Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 19:57
Stylish Pirat
Autor Wiadomość
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 14:24   Stylish Pirat

Stylish Pirat


Dane:
długość - 20,2cm +/- 2mm
waga - trochę cięższy od Dr.KT
średnica - na body 9mm
Symetryczny
CoG = CoP

Potrzebne długopisy (1):
2x - Pentel Line Style
2x - Pelikan Super Pirat
Duraflashe lub inne zamienniki Sailorów

Potrzebne części (2):
2x metalowe rurki z LS
2x capy z SP
1x body z SP
gripy




Wykonanie:
UWAGA! Autor tutoriala nie bierze odpowiedzialności za szkody wyrządzone sobie i otoczeniu w trakcie wykonywania moda.


1. Body.
Polecam odbwarwić np. zmywaczem do paznokci.
Jeśli stosujemy niebieskie capy sprawa jest prosta, ale przy założonych białych capach w oczy rzuca się niebieski paseczek plastiku na wierzchu przy capie (3). Można zniwelować to stosując:
- cienki pasek białego outserta, u mnie tym outsertem jest błyszczący papier samoprzylepny (4)
- biały lakier do paznokci - NIE TESTOWANE
Capy po wykonaniu pena mają tendencję do spadania. Aby ją wyeliminować na końce pod capami oklejamy taśmą klejącą. (4)
Tak przygotowane body wygląda już lepiej. (5)

W Super Piracie po dłuższym kręceniu coś lata (a dokładniej rureczka z gąbką z atramentem). U mnie problem rozwiązał się po wbiciu jak najdalej w głąb zmazika tej niebieskiej, piszącej części.
Polecam wbijać trzymając pena niebieską częścią ku dołowi.

Próbowałem wyjąć tą niebieską zatyczkę żeby opróżnić zawartość body ale nie udało mi się to.


2. Nakładamy metalowe rurki z Line Style'a na capy z Super Pirata. Pozornie sprawa wygląda na prostą, ale te rurki wchodzą bardzo ciężko. Do ich poprawnego nałożenia polecam "metodę szuflady".
Wcześniej należy się upewnić, że szuflada jest dostatecznie mocna!
Otóż zakładamy ręką minimalnie te rurki, a następnie wkładamy capa między deski szuflady i nasadą dłoni (Krk :*) dobijamy szufladę. (6)
Rurka powinna wejść tak daleko na capa, aby razem z nim osiągnęła długość 4,4cm. (7)




3. Na metalowe rurki nakładamy gripy z Duraflashy lub innych substytutów Sailorów. (8)



Z większą (mój) czy z mniejszą (dla kumpla) ilością pasków mod wygląda równie dobrze (9), więc pozostawiam tu dowolność.

Nie posiadam wersji z niebieskimi capami, bo nie znalazłem jeszzce bezpiecznej metody ściągnięcia metalowych rurek z capów, a schodzą cholernie ciężko.



Ten pen swoją publiczną premierę miał 28.06.2008 na meetingu w Krakowie.

Plusy:
+ wszystkie części dostępne w Polsce
+ dobrze wyważony
+ duża waga i skupienie jej na końcach

Minusy:
- brak popularności - podobno nieaktualne
- dla niektórych zbyt duża waga



Bardzo proszę o komentowanie szczególnie te osoby, które na meetingu w Krk miały go w rękach.


IMHO jest to lepszy mod (czyt. łatwiej się nim kręci) od Dr.KT, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :)
Ostatnio zmieniony przez Maniek |10 Lut 2011|, o 18:19, w całości zmieniany 6 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Krence 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2012
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 48
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |21 Paź 2014|, o 22:33   

Jakiego lżejszego body mogę użyć? Ogólnie wkurza mnie strasznie to, że w środku wkłady latają, a nie chcę się bawić w ich usuwanie.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl