbudowany wraz z paroma innymi efektami. Dlatego jak ktoś się zastanawia nad kupnem wzmacniacza w okolicach 750 zł to polecam. A jeśli dla kogoś 35 wat albo 750 zł to za dużo, można oglądać się za tańszym o około 150 zł (?) modelem 20-watowym lub modelem bez wbudowanych efektów (200 zł taniej). A tak w ogóle, pasuje mi do koloru ścian w pokoju :P

down: z tym amp'em (ac15) też miałem styczność + Fender Strat (amerykański chyba), niestety na początku przygody z gitarą i nawet nie pamiętam jak brzmiał :P
Ostatnio zmieniony przez Kwasek |4 Lut 2011|, o 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
steq 
Użytkownik


Kręcę od: sierpień 2007
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 308
Skąd: okolice Opola
Handel: 100% (+41, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 23:15   

Ja gram na meksykańskim tele i w sumie to na tą chwile szukam lampy za 1000-1500zł, których narazie nie mam xD Docelowo chce voxa ac15, jakby sie kiedyś udało takiego używanego wyczaić na allegro to byłbym w niebie ;d narazie mam kustoma dziesięciowatowego z reverbem i (uwaga!) delayem :d i jest niezły całkiem, jeśli wziąć pod uwage jego cene (z 200zł to chyba było xD). Wprawdzie żeby go usłyszeć przy perkusji to trzeba odkręcić na maksa, przez co zaczyna pierdzieć, no ale jednak go słychać, wiec nie jest aż tak źle :D co do kostek, to narazie nie mam, bo i po co mi kostki do tranzystora dziesięciowatowego :f
_________________
http://www.lastfm.pl/user/steq93
PTP Wymiany/Trades
 
 
mysza 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2006
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 519
Skąd: okolice Olsztyna
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 00:45   

Cytat:
(niby rozłączane cewki, ale to chyba nie to samo co prawdziwy single-coil)

Fakt. Jak kupowałem to dużo o tym czytałem i gdzieś wyczytałem, że humbucker zmontowany jest z 2 singli, więc po rozłączeniu będzie brzmiało normalnie jak singiel. No ale to w droższych modelach tak jest. :P Niestety szklaneczki nie osiągnę na rozłączonym humbie przy gryfie. :<

Cytat:
Jajca to dopiero były z wzmacniaczem. Teoretycznie kupiłem go w ciemno, czytając tylko recenzje w internecie i przesłuchując próbki z yt, co nie może się równać z prawdziwym odsłuchem.

Zrobiłem tak samo. :mrgreen:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dalinor 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 112
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 09:34   

"Kwasek" napisał/a:
Do tego planuję zakup gitary akustycznej, bo wspaniale brzmią.


Polecam gitary J&D pow. 400 zł. Ja mam taką i świetnie brzmi, nawet lepiej niż niektóre za 1000 ^^. Jeżeli nie chcesz dać więcej niż 1k za gitarkę to tylko J&D.

Gram na:
Akustyk: J&D AG-6CBK
Elektryk: Ibanez RX-20 z Korei, myślę o zakupie jakiegoś B.C. Warlocka, ale to trochę drogie jest ^^
Piecyk: Peavey Rage 158 40 Wat

Polecam piece Peavey. Super przester, a także clean.

"Kwasek" napisał/a:
Zaczynałem od gitary klasycznej (co życzę każdemu, kto chciałby zacząć grę na gitarze)


To źle życzysz ^^ Najlepszy akustyk na początek ponieważ:
- na elektryku się bardzo prosto gra
- klasyk ma bardzo daleko struny od gryfu co niektórych może odstraszyć (znam kilka takich osób)
- na akustyku pograsz wszystko, na klasyku to nie będzie miało takiego fajnego brzmienia.
Ostatnio zmieniony przez Dalinor |5 Lut 2011|, o 09:44, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 12:44   

Cytat:
wyczytałem, że humbucker zmontowany jest z 2 singli


Trzeba wspomnieć, że te 2 single odwrócone są biegunami. Nie znam się aż tak dobrze, ale to może mieć wpływ na dzwięk.

Cytat:
Jeżeli nie chcesz dać więcej niż 1k za gitarkę to tylko J&D.


Właśnie takich gitar szukam :) Tanich, a dobrych. Nie ma co przepłacać za sam znaczek, no nie?

Cytat:
Najlepszy akustyk na początek ponieważ:



Cytat:
- na elektryku się bardzo prosto gra

Na elektryku, jak i akustyku, masz metalowe struny, które mogą nieźle pokaleczyć opuszki palców.

Cytat:
- klasyk ma bardzo daleko struny od gryfu co niektórych może odstraszyć (znam kilka takich osób)

Wyćwiczenie dociskania to dobry sposób na rozpoczęcie gry na ele/aku, gdyż nie będziesz miał żadnych problemów z dociskaniem. Do tego bardziej odstraszy punkt wyżej


Cytat:
- na akustyku pograsz wszystko, na klasyku to nie będzie miało takiego fajnego brzmienia.

Tu akurat się zgodzę. Dlatego napisałem, że klasyk nadaje się do rozpoczęcia nauki. Podstawy, akordy, trzymanie i takie tam.


PS. http://allegro.pl/gitara-...1439512558.html kto wie jak brzmi dokładna nazwa tego akustyka? /nieaktualne
Ostatnio zmieniony przez Kwasek |5 Lut 2011|, o 16:23, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 17:54   

Podług mnie to zaczynanie od klasyka opóźnia naukę na elektrycznej. Jak się chce kiedyś grać na elektryku to po co odkładać to na później na rzecz klasycznej?
PTP Wymiany/Trades
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2011|, o 17:59   

Myślę, że klasyk znacznie ułatwia start na elektryku. Jakbym drugi raz miał zaczynać się uczyć gry, to też zacząłbym od klasyka. To też trochę ,,siara'', że ktoś umie grać na elektryku, a dasz mu w ręce klasyka, i ,,ups, ale nie mogę docisnąć''. Ale to tylko moje zdanie.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl