Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MadEye
|16 Lut 2010|, o 11:41
Thumbaround Normal (TA)
Autor Wiadomość
dante 



Kręcę od: 15-08-2005
Ręka: Prawa
Wiek: 46
Posty: 770
Skąd: Żerniki Wroclawskie
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2006|, o 23:21   Thumbaround Normal (TA)

ThumbAround Normal
ThumbAround (TA) jest jedenym z podstawowych tricków (Fundamentali), należy do rodziny Around'ów. Polega on na obrocie pena dookoła kciuka o 360 stopni. Trzymamy pena w palcach T12, palec środkowy na COP'ie, wskazujący trochę na prawo od niego (u praworęcznych, u leworęcznych na lewo od COP'a) i kciuk tak +/- między nimi, ale po drugiej stronie pena (wewnątrz). Popychamy długopis palcem środkowym i natychmiast chowamy palec wskazujący. Pen wykonuje obrot dookoła kciuka i łapiemy w pozycji jak do pisania. Mozna go wykonać popychając każdym palcem od 1 do 4.
Filmy:

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube
_________________
Dante fun - takie tam śmichy-chichy.
Zośka, Zośka Remember[/b]
Ostatnio zmieniony przez Rude Boy |15 Sie 2011|, o 07:57, w całości zmieniany 5 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Hakan 



Wiek: 44
Posty: 1375
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2006|, o 21:22   

Cytat:
Frank
Witam ! Wszyscy pisza ze thumbarpund to jest najlatwiejszy trick dla poczatkujacych, a ja mam z nim problemy. Moglby mi ktos dokladnie wyjasnic co i jak w tym tricku ??. Nie umiem zrobic zeby mi sie okrecil dlugopis nookolo kciuka, gdzies mi ucieka

dante
W tym triku najwazniejszy moment to popchniecie palcem srodkowym (2) pena i w tym samym momencie odchylenie palca wskazujacego (1). Kciuk w zasadzie powinien byc nieruchomy, ale mozna tez nim wykonac delikatny ruch do przodu.

Elveen
Generalnie kazdy ma na poczatku problemy, ja na przyklad bazowalam tylko na filmiku i tutorialu z tej strony. Fakt, nie wyszedl mi od razu, ale nikomu od razu nie wychodzi, zaczac jest najtrudniej. Poczatkowo pen faktycznie spada w polowie obrotu, ale po pewnym czasie zaczynasz go koslawo lapac, a potem... mniej koslawo. Mnie nauka tego triku zajela okolo czterech dni. Takze nic innego, jak 3xc.

Frank
thx za rady, juz jestem w momecie koslawego lapania xD. Mnie sie zdaje ze najwazniejsza w tym tricku jest praca kciukiem, bo z paczatku ten kciuk mi gdzies uciekal teraz staram sie nim tak ruszac, zeby trick wyszedl xD

Elveen
Niekoniecznie, po pewnym czasie kciuk pozostanie nieruchomy, a w kazdym razie powinien. Najwazniejsze jest pchniecie, i np. ja mam ciagle z tym problemy w TA rev, w zwiazku z czym niestety nadal wykonuje dosc pokaĹşny ruch dlonia...

Dragon
ScissorSpin czy to nie jest TA tylko z "rospedem"?
i czym sie rozni thumbspin 1.5 od dubleaxel?

Fr3nzY
mmm...Ja Jestem Nowy I Bawie Sie Olowkiem ^^ TA Wychodzi Mi... Ale Nie Tak Szybko Jak Elliotowi Na Filmiku ^^ Uczylem Sie 1-2 Dni.

Dragon
nie wszystkim odrazu wychodzi tak jak elliotowi... tylko kwestia tereningu... mamy tu taka metode 3c cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc

zychwa
yhy tylko przez 3c wychodzi wszystko ladnie i plynnie nigdy nie weyjdzie za 1 razem idealnie (chyba ze wiper)

Moszar
Ja tam zlapac pena po obrocie nie moge ale jeszcze 1 dzien i powinno sie udac

Yeah umiem Sonic Normal !!


Adziol
A mi juz nawet wychodzi - ucze sie 1.5h okolo (ale mam problem z Sonickiem :/)


SONIC
zajrzyj tutaj: http://www.penspinning.ic...13&thread_id=35

KRuq
Ja sie sonica po pol roku nauczylem (WSTYYYD).

Dragon
no mi to zajelo ponad 3 tygodnie ale jak zwyklego sie nauczysz to reszta sonicow juz nie bedzie problemem

SEREK
powiem tak wejscie na sonica i dokrecenie infinity i juz z gorki bedziesz mogl krecic. A tak to od usiadniecia z zamiarem nauki sonica do wykrecenia pierwszego zajelo mi ...... 9 minut a zabranie sie do niego 2 miesiace
http://www.psconclave.com/wiki/Sonic_Normal <--- to jest najlepsza strona do nauki sonica. wydrukuj to usiadz se na lozku i 3c

sonic sonic sonic.... a temat raczej o sonicu nie jest. wrrrrrrrrr <zly>

przepraszam spojrzalem tylko na kilka postow w gore i tam bylo o sonicu. moj blad sorka

dante
Przypominam, ze temat to TA.

elbi
hmmm, TA... jeszcze nie tak dawno nie wyobrazalem sobie jak on tak moze plynnie za kazdym razem wychodzic A teraz moge go wybic na trzy sposoby i zlapac w czterech pozycjach ;p

Pyza
Ja zaczynam, juz mam zrobiony pro model kmibar, i tez trenie thumbarounda od jakichs 13 minut i mi raz wyszedl
a weszlam na stronke przez linka z www.underflip.pl/Forum-Temat-305-poczatek-0.html

Predi
Aby nie zakladac nowego tematu zapytam sie tutaj: czy to ze ruszam nadgarstkiem podczas wykonywania tego tiku jest bledem czy nie? Dlugopisem krece od niedawna i nie wiem czy Ĺşle robie. Powinienem oduczyc sie uzywac nadgarstka podczas robienia TA czy poczekac (moze samo przejdzie)?


dante
Na poczatku czesto tak jest ze dlon wykonuje jakies zbedne ruchy, ale z czasem to mija.

panczo
nie moge tego zrobic...nie wiem czemu ale gdy odchylam palec wskazujacy to ruszam kciukiem i pen lata po calym pokoju...

zychwa
spoko pocwicz troszke tylko pamietaj zeby nie ruszac kciukuiem!!!!!!!

elbi
nie moge tego zrobic...nie wiem czemu ale gdy odchylam palec wskazujacy to ruszam kciukiem i pen lata po calym pokoju...

jak mi ktos znajdzie chociaz jednego penspinnera ktory na poczatku nie mial takich problemow, to mu dam dyche ;p
To jest calkiem normalne ze kciuk odskakuje i pen fruwa. Reka musi sie po prostu przyzwyczaic, wiec cWICZ, cWICZ, cWICZ, cWICZ.....

panczo
a i jeszcze jedno....latwiej zrobic ten trik klejem czy czyms lekkim jak np dlugopis??

Apolok13
najlepiej napoczatku cwiczyc ten trik lapka na muchy a dobiero gdy sie go w miare opanuje lapka dobiera cwiczyc penem ja przynajmiej tak sie nauczylem w 1 dzien


KRuq
TA zrobilem poprawnie za 5 razem. Elbi czekam na ta dyche.

Hakan
Nie chcialbym sie chwalic ale majac idealnie opanowany TA w prawej rece, za pierwszym razem zrobilem TA w lewej (tak prawde mowiac do tego tricku wystarczy dokladnie wiedziec jak sie go wykonuje).

Dragon
no TA zrobilem po 10min tereningu ale napewno nie bylo to takie plynne jak teraz (oczywiscie czesto pen wypadal i ruszalem nadgarstkiem)
lepiej zaczac od kleju (tak bylo w moim przypadku) jest ciezszy i na poczatku o wiele latwiej sie nim kreci

DredU
Ja mialem taki system, ze uczylem sie TA trzymajac reke przycisnieta do stolu, zeby nie ruszac kompletnie reka. I to naprawde pomaga


kmamil
ojj ja nawet teraz jak mi wychodzi 10/10 TA to nie moge trzymac reki na stole bo mi nie wychodzi, wydaje mi sie ze TA robie plynnie, wiec teraz biore sie za TA rev, a zwyklego sie nauczylem w 3 dni no nie cale bo drugiego dnia prawie nie cwiczylem (swieto Wszystkich swietych i wizytka u rodzinki ) a pierwszego to zaczalem okolo 17.00 wiec nie bylo duzo czasu

Szumo
Hmm. Ja w szkole za trening TA dostalem juz ochrzan i nadal mi nie wychodzi zbytnio. Kilka razy sie udalo, ale przewaznie spada mi dlugopis z kciuka w polowie albo 3/4 obrotu :/ Co robic zeby nie spadal?

SEREK
trenuj w domu na lekcji tylko uplynniaj triki ktore juz umiesz. Chyba ze calkowicie tak jak ja olewasz jakiegos nauczyciela to ty se krec ona sie bedzie drzec i potem tak jak ja dostaniesz nieodpowiednie. (chociaz za inne przedmioty wypada mi dobre to baba z polskiego mi obnizyla


Postanowilem przekleic rozmowe ze starego forum - fundamentale sa najwazniejsze i warto by stara tresc byla od razu dostepna.
_________________
Pentrix dla każdego!
PTP Wymiany/Trades
 
Śledź 



Kręcę od: październik 2006
Ręka: prawa
Posty: 884
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |9 Gru 2006|, o 19:05   

"jak mi ktos znajdzie chociaz jednego penspinnera ktory na poczatku nie mial takich problemow, to mu dam dyche ;p "

ja za piata proba wieczorem zrobilem swoj pierwszy TA, potem wychodzilo 3/10 i 5/10 a nastepnego dnia juz 8/10
_________________
Kliknij, jeśli masz odwagę!
PTP Wymiany/Trades
 
Ribi
Użytkownik


Posty: 39
Skąd: Szprotawa
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2007|, o 16:23   

no ja podobnie, na poczatku to mi takie dziwne zeczy wychodzily :P dopiero w 2 dzien mi wyszlo kilka razy :D
_________________
Pozdro Dla PenSpinnerow :D
PTP Wymiany/Trades
 
Ivan
Użytkownik


Posty: 54
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |27 Mar 2007|, o 16:18   

Mi ten trick wychodzil tak jak chyba wszystkim :P najpierw pen spadal, a pozniej bylo coraz lepiej :D
_________________
Ivanovic, nick ivan tak o mi sie wpisal ;)
PTP Wymiany/Trades
 
Zaliwaja 
Użytkownik


Kręcę od: 31.10.2006
Ręka: [Prawa]
Wiek: 32
Posty: 1239
Skąd: Legionowo
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |27 Mar 2007|, o 16:24   

W Ta najwazniejsze jest zeby nie chowac kciuka, jak to opanujecie to juz 1/3 sukcesu, 2/3 jak sie obroci wokol palca, a sukces jak go jeszcze zlapiecie. Dlatego na poczatku nie probujcie za wszelka cene utrzymac pena w reku chowajac kciuka.

Musialem to napisac, bo kazdy kogo ucze robi blad z chowaniem kciuka. :d
_________________
Nie zajmuję się Listą wymian, nie pisać w tej sprawie.
PTP Wymiany/Trades
 
Ivan
Użytkownik


Posty: 54
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |14 Kwi 2007|, o 19:10   

Zgadzam sie z Toba w zupelnosci, Ribi, do tej pory probuje schowac kciuka :D :P
_________________
Ivanovic, nick ivan tak o mi sie wpisal ;)
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 35
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |14 Kwi 2007|, o 19:42   

To czemu mu nie mowisz, by tego nie robil?;) Jesli ktos, kogo znam chce sie nauczyc TA, to zazwyczaj juz pierwszego dnia mu wychodzi od czasu do czasu. Jesli Ty cos potrafisz, to instruuj i kontroluj, jak robia to Twoi znajomi, ktorzy sie dopiero ucza. Z czyjas pomoca na prawde latwiej zaczac. ;)
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
shift
Użytkownik

Posty: 14
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |30 Kwi 2007|, o 17:25   

A ja zmejkowalem pena ktroym latwo sie kreci TA
Budowa :
Laczymy 2 cienkopisy takie jak na filmie ;]
film
http://www.youtube.com/watch?v=Pm25uUciPXo
PTP Wymiany/Trades
 
Dulek 
Użytkownik


Kręcę od: 1.03.07r
Ręka: Left
Wiek: 31
Posty: 738
Skąd: Giżycko
Handel: 100% (+33, 0, 0)
Wysłany: |30 Kwi 2007|, o 18:01   

"shift" napisał/a:
A ja zmejkowalem pena ktroym latwo sie kreci TA
Budowa :
Laczymy 2 cienkopisy takie jak na filmie ;]
film
http://www.youtube.com/watch?v=Pm25uUciPXo


2 pisaki stabilio... phi. Mnostwo osob uzywa pisakow Stabilo i nie potrzeba nikomu wiedzy jak je polaczyc, bo to oczywiste.
Ostatnio zmieniony przez Dulek |30 Kwi 2007|, o 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
przemo 
Użytkownik


Kręcę od: I 2007
Ręka: prawa
Wiek: 33
Posty: 659
Skąd: Częstochowa/Wrocław
Handel: 100% (+63, 0, 0)
Wysłany: |30 Kwi 2007|, o 18:05   

hmm - "najlepszy do TA" :) wszystko co dlugie jest dobre do wszystkich trickow, a TA jest trickiem ktory mozna zrobic wszystkim co jest dluzsze niz szersze :P
_________________


ぼんくら R.I.P.
PTP Wymiany/Trades
 
 
g0git0
Użytkownik

Posty: 4
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |18 Maj 2007|, o 08:17   

potwierdzam:D ja TA zrobilem olowkiem ktory ma 5cm dlugosci^^ ale normalnie krence penem ktory ma 25cm:P wienc TA da sie zrobic nawet olowkiem z IKEA :D :D :D :D :!:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Zaliwaja 
Użytkownik


Kręcę od: 31.10.2006
Ręka: [Prawa]
Wiek: 32
Posty: 1239
Skąd: Legionowo
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |18 Maj 2007|, o 17:00   

Kup sobie Worda on dodaje 3+ do ortografii. A Krecenie wszystkim co wpadnie w reke TA to chyba tylko dla frajdy. Nie uwazasz, ze pen ktory ma cwierc metra to troche za duzo ?? ja sam krece dosyc dlugim, ale proponuje Ci skrocic dlugopis.
A i Nie odpowiadaj w tym temacie, o penie.
_________________
Nie zajmuję się Listą wymian, nie pisać w tej sprawie.
PTP Wymiany/Trades
 
Ivan
Użytkownik


Posty: 54
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |18 Maj 2007|, o 20:24   

Fenix napisal: To czemu mu nie mowisz, by tego nie robil?;)

Mowilem mu setki razy a on i tak dalej robil to samo :D :P
No, ale w koncu sie nauczyl :D
_________________
Ivanovic, nick ivan tak o mi sie wpisal ;)
PTP Wymiany/Trades
 
swirek
Użytkownik

Posty: 1
Skąd: Poniatowa - Lublin
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Wrz 2007|, o 23:34   

Ja mam taki problem.
2 dzien cwicze PS, i od 2 dni cwicze TA.
Nie sprawia mi problemu ani chwyt, ani nadanie rotacji, ani (uwaga uwaga) trzymanie prosto kciuka, moim problemem jest koncowka.
NIE MOGE ZlAPAc PENA!
ladnie sie kreci i bam, wypada! :(
czy ktos moze cos poradzic?

PS.Kilka razy udalo mi sie zrobic TA, nawet bardzo ladnego, ale chwyt koncowy byl miedzy 1, a 2 palcem - czy to dobrze?
_________________
Newcomer
PS train from few days
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl