Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 19:57
Stylish Pirat
Autor Wiadomość
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 14:24   Stylish Pirat

Stylish Pirat


Dane:
długość - 20,2cm +/- 2mm
waga - trochę cięższy od Dr.KT
średnica - na body 9mm
Symetryczny
CoG = CoP

Potrzebne długopisy (1):
2x - Pentel Line Style
2x - Pelikan Super Pirat
Duraflashe lub inne zamienniki Sailorów

Potrzebne części (2):
2x metalowe rurki z LS
2x capy z SP
1x body z SP
gripy




Wykonanie:
UWAGA! Autor tutoriala nie bierze odpowiedzialności za szkody wyrządzone sobie i otoczeniu w trakcie wykonywania moda.


1. Body.
Polecam odbwarwić np. zmywaczem do paznokci.
Jeśli stosujemy niebieskie capy sprawa jest prosta, ale przy założonych białych capach w oczy rzuca się niebieski paseczek plastiku na wierzchu przy capie (3). Można zniwelować to stosując:
- cienki pasek białego outserta, u mnie tym outsertem jest błyszczący papier samoprzylepny (4)
- biały lakier do paznokci - NIE TESTOWANE
Capy po wykonaniu pena mają tendencję do spadania. Aby ją wyeliminować na końce pod capami oklejamy taśmą klejącą. (4)
Tak przygotowane body wygląda już lepiej. (5)

W Super Piracie po dłuższym kręceniu coś lata (a dokładniej rureczka z gąbką z atramentem). U mnie problem rozwiązał się po wbiciu jak najdalej w głąb zmazika tej niebieskiej, piszącej części.
Polecam wbijać trzymając pena niebieską częścią ku dołowi.

Próbowałem wyjąć tą niebieską zatyczkę żeby opróżnić zawartość body ale nie udało mi się to.


2. Nakładamy metalowe rurki z Line Style'a na capy z Super Pirata. Pozornie sprawa wygląda na prostą, ale te rurki wchodzą bardzo ciężko. Do ich poprawnego nałożenia polecam "metodę szuflady".
Wcześniej należy się upewnić, że szuflada jest dostatecznie mocna!
Otóż zakładamy ręką minimalnie te rurki, a następnie wkładamy capa między deski szuflady i nasadą dłoni (Krk :*) dobijamy szufladę. (6)
Rurka powinna wejść tak daleko na capa, aby razem z nim osiągnęła długość 4,4cm. (7)




3. Na metalowe rurki nakładamy gripy z Duraflashy lub innych substytutów Sailorów. (8)



Z większą (mój) czy z mniejszą (dla kumpla) ilością pasków mod wygląda równie dobrze (9), więc pozostawiam tu dowolność.

Nie posiadam wersji z niebieskimi capami, bo nie znalazłem jeszzce bezpiecznej metody ściągnięcia metalowych rurek z capów, a schodzą cholernie ciężko.



Ten pen swoją publiczną premierę miał 28.06.2008 na meetingu w Krakowie.

Plusy:
+ wszystkie części dostępne w Polsce
+ dobrze wyważony
+ duża waga i skupienie jej na końcach

Minusy:
- brak popularności - podobno nieaktualne
- dla niektórych zbyt duża waga



Bardzo proszę o komentowanie szczególnie te osoby, które na meetingu w Krk miały go w rękach.


IMHO jest to lepszy mod (czyt. łatwiej się nim kręci) od Dr.KT, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :)
Ostatnio zmieniony przez Maniek |10 Lut 2011|, o 18:19, w całości zmieniany 6 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Hektor 
Użytkownik

Kręcę od: Jutra z przerwą
Ręka: Wschodnia
Posty: 29
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |18 Maj 2011|, o 22:16   

A ja wziąłem do stylisha bez gripów nałożyłem capy d.s. one'a i jest bosko idealnie do double charge. A te capy nałożyłem grippem na ten metalowi grip stylisha i się ładnie trzyma. Kręci się wybornie. Dam zdjęcie jak mi się uda zrobić.
PTP Wymiany/Trades
 
heroep18 
Użytkownik

Kręcę od: niedawna
Ręka: prawa
Posty: 11
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |25 Wrz 2011|, o 09:53   

Mozna zamienić pelikana superpirata czymś takim? http://www.artykulybiurow...ucent-lyra.html
PTP Wymiany/Trades
 
Mekto 
Użytkownik


Kręcę od: dawna
Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 112
Skąd: Toruń
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |25 Wrz 2011|, o 10:23   

body tak, jeśli chodzi o capy to nie wiem, czy czasem nie za małe albo za duże
_________________
Rekordy:
Fingerpass - 50 na minutę
Busty - 4

Pierwszy BakFall - 20:58 (20.11.11) - ''Każdy szanujący się penspinner powinien umieć BakFalla''.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Jvst3 
Użytkownik

Wiek: 34
Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |10 Lis 2011|, o 15:42   

Mod idealny. Kręciłem wieloma dwustronnymi modami, ale ten wymiata.
Idealnie wyważony, w miare tani i długi.
Osobiście mam jednego i jestem z niego zadowolony.
PTP Wymiany/Trades
 
Hektor 
Użytkownik

Kręcę od: Jutra z przerwą
Ręka: Wschodnia
Posty: 29
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2011|, o 16:48   

Który mod jest lepszy:

-Stylish Pirat

-Artfit

Oba mają podobne parametry. Jeden jest nieco droższy. Artfit zdecydowanie lepiej wygląda. I tak się zastanawiam, którego sobie kupić. Nie mówcie, że Stylish jest tańszy. Mnie obchodzi to, który jest lepszy. Czy jest osoba, która kręciła obydwoma modami i mogłaby mi przedstawić swojego faworyta?
PTP Wymiany/Trades
 
karolek 
Użytkownik

Wiek: 27
Posty: 235
Skąd: Częstochowa.
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2011|, o 17:25   

"Hektor" napisał/a:
Który mod jest lepszy:

-Stylish Pirat

-Artfit

Oba mają podobne parametry. Jeden jest nieco droższy. Artfit zdecydowanie lepiej wygląda. I tak się zastanawiam, którego sobie kupić. Nie mówcie, że Stylish jest tańszy. Mnie obchodzi to, który jest lepszy. Czy jest osoba, która kręciła obydwoma modami i mogłaby mi przedstawić swojego faworyta?


Obiema się dobrze kręci. Zależy od twojego gustu.Ja bym wybrał stylish pirata, chociaż na durkach mi się nie podoba. Bardziej mi się podoba na tych gripach którymi kręci fahren (nie wiem jakie to są, gdyby ktoś mógł mi powiedzieć, był bym wdzięczny). Tu masz linka http://www.youtube.com/watch?v=3O-Uvzs9yk4
PTP Wymiany/Trades
 
Antraksus 
Fingers' Artist


Kręcę od: Antkowych imienin
Ręka: Antka
Wiek: 29
Posty: 1008
Skąd: Antkolandia
Handel: 100% (+27, 0, 0)
Wysłany: |20 Lis 2011|, o 17:53   

"Karolek" napisał/a:
"Hektor" napisał/a:
Który mod jest lepszy:

-Stylish Pirat

-Artfit

Oba mają podobne parametry. Jeden jest nieco droższy. Artfit zdecydowanie lepiej wygląda. I tak się zastanawiam, którego sobie kupić. Nie mówcie, że Stylish jest tańszy. Mnie obchodzi to, który jest lepszy. Czy jest osoba, która kręciła obydwoma modami i mogłaby mi przedstawić swojego faworyta?


Obiema się dobrze kręci. Zależy od twojego gustu.Ja bym wybrał stylish pirata, chociaż na durkach mi się nie podoba. Bardziej mi się podoba na tych gripach którymi kręci fahren (nie wiem jakie to są, gdyby ktoś mógł mi powiedzieć, był bym wdzięczny). Tu masz linka http://www.youtube.com/watch?v=3O-Uvzs9yk4

Ja posiadam tego właśnie Stylisha od Fahrena i są to super gripy ;)
_________________

http://www.youtube.com/user/Antraksus?feature=mhum
PTP Wymiany/Trades
 
 
krychu2407 
Użytkownik


Kręcę od: 19.01.2012
Ręka: Lewa
Wiek: 27
Posty: 13
Skąd: Małopolska
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |15 Cze 2012|, o 17:52   

Ja chciałbym się zorientować, ponieważ szukam moda dla siebie, Do jakich tricków nadaje się ten mod?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Don 
Easy Team


Kręcę od: 01.10.2010
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 171
Skąd: Okolice Tarnowa
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |15 Cze 2012|, o 18:44   

Stylish Pirat należy do ciężkich modów, mój kumpel nim zaczynał i nauczył się wiekszość trików,spokojnie nim możesz kręcić, jako początkujący :D
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maksym 
TOL


Posty: 694
Handel: 100% (+58, 0, 0)
Wysłany: |15 Cze 2012|, o 23:56   

"Don" napisał/a:
Stylish Pirat należy do ciężkich modów, mój kumpel nim zaczynał i nauczył się wiekszość trików,spokojnie nim możesz kręcić, jako początkujący :D


Waga zależy od rurek. Czy ciężkie czy lekkie.

Możesz nim kręcić od teraz do mistrza świata. Taka prawda.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Jedris 
Użytkownik

Kręcę od: wczoraj
Ręka: prawa i lewa
Wiek: 32
Posty: 4
Skąd: Zabrze
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Sie 2012|, o 12:16   

Cześć,

Przeczytałem na PSPedi, że "Duraflash" dostępny jest w Zabrzu. Czy mógłby mnie ktoś naprowadzić na taki sklep bo mam wrażenie, że byłem już wszędzie. Z góry dzięki za pomoc.
PTP Wymiany/Trades
 
Don 
Easy Team


Kręcę od: 01.10.2010
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 171
Skąd: Okolice Tarnowa
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |7 Sie 2012|, o 13:46   

PsPedia nie była aktualizowana od dawna więc nie wiem czy nadal można kupić w zabrzu duraflashe
PTP Wymiany/Trades
 
 
Gimli 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2011
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 60
Skąd: Żuromin/Warszawa
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |15 Sie 2012|, o 15:57   

Czy na PF jest lekka czy ciężka wersja Line Style ?
O ile jest lżejsza lekka wersja SP od cieższej ?
PTP Wymiany/Trades
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |3 Paź 2012|, o 11:58   

Na PF jest lekka. Ciężka z tego co wiem nie jest już produkowana. Lekka wersja jest o połowę lżejsza.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
patrykpsp2010 
Użytkownik

Kręcę od: 25.10.2011
Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 9
Skąd: Łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |10 Paź 2012|, o 20:21   

Czy jeżeli wcisnalem te rurki na równo 4 cm to zle? Bo w tutorialu jest 4,4. A może ktoś ma jakiś sposób na ich wyciągnięcie?
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl