Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 19:57
Stylish Pirat
Autor Wiadomość
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 14:24   Stylish Pirat

Stylish Pirat


Dane:
długość - 20,2cm +/- 2mm
waga - trochę cięższy od Dr.KT
średnica - na body 9mm
Symetryczny
CoG = CoP

Potrzebne długopisy (1):
2x - Pentel Line Style
2x - Pelikan Super Pirat
Duraflashe lub inne zamienniki Sailorów

Potrzebne części (2):
2x metalowe rurki z LS
2x capy z SP
1x body z SP
gripy




Wykonanie:
UWAGA! Autor tutoriala nie bierze odpowiedzialności za szkody wyrządzone sobie i otoczeniu w trakcie wykonywania moda.


1. Body.
Polecam odbwarwić np. zmywaczem do paznokci.
Jeśli stosujemy niebieskie capy sprawa jest prosta, ale przy założonych białych capach w oczy rzuca się niebieski paseczek plastiku na wierzchu przy capie (3). Można zniwelować to stosując:
- cienki pasek białego outserta, u mnie tym outsertem jest błyszczący papier samoprzylepny (4)
- biały lakier do paznokci - NIE TESTOWANE
Capy po wykonaniu pena mają tendencję do spadania. Aby ją wyeliminować na końce pod capami oklejamy taśmą klejącą. (4)
Tak przygotowane body wygląda już lepiej. (5)

W Super Piracie po dłuższym kręceniu coś lata (a dokładniej rureczka z gąbką z atramentem). U mnie problem rozwiązał się po wbiciu jak najdalej w głąb zmazika tej niebieskiej, piszącej części.
Polecam wbijać trzymając pena niebieską częścią ku dołowi.

Próbowałem wyjąć tą niebieską zatyczkę żeby opróżnić zawartość body ale nie udało mi się to.


2. Nakładamy metalowe rurki z Line Style'a na capy z Super Pirata. Pozornie sprawa wygląda na prostą, ale te rurki wchodzą bardzo ciężko. Do ich poprawnego nałożenia polecam "metodę szuflady".
Wcześniej należy się upewnić, że szuflada jest dostatecznie mocna!
Otóż zakładamy ręką minimalnie te rurki, a następnie wkładamy capa między deski szuflady i nasadą dłoni (Krk :*) dobijamy szufladę. (6)
Rurka powinna wejść tak daleko na capa, aby razem z nim osiągnęła długość 4,4cm. (7)




3. Na metalowe rurki nakładamy gripy z Duraflashy lub innych substytutów Sailorów. (8)



Z większą (mój) czy z mniejszą (dla kumpla) ilością pasków mod wygląda równie dobrze (9), więc pozostawiam tu dowolność.

Nie posiadam wersji z niebieskimi capami, bo nie znalazłem jeszzce bezpiecznej metody ściągnięcia metalowych rurek z capów, a schodzą cholernie ciężko.



Ten pen swoją publiczną premierę miał 28.06.2008 na meetingu w Krakowie.

Plusy:
+ wszystkie części dostępne w Polsce
+ dobrze wyważony
+ duża waga i skupienie jej na końcach

Minusy:
- brak popularności - podobno nieaktualne
- dla niektórych zbyt duża waga



Bardzo proszę o komentowanie szczególnie te osoby, które na meetingu w Krk miały go w rękach.


IMHO jest to lepszy mod (czyt. łatwiej się nim kręci) od Dr.KT, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :)
Ostatnio zmieniony przez Maniek |10 Lut 2011|, o 18:19, w całości zmieniany 6 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Don 
Easy Team


Kręcę od: 01.10.2010
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 171
Skąd: Okolice Tarnowa
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |10 Paź 2012|, o 20:45   

Długość jest raczej według własnego upodobania, możesz wcisnąć nawet do 3 cm jak dasz rade i jak ci będzie wygodnie to zależy tylko od ciebie
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ytr 
Użytkownik


Kręcę od: 11.03.2012
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Handel: 83,33% (+5, 0, -1)
Wysłany: |11 Paź 2012|, o 05:48   

te 0,4 da Ci prawie 1 cm krótszego moda, jak Ci to nie przeszkadza, to wszystko gra; a co do rurek, to jak je już wsadziłeś to już raczej nie wyciągniesz za bardzo, bo cholernie ciężko schodzą... możesz co najwyżej wsadzić gwóźdź lub malutki śrubokręt, tam gdzie capy Pirata mają lekkie wgłębienia, i spróbować podważyć z każdej strony; mi tak nawet wychodziło, ale nie zdjąłem nigdy całego... powodzenia :lol:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
ExaR. 
Użytkownik


Kręcę od: 02.10.2010r
Ręka: Of kors rajt
Wiek: 27
Posty: 43
Skąd: Kraków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |26 Lis 2012|, o 23:15   

IMO nawet fajny mod, tylko jak już zostało przez wszystkich wspomniane - ciężki. Po prostu po pewnym czasie nie ma się już siły na dalsze kręcenie ;)
Przy sonicach itp. palce strasznie się męczą, i raczej nie skłaniałbym się do tego, aby był to jedyny mod w naszej kolekcji.
Radziłbym kręcić czymś lżejszym, a od czasu do czasu sobie wziąź pirata, bo później cholernie ciężko jest się przestawić :)
Mimo wszystkich wad mod jest genialny w swojej prostocie, co czyni go naprawdę obowiązkową pozycją u tych mniej, jak i bardziej zaawansowanych :)
_________________
fecik

"nie wiem ile warzy minwo ale jest cięższy od stylisha i od ct chyba tesz" ;]
PTP Wymiany/Trades
 
 
Norbis135 
Użytkownik

Kręcę od: 10.01.2013
Ręka: Prawa
Posty: 3
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |11 Sty 2013|, o 19:11   

Witam, mam mały głupi problem, chodzi o to iż nie chce mnie się odbarwić pen i nie wiem jak to zrobić próbowałem 3 zmywaczami i mi nie wychodzi, nie wiem może są jakieś sposoby, proszę o pomoc :neutral:
PTP Wymiany/Trades
 
CreSpin 
Użytkownik

Wiek: 29
Posty: 315
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |11 Sty 2013|, o 19:14   

rozpuszczalnik i wszystko zejdzie
PTP Wymiany/Trades
 
Norbis135 
Użytkownik

Kręcę od: 10.01.2013
Ręka: Prawa
Posty: 3
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |11 Sty 2013|, o 19:20   

Dobra już nie potrzebuje zasłaby miałem zmywacz :D
PTP Wymiany/Trades
 
pacioziom 
Użytkownik

Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 40
Skąd: Ślask
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |26 Paź 2013|, o 13:29   

Jak zdjąć metalowe rurki z capów?

edit: Obcęgi na capa stylisha i ciągnąć metalową rurkę. Szybko schodzi
_________________
Za mało kręcę teraz temu się poświecę
http://chomikuj.pl/pacio97
Ostatnio zmieniony przez pacioziom |26 Paź 2013|, o 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Divx97 
Użytkownik

Kręcę od: 13.02.2014
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 23
Skąd: Zabrze
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |10 Lut 2014|, o 21:12   

mam pytanie, czy te capy są przezroczyste czy białe ? bo u mnie w sklepie są przezroczyste a chcialbym białe, a nie widac zabardzo na zdjeciu tutaj , ale wydaje mi sie że tutaj są białe :P a Białych nigdzie nie moge dostać , wie ktoś gdzie takie moge zakupic ? :razz:
_________________
Wojo
PTP Wymiany/Trades
 
Don 
Easy Team


Kręcę od: 01.10.2010
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 171
Skąd: Okolice Tarnowa
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |11 Lut 2014|, o 12:27   

Są tutaj białę ale przezroczyste są takie same, wydaje mi sie że te białe to była starsza wersja SP
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |11 Lut 2014|, o 16:46   

Super Piraty co roku są zmieniane, na pewno nadruk. W pewnym momencie zmienili białe nieprzezroczyste capy na transparentne. Także białe dostaniesz tylko od kogoś z forum kto takie jeszcze posiada.

Tak samo ma się sprawa z rurkami Line style, które są już tylko w wersji lżejszej, przez co mod całkowicie zmienił swoje parametry, na plus.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Divx97 
Użytkownik

Kręcę od: 13.02.2014
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 23
Skąd: Zabrze
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |11 Lut 2014|, o 16:52   

jeśli chodzi o line style to mam 3 starsze i 2 z tej nowszej kolekcji bo bardzo wygodnie sie nimi pisze i mam je zamiar wykorzysstac do stylish pirata :P :P a własnie przezroczyste nakretki nie wyglądają za fajnie , a glupio mi sie pytac w sklepie czy jest zmazywacz super pirat ale nie z przezroczysta tylko biala nakretka, jednak w marketach (real,makro) widzialem tylko z przezroczystą . no trudno, zrobie z przezroczystymi,oczywiscie jak skoncze to wrzuce na forum :P
_________________
Wojo
PTP Wymiany/Trades
 
Piełko 
Użytkownik

Kręcę od: 19.09.2014R.
Ręka: Prawa
Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Paź 2014|, o 16:52   

Witam wszystkich to mój pierwszy post.
Parę dni temu poszedłem do sklepu po super pirata. Niestety go nie było wiec kupiłem innego. Na początku myślałem że to głupi zakup. Spróbowałem "sposobu szuflady" i się udało. Jest to wymazywacz/pisak venturio firmy Easy.

Ma długość 19,6 cm. Waży 19g. Co o tym myślicie? Oto parę zdjęć. :wink:

PTP Wymiany/Trades
 
Buła 
Mistrz Polski 2014


Kręcę od: 20.05.2010
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 613
Skąd: Buk, WLKP
Handel: 100% (+21, 0, 0)
Wysłany: |16 Paź 2014|, o 19:18   

Piełko, w dodatku ten wzór na body wygląda naprawdę fajnie. Gdzie dokładnie takie cudeńko kupiłeś?
Ps. Witamy na forum :P
_________________
Moja magia: www.michaelallen.pl
PenSpinning: http://www.youtube.com/c/michalbula
Ostatnio zmieniony przez Buła |16 Paź 2014|, o 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Piełko 
Użytkownik

Kręcę od: 19.09.2014R.
Ręka: Prawa
Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Paź 2014|, o 19:34   

Tak naprawdę to na bodzie są różne obrazki np. ołówki, koty, piłki. Zrobione tak by były zabawne. Kupiłem go w sklepie papierniczym w Otwocku.
Oto zdjęcia bodów one wyglądają fajnie z daleka sam oceń(dla mnie dziecinne ale trochę śmieszne i nie wiem czy to zetrzeć ?):

PTP Wymiany/Trades
 
Buła 
Mistrz Polski 2014


Kręcę od: 20.05.2010
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 613
Skąd: Buk, WLKP
Handel: 100% (+21, 0, 0)
Wysłany: |16 Paź 2014|, o 20:06   

Myślę, że z daleka, przy kręceniu dałyby fajny efekt mimo tej infantylności ;)
_________________
Moja magia: www.michaelallen.pl
PenSpinning: http://www.youtube.com/c/michalbula
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl