Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Rarka
|21 Maj 2008|, o 16:16
Dyskusja na temat aroundów, spinów itd.
Autor Wiadomość
Krasnal 
Użytkownik


Kręcę od: 03-02-2008
Ręka: 1p2h
Wiek: 28
Posty: 460
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |21 Maj 2008|, o 14:00   Dyskusja na temat aroundów, spinów itd.

Założyłem ten temat, aby co niego ustalić pewne sprawy.

1. Bust = FL IA = Bak Rev

Ja osobiście uznaję tą wersję, że nie ma żadnej różnicy między bak revem a FL IA. czy mam racje? Wiele osób mówi to na dwa różne sposoby, ale nie wiem który jest do końca poprawny. Wydaje mi się, że Bak rev, ale w sumie FL IA wyglada tak samo.

2. Twisted Sonic Bust 4.0

Druga sprawa. Ogladałem kiedyś filmik Dercena na YT. A wróćmy do poprzedniej sprawy.

FL IA = Fingerless IndexAround
Bak rev = Backaround Reverse

Kiedy jakis nowicjusz napisze Thumbaround 1.5, od razu wszyscy go poprawiają na Thumbspin 1.5 Dlaczego tak nie robicie, jeżeli ktos napisze powiedzmy BackAround 1.5 Wychodzi, że jest to ta sama sprawa. "Around" oznacza DOOKOŁA palca, a przy BackSpinie długopis kręci się NA palcu (czy też dłoni)Jestem przekonany, że dobrze mówię, tak więc z tego miejsca chciałbym wszystkich prosić o nazywanie breakdownów poprawnie.

3. Fake Double (Tornado) a Ext. TA

Kolejny problem. Ext. TA zapisujemy takim breakdownem:

TA T2-T1 ~ Indexaround 0.5

Kiedy natomiast którys z uzytkowników napisał, jaki jest breakdown Tornado, otrzymal informację, że to nieoficjalna nazwa Fake Double, a breakdown jest taki:

TA T2-T1 ~ Fingerless Indexaround

Słyszałem tez gdzie indziej, że Fake Double to to samo co Ext. TA, ale łapane w T12.

Która wersja jest poprawna?

Proszę o udzielaniu sie tylko użytkowników, którzy mają coś powaznego do wniesienia do tematu i którzy znają się na rzeczy.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Krupek 
Użytkownik


Kręcę od: xx.09.2006
Ręka: rajt
Wiek: 31
Posty: 618
Skąd: Opole
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |21 Maj 2008|, o 14:10   

Ehh znowu bedzie:
Spam, flame, bluzgi i wszystko co byc tylko moze.
Nie potrzebna jest nam tutaj taka dyskusja, dlaczego?
Uzytkownicy ktorzy sa obecni na forum juz dluzszy czas dobrze wiedza.
Spytaj na UPSB, tam beda wiedziec najlepiej;)
Jezeli masz problem z napisaniem tego po ang. zglos sie do kogos.

/Przegasnie sie B)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |21 Maj 2008|, o 14:48   

1. Nie wiem po co to pieszesz, ale zgadzam się z tym

2. Za wiki.upsb.info "Example: Indexaround... Indexaround (Direction) (number is spins) (starting position)-(ending position)" - jeśli UPSB dopuszcza dawanie ilości spinów przy fingeraroundach to nie widzie nic przeciwko. Tym bardziej, że nie spotkałem sie jeszcze w breaku z fingerspinami.
Taki bakfall 1.5 to sie breakuje chyba jako indexbak 1.5 -> pass 12-23 -> middlebak 1.5... itd. Pisze sie bak 1.5, a nie fl index spin rev (rotacja)

3. Dyskutowanie o Fake Double i Ext. TA powinno być zakazane pod groźbą warna.
Nikt do końca nie wie jak ma być poprawnie i żadna wersja nie jest do końca poprawna. Ja używam nazw FD i ext. TA zamiennie.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |21 Maj 2008|, o 16:10   

Cytat:
1. Bust = FL IA = Bak Rev

Ja osobiście uznaję tą wersję, że nie ma żadnej różnicy między bak revem a FL IA. czy mam racje? Wiele osób mówi to na dwa różne sposoby, ale nie wiem który jest do końca poprawny. Wydaje mi się, że Bak rev, ale w sumie FL IA wyglada tak samo.


Dla mnie jest - potrafię zrobić backaround reverse, takim torem ruchu jak odwrócony bak. Ale potrafię też FL IA takim torem ruchu jak zwykły IA, bardziej prostopadle do Indexa. Dla mnie zawsze to były 2 inne triki. To się pisze bardzo często - to dlaczego chyba nigdy nie spotkałem się z zapisem backaround = fl IA rev? Jakoś tak sobie ludzie komplikują życie...
Co do bust = fl IA = bak rev - wg powyższej wypowiedzi zgadzam się co do bust = bak rev. Ale nie ma takiego triku jak sam bust - tą nazwę przecież stosuje się tylko w takich przypadkach gdy występuje chybryda trik ~ bak rev.

"Krasnal" napisał/a:
2. Twisted Sonic Bust 4.0

Druga sprawa. Ogladałem kiedyś filmik Dercena na YT. A wróćmy do poprzedniej sprawy.

FL IA = Fingerless IndexAround
Bak rev = Backaround Reverse

Kiedy jakis nowicjusz napisze Thumbaround 1.5, od razu wszyscy go poprawiają na Thumbspin 1.5 Dlaczego tak nie robicie, jeżeli ktos napisze powiedzmy BackAround 1.5 Wychodzi, że jest to ta sama sprawa. "Around" oznacza DOOKOŁA palca, a przy BackSpinie długopis kręci się NA palcu (czy też dłoni)Jestem przekonany, że dobrze mówię, tak więc z tego miejsca chciałbym wszystkich prosić o nazywanie breakdownów poprawnie.


To już mniej taka ważna sprawa więc możnaby dać se na wstrzymanie...

"Krasnal" napisał/a:
3. Fake Double (Tornado) a Ext. TA


Krótka wypowiedź:
Dla mnie Ext. Ta = Tornado i to jest to coś poziome.
Fake Double to to co robi Kam, to brzydkie, po czym można łatwiej FP robić.
Fake Triple to Fake Double + TA.

IMO nie powinno być czegoś takiego jak na UPSB Wiki - że np. jak jest Ext. Ta: ta ~ 0.5 IA (gdzie chyba już jest błąd bo powinien być Fl IA...) a Fake Double to coś takiego - Ext. Ta -> pass rev 12-T1. Dla mnie bezsens - przecież w combosach tego passa nawet nie widać :???:
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |21 Maj 2008|, o 16:16   

1. yep.
2. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale faktycznie mądrze prawisz... Trza by się kogoś wyżej zapytać.
3. Bardzo proszę się stosować do FAQ.

PS
"IMO nie powinno być czegoś takiego jak na UPSB Wiki - że np. jak jest Ext. Ta: ta ~ 0.5 IA (gdzie chyba już jest błąd bo powinien być Fl IA...)"
fl - początek tricku jest fingerless, dalej bez zmian. Trick jest hybrydowany, nie ma początku, więc w tym zapisie jest obojętne, czy napiszesz fl ia, czy ia (jest obojętne, bo początku i tak nie wykonujesz).

Jestem zmuszony zamknąć temat, gdyż nie widzę tutaj osoby, która mogłąby coś tu dodać interesującego. Przy najbliższej okazji może zapytam kogoś z góry.
Jakby coś to pisać pw, może otworzę.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl