Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy penspinning zmierza w dobrym kierunku?

Czy penspinnig powinien być rozpowszechniany?
Tak
84%
 84%  [ 54 ]
Nie
15%
 15%  [ 10 ]
Głosowań: 64
Wszystkich Głosów: 64

Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2008|, o 19:58   Czy penspinning zmierza w dobrym kierunku?

Jak w temacie. Do stworzenia tego tematu skłoniły mnie posty w temacie Wywiad dla "Papierniczy Świat"

Pytania pomocnicze:
Czy wywiady, promocja, i reklamowanie penspinnigu ma sens?
Czy to ma być sport tylko dla Elit?
Jakie są plusy a jakie minusy popularyzacji tego sportu?

Kilka cytatów z tamtego tematu:
"Cienki" napisał/a:
"Pari" napisał/a:
Niestety nie dotrze do mas. Gdyby tak TVN się ładnie przygotował...

No i ja sie ciesze ze my tylko bedziemy mogli podzielac radosc z udanego wywiadu...
A dlaczego - popatrz co bylo po TVNie :???: masa spamerow, pytan co gdzie kupic, o pauki do krencenia i innych beznadziejnych tematow o kazdy trik ktory sie nie umie (pomurzcie plox)


[quote="Maniek"]
"Cienki" napisał/a:
No i ja sie ciesze ze my tylko bedziemy mogli podzielac radosc z udanego wywiadu...

Ze sie wtrace :razz: To po co sa te wywiady? Nie po to by pen spinning, byl bardziej popularny? Bo chyba nie robimy tego dla checi pokazania sie. A jezeli nie chcemy tu nowych to po prostu przestanmy pokazywac sie w roznych srodkach masowego przekazu. I wtedy bedziemy mieli stala , jakze liczna grupe :wink:
Ja oczywiscie popieram kazda forme rozprzestrzeniania pen spinningu. Jedynym minusem jest to, ze jak kazdy bedzie potrafil cos zakrecic, to jzu nei bedzie taki hardkorowy :mrgreen: :mrgreen: [/quote]

[quote="agilus"]Cienki napisał/a:
masa spamerow, pytan co gdzie kupic, o pauki do krencenia i innych beznadziejnych tematow o kazdy trik ktory sie nie umie (pomurzcie plox)


pomimo że jestem nowy, musze przyznać że masz całkowitą racje. Tak jest niestety na każdym forum :???: Ale wydaje mi się że dużym plusem jest to że takie osoby ją TYLKO "jednorazowe" czyli zadadzą jedno, dwa lub trzy głupie pytania i znikają, a są też takie osoby które zostaną na stałe :) ale to tylko moje zdanie [/quote]


Dodałem także ankietę.
Zapraszam do dyskusji.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Tratto 
Użytkownik


Kręcę od: II 2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 1094
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2008|, o 20:01   

Plusy:
- sponsorzy i co za nimi idzie meetinigi jakies targi itp.
- im wiecej ludzi tym wieksza zabawa...
- z posrod 1000 spamerow moze znajdzie sie jeden talent

Minusy:
- syf na forum

wiec jestem za tym ze jest to dobre ^^
_________________
Tratto 1st: http://www.youtube.com/watch?v=jrk0ZDhZpFI?hd=1
Moje 3rd Year: http://www.youtube.com/watch?v=xyi7PJ5e-to?hd=1

http://www.youtube.com/user/Tratt0Pen

PoProstuTomeK - po prostu recenzje filmowe(mój blog):
http://www.poprostutomek.blog.pl/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rafik 
Użytkownik

Kręcę od: II2008
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 459
Skąd: Wrocław
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2008|, o 20:39   

Jestem na tak :)

A ja jestem na nie w stosunku do Twojej wypowiedzi, nastepnym razem postaraj sie bardziej rozwinac mysl.

Ja zapowiadam warny od następnego wykroczenia;] R
Ostatnio zmieniony przez Rarka |17 Mar 2008|, o 21:06, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2008|, o 20:57   

"Tratto_Pen" napisał/a:
- im wiecej ludzi tym wieksza zabawa...

nie zawsze - Putinexy, Magsony, Modzele itp.

Fakt ze duuzym plusem tutaj jest sponsor
Oczywiscie, sport jak najbardziej dla wszystkich a nie dla elit
I moze zeby unknac spamerow zrobic jakies restrykcje na forum (chyba o tym napisze w opoinach i prosbach)

Edit: zaglosowalem na Tak, chodz jestem za innym rozpowrzechnianiem pen spinningu - tzn takim troche bardziej subtelnym (?), zeby bardziej bylo dla gazet niz dla TV a jesli juz to gora 5 min wystep bez podawania adresu forum - jak ktos sie zainteresuje to se wpisze w google ;)
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2008|, o 21:29   

Osobiscie uwazam, ze pen spinning nalezy promowac. Dlaczego?
Wedlug mnie pen spinning moze byc hobby dla mas. Jest tani, nie wymaga specjalnych warunkow fizycznych. Wystarczy zwykly dlugopis i chwila cierpliwosci. W dodatku efekty widac po niedlugim czasie i sprawiaja duza satysfakcje. Dlatego mysle, ze pen spinning jesli zostanie dobrze wypromowany zdobedzie mase zwolennikow.

Jezeli nie chcecie promowac pen spinningu przestancie sie pokazywac w telwizji, przestancie udzielac wywiadow dla gazet. Dla kogo to robicie? Dla nas? Zebysmy mogli przeczytac kolejny raz to co dla wtajemniczonych jest oczywiste. Otoz wydaje mi sie, ze nie. Robimy to, aby coraz wiecej ludzi poznalo co to takei jest ten pen spinning, ze to nie jest glupie, a nawet potrafi sprawiac przyjemnosc.

Prawda. Przy promocji pen spinningu, nie obejdziemy sie bez tzw. natrętów (jak ktos woli trolwo, pokemonow to nie ma znaczenia :razz: ). Czesto potrafia popsuc troche krwi, ale przewaznie tacy ludzie sie szybko zniechecaja i pozniej nie mamy juz z nimi do czynienia (w przykladzie podam wyzej wspomnianego Putinexa. Czemu sie jzu wiecej nie pokazuje? Otoz zostal zjechany i zdal sobie sprawe, ze musi jesczze troche podrosnac, zeby ewentualnie tu wrocic). Jednak nalezy pamietac, ze nie wszyscy tacy sa i to wlasnie do tych ludzi nalezy docierac (tak wiem nie da sie tylko do nich, ale na pewno ktos sie znajdzie). Otoz kazdy z nas zaczynal tak samo. Sa ludzie, ktorzy powiedzmy sobie szczerze maja duze powazanie wsrod uzytkownikow i watpie, ze nie znalazloby sie wiecej takich ludzi. Mam tutaj na mysli, zeby nie podawac adresu forum. Jezeli ktos bedzie ciekawy to sam sobie poszuka. Na latwizne ida przewaznie natreci. Jesli beda kazali im cos szukac, to cozywistego, ze tego nei zrobia, bo po co?

Pen spinning juz nie Hardkor?
Promocja i zdobywanie nowych zwolennikow tego sportu, bedzie sie wiazalo z tym, ze pen spining nie bedzie juz robil takeigo wrazenie na masach (mowie tu o ludziach, ktorzy zazwyczaj maja pierwszy raz stycznosc z ps-em). Kazdy bedzie wiedzial co to jest pen spinning z czym to sie je. Na pewno to bedzie bardziej pospolite. Ale jezeli juz tak na prawde zalezy ci na tym, zeby sie wyrozniac z tlumu to zrobisz to. Wystarczy troche potrenowac. Twoje wyzsze umiejetnosci nadal beda powodowac zachwyt innych. Uwazam, ze bedziesz mial nawet wieksze powazanie, gdyz ludzie krecacy obok ciebie beda widziec trud i prace jaka wlozyles w osiagniecie tego sukcesu.

Tak wiec uwazam, ze promocja pen spinningu jest konieczna a zarazem nieunikniona.

Mysle, ze nie powinnismy byc samolubni.. Dlatego odpowiadam TAK!

PS. Dziekuje wszytskim, ktorzy doszli do tego momentu i raczyli przeczytac moje wypociny :razz:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
gumix 
Użytkownik

Kręcę od: dawna
Ręka: lewa, prawa
Wiek: 34
Posty: 628
Handel: 100% (+41, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2008|, o 21:51   

wg. mnie penspinning powinien zostać ZABRONIONY ! rozpowszechnianie, go na terenie Polski doprowadza do tego, że mamy coraz więcej dobrych spiennerów co za sobą niesie Katastrofalne skutki! np. moje wczesne odejście na emeryturę xD

a tak na poważnie ten temat jest nie potrzebny... wszyscy dobrze wiemy jakie są tego plusy i minusy ale każda reklama to możliwość odnalezienia talentów które kiedyś będą nas reprezentować na MP czy WC niesie to za sobą wiele nabijaczy, ale to jest to poświęcenie z naszej strony ;) :razz:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2008|, o 22:14   

Temat jest potrzebny, niech dyskusja kwitnie.

Ja nie przewiduję nagłego wzrostu userów, ale stopniowy, łagodny wzrost jest bardzo pozytywnym zjawiskiem.
Wprawdzie penspinning ten taki trochę undergroundowy, mało znany, też był kiedyś fajny (do teraz miło wspominam wypady z ekipą na kręcenie wiosną zeszłego roku, jak się odkrywało istnienie rev shadowów itp), ale popularyzacja, do pewnego stopnia, nie jest zła.
Raczej nie widzę tego, żeby dużo ludzi ćwiczyło pen spinning; weźmy na przykład zośkę - dużo ludzi wie, że istnieje takie coś, jak kopanie zoski, jednak nie wszyscy to ćwiczą. Tak samo może być z nami, możemy być znani, a przy tym być jedni z nielicznych, którzy to ćwiczą/są w tym dobrzy.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2008|, o 22:54   

Temat powstał, bo odnoszę wrażenie, że niektórzy chcą przywłaszczyć sobie penspinning tylko dla siebie. Tak jak to było we "Władcy Pierścieni" (My prescious itd...).

Odkryłeś penspinning, podoba Ci się to? Podaj dalej. Każdy kiedyś zaczynał. Wyobrażasz sobie sytuację, gdy dopiero co zobaczyłeś jakiś filmik penspinnera, wchodzisz na penspinning.pl a tu założone hasło, albo coś takiego?

Niektórzy o penspinnigu nie słyszeli. Każdy powinien mieć prawo do zdecydowania czy to jest to co chciałby robić czy nie. Nie bądźmy egoistami, ktoś Cię nauczył penspinningu. Jesteś coś winny, jak zapłacić? Podaj dalej.

Sam, jak tu piszę, żałuję, że nie dowiedziałem się o penspinnigu wcześniej. I mam poczucie obowiązku coś od siebie w to hobby, sport, włożyć.

A to, że w internecie jest banda młodocianych debili, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, składać poprawnie zdań, wyrażać swojej opinii, to zupełnie inna bajka. I dlatego, nie powinniśmy na nich zwracać uwagi, rodzi się pokolenie nie myślące, ale może wśród 10 znajdzie się ten jeden dla którego było warto. I jesteśmy mu coś winni, tak jak mówiłem: podaj dalej.


"Maniek" napisał/a:
Na latwizne ida przewaznie natreci. Jesli beda kazali im cos szukac, to cozywistego, ze tego nei zrobia, bo po co?


Hmm, to by było dobre. Zabronić w filmikach dodawania adresu forum. Wtedy ludzie z grupy typu "Też chcę móc tak szpanować", nie będą wchodzili na forum, bo jeżeli nie będzie im się chciało szukać strony, to nie sądzę żeby im się chciało ćwiczyć penspinning.

Ale cóż poradzimy, jeżeli w sieci jest już mnóstwo filmików z naszym adresem...
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Szuvi 
Użytkownik


Kręcę od: 02.03.2008
Ręka: prawa
Posty: 25
Skąd: Gołdap
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |17 Mar 2008|, o 23:03   

Penspinning trzeba rozpowszechniać! Przecież nie każdy kto widzi coś fajnego w tv odrazu próbuje to robić, to jest tak jak z innymi tego typu zajęciami. Jest fajne, można popatrzeć ale ja w życiu tego nie zrobie. Oczywiście znajdą się tacy jak my, którzy zaczną kręcić, ale nie będzie ich zbyt wielu. Trzeba pokazać światu że coś takiego jak penspinning istnieje, dzięki temu znajdą się sponsorzy, może zawody itp. Więc pchajmy się do mediów jak się da. :grin:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Goro 
Użytkownik

Kręcę od: koniec I 2007
Posty: 67
Skąd: Poniatowa
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |18 Mar 2008|, o 01:00   

Kolejną korzyścią tego, że penspinning byłby rozpowszechniony był by lepszy i tańszy dostęp do jakże potrzebnych nam długopisów, bo w sumie im więcej ludzi tym większa siła przebicia :wink:

Nie podoba mi się usilne szukanie plusów w miejscach gdzie ich tak na prawdę nie ma.
Mianowicie chodzi mi o "szukanie talentów, którzy któregoś dnia będą nas reprezentować".
Pomyślcie, są na tym forum ludzie, którzy kręcą już szmat czasu i dlaczego ten nowy ktoś miałby nagle być lepszy od starego wyjadacza. Oczywiście zakładam, że wszyscy będą kręcić tak jak kręcą :wink:

Ale tak na prawde dużo korzyści z propomania pen spinningu my, jako penspinnerzy, nie mamy.
Zresztą ... z samego penspinningu jakie są korzyści? Możliwość pokazania się w telewizji!

... i koło się zamyka. :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
dante 



Kręcę od: 15-08-2005
Ręka: Prawa
Wiek: 46
Posty: 770
Skąd: Żerniki Wroclawskie
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |18 Mar 2008|, o 07:44   

Ja uważam, że promowanie penspinningu jest potrzebne. Właśnie po to powstał Portal i mam zamiar go promować wszędzie tam gdzie się da.
_________________
Dante fun - takie tam śmichy-chichy.
Zośka, Zośka Remember[/b]
PTP Wymiany/Trades
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |18 Mar 2008|, o 09:58   

promowanie pesnpinningu niesie za sobą zarówno plusy jak i minusy. zacznę od minusów - jest ich mniej.
niewątpliwym minusem są spammerzy. mówicie: "tacy ludzie pojawiają się, piszą 5 postów i znikają". racja! ale te 5 postów zwykle zostaje, a na forum coraz większy syf.
kolejnym minusem jest "powszednienie". ludzie, kiedy widzą penspinning po raz "enty" nie widzą w nim tej magii, która była za pierwszym razem.

plusy? no, tu się mogę rozpisać! penspinning jest pięknym sportem [sztuką], nie możemy zatrzymywać tej sztuki tylko dla siebie. przeciwnie - dzielmy się z ludźmi tym co mamy najlepszego!
poza tym jest kwestia sponsoringu. potencjalni "inwestorzy" zobaczą nową możliwość zarobku, sprowadzą nam do Polski kultowe długopisy a może nawet powstaną długopisy specjalnie z myślą o spinnerach!

"Ebriel" napisał/a:
dlaczego ten nowy ktoś miałby nagle być lepszy od starego wyjadacza

złe podejście. jeśli znajdzie się ktoś, kto stanie się lepszy od naszych wyjadaczy, to moim zdaniem nie będzie strata tylko ogromny zysk!!! poza tym fala nowych szybko uczących się penspinnerów mogłaby zmobilizować nas do stawania się jeszcze lepszymi!

ludzie, którzy widzą penspinning po raz pierwszy nie widzą poszczególnych doprowadzonych do perfekcji latami treningu tricków. widzą kręcący się długopis, to wszystko. a im bardziej penspinning będzie znany, tym bardziej doceniany będzie nasz trud włożony w trening. może skończą się komentarze typu: "lol ja też tak umiem <niezdarne podrzucenie długopisu i złapanie go>". wielu ludzi spróbuje, stwierdzi, że to za trudne i tym większy poczuje respekt do tych, którzy mimo wszystko to umieją!

dlatego moim skromnym zdaniem promowanie penspinningu jest potrzebne!
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
agilus 
Użytkownik


Kręcę od: I 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 198
Skąd: DDZ
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |18 Mar 2008|, o 16:25   

piszecie dużo o spamerach którzy zakładają drurne tematy tak :?: o ile wiem to od trzymania porządku na forach są admini i moderatorzy :wink:

ja jako to "nowe pokolenie" mogę stwierdzić że nie do końca jest tak że widzę filmik na youtube biore pena i krece, wiele osób obejrzy filmik zajara się, powie "woow ale super" potem obejrzy może drugi filmik i na tym sie skończy, ale fakt faktem że jest naprawde duzo osób które wezmą ten długopis i spróbują fundamentali. I TUTAJ się zaczyna przełom....a co do reklamy...uważam jak dante...rozpowszechniać :grin:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |18 Mar 2008|, o 18:14   

Ja tylko dodam, że nigdzie nie jest powiedziane, że każdy musi ćwiczyć penspinning. Jak ktoś się szybko zniechęca, to jego problem, na siłę go nikt nie zatrzyma.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
steq 
Użytkownik


Kręcę od: sierpień 2007
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 308
Skąd: okolice Opola
Handel: 100% (+41, 0, 0)
Wysłany: |18 Mar 2008|, o 19:41   

@mastah: radze Ci czytać posta nim go wyślesz...

Ja uważam, że penspinning trzeba rozpowszechniać. Nie mam pojęcia czym bym się teraz zajmował, jakbym nie zobaczył spinningu Rarki. Trzeba dać ludziom szanse, by mogli sie zainteresować tym sportem (sztuką).

Jeśli chodzi o powszednienie to myśle podobnie jak Rarka: Wiele osób mimo tego, że będzie wiedzieć o PS-ie, to i tak nie będzie kręcić, bo wyda im to się trudne. Jednak niektórzy chcieliby i mogliby kręcić, ale nie dostaną takiej szansy. Nie bądźmy egoistami i podzielmy sie tym sportem!

Dlatego zaznaczam opcję TAK!
_________________
http://www.lastfm.pl/user/steq93
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl