Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 18:59
Line Style mod
Autor Wiadomość
Pieniek 
Użytkownik


Kręcę od: maja 2007 z przerwami
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 683
Skąd: Kraków
Handel: 99,02% (+101, 0, -1)
Wysłany: |27 Sie 2008|, o 09:46   Line Style mod

Witam w moim kolejnym tutorialu! Dzisiaj pokaże wam jak zrobić bardzo łatwy, aczkolwiek ciekawy mod z tanich i łatwo dostępnych materiałów..

Parametry mod'a:


Długość:

Bez tipów - 20,5cm
Z tipami od Technic-X - 23,5 cm
Z tipami od Papermate FlexGrip Ultra - 23,5cm

Waga:

Bez tipów ~ 13 g
Z tipami od Technic-X ~ 17 g
Z tipami od Papermate FlexGrip Ultra ~ 17 g

Trudność zmodowania
- bardzo łatwy

Koszt złożenia
- ok. 12 zł

Potrzebne materiały:




1. 2x Pentel Line Style (bez metalowych "gripów")
2. 1x Ołówek reklamowy np. z Ikei
3. 2x Gripy z ColorBeif
4. 1x Nóż do papieru
5. 2x Tipy (mogą być od FlexGripów lub Technic-X, osobiście nie posiadam dwóch z tego samego rodzaju, pokaże tylko jak zamontować każdy z nich)

Krok 1:




Bierzemy ołówek reklamowy i odcinamy część 2cm od końca.

Krok 2:




Bierzemy 2x Pentel Line Style, rozkładamy go na części i zostawiamy te co na obrazku (capy i większe części body).

Krok 3:




Wkładamy część ołówka do jednej części body.

Krok 4:




Łączymy obie części body.

Krok 5:




Bierzemy capy i nożem do papieru lub paznokciem wyciągamy te małe czarne części.

Krok 6:




Teraz palcami wyciągamy metalowe clipy.

Krok 7:




Zakładamy gripy na capy.

Krok 8:




Teraz są 3 możliwości:
1. Można włożyć te małe, czarne części z powrotem do capów.
2. Można włożyć do środka capów tipy od FlexGrip'ów Ultra (trzeba przykleić troszkę taśmy na gwint tipa, aby nie wypadał).
3. Można włożyć te małe, czarne części i w gripa włożyć tipa od Technic-X (lub np. Dr.Gripa).

Cap z tipem od FlexGrip'ów:


Cap z tipem od Tachnic-X:


Krok 9 i ostatni:




Zakładamy capy na body i fascynujemy się nowo złożonym mod'em :grin:

KONIEC


Zalety:

- Można dostosować go to swoich upodobań, np. dodając outserty, grip na środku lub mieszając kolory body i capów.
- Jest bardzo tani
- Bardzo łatwy do zrobienia

Wady:

- Body troszkę się rozszerza i chyba trudno będzie dobrze nakleić outsert.

Więcej grzechów nie pamiętam :razz:

P.S. Może ktoś podrzucić mi inną nazwe, bo ta jest, powiedzmy, prototypowa :razz:
_________________
Tiru Riru!

Nothing is true, everything is permitted.
Ostatnio zmieniony przez Veyner |22 Cze 2009|, o 01:23, w całości zmieniany 4 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Kicin 
Użytkownik


Kręcę od: Od 2 dni
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 7
Skąd: BDG
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |17 Sty 2011|, o 20:55   

Bardzo fajny MOD nauczyłem się nim kręcić wszystkie FUNDAMENTALE. Polecam tego MODA wszystkim początkującym Penspinnerów
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kiepski 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 10
Skąd: Rybnik
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |17 Sty 2011|, o 21:31   

Czy długopisy line style moge kupić w empiku lub jakimś supermarkecie ?
PTP Wymiany/Trades
 
tigerek1 
Użytkownik


Kręcę od: 09.2010
Ręka: 12p3h
Wiek: 29
Posty: 27
Skąd: Toruń
Handel: 100% (+24, 0, 0)
Wysłany: |17 Sty 2011|, o 22:49   

W empiku raczej nie, chyba że dobrze zaopatrzony. Z supermarketów to w realu są.
PTP Wymiany/Trades
 
 
KaspiaN 
Użytkownik


Kręcę od: kiedy zacząłem kręcić
Ręka: mam, nawet dwie
Wiek: 26
Posty: 33
Skąd: się biorą dzieci?
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |20 Sty 2011|, o 17:01   

Nice MoD
Mam gripy durków zamiast beify i kręci się nim całkiem dobrze, nakleiłem kawałek kartki na ołowek i body przestały się rozjeżdżać. Ogólnie wielki +.

Up:
Możesz kupić na Pens Factory
_________________
Jak coś to dzwoń na fona 792059669 ;) .

"Słońce świeci dla mnie, ale pozwalam wam z niego korzystać." - J.A.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kiepski 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 10
Skąd: Rybnik
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |3 Lut 2011|, o 22:37   

Gdzie w sposobie Pari'ego użyć kropelki bo nie rozumiem?
Ostatnio zmieniony przez Kiepski |3 Lut 2011|, o 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Lezek 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2010 (Fundamentale od 2007)
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 116
Skąd: Gogolin
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 15:06   

Kręciłem tym modem i szczerze mówiąc jest słaby. Jedyne usprawiedliwienie dla niego, to to, że składa się go z resztek line style'ów. Zgrubienie na środku jest całkiem spore i bardzo przeszkadza (przynajmniej mi). Jedyne sensowne wykorzystanie go to bicie rekordów w spinach, bo gdy odpowiednio obiążymy go na końcach można trzasnąć ich całkiem pokaźne sumy i tu akurat zgrubienie na środku do czegoś się przyda. Ale ogólnie do codziennego kręcenia się nie nadaje, co najwyżej do ogarnięcia jakiś podstaw. Napewno nie opłaca się kupować line style'ów tylko po to, żeby złożyć tego moda, ewentualnie można go sobie trzasnąć przy okazji gdy robimy stylisha i raczej wyłącznie w celach kolekcjonerskich :P
_________________
あなたは、トランスレータを投げた場合、それはあなたが馬鹿をしていることを意味します – breakdown mojego najnowszego comba o/
Nowy kanał na YT!
[/b]
PTP Wymiany/Trades
 
 
Max00 
Użytkownik


Kręcę od: 04-02-2011
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 18
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2011|, o 20:57   

Jestem nowy, więc mogę powiedzieć jak ten mod widnieje w moich oczach.
Jest dość długi, przez co utrudnia wykonywanie niektórych tricków, trudno jest mi wykonać nim double extended infinity, trick, który innymi modami kręcę bez problemu.
Niezbyt wygodny dla kogoś nieobeznanego.
Choć nie omieszkam przyznać, że gdy ma się zamiar zrobić Stylish Pirata, nie zrobienie Line Style Moda jest grzechem :)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Lezek 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2010 (Fundamentale od 2007)
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 116
Skąd: Gogolin
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |7 Lut 2011|, o 15:15   

"Max00" napisał/a:
Jestem nowy, więc mogę powiedzieć jak ten mod widnieje w moich oczach.
Jest dość długi, przez co utrudnia wykonywanie niektórych tricków, trudno jest mi wykonać nim double extended infinity, trick, który innymi modami kręcę bez problemu.
Niezbyt wygodny dla kogoś nieobeznanego.
Choć nie omieszkam przyznać, że gdy ma się zamiar zrobić Stylish Pirata, nie zrobienie Line Style Moda jest grzechem :)


Długi? Bez tipów ma 20,5cm czyli długość przeciętna, z tipami może troszkę za długi (zresztą zależy jakie kto lubi), ale nie wiem jak ta długość mogła by ci przeszkadzać w double extented infinity. Po drugie, niezbyt wygodny dla kogoś nieobeznanego. Co miałeś na myśli? :D Nie rozumiem w ogóle o co ci chodziło w tym zdaniu. Nie żebym się czepiał :P
PTP Wymiany/Trades
 
 
paxon 
Użytkownik

Ręka: Ręka:Ręka:Rę
Posty: 23
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Lut 2011|, o 16:04   

Zapewne chodziło mu o to, że jest dopiero początkującym penspinnerem ;) Dla tego też pewnie przeszkadza mu długość.
PTP Wymiany/Trades
 
tigerek1 
Użytkownik


Kręcę od: 09.2010
Ręka: 12p3h
Wiek: 29
Posty: 27
Skąd: Toruń
Handel: 100% (+24, 0, 0)
Wysłany: |7 Lut 2011|, o 16:14   

Po dołożeniu w capy plasteliny oraz założeniu masywnych gripów jest znośny, ale oczywiście są lepsze mody :mrgreen:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Sting 
Użytkownik


Kręcę od: od kiedy zacząłem
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 51
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |23 Mar 2011|, o 07:38   

Modzik fajny...złożyłem go sobie wczoraj wieczorem i trochę pokręciłem...to zgrubienie mi tak mocno nie przeszkadza, ale dla mnie jest za lekki...jak na razie kręcę klockiem...Stylish na lekkich LS'ach z tipami od flexGripa...a długość...ten mod sprawia wrażenie długiego....przynajmniej dla mnie gdyż na Stylishu mam załozone długie gripy i nachodzą lekko na body...tu mam praktcznie tylko na końcówkach pena....jedyne czego nie mogłem na tym modzie zrobic to TA harmonic...po 2 odbiciu pen leciał za mocno...wiem, ze moje przyzwyczajenia to są, ale myślę, że ci, którzy lubią ciężkie klocki nie zadowolą się nim ;P

Pozdro ;-]
_________________
Load up on guns and bring your friends.

PTP Wymiany/Trades
 
Piętas 
Użytkownik


Kręcę od: styczeń 2011
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 25
Skąd: Stąporków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |23 Mar 2011|, o 10:41   

"Sting" napisał/a:
Stylish na lekkich LS'ach z tipami od flexGripa

Do Stylisha raczej nie daje się tipów.
Wracając do LS moda
"Sting" napisał/a:
dla mnie jest za lekki

Z tipami Technic-X lub FlexGrip ma masę 17g, więc nie jest wcale taki lekki. IMO z powodu braku tipów mógł nie wychodzić Ci TA harmonic, ponieważ wtedy masa jest troszkę przy mała (przynajmniej jak dla mnie) co daje małą bezwładność i zgrubienie na środku pena nie chce się prześlizgnąć nad palcem przy małej szybkości. Gdy wyćwiczysz TA harmonica tak, że będziesz go robił szybciej to będzie on wychodził lepiej i na tym modzie :wink:
BTW jest to bardzo odkrywczy mod ze względu na wykorzystanie body i capów Line Style'a, które zagracały szufladę po złożeniu Stylisha. IMHO całkiem ładnie wygląda. Niestety niektóre triki ciężej wykonać niż na innych modach, chociaż (w wersji bez tipów) to mój ulubiony mod do kręcenia infinity.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Winotu 
Użytkownik


Kręcę od: 23-09-2010
Ręka: Prawa
Posty: 208
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |25 Mar 2011|, o 17:53   

Modem nie kręci się zbyt fajnie, ale jak na moda zrobionego z niepotrzebnych części od stylisha to nawet fajny :P Najbardziej mi przeszkadza to, że ma tak śliskie body oraz to zgrubienie na środku.
_________________
http://osu.ppy.sh/u/winotu
osu!
PTP Wymiany/Trades
 
Netxix 
Użytkownik

Kręcę od: 30 Maj 2012 @_@
Ręka: R
Wiek: 25
Posty: 1
Skąd: Łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |1 Cze 2012|, o 15:35   

Zalatwie sobie Tipy i Gripy to powiem czy wygodne jako 2 pen bo stylish'a juz mam <jestem nowyy>
PTP Wymiany/Trades
 
 
pacioziom 
Użytkownik

Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 40
Skąd: Ślask
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |1 Cze 2012|, o 16:00   

Tym modem lepiej się kręci z tipami flexgripa ultra niż bez
_________________
Za mało kręcę teraz temu się poświecę
http://chomikuj.pl/pacio97
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl