Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 19:57
Stylish Pirat
Autor Wiadomość
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 14:24   Stylish Pirat

Stylish Pirat


Dane:
długość - 20,2cm +/- 2mm
waga - trochę cięższy od Dr.KT
średnica - na body 9mm
Symetryczny
CoG = CoP

Potrzebne długopisy (1):
2x - Pentel Line Style
2x - Pelikan Super Pirat
Duraflashe lub inne zamienniki Sailorów

Potrzebne części (2):
2x metalowe rurki z LS
2x capy z SP
1x body z SP
gripy




Wykonanie:
UWAGA! Autor tutoriala nie bierze odpowiedzialności za szkody wyrządzone sobie i otoczeniu w trakcie wykonywania moda.


1. Body.
Polecam odbwarwić np. zmywaczem do paznokci.
Jeśli stosujemy niebieskie capy sprawa jest prosta, ale przy założonych białych capach w oczy rzuca się niebieski paseczek plastiku na wierzchu przy capie (3). Można zniwelować to stosując:
- cienki pasek białego outserta, u mnie tym outsertem jest błyszczący papier samoprzylepny (4)
- biały lakier do paznokci - NIE TESTOWANE
Capy po wykonaniu pena mają tendencję do spadania. Aby ją wyeliminować na końce pod capami oklejamy taśmą klejącą. (4)
Tak przygotowane body wygląda już lepiej. (5)

W Super Piracie po dłuższym kręceniu coś lata (a dokładniej rureczka z gąbką z atramentem). U mnie problem rozwiązał się po wbiciu jak najdalej w głąb zmazika tej niebieskiej, piszącej części.
Polecam wbijać trzymając pena niebieską częścią ku dołowi.

Próbowałem wyjąć tą niebieską zatyczkę żeby opróżnić zawartość body ale nie udało mi się to.


2. Nakładamy metalowe rurki z Line Style'a na capy z Super Pirata. Pozornie sprawa wygląda na prostą, ale te rurki wchodzą bardzo ciężko. Do ich poprawnego nałożenia polecam "metodę szuflady".
Wcześniej należy się upewnić, że szuflada jest dostatecznie mocna!
Otóż zakładamy ręką minimalnie te rurki, a następnie wkładamy capa między deski szuflady i nasadą dłoni (Krk :*) dobijamy szufladę. (6)
Rurka powinna wejść tak daleko na capa, aby razem z nim osiągnęła długość 4,4cm. (7)




3. Na metalowe rurki nakładamy gripy z Duraflashy lub innych substytutów Sailorów. (8)



Z większą (mój) czy z mniejszą (dla kumpla) ilością pasków mod wygląda równie dobrze (9), więc pozostawiam tu dowolność.

Nie posiadam wersji z niebieskimi capami, bo nie znalazłem jeszzce bezpiecznej metody ściągnięcia metalowych rurek z capów, a schodzą cholernie ciężko.



Ten pen swoją publiczną premierę miał 28.06.2008 na meetingu w Krakowie.

Plusy:
+ wszystkie części dostępne w Polsce
+ dobrze wyważony
+ duża waga i skupienie jej na końcach

Minusy:
- brak popularności - podobno nieaktualne
- dla niektórych zbyt duża waga



Bardzo proszę o komentowanie szczególnie te osoby, które na meetingu w Krk miały go w rękach.


IMHO jest to lepszy mod (czyt. łatwiej się nim kręci) od Dr.KT, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :)
Ostatnio zmieniony przez Maniek |10 Lut 2011|, o 18:19, w całości zmieniany 6 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |30 Lip 2008|, o 09:59   

Wczoraj natrafiłem na bardzo tanie Stylish Line w Makro, tak więc postanowiłem sobie złożyć modzik ;]. Autor tematu był optymistą mówiąc, że jest troche cięższy od KT. Mój Stylish Pirat ma 20,6 cm (sam tak chciałem) i 23 g. wagi!!! To prawdziwy kolos, w porównaniu do KT jest on o 5-6 g. cięższy. Po przeczytaniu poradnika myślałem, że to "troche" to przedział 2 g. max. 3 a tutaj suprise :D . Kręci mi się nim nieźle, chociaż muszę przyznać, że trudno w niecałe 24 godziny przeżucić się z Comssy na Stylisha. Daje oczywiście 5/5 ;) . Pozdro
Szymi

P.S. Mniej więcej w połowie sierpnia będę miał drugiego Stylish Pirata oczywiście na sprzedaż ;) .
PTP Wymiany/Trades
 
 
Murderdoll 
Użytkownik


Kręcę od: 11.04.2008.
Ręka: Prawa
Posty: 74
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |30 Lip 2008|, o 15:30   

Super mod. Jak ciezki do bardzo fajnie.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Paveu 
Facepalm Artists


Kręcę od: III 2008
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 724
Skąd: Katowice
Handel: 100% (+26, 0, 0)
Wysłany: |3 Sie 2008|, o 22:39   

mój stylish :* co prawda to nie jest pirat, ale wszystko ładnie weszło i kręci się bosko ~ ale fakt, upośledza.
no i żeby offtopu nie było, to świetnie wykonany tutek, metoda szuflady sprawdza się w 100% :mrgreen:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |5 Sie 2008|, o 22:09   

BUMP!
Mała aktualizacja. Dość ważna bo chyba rozwiązująca bardzo denerwujący problem.

Otóż pewnie zauważyliście że coś w Super Piracie lata. U mnie problem rozwiązał się po wbiciu jak najdalej w głąb zmazika tej niebieskiej, piszącej części.
Polecam wbijać trzymając pena niebieską częścią ku dołowi.

Jak ktoś ma podobny problem, niech spróbuje - nie zaszkodzi, a może pomóc.

Próbowałem wyjąć tą niebieską zatyczkę żeby opróżnić zawartość body ale nie udało mi się to. Strasznie ciężko włożone.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |5 Sie 2008|, o 22:38   

Teraz mi to mówisz? xD Właśnie dziś przykleiłem sobie capy do body, bo uznałem że za często odlatują przy upadkach... Nie no fajnie, że w końcu można coś na to zaradzić ;)
PTP Wymiany/Trades
 
Paveu 
Facepalm Artists


Kręcę od: III 2008
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 724
Skąd: Katowice
Handel: 100% (+26, 0, 0)
Wysłany: |5 Sie 2008|, o 22:53   

@dercen: ja wyjąłem całkowicie tą niebieską część, wsadziłem do oporu wykałaczkę i tę białą część do zmazywania przełożyłem tam wciskając jeszcze głębiej wykałaczkę (bo ona była na tyle luźna, że wylatywała x.X)
PTP Wymiany/Trades
 
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |11 Sie 2008|, o 11:47   

Złożyłem stylisha ale innym sposobem ktory polecam tez innym : nakladasz lekko rurki na capy i stawiasz na podłodze najlepiej na kafelkach tak aby rurka byla u góry i lekko mlotkiem uderzasz w rurke ( mlotek podnosisz max na 1 cm zeby nie uszkodzic rurki ) co chwile spraedzajac dlugosc capa z rurką. Mam tylko pytanie jak robicie zeby pirat byl bialy ?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kilmar 
Użytkownik

Wiek: 32
Posty: 16
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |11 Sie 2008|, o 11:52   

"sp3cu" napisał/a:
Mam tylko pytanie jak robicie zeby pirat byl bialy ?

Wystarczy użyć zwykły zmywacz do paznokci :smile:
PTP Wymiany/Trades
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |17 Sie 2008|, o 00:14   

To tak. Miałem okazję dzisiaj tym kręcić (a właściwie to już wczoraj ^^) i powiem że to ciężkie bydle ;p. Na początku wziąłem do ręki i wydawał mi się za ciężki jednak chwilę pokręciłem i było OK. Wszystko idzie płynnie ale przy szybszych trikach np. Bakfall, Busty pen tak jakby ciągnie poza rękę tym swoim pędem i czasem spada przez takie coś. Nie wyobrażam sobie wersji z Signo....

Dla mnie jakoś Kt ma idealną wagę a przynajmniej jej rozłożenie - bo jak leży w ręce to w porównaniu do Stylisha wydaje się lekki ale jak się nim coś zakręci to czuć to momentum dzięki skupieniu ciężaru na końcach. Owszem, w Stylishu też jest na końcach ale w ręce wydaje się ewidentnie cięższy niż Kt. Bo dla mnie ciężkość Kt to takie złudzenie - ważyłem Kt na wadze w sklepie xD i wyszło ok 18g (to dokładnie był Beegeesa a jego jakiś ciężki więc mój 17g) a mój Mx, prawdziwy, nie cziterski tylko 14g więc co to jest te 3g różnicy? A różnica w kręceniu ogromna. A Stylish waży na bank ponad 20g.

Dla mnie ten pen faktycznie może upośledzić te zdolności do kręcenia czymś lżejszym, ma trochę przesadzoną wagę. W ogóle jak go wziąłem do ręki to powiedziałem że jak zrzucisz to z wysokości kilku metrów to to może słonia zabić xD.

Nie mniej jednak fajnie czasem się czymś takim pobawić i dlatego gz za pomysł ;)
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |17 Sie 2008|, o 08:43   

Ja od niedawna znów zaczełem się zajmować pen spinningiem, a że żadnych penów nie miałem bo wszystkie miałem gdzieś tam schowane to zrobiłem tego stylisha wszystko niby spoko spoko troche cięzki ale ok, lecz gdy przeszedł mi RSVP i zrobiłem MX, to po kręceniu 2 dni MX to jak wezme Stylisha do ręki to jest za cięzki w ogóle musze wiele wiecej sily wkładać zeby wykrecić jakiś trik. Jak robiłem charge to tak sie pen rozpedził że wyleciał mi poprostu z łapy. Wiec teraz podsumowując moje wylewne opinie : STYLISH PIRAT JEST CHOLERNIE CIęZKI I ZA CIęZKI DLA MNIE.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |17 Sie 2008|, o 09:12   

"Cienki" napisał/a:
Wszystko idzie płynnie ale przy szybszych trikach np. Bakfall, Busty pen tak jakby ciągnie poza rękę tym swoim pędem i czasem spada przez takie coś.

Wszystko zależy od stylu kręcenia, ja jak na mój poziom bustów to nie mam żadnego problemu, po prostu robie je inaczej.

Każdy ma swoje upodobania co do penów, a one ściśle łączą się ze stylem. Dulek kręcił Stylishem, odniosłem wrażenie, że kręciło mu się dość dobrze, bo płynność miał nieziemską. Ja też stawiam bardziej na płynność i kręci mi się nim dobrze. Wydaje mi się, że np. Przemowi też by się nim dobrze kręciło. Nie wyobrażam sobie żeby np. Routtuqe kręcił nim dłużej - po prostu nie ten styl. Do szybkiego i dynamicznego spinningu lepsze są lżejsze peny ogólnie rzec ujmując.

Wczoraj na meetingu dołożyliśmy na końce pod gripy tipy z Dr. Gripa. :shock:
Chcesz zachować sprawność palców? Nie próbuj tego w domu.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Mikusek 
Użytkownik


Kręcę od: 10 stycznia 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 113
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+89, 0, 0)
Wysłany: |17 Sie 2008|, o 12:09   

popieram Dercena...dołożenie tipów z Dr.Gripa to jest mordowanie swoich palców :D :D kręciło się jak metalową rurką :D :D
PTP Wymiany/Trades
 
 
steq 
Użytkownik


Kręcę od: sierpień 2007
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 308
Skąd: okolice Opola
Handel: 100% (+41, 0, 0)
Wysłany: |17 Sie 2008|, o 12:11   

"Dercen" napisał/a:
Wczoraj na meetingu dołożyliśmy na końce pod gripy tipy z Dr. Gripa. :shock:
Chcesz zachować sprawność palców? Nie próbuj tego w domu.


Mogłeś to szybciej napisać ;P Właśnie wczoraj tego spróbowałem i nadwyrężyłem sobie palce... :razz:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dulek 
Użytkownik


Kręcę od: 1.03.07r
Ręka: Left
Wiek: 31
Posty: 738
Skąd: Giżycko
Handel: 100% (+33, 0, 0)
Wysłany: |17 Sie 2008|, o 12:17   

No rzeczywiście, Stylishem dobrze mi się kręci, ale przeszkadza mi trochę niezbyt szerokie body (przyzwyczaiłem się do CT). Również przy Mid Bakach 1.5 bardzo często spada mi pen z powodu ogromnego obciążenia na końcach.
PTP Wymiany/Trades
 
 
KhaDori 
Użytkownik


Kręcę od: 24.02.08
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 449
Skąd: Siemianowice śl.
Handel: 100% (+24, 0, 0)
Wysłany: |18 Sie 2008|, o 16:05   

Hm, Wy odbarwiliście swojego Stylisha, czy zdjęliście tą nalepkę?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl