Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|28 Gru 2009|, o 17:03
Wydatki
Autor Wiadomość
Coleyash 
Użytkownik

Kręcę od: 12-07-2008
Ręka: Prawa (chyba)
Posty: 8
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 09:24   Wydatki

Wczoraj byłem na zakupach :mrgreen: Póki co stwierdziłem jedno: Rybnik to wymarzone centrum zaopatrzeniowe dla penspinera. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum: 3 Empiki, Szkolak (duży papierniczy- długopisów od groma), Plaza City Center & Focus (centra handlowe), dużo sklepów z ozdobami itp., w których też można coś znaleźć. To jest tylko centrum. W samym Rybniku mamy jeszcze Tesco, Real, Makro, Carrefour, Plusa, Biedronki, Żabki i inne :razz: Ponadto na obrzeżach z 2 hurtownie z pisadłami.

No i wczoraj, jako że byłem na mieście wybrałem się na te zakupy. Głównie oglądałem :lol: , ale kupiłem: BK77 dla ojca (5zł, stary rozwaliłem na potrzeby moda) i klej 30cm za 1,50zł.

No i pytanie dość ważne dla początkującego: Ile Wy miesięcznie wydajecie na peny? Ile wydawaliście na początku, ile teraz, jakie macie możliwości "sklepowe" itd.

Mam nadzieję, że rozumiecie o co biega :grin:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
agilus 
Użytkownik


Kręcę od: I 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 198
Skąd: DDZ
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 09:42   

na początku wydałem.... nic ^^ zmazik miałem z piórniku, gripy od kolegów i tak się zaczęło, po 1 miechu zrobiłem sobie z domowego sprzętu = 0zł tym kręciłem chyba 1/2miechy po czym kupiłem comsse (10zł chyba) + 2 peny (5zł) i tym kręciłem przez bardzo długo...teraz sobie kupiłem KT :) i oto moje całe wydatki :) więc jak widzisz początkujący nie musi na początku kupować dużo i wydawać wiele :)
_________________
Problem z komputerem ? sprawdź
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 09:50   

Miesięcznie? Trudno mi określić bo penów mam bardzo mało (pewnie miałbym więcej jakby starzy się nie sapali) - ja Ci mogę mniej więcej podliczyć ile wydałem w ogóle.

Dr. Kt + fPM Metal + RSVP Mx + przyszły Ballsign Mod + Jakieś pojedyncze peny typu Bk 77 dla samego tipa dla innego moda itd. = ~145zł i tyle wydałem przez całą karierą czyli 13 miesięcy. (Jeszcze była Comssa Metal za 20zł ale na niej zarobiłem więc nie ma co liczyć)

Jednak wartość kolekcji mojej byłaby większa bo mam w niej takie mody za które nie płaciłem w ogóle albo aby za jakąś część np. HAR - Hgg + Anyball ale zapłaciłem tylko za HGG którego gripa użyłem do MXa a tip został bo przy MX miałem go wcześniej a Anyballa dostałem od kolegi.

Jeżeli chodzi o mozliwości sklepowe to u mnie żal - 1 nawet spory papierniczy ale nawet HGG nie ma, z przydatnych penów są tylko BK, Super Gripy, G2 i Laknocki, nawet zwyczajnych długopisów z fajnymi gripami nie ma zbytnio.
W jedej księgarni są może jakieś przydatne ale z takich mi poznanych tam są aby takie małe długopisiki "Spoko Peny".
W innej księgarni nie ma bardzo długopisów. I to tyle.
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ms Penspinner 
Użytkownik


Kręcę od: 20-07-2007
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 30
Skąd: Godzisz
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 10:55   

Ja to nie mam dobrze bo trudno umnie o dobry dlugopis ale na początku to wydalem na swojego pierwszego moda ok. 5zl a teraz zrobilem drugiego to jakes 3 zl mnie kosztowalo. także sprzętu nie mam aż tak dobrego.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cichy 
Użytkownik


Kręcę od: 31.03.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 753
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+13, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 12:33   

Ja na początku to prawie codziennie kupowałem długopisy... Potem już zapał spadł bo miałem kilka fajnych penów domowej roboty i już nie potrzebowałem tyle długopisów... Z większych to HGG^2 = 25zł i EASY SG2 = 5zł (bo tylko jeden grip mi był potrzebny i body SG)
U mnie jest pełno małych papierniczych ale prawie nic tam nie mają... Jeden Empik i może jeszcze coś ale nie wiem... :mrgreen:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Arjon6 
Użytkownik


Ręka: 1p2h/2p2h
Wiek: 32
Posty: 114
Skąd: Tarnów
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 12:43   

Hmm..Ja gdybym Wszystko Policzył wyszło by około 200zł... A kupowałem 10x rsvp zwykłe, 1x Kt 1xComssa i okolo 30HGG ... Oczywiscie wszystko z zagranicy ;) :wink: :twisted:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
kacd 
Użytkownik

Posty: 179
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 12:46   

heh u mnie bylo dokladnie tak samo jak u aglusa. Znaczy z takim wyjatkiem ze kupilem olowek ( tak tak ja preferuje olowki :d ) w sklepiku szkolnym a poniewaz klasa bylo 28 osobowa to od kazdego pozzbieralo sie po trochu i jeszcze z domu cos sie wytrzasnelo ^^. Czyli dokladnie wydalem 60 groszy za olowek ( zdzierstwo )
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
mysza 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2006
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 519
Skąd: okolice Olsztyna
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 13:29   

Ja w całej "karierze" wydałem nie więcej niż 100 zł. Daje to około 4 zł miesięcznie. :P
PTP Wymiany/Trades
 
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 13:29   

Dość śliską sprawę ruszyłeś Coleyash :P . Moje wydatki są raczej małe, trudno by mi było podliczyć tygodniówkę, ponieważ nie wydaje jakieś określonej sumy ;) . Postąpię podobnie jak Cienki i podliczę wydane na dzień dzisiejszy pieniążki :) . A więc tak:

- Dr. Mazak - Doktorek made in Poland :P = ok. 70 zł + w najbliższym czasie 2 taki sam tip

- SG2 Rect. - Dokupiłem tylko G-2 :D = 9 zł

- Comssa - Z wymiany z Sebciem za Ledki = 5 Led Penów = ok. 13 zł + 2 tipy od BK77

- 3x Dong-A Shabity-S = 13,50 zł

- 7x tip od BK77 - Z czego 2 do Comssy i jeden do SG2 i jeden znalazłem :P = 31,50 zł

- 2x HGG - Oba białe = 12 zł

- Zamówienie z PenWisha - Razem ze Skrzatussem :) = 42 zł
Reszta to znaleziska z biurka ;p. Jeżeli ktoś ma pod ręką kalkulator, albo jest dobry z matmy wyjdzie mu, że w sumie jak na razie zapłaciłem prawie 200 zł. Pozdro
Szymi
PTP Wymiany/Trades
 
 
Coleyash 
Użytkownik

Kręcę od: 12-07-2008
Ręka: Prawa (chyba)
Posty: 8
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 15:10   

W sumie pytanie związane nieco z tematem: Jeżeli potrzebujecie tipu/gripu/capa/czegokolwiek z długopisu, którego do niczego innego nie użyjecie, to kupujecie cały długopis czy szukacie wymiany czy co?
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Maciek 
Użytkownik


Kręcę od: '06
Wiek: 32
Posty: 109
Skąd: Radom
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 15:33   

Jeśli to jest coś pokroju tipa od Dr. Gripa (który kosztuje ok. $5) to się szuka wymiany. Ale jeśli to jest rzecz dostępna w okolicy to zupełnie nie ma sensu, bo przesyłka kosztuje 3 zł.

Edit: Wracając do tematu to głównie zależy od moich możliwości finansowych. No wiadomo, że też od tego czy wystarczy mi 1 pen do kręcenia czy będę kolekcjonować. Osobiście wystarczają mi 3 mody, a kupuję coś nowego jak się któryś z nich zniszczy. Wydałem w granicach od 100 do 150 zł od początku kręcenia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 16:15   

miesięcznie? bywa, że nie wydaję praktycznie nic, bywa, że kupuję peny za kilka dyszek ^^
jak do tej pory myślę, że wydałem na peny około 250 zł, z czego spora część mi się zwróciła [pewnie jakieś 80 zł] z różnych sprzedaży/wymian.

a co do dostępności penów to mi w kochanym Olsztynie brakuje tylko auchana i ew. duraflashy w jakimś papierniku. do większości przydatnych długopisów mam łatwy dostęp, w tym shabity-s po 2.50 ^^ [w takim krakowie są po 5.50 oO]
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Mikulew 
Facepalm Artists


Kręcę od: 18.12.2007r
Ręka: Lewa\Left
Wiek: 33
Posty: 1141
Skąd: Tarnów
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 17:17   

Miesiecznie to nic, to zależy czy zamawiam wtedy na penwish, jak zamawiam to 100zł max.
PTP Wymiany/Trades
 
 
mastah 
Użytkownik


Kręcę od: jakieś 5 minut
Ręka: -1p0h
Wiek: 31
Posty: 59
Skąd: kraków/radziszów
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 18:28   

należy liczyć w polskich cenach
czy w cenach zagranicznych przeliczonych na polskie (jezeli kupywało się za granicą lub importowało się z za granicy)
licząc ilość wydanej kasy to mam od wyniku odjąć to co "zarobiłem" lub to co się zwróciło? jeśli nie to czy mam dodać wartość pena otrzymanego w wymianie, nie odejmując wartości pena, którego wymieniłem (na otrzymanego). czy mamy wliczać peny które do nas dopiero idą?
Jak mam ocenić wartość niektórych penów w czasie gdy cena np. kt wacha się od 50 do 150? czy body od hgg mając rsvp mx mam wliczać, gdy to body się przyda do uv comssy? czy poprostu pisać jaką przypuszczalnie, lub jaką dla mnie wartość miałby ten pen (dla mnie są bezcenne) lub za ile bym je sprzedał??
Licząc miesięczyny wydatek na peny mam zliczyć wszystko poczym podzielić na liczbe miesięcy ile kręce? - przy czym liczba miesięcy czynnego kręcenia czy biernego? - pytam bo nie wykręciłem nawet 50 godzin... I jeśli kręce (jestem w zaangazowany w penspinning), na przykład 10 miesięcy i 15 dni (liczę w miesiącu który ma 30) to mam policzyć wydatek na 10,5 miesiąca??
Po udzielonej odpowiedzi spróbuję policzyć....

Nie porściej było by napisać ile ogółem wywaliliśmy na peny lub jeszcze prościej jaka jest wartość penów, których w posiadaniu jesteśmy
_________________
to tu, to tam
cimcirimci!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Coleyash 
Użytkownik

Kręcę od: 12-07-2008
Ręka: Prawa (chyba)
Posty: 8
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2008|, o 19:06   

Z punktu widzenia absolwenta LO o profilu mat-inf Twoje pytania są niezwykle intrygujące :razz:

Po pierwsze: Liczymy w PLN. Kurs walut się zmienia, a kwoty wyrażone w złotówkach są czytelniejsze. Jeżeli kiedyś kupiłeś za granicą pena o wartości 20PLN, podczas gdy teraz byłby wart (po zmianie kursu) 15PLN, to przyjmujemy to ile wydałeś pieniędzy (20).

Po drugie: Zakładając temat może niewyraźnie to napisałem: Chodzi mi o ilość pieniędzy jaka miesięcznie przechodzi przez Wasze ręce. Jeżeli trudno określić to w miesiącach piszcie w latach/okresach.

Jeżeli sprawi Ci to przyjemność, to jak najbardziej napisz ile są warte peny, które masz. Za ewentualne włamania/kradzieże nie odpowiadam :twisted:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl